אאא

תושבים בשכונת נווה אחווה שביישוב אחווה, הממוקמת בין קרית מלאכי לצומת מסמיה, מתנגדים להקמת בית כנסת בשכונתם, בטענה שיהרוס להם את החורשה היחידה בשכונה. אחרים דווקא חושבים שהקמת בית הכנסת נחוצה.

שכונת נאות אחווה, הינה שכונה מוגנת לקשישים שעברו את גיל 55 ואינם סיעודיים. הקשישים מתגוררים בדירות גן מטופחות, הכניסה אל השכונה מתבצעת באישור בלבד ואיכות החיים מורגשת היטב. סמוך לשכונה נמצא הישוב אחווה שמיועד לכלל האוכלוסיה, אולם הוא קטן בכמחצית מנאות אחווה.

לאחרונה קיבלה המועצה האזורית באר טוביה החלטה יחד עם חבר המועצה מטעם אחווה, דודו שמעוני, לבנות ביישוב את בית הכנסת הראשון ביישוב מתקציב משרד הדתות.

המיקום שנבחר לשם כך הוא החורשה שמשרתת את הקשישים בזמנים שונים. דני דרורי שמוביל את המאבק בבניית בית הכנסת הבהיר כי הם מסרבים לוותר על החורשה שלהם. "במוצאי שבת האחרונה חגגנו פה ט"ו באב", אומר דרורי. "המועצה בשרירות לב החליטה לבנות בחורשה הקטנה היחידה שלנו בית כנסת אזורי".

דרורי עבר בין תושבי השכונה ולדבריו אסף כ-80 חתימות מהתושבים מתוך כ-110 ששוהים במקום.

כיום, בית הכנסת של אחווה נמצא בתוך המקלט המקומי שמשמש גם כמועדון.

"קיים תקציב של 50 אלף שקלים מהמועצה לטובת המועדון שיוקצה לאחר פינוי בית הכנסת", אומר יצחק טהר (70) תושב השכונה ומהבודדים שנאבקים למען הקמת בית-הכנסת.

"בית הכנסת ייבנה בצד החורשה ולא יפגע בחורשה בה. השטח הוא גדול".

ביום שלישי השבוע ניגש דרורי לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בכדי לבקש צו מניעה קבוע נגד בניית בית הכנסת, אולם בית המשפט לא אישר גם צו מניעה זמני והסתפק בדרישה מהמועצה להשיב על טענות המתנגדים בתוך 14 יום.

מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "וועד הישוב ביקש להקים בית כנסת והמועצה נענתה לבקשה".