אאא

ערפל סמיך עדיין שורר סביב נסיבות היעלמותם של עשרות מיליוני דולרים שהופקדו בחברת ההשקעות 'חומש בעלייה', סכומים המהווים את כל רכושם של מאות משפחות מהציבור החרדי. גם בשעות אלו עדיין מחפשים מאות אנשים חרדים ('תרתי משמע') את התשובה לשאלה: לאן נעלם כל רכושם.

בעקבות מצב החירום, העמידה אמש מערכת 'כיכר השבת' לרשות הנפגעים את שירותיו של עוה"ד איתן ארז, סגן נשיא לשכת עורכי הדין, ומגדולי המומחים בארץ לפשיטות רגל וכינוסי נכסים, במסגרת הכינוס המיוחד שנערך בעניין בבני ברק.

משרדו של עוה"ד ארז מתמחה כאמור בניהול חברות במשברים חמורים, הוא גם ממונה לעיתים קרובות מטעם בתי המשפט לטיפול בתיקים סבוכים ביותר, כך למשל ממונה כעת עו"ד ארז מטעם בית המשפט לטפל בכינוס הנכסים של אלי רייפמן (נשיא 'אמבלייז', החייב אישית 250 מיליון ₪), שזו פשיטת הרגל הגדולה ביותר בארץ מאז ומעולם של אדם פרטי.

בין השמות המפורסמים מהתיקים שטיפל, נמצאות חברות הבנייה 'אברהם גינדי' ו'ברנוביץ'. כמו גם שיקום הישוב 'שער אפרים', וכן ניהול חברות 'מנעולי ירדני', 'קלט אפיקים', 'שלב תובלה' ועוד ועוד.

בכינוס שנערך אמש באולמי 'קונטיננטל' ברח' בן יעקב 21 בבני ברק, הגיע עוה"ד ארז מלווה בצוות פרקליטים ממשרדו, הוא הבהיר את הצדדים המשפטיים השונים הקשורים לפרשה,  וענה במשך שעה ארוכה לשאלות הנוכחים, הן מן הצד המשפטי, והן מן הצד הפרקטי, מתוך ניסיונו, כמי שעוסק קרוב לשלושים שנה בתחום.

במשך זמן הכינוס התגודדו בחוץ עשרות סקרנים שכניסתם לפגישה הסגורה נמנעה על ידי אנשי האבטחה. גם צוותי התקשורת שהגיעו למקום, לא הורשו לצלם את הנאספים, אלא אך ורק את עורכי הדין.

"צריך לדעת" אמר עו"ד ארז בפני הנאספים, "כי מימד הזמן במקרים הללו הינו קריטי. ישנם הרבה דברים שניתן לעשות, אולם ככל שהזמן חולף, הסיכויים קטנים יחד איתו. מדובר בפעולות שחלקן צריכות להיעשות באופן מיידי, וחלקם עשוי להתארך זמן רב. הספירה לאחור החלה וכל יום שחולף מרחיק את המשקיעים מכספם". את פירוט הצעדים האפשריים בנדון, נתבקשנו שלא לרשום כאן.

בשיחה לאחר האירוע, אמר עו"ד ארז ל'כיכר השבת' כי לדעתו ישנם אנשים שעדיין לא השתחררו ממקסם השווא של "איש הפלא" המחלק אחוזי ריבית לא הגיוניים. "אני בהחלט יכול לומר, כי במקרים מעין אלו הכתובת הייתה על הקיר. מדובר בדבר בלתי הגיוני, שבסופו של דבר גם היכה בפניהם של אלו שהאמינו בו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לצערי, גם כעת ישנם אנשים שעדיין לא הפנימו כי כספם אבד. הם סבורים כי האמונה העיוורת, זו שהביאה אותם למצבם הנוכחי, היא שתחזיר להם את כספם האבוד" אומר עו"ד ארז.

והוא מזהיר: "צר לי לקבוע מתוך ניסיוני הרב, כי בעלי חוב במקרים כאלו, אף פעם אינם מתייצבים מרצונם ומחזירם את חובם".

החל מהבוקר יקבל משרדו של עו"ד איתן ארז לפגישות אישיות את הנפגעים שהחליטו כי הם מעוניינים בשירותיו. בשלב זה מדובר אגב, בייצוג חינם ובתשלום של דמי רישום סמליים בלבד, כאשר שכר הטרחה יתקבל מאוחר יותר באחוזים מהכסף שישיג עורך הדיך לטובת לקוחותיו.

'כיכר השבת' מעמיד לנוחיות המעוניינים את מספר הטלפון במשרדו של עו"ד ארז: 03-5669002