אאא

השבוע פרסם שר האו-צר, מר (גימטריה ידועה) יאיר לפיד בשורה לזוגות הצעירים המעוניינים לרכוש דירה והיא, שהם יהיו פטורים מתשלום מע"מ על קניית דירה מהקבלן, ובכך יוכלו לחסוך 18% מערך הדירה. אך כמובן כבכל פעם, כאשר השר – הבן של, מוציא איזו הודעה שהיא לכאורה חיובית לאזרחי מדינת ישראל, אנו החרדים מיד נכנסים לכוננות ספיגה, כי לנו ברור שכל מעשיו מכוונים נגד הציבור החרדי, ואל לכם לטעות ולחשוב שהוא פועל לטובת הציבור הכללי, כי גם הם בכלל לא מעניינים אותו, אלא בעשייתו מעשים עבורם, מטרתו היא איך באותה עשייה לעשות רע, וכמה שיותר רע לציבור החרדי.

ואכן בעלעול קל התברר שהטבה זו היא נועדה לכולם, למעט האברכים והערבים, וזאת משום שהקריטריון לקבלת ההטבה הוא שירות בצבא או שירות לאומי אזרחי, ואחד מבני הזוג עובד. לגבי התנאי השני אין בעיה כי ברוב בתי האברכים האישה עובדת, אך לגבי השירות הצבאי או הלאומי בני התורה הממיתים עצמם באוהלה של תורה, אין הם עושים את השירות שלפיד מתכוון אליו, אלא הם משרתים את עם ישראל בלומדם תורה ולא בצבא, וממילא הם לא יוכלו עפ"י לפיד לזכות בהטבה זו.

בעקבות החלטתו קמה זעקה גדולה נגד האפליה המרושעת הזו, ולפיד בלי להתבלבל הוציא מיד הודעה מרושעת לא פחות מהחלטתו על האפליה, הודעה המקפלת בתוכה את כל השקפת עולמו, ובה כתב: "היא (ההטבה) מיועדת לצעירים ממעמד הביניים ששירתו בצבא, עובדים קשה, מגדלים את ילדיהם באהבה ולא מצליחים לגמור את החודש".

אצל לפיד אין מילים מיותרות, ובדבריו רוצה לומר: "ששירתו בצבא" - בשונה מהמשתמטים החרדים שאינם משרתים. "עובדים קשה" - בשונה מהחרדים הפרזיטים שאינם עובדים כלל, יושבים רגל על רגל ונהנים מקופת המדינה, ואינם משלמים מסים. "מגדלים את ילדיהם באהבה ולא מצליחים לגמור את החודש" - ולא כמו החרדים חסרי האחריות המביאים ילדים בכמויות ולא מעניקים להם חום ואהבה כי הם רבים מדי, ומפילים אותם על כתפי שאר האזרחים.

מיסטר לפיד, ברצוני לשאול אותך, באם כנים דבריך שברצונך לתגמל את אלו שתרמו למדינה: למה לא עשית מע"מ מדורג? וכוונתי היא, מי ששירת בשירות קרבי אז יקבל 18% הנחה, מי ששירת כג'ובניק כמוך וכחברך רביי שי פירעון יקבל 12%, מי ששירת שירות חלקי, דהיינו מספר חודשים כמו ישיבות הסדר או כמו רוב חיילי צה"ל, (בתחקיר שפורסם בערוץ 2 רק 1 מ-5 חיילים מסיים שירות סדיר מלא), חיילים אלו יקבלו רק 6%, ואז לפחות היית מתגמל בצורה הוגנת ונכונה, והיה מקום לדונך לכף זכות, ולא לכף אשפה או כף הקלע.

אתה הולך להיטיב עם חלק מהאוכלוסייה ועם חלק אחר לא, ברצוני לדעת באיזו זכות אתה עושה זאת? הרי כספי המדינה הם לא כספים פרטיים שלך או של חבריך, כספים אלו הם מכספי משלם המסים, ואם אינך יודע אז אנו החרדים משלמי מסים לא פחות ממך או מכל אזרח אחר במדינת ישראל, ואם אתה עדיין חי באותם מחשבות וסטיגמות שהציבור החרדי אינו משלם מסים, אז תוכל למצוא כאן באתר "כיכר השבת" את החוברת שכתבתי "עובדות או הסתה", ובה אני מוכיח בצורה הברורה ביותר, מנתוני משרד האוצר ומס הכנסה, שהחרדים משלמים מסים לא פחות מאף אחד במדינת ישראל. ולכן, שאלתי וטענתי, מי שמך לשר או לשופט המפלה בין דם לדם, הלהורגנו אתה אומר? ולא סתם להורגנו, אלא משתמש בכספנו להפלותינו.

