אאא

הרב ישעיהו רוטר, מנהל הפורום הפופולרי "רוטר.נט", מנהל בתקופה האחרונה מאבק אישי נגד ש"ס בכלל ונגד שר הדתות יעקב מרגי בפרט.

תחת הכותרת "ש''ס תתביישו לכם! השר מרגי, תתפטר!", מעלה הרב רוטר נושא כאוב: הזנחה של בית-העלמין בחיפה, שם קבורים תנאים ואמוראים.  

בשבועות האחרונים העלה הרב רוטר שוב ושוב את הפרשה, אולם בית-הקברות, עדיין מוזנח.

 

בבית-הקברות קבור גם האמורא ר' אבדימי דמן. "בית-הקברות נראה כאילו עבר פוגרום", כותב רוטר.  

"בכל פעם שאני מעלה את הכאב והבזיון הזה, המגיע אלי מאלפי אנשים הנחשפים למצב המביש הזה, מיד פועלת סוללת יחצנים לשדר פוסטים, בעיתונים, או מקומונים, בהם מספרים לנו שהנה אוטוטו כבר מתחילים לטפל בבעיה הגדולה הזו וכאילו כבר מחר מחרתיים מקבלים תקציב מתורם או מהממשלה וכדומה. כאילו להשתיק את הביזיון המזעזע הזה.

"שטויות והבלים. המקום נראה מביש ומבוזה כאילו אנחנו באוקריינה. בית הקברות העתיק הנמצא במבואות חיפה, המוכר כבית הקברות בו טמון האמורא ר' אבדימי דמן חיפה. נמצא בהזנחה משפילה. אם בית הקברות היהודי הזה היה כך נראה באירופה, הייתה קמה זעקה גדולה ומרה.

"כואב פי כמה כאשר ממש בצידו נמצא בית קברות של הלוחמים האנגליים כשהוא מוחזק ומטופח בצורה המעוררת קנאה".

רוטר מפנה קריאה ליו"ר המפלגה הרב אלי ישי: "הורה נא לשר יעקב מרגי להפסיק לטייל בכל מיני התנחלויות להפגיז יח"צנות ושיעשה כבר משהו אמיתי להסיר את הכאב והביזיון הזה. אם הוא חלשלוש, החלף אותו לתפארת בית ישראל".

ולסיום, הוא כותב: "אני אישית מתחייב כאן (כמובן ללא נדרים) שאם תיקחו יוזמה ותפתרו את הבעיה הזו, נקשור לכם כתרים בימים שלקראת הבחירות הבאות. אבל... אם לא, נוקיע אתכם בשער בת רבים בימי ערב הבחירות. נעלה כל הזמן פוסטים עם צילומים המדברים בעד עצמם ונעשה הכל ששר לעניני דת הבא יבוא ממקום שירגיש יותר אחריות ממכם עד כה. לא נשב ונשתוק, עד שהעוול הזה שאתם ורק אתם אחראים לו מתוקף תפקידכם ומעמדכם בשלטון, יבוא לידי פתרון".