אאא

לאחרונה, נדמה כי חלה רגיעה מסויימת ביחסי הביטאון הליטאי "יתן נאמן" והציבור המזרחי. חודשים של שקט שררו בגיזרה הסוערת הזו שידעה מלחמות רבות. אך מתברר כי לא עוד והאוביקט התורן - הינו יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי.

קצת קשה להבין מה עשה דרעי רע בדיוק בימים הללו שהעיתון משגר לעברו אש צולבת, אולם המטרה נבחרה וסומנה.

כבר ביום שישי תקף העיתון במאמר חריף ונוקב את יו"ר ש"ס לשעבר על העזתו לקרוא לחלק מציבור האברכים לצאת לשוק העבודה. אך מתברר כי היום במהדורת ה"חינם" שלו בוחר העיתון לעלות שלב במתקפה.

בתחילה בוחר המאמר לגנות את דבריו של ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי בגנות הציבור החרדי, אולם לאחר מספר שורות במעבר חד עובר מ. טושלנד מבכירי הוגי הדעות של היומון הליטאי לתקוף את דרעי חזיתית: "בשבוע שעבר נחשפנו לחידוש מרענן הלא הוא התייצבותו של אריה דרעי בראיון לערוץ 10 בראש מחנה המפתים, מתברר כי גמלה החלטה בליבו של "ילד הפלא" לשעבר, לבנות את דמותו החדשה בחזרה מהאוב הפוליטי אליו הושלך בבזיונות רבים, על בסיס מגשר בין השלטונות לציבור החרדי, באמצעות שיווק הסחורה הפופולארית אצל החילונים, הוצאת החרדים לשוק העבדים".

וכאן, ממשיך העיתון לתקוף את עמדותיו של דרעי ומוסיף: "אולם הכל כאין וכאפס, לעומת ההידרדרות הרוחנית שעבר האברך לשעבר אריה דרעי, שלדבריו חלומו היה להקים ישיבה גבוהה לספרדים, עד שבסוף דרך החתחתים שפתח בה בהתכחשויות למרנן ורבנן, עתה עומד בראש מעינייו הרצון להוציא אנשים מבין עמודי דגרסא".

ומסיים העיתון את המאמר בנימה עוקצנית: "מבחינה זו, דומים דבריו, לאותם אלו שפתחו בהידרדרות דתית כמו ב'בני עקיבא' עד שהפכו לשונאי דת מובהקים, ומתוך מחשבות אלו עולה בזכרונינו תגובתו של רבנו מרן הגרא"מ ש"ך זצוק"ל על החריקה הראשונה של דרעי בזמנו לאמור: 'הוא צריך לחזור לכמה שנים לכולל'"...