אאא

שר התחבורה ישראל כץ יוצא הבוקר (ג) בהתקפה חריפה על הדרג הפקידותי הבכיר במשרד האוצר. בהודעה שיצאה מלשכתו תוקף כץ את מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב ואומר שהפעולות שהרשות נוקטת מול נמל אשדוד דינן להיכשל.

בתחילת החודש הוזמנו שלושה דירקטורים לשימוע בטרם הדחה, כאשר אחד מהם הוא יו"ר הדירקטוריון גדעון סיטרמן. הנימוק לשימוע: אי מילוי תפקיד לכאורה בהתאם להוראות. מול סיטרמן קיים חשד נוסף של ניסיון להתערב במינויים בנמל. מאחר שהדירקטורים שהוזמנו לשימוע, משובצים בוועדה למינוי מנכ"ל חדש לנמל, רשות החברות הקפיאה אתמול (ב') גם את ההליך הזה.

"שמעתי שמנהל רשות החברות (יוגב -ל"ג) רוצה להדיח את הנהלת נמל אשדוד, למנוע בחירת מנכ״ל ולנהל את הנמל במקומם. זה לא יקרה, אני השר הממונה" אומר כץ, ועוקץ את יוגב על חלקו לכאורה בבעיות אליהן נקלעה לאחרונה חברת וויטווטר שיוגב היה אחד ממנהליה. "בפעם האחרונה שהוא ניסה לנהל חברה זה ניגמר בפשיטת רגל ובאבדן 80 מיליון ש״ח למשקיעים".

כץ הזכיר שאתמול ניגשו ארבע חברות בינלאומיות גדולות למכרז להפעלת שני הנמלים החדשים שייבנו באשדוד ובחיפה. "נשדרג גם את הנמלים הקיימים ותתפתח תחרות שתוביל להוזלת יוקר המחיה ולהפיכת ישראל למרכז עולמי של סחר ותובלה ימית. אני מתכוון להמשיך ולהוביל את התהליך במהירות עד להשלמתו בשיתוף ובגיבוי ראש הממשלה כפי שעשיתי בשנים האחרונות. לצערי יש גורמים בדרג הפקידותי שעדיין לא הפנימו את השינוי", סיכם.

באוצר סרבו להתייחס.