אאא

הקרע הליטאי: "יתד נאמן", בטאון הבית של תנועת 'דגל התורה' הליטאית, מפרסם הבוקר (חמישי) מאמר עוקצני כנגד הריצה העצמאית של תנועת "בני תורה" בערים החרדיות השונות.

המאמר משחזר את חורף תשע"ג, אז איימו ב'פלג הירושלמי' לרוץ בנפרד במסגרת מפלגת "נצח" כשלבסוף הדבר לא יצא אל הפועל.

בתחילת המאמר, בוחר העיתון "לעקוץ" את אסיפות הבחירות שמקיים יוסף פטרוב נאמנו של הגר"ש אויערבך בהם תוקף חזיתית את 'דגל התורה'.

"כדי להריץ מפלגה זקוקים להרבה רעש וצלצולים", כותב יתד נאמן וממשיך, "ובכן מארגנים חוגי בית ואסיפות כאן ושם, ודוברים רצים ממקום למקום לספר סיפורים מה הביא להקמת המפלגות. כל ראש מפלגה וסיפוריו".

"הסיפורים קלחו, אלו התלוננו על פגיעות במתיישבים שלהם, אחר התלונן שלא נתנו לו להיכנס בשעה פלונית לאישיות חשובה, אחר טען כי ביום אחר קבע פגישה ציבורית חשאית עם אישיות ציבורית פלונית והוסיף, אני אספר לכם מה כן היה שם ומה לא היה, בליווי עוד כמה פיקנטריה. אני מאגד מאחורי ציבור חשוב, משתיקים אותנו וכן הלאה והלאה", נכתב במאמר.

העיתון ממשיך לתאר בציניות כי בעקבות כך לקווי הנייעס היתה עדנה, "סוף סוף אנשים נכבדים חושפים את כל הקלפים". אלא שלדברי העיתון, "בעייתם של ראשי המפלגה הייתה שהללו הלכו והשתכנעו לפי מידת חשיפת קווי הנייעס להגיגיהם שדבריהם נופלים על אוזן קשובה והנה הם נהפכים למצביאי מלחמות ה'. לא פחות".

"כל אחד מראשי המפלגות החל לדבר על מספרי מנדטים הזויים ורבבות מצביעים שעומדים בתור. איך קוראים לזה? משחקים בנדמה לי", כותב 'יתד', "לחובבי הנייעס זה לא מדבר, הם רוצים את פירוק כל המסגרות כאן ועכשיו".

העיתון ממשיך לתאר כיצד דווקא בזמן בו ניטשת מבחוץ מלחמת עקירת הדת מפריע הדבר וגורם לרעות רבו אלא שלהם לא אכפת ומזהיר: "מדובר באיבוד קולות לריק שאף אחד אינו יכול להסביר על מה ולמה".