מעתה אנו החרדים צפויים לשינויים נוספים ורבים בחיינו, מן הסתם ההחלטות הבאות תהינה: א) מי שגר בשכונות חרדיות ולא עשה צבא לא יפנו לו את הזבל. ב) יקבלו מים במשורה. ג) ישלמו פי שניים באוטובוס ועוד, ואת השאר אני משאיר לדמיונך הפורה (אני גם מפחד לתת לך רעיונות כי אתה עלול עוד ליישמם, למרות שבמוחך הקודח יש די רעיונות להצר את צעדנו).

לא שמענו באף מדינה בעולם שתנאי לקבלת הטבה הוא שירות בצבא. לו היו מחליטים באירופה שהטבה מסוימת תינתן רק לבני הלאום של אותה מדינה למעט יהודים, אתם מתארים לעצמכם שזה היה מגיע למסדרונות האו"ם, ושם היה נערך דיון סוער על האנטישמיות באותה מדינה. אני חושב שהגיע הרגע שנצא לעולם ונודיע שיש כאן במדינת ישראל אנטישמיות כחול לבן, המפלה בין צבע לצבע.

צביעותך מר לפיד זועקת עד השמיים. זכורני כמה זעקת, תקפת והשמצת את שר הבינוי הקודם אריאל אטיאס מש"ס, על כך שהוא מפלה בין חרדים לחילונים, כשבפועל הוא לא הפלה אלא רק דאג שגם חרדים יוכלו ליהנות מההטבות הניתנות לכלל האזרחים, וגם אם תאמר שהפלה הרי אתה זעקת נגד האפליה, אז מדוע אתה מפלה, מהי אותה צביעות, אותו מוסר כפול שאתה משתמש בו?

פעמים רבות שמעתי אותך ואת חבריך האומרים, שאתם לא נגד לומדי התורה, ומי שלומד באמת שילמד ואין בכוונתנו לפגוע בו, אז הנה לך ההזדמנות לא לפגוע בלומדי התורה. הרי עכשיו חוקקת חוק המחייב את החרדים להתגייס ואף נקבעו מכסות, ומי שיצטרך להתגייס - יגויס, אז אם כן, למה אתה מונע מהם לקבל את ההטבה, הרי כעת הם לומדים עפ"י חוק (וכפי שהתפארתם, שלראשונה מדינת ישראל מכירה בחוק את ערך לימוד התורה ולומדיה) אז מה רצונך מהם, הרי כבר מילאת את תאוותך בכך שקבעת מכסות לגיוס, אז מה אתה עוד רוצה?

מה הוא רוצה? חז"ל כבר גילו לנו, "שגדולה שנאתם של עמי ארצות לתלמיד חכמים יותר משל העכו"ם". כמה רשעות ושנאת ישראל נמצאות באדם אחד? לפיד כל הזמן מדבר בשם השוויון, בשם האחדות והדאגה לחלשים, אך כל זה מסתיים עת הוא מגיע לחרדים, לבני התורה, ושם מתגלה אצלו שנאת עולם לעם עולם, שנאה שאותה ינק מבית היוצר של אביו "הגדול". זו לא רק שנאה, זו אכזריות לשמה, פשוט להתעלל באנשים החיים על פי השקפת עולם המנוגדת להשקפתו. גם אם לשיטתו אבות אכלו בוסר, דהיינו האברכים החרדים יושבים ולומדים תורה ואינם עובדים, מדוע שיני בנים תכהינה? מדוע ילדיהם צריכים לסבול? מתחילת כהונתו, ראו כמה צער וסבל הוא גרם לא רק לאברכים אלא לבני משפחותיהם, בכך שפגע אנושות בקצבאות הילדים, בהורדת משכורות האברכים בלמעלה מ-50%, וגרם במעשיו אלו להרעבת ילדים, להכנסת אלפי משפחות מתחת לקו העוני.

לפיד וחבריו החילונים כל הזמן מדברים נגד כפייה דתית כאשר בפועל אין בארץ שום כפייה דתית, וכל אדם חי בארץ עפ"י רצונותיו ותאוותיו, אוכל, שותה מתהולל ומה לא. אבל כאן למעשה, במעשיו ובהצהרותיו לפיד בא לעשות כפייה אנטי דתית בכוח הזרוע, בכוח השררה, מחוקק חוקים ומתקן תקנות (קלקלות) כשכל מטרתו האחת ללא בושה וללא מורא להוציא את האברכים מעולם התורה, מאמונתם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עד היום כל שונאי התורה שקמו עלינו עשו זאת עם קצת בושה ויראת כבוד, הם דיברו אך לא העזו לעשות מה שעושה הלפיד. יש לו עזות דחוצפה השאובה משורשים עמוקים ועתיקים של שנאה, ואני נזכר במדרש חז"ל (מדרש תנחומא, פרשת כי תצא סימן י"ג): "אשר קרך בדרך וגו' (דברים כ"ה, י"ח) וכו', ורבנן אמרין קרך, הקירך לפני אחרים, אמר ר' חנינא: משל למה הדבר דומה, לאמבטי רותחת שלא היתה בריה יכולה לירד בתוכה. בא בן בליעל אחד קפץ וירד לתוכה, אף על פי שנכוה, הקירה לפני אחרים, אף כך כשיצאו ישראל ממצרים, ונקרע הים לפניהם, ונשתקעו המצרים לתוכו, נפל פחדם על כל האומות, שנאמר: "אז נבהלו אלופי אדום וגו' [תפול עליהם אימתה ופחד" (שמות ט"ו, ט"ו - ט"ז)], כיון שבא עמלק ונזדווג להם, אף על פי שנטל את שלו מתחת ידיהן, הקירן לפני אומות העולם" (הקירן מלשון קירר).

לפיד בסוף דבריו אף פנה בחוצפתו לחרדים, וז"ל: "ולצעירים החרדים שקוראים אותנו כאן, אני רוצה לומר: בניגוד לכל ההשמצות התוכנית בהחלט כוללת גם אתכם, ונשמח מאוד לתת את ההקלה המשמעותית הזו גם לכם. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל אותה, זה להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי". היהיר הזה חושב שאת בני התורה ניתן לקנות או לפתות במצלצלים, "רוצים הטבות? עזבו את הישיבות". לו באמת בני התורה המסולאים בפז היו רוצים הטבות, היו רוצים כסף, קריירה וכד' הם לא היו מחכים לפיתויים של לפיד, הם היו הולכים ללמוד בפקולטות מקצועות המניבים רווחים גדולים ומשכורות שמנות (כפי שיש כאלו מהמגזר החרדי שעושים כאשר הם מבינים שאין בכוחם או בכשרונם ללמוד עוד בישיבה), אך האברכים בני התורה אינם מעוניינים בכך, אלא כל מטרתם היא להמית את עצמם באוהלה של תורה, על מנת לגדול בתורה ולהעמיד את העולם ואת עם ישראל.

דבריו ופיתוייו האחרונים של לפיד, מזכירים לי את המעשה עם חנה ושבעת בניה (מסכת גיטין דף נ"ז:). אנטיוכוס ביקש מכל בניה של חנה להשתחוות לצלם, אך כולם סירבו והוא הוציא את כולם להורג. כאשר הגיע הילד הקטן, ניסה אנטיוכוס לפתותו: "א"ל קיסר: אישדי לך גושפנקא וגחין ושקליה (אזרוק לך את טבעתי שצורתי טבועה בה, כדי שתהא נראה משתחווה לה), כי היכי דלימרו קביל עליה הרמנא דמלכא (ואז יאמרו הבריות שקיימת את ציווי המלך), א"ל הילד: חבל עלך קיסר, חבל עלך קיסר, על כבוד עצמך כך, על כבוד הקדוש ברוך הוא על אחת כמה וכמה! אפקוהו למיקטליה (לקחוהו להוצאה להורג), אמרה להו אימיה (אמרה לו אמו) יהבוהו ניהלי ואינשקיה פורתא (הניחוני לנשקו מעט), אמרה לו: בניי, לכו ואמרו לאברהם אביכם: אתה עקדת מזבח אחד, ואני עקדתי שבעה מזבחות! אף היא עלתה לגג ונפלה ומתה. יצאה בת קול ואמרה: (תהלים קי"ג) אם הבנים שמחה".

כך, גם לפיד מנסה לפתותנו כאנטיוכוס שנצא לעבוד ונעזוב את הישיבות. הוא פשוט משתגע, תראו כמה גזירות הוא עשה ועושה ובכל זאת ציבור בני התורה ב"ה לא נכנעים, והוא ברוב בושתו ותמהונו מנסה "לקנות" אותנו בפיתויי סרק, אנו בני אברהם אבינו ע"ה, בני חנה הצדקת אמונים על תורתנו הקדושה ואנו מוכנים למסור את נפשנו בעבורה, גם אם אנו ניזוקים כלכלית וגם אם נצטרך למסור את נפשנו למענה.