אלי ישי ואריה דרעי  (צילום: פלאש 90)
אאא

בחירות בפתח? יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי מתייחס הבוקר לסקר 'הארץ' לפיו ש"ס צונחת ל - 6 מנדטים בלבד ואומר: "אני שמעתי על הסקרים של הבוקר. אני מודאג מהסקרים וצריכים לעשות מאמצים אדירים על מנת להביא ולהחזיר את המצביעים האלה אלינו הביתה". על פיטוריו של מקורבו אשר מישאלי אמר ישי: "כל מי שקשור אלי צריך להיות בחוץ? ככה אי אפשר לנהל מערכות".

בראיון ל'שמנה עד עשר' בהגשת מרדכי לביא ב'קול ברמה' התייחס ישי לשאלה האם ש"ס תצטרף לממשלה הנוכחית ואמר: "אני אמרתי לא מעט פעמים, נפלאות דרכי הפוליטיקה אבל אין מצב שש"ס יכולה להיכנס לקואליציה כזאת".  

    קרא עוד: סקר "הארץ": ש"ס - 6 מנדטים; כחלון - 12 מנדטים

לביא: "קואליציה כזאת היא לא תיכנס, שמענו אתמול את האמירה הברורה של אריה דרעי, אבל הם הולכים לבחירות, כנראה שהסיכום עם נתניהו שאנחנו איתך בקדנציה הבאה, כנראה תחזיר אתכם לתפקיד השרים... לבמה המרכזית".  

אלי ישי: "עזוב כרגע את כל גינוני הכבוד של... אם הוא מסתכל על השירות הציבורי אז הוא לא מסתכל על זה ואם הוא מסתכל על גינוניי הכבוד שלו ועל הדברים האישיים אז הוא מתרסק. אני אומר שגם כשדיברו על ממשלת בוז'י, תמיד אמרתי, אצלי, אין מצב כזה, נכון לרגע זה לפחות, בחירות יהיו, כי ראש הממשלה הוא בעצם לא ראש ממשלה.

"אתה מכיר ראש ממשלה שלא יכול להתעסק בנושאים הכלכליים? כי לפיד מתזז אותו. נושא מדיני – ציפי לבני מתזזת אותו. פנימי-בטחוני - בנט מתזז אותו. זה נגמר".  

על הסקרים שמנבאים לש"ס שישה מנדטים בלבד אומר ישי: "אני מודאג מהסקרים וצריכים לעשות מאמצים אדירים על מנת להביא ולהחזיר את המצביעים האלה אלינו הביתה. הם רוצים לראות דברים אמיתיים ומעשים על מנת לראות אותנו כאלה ולהגיע ליעד הזה זה לא פשוט. אני לא אומר ש"זהו", גם כשקיבלנו שישה מנדטים כמדומני הבוקר בסקר הזה, אני עושה הכל, גם לשלום בתוך, צריך לצקת את השלום הזה בתוכן, תוכן אמיתי".  

ישי תקף את אריה דרעי שהדיח את אשר מישאלי מתפקיד גזבר ש"ס בהסתדרות ואמר: "לעשות שלום אמיתי וליצוק לו תוכן אמיתי... לא שבוע אחרי להדיח אחד מהאנשים שהוא בתפקיד אפילו זניח, במיוחד שביקשתי שלא יעשו את זה ולמרות הכל זה נעשה. אף אחד לא תמים פה. אמרתי את זה בראיונות לך לאחר הפגישה ואני אומר את זה גם עכשיו: אני רוצה ששלום יהיה אמיתי, שהציבור יאמין, שהציבור יראה מעשים ושכולנו באמת נשלב ידיים. אני אהפוך כל אבן למען השלום והאחדות".  

ישי המשיך ותקף: "כל מי שקשור אלי או קרוב אלי הוא צריך להיות בחוץ? ככה אי אפשר לנהל מערכות, זה לא שיקולים מקצועיים. זה תפקיד שהוא עשה אותו בצורה טובה ויעילה ביותר, חמש שנים ללא שכר, אין שום סיבה... ואם רוצים לעבוד ביחד ויש מקום... אז צריך לעבוד ביחד, לא רק באמירה אלא גם במעשים".