אאא

מספיחי פרשת יתד נאמן: בימים האחרונים אישרה שופטת בית הדין האזורי לעבודה חנה טרכטינגוט את הסדר הפיצויים לו הגיעו מנכ"ל עיתון יתד נאמן לשעבר יעקב לבין (כיום מנהל עיתון הפלס) לבין חברת "יתדות", המוציאה לאור את העיתון יתד נאמן.

לפי ההסכם, לפנים משורת הדין ומבלי להודות בכל טענה, תשלם חברת יתדות סכום של 2,060,000 ש"ח לכיסו של לבין, כאשר מוסכם עליו כי מתוך הסכום האמור 1,980,000 ש"ח הם בגין פיצויי פיטורין והיתרה בגין עוגמת נפש. על פי הסיכומים, הסכום ישולם ללבין ב-5 תשלומים שווים.

בנוסף, הצדדים הגיעו להסכמה כי חברת "קטיפה מדיה ואסטרטגיה" תהא בבעלות לבין על כל נכסיה והתחייבויותיה, כשמנגד הוא מוותר על השימוש בשם "קטיפה" לעיתון או קנינו הרוחני. על רקע אישור ההסכם, הגיע לבין אל ביתו של מנהיגו הרוחני הגר"ש אוירבך, וקיבל את ברכתו למהלך.

לבין בבית המשפט ב-2012, בשיאו של המהפך ביתד נאמן (צילום: ישראל כהן)

מוקדם יותר דווח ב'כיכר השבת' כי עו"ד יואב ללום העומד בראשות עמותת "נוער כהלכה" ומי שניהל מאבק קשה מול החינוך העצמאי בפרשת האפליה בעמנואל, ניצח בתביעת דיבה בסך 300 אלף שקלים שהגיש נגד העיתון יתד נאמן. בפסק הדין שניתן, קבע שופט בית המשפט כי העיתון יתד נאמן ישלם את מלוא סכום התביעה וכן יישא בהוצאות המשפט.

לצד זאת, חויב העיתון בפרסום תיקון לדברי הלשון הרע שפורסמו נגד עו"ד ללום במהלך "פרשת עמנואל", וזאת בתוך עשרה ימים בנוסח שיתואם עמו. פסק הדין ניתן כנגד חברת "יתדות תשמו בע"מ" המוציאה לאור את העיתון, וכנגד יצחק רוט העורך הראשי של העיתון. בעליו של העיתון או מי מטעמו לא הגישו כתב הגנה לתביעה, כל זאת למרות שחלפו 60 יום מהגשת התביעה.