אאא

בחירות בפתח? על רקע הדיווחים על משא ומתן מתקדם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למפלגות החרדיות, ב'יש עתיד' משדרים לחץ מבחירות אפשריות וקואליציה חרדית לאחריהן, ומבקשים מהיעוץ המשפטי לממשלה לבדוק את חוקיות המגעים בין החרדים ונתניהו. את הפנייה בנושא ליועץ המשפטי של הכנסת שיגרה חברת הכנסת של יש עתיד עדי קול. 

בפנייה ליועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון, ביקשה קול לקבל חוות דעת משפטית לחוקיות המגעים שמתקיימים בין ראש הממשלה נתניהו וראשי המפלגות החרדיות בכנסת, כאשר הדגש הוא על בקשת נתניהו כי החרדים יתמכו בו לתפקיד ראש הממשלה לאחר הבחירות.

"יש טעם לפגם, ולדעתי גם בעיה חוקית במגעים המתקיימים בימים אלה בין שליחי רה"מ לראשי המפלגות החרדיות על תמיכה בו לראשות הממשלה בכנסת הבאה" אמרה הבוקר ח"כ קול. יצויין, כי ברוב הסקרים 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד צונחת לעשרה מנדטים בלבד, מה שמגביר בקרב חברי וחברות כנסת מהסיעה את החשש מבחירות בקרוב. 

מוקדם יותר דווח ב"כיכר השבת" כי באגודת ישראל מעריכים כי גדולי הדור יעניקו 'אור ירוק' למהלך של הסכם תמיכה בנתניהו בתמורה לפירוק הממשלה, אולם בדגל התורה עדיין ממתינים להכרעתו של מרן ראש-הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהקשיח את עמדותיו בנושא. 

פרשנים פוליטיים רבים מעריכים כי על החלטתו של מרן ראש הישיבה יקום או יפול דבר. הפרשן בן כספית כתב הבוקר (שישי) בכותרת הראשית של 'מעריב': "נתניהו בידיים של הרב שטיינמן. הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, בן 100 מחזיק עכשיו את המפתחות. הכל תלוי בו. הלחץ שמפעילים עליו שליחיו של ראש ממשלת ישראל כבד".

יש לציין כי ח"כ ליצמן טוען בתוקף כי באגודת ישראל טרם התקבלה החלטה בנושא. לדבריו, "כל הדיווחים והספינים כאילו חלק מהחרדים סגרו עם ביבי לאחר הבחירות שקר. ההחלטה תתקבל יחד אגו"י, דגה"ת וש"ס ואנו מתואמים לגמרי".