אאא

בעוד המערכת הפוליטית סוערת סביב שאלת הקדמת הבחירות, בתנועת ש"ס, הרוחות סוערות סביב שאלת חזרתו של אריה דרעי לפוליטיקה בכלל, ואפשרות חזרתו לתנועת ש"ס בפרט.

השבוע, פרסמה סיון רהב-מאיר בערוץ 2, כי מרן הרב עובדיה יוסף, הציע לאריה דרעי לשוב לש"ס, ולהתמודד במסגרת התנועה במקום השלישי ברשימה לכנסת לאחר אלי ישי ואריאל אטיאס. לפי הדיווח, דרעי דחה את ההצעה.

הבוקר, בפתח ישיבת סיעת ש"ס, קרא שר הפנים ויו"ר התנועה, אלי ישי, לאריה דרעי לחזור לתנועה. "מקומו של אריה דרעי בש"ס", הצהיר אלי ישי בפני כלי התקשורת, והבהיר כי "רק הרב עובדיה קובע בש"ס".

אלא שהערב, מקורבי דרעי טורפים את הקלפים ומבהירים כי הוא לא רוצה לשוב לש"ס מאחר והוא מעוניין להקים תנועה חדשה ולהתמודד במסגרתה לכנסת.

בשיחה עם העיתונאי קובי נחשוני, באתר ynet, אומרים מקורבי דרעי כי "הוא מעדיף להקים תנועה חדשה ולא רוצה לשוב לש"ס". לדבריהם, דווקא בתקופה הזו כשהפילוג בעם מגיע לשיא, "הוא מרגיש מחויב להקמת מפלגת גשר שתשלב בתוכה חרדים, מסורתיים וחילונים, אשכנזים ומזרחיים, ותוכיח שאפשר לחיות כאן גם אחרת. ההחלטה הסופית עוד לא נפלה, אבל הוא מבין שזה צריך לקרות בימים הקרובים - וזה הכיוון".

"לאריה עדיין יש פינה חמה בלב והרבה כבוד לרב עובדיה יוסף ולש"ס הישנה שהקים ועמד בראשה", מוסיפים מקורביו בשיחה עם ynet, "אבל מצד שני היא לא מתאימה לו כיום. הוא כבר לא יכול להסתפק בראשות המפלגה ובתפקיד השר הבכיר בה. את זה היה לו בגיל 28". 

לדברי המקורבים, "דרעי צריך סמכויות מלאות ומוחלטות לפעול בדרך שהוא מאמין בה, בתנועה שתייצג את כל חלקי העם ותחבר ביניהם, ולא להתעסק כל היום בפוליטיקה קטנה".

יצויין כי בדיווח השבוע בערוץ 2, גורמים בכירים בש"ס טענו כי דרעי סירב להצעת הגר"ע יוסף להיות במקום השלישי, בשל רצונו להיות יו"ר המפלגה.

הבוקר, פורסם ב'ידיעות אחרונות' סקר של מכון 'דחף', לפיו, ש"ס בראשות אלי ישי משיגה 7 מנדטים, ואילו ש"ס בראשות דרעי מקבלת 11 מנדטים. לפי הסקר, אריה דרעי במפלגה עצמאית גורף 3 מנדטים בלבד.