אאא

"הייתה התקדמות רבה מאוד בפגישה, סיכמנו להמשיך מחר את המגעים וההסכמות מהיום, ולהביאם לידי סיכום מוחלט במהלך יום המחר. הדיווח על ה'פיצוץ' שאירע בשיחות - הינו מגמתי וחסר בסיס לחלוטין", כך אמר הלילה (רביעי) מזכיר ועדת הרבנים הרב יצחק גולדקנופף, מייד בצאתו מן הפגישה הלילית בלשכת ראש העיר.

פגישת חברי ועדת הרבנים למען השבת שהתקיימה כאמור הערב בלשכת ראש העיר, הייתה שיאו של משא ומתן מרתוני שהתקיים בימים האחרונים בתיווכם של גורמים רבים ובכירים, משא ומתן שתכליתו להביא לכך, כי כבר בשבת הקרובה לא יערכו הפגנות בירושלים.

בעקבות המגעים, להם היו שותפים חברי וועדת הרבנים, הנציגים החרדים במועצת עירית ירושלים, מפקדי המשטרה ויועצי ראש העיר ברקת, נקבעה כאמור הפגישה,  בה השתתפו כל חברי וועדת הרבנים לענייני שבת יחד עם ראש-העיר ניר ברקת בלשכתו בעירייה, זאת, במטרה לפתור כבר היום את המשבר.

כבר בכניסתם לפגישה ציינו חברי ועד הרבנים, כי הם אופטימיים בסיכויי הצלחתה, בעקבות ההתקדמות הרבה שחלה  במגעים בימים האחרונים. אולם למרות זאת, הם הדגישו, כי הם עדיין  אינם  בטוחים כלל לגבי התוצאה שתתקבל בסופו של דבר".

במהלך הפגישה הודה ראש העיר ברקת כי  "זו בעיה שטעינו בטיפול בה", אולם הטיל את האשמה לפתחה של המשטרה, "היא זו הדורשת את פתיחת החניון".  בתגובה בקשו חברי וועד הרבנים מראש העיר לא להיתלות בבקשות המשטרה כתירוץ לפתיחת החניון: "אם המשטרה רוצה פתרון שהיא תפתור את הבעיה בעצמה. אל תנדב את העירייה כדי לפתור למשטרה את בעיותיה".

ככל הנראה יכלול ההסדר, שיסוכם סופית במהלך יום המחר (חמישי), את סגירתו של חניון ספרא בשבתות, והחזרת המצב כפי שהיה עד היום. אולם המוקש שנותר הינו  שאלת החלופה לחניון זה, כאשר חברי וועדת הרבנים אינן מוכנים לשום פשרה בעניין, "לא נסכים לפתיחתו בשבת של אף חניון", הדגישו בפנינו בוועדת הרבנים.