הרב מרדכי בלוי  (צילום: דובי קורן)
אאא

"יתד נאמן הוא לא עיתון מפלגתי. הוא בהנהגת גדולי ישראל אבל זה עיתון פרטי", כך טוען הבוקר (שני) הרב מרדכי בלוי, יו"ר 'משמרת הקודש והחינוך', בראיון ל'קול ברמה', בהתייחסו למתקפה של הביטאון הליטי נגד "החרדים החדשים".

בראיון נרחב למרדכי לביא בתוכניתו 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה', והתייחס הרב מרדכי בלוי לחשיפת "כיכר השבת" על-כך שמעמד סיום הש"ס צפוי להתקיים באיצטדיון מחלל שבת.

בפתח הראיון, כשהוא נשאל על וסיום הש"ס', אומר הרב בלוי בחיוך: “אתה מתכוון לסיום הש"ס שדרעי הולך לסיים את הש"ס?”, ברומזו על התהפוכות והסערה במפלגה הספרדית.

באשר למעמד סיום הש"ס, אמר הרב בלוי כי "כיאה לכבודה של תורה עושים חגיגה גדולה, שהעניין שבה הוא לעורר מעגלים נוספים להצטרף ללימוד הדף היומי”.

"מעמדי סיום הש"ס האחרונים שנערכו", אומר בלוי, "התקיימו בהיכל נוקיה - יד אליהו בתל-אביב, והוא גם מחלל שבת. בחודש אוגוסט למניינם הוא עושה שני אירועים בשבת”.

לדבריו, "ישבנו על המדוכה חודשים רבים למצוא מקום ראוי, ואצטדיון המושבה נמצא מתאים, לאחר שראש העיר פתח תקווה יצחק אוחיון הצהיר בהקמתו שהאצטדיון לא יחלל שבת, וכך גם מצהירים מנהלי המקום".

"למרות החילול שבת, אין ברירה"

על העובדה כי למרות ההצהרות, כפי שנחשף ב”כיכר השבת”, האצטדיון מחלל שבת, אומר הרב בלוי: "הצגנו את השאלה במלוא עוזה בפני גדולי ישראל, האם בשל חילולי השבת לעשות אירוע לא מוצלח או פחות מסודר ועם יותר סכנות, מאחר ואין מקום אחר שמתאים. הורו לנו גדולי ישראל כי מקום שמצהיר שהוא שומר שבת ויש בו חריגות כאלו ואחרות לעשות שם את האירוע כי אין ברירה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך הראיון, התייחס הרב בלוי למשבר שפוקד את 'דגל התורה', בעקבות "החרדים העובדים" שטוענים כי 'דגל' לא מייצגת אותם, ואמר כי "הרבה רוח ובלגן של חנוך ורדיגר שלקח כספי ציבור ורוצה לערבב עם זה את העולם. אני לא מכיר חבר אחד, גם כאלו המכונים 'חרדים עובדים', שפשוט מאוד יש להם דבר שנקרא שאינם שייכים לכלל יראי השם".

לדבריו, “כמו שאמר מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על הסיעה ה'לא-טובה' ההיא, לקדש את זה ש'אני לא מקפיד על מים אחרונים' ולהפוך את זה למפלגה, זה יותר חמור מהכל".

"מי שיוצא מכלל יראי-השם ועושה לעצמו מפלגה לבד שסדר היום שלו הוא נגד הנהגת גדולי ישראל הוא יותר מסוכן מיאיר לפיד", אומר הרב בלוי. ”גפני נפגש וימשיך להיפגש עם אותם יהודים טובים שגדלו בישיבות ורוצים שבניהם ילמדו בישיבות, ויש להם טענות אך הם לא הופכים את זה למפלגה. חנוך ורדיגר מנסה למנף את זה למטבע פוליטי".

הרב בלוי התייחס בדבריו גם למאבק שמנהל 'יתד נאמן' נגד "החרדים החדשים", ואומר: "יתד נאמן זה העיתון היחיד שהוא לא עיתון מפלגתי. המודיע שייך לאגודת ישראל, המבשר שייך למי שהוא שייך. יתד נאמן הוא עיתון ששייך לעצמו בהנהגת גדולי ישראל. אם יתד נאמן פוגע במישהו זה קשור לגפני