אאא

אחמד חבשי, גבר ערבי בן כ-23 מאזור נצרת שהצטרף לארגון הטרור הקיצוני דאעש בתחילת השנה, נהרג במהלך סוף השבוע (שבת) במסגרת הלחימה  באזור מערבי לבגדד, כך דיווח העיתון "אל חיאת". אתר "פאנט" דיווח כי יחד עם חבשי הצטרפו לארגון עוד ארבעה מחבריו תושבי הצפון. 

אדהם, אחיו של חבשי, שנטען כי נהרג בעיראק השבת, צוטט כאומר כי מדובר בידיעות לא נכונות: "הידיעות על מות אחי שקריות ולא נכונות. אנחנו לא יודעים מה גורלו ואנחנו מבטיחים שלא נקים סוכת אבלים ולא נקבל אבלים עד שנהיה בטוחים לגבי הידיעות האלה".

בחודש הקודם, הרשיע בית משפט שלום בחיפה צעיר ישראלי  שהצטרף לארגון הקיצוני, וקבע כי מעשיו היוו סיכון לביטחונה של ישראל. הצעיר, תושב אום אל פאחם בשנות העשרים לחייו, נסע בחודש ינואר האחרון לסוריה והשתתף באימונים לצד פעילי ארגון הטרור. הפרקליטות הודיעה כי יתכן ותבקש להטיל עליו עונש של מאסר בפועל. 

בכתב האישום נגדו נטען כי הוא וחבריו הסתננו לסוריה באמצעות מבריחי גבול, במטרה להצטרף למורדים בשלטון אסד ולסייע להם במלחמה נגדו. לאחר שהצטרפו ליחידה של מורדים חמושים שכונתה "צבא מוחמד" ועברו אימונים גופניים, הם גוייסו לארגון דאעש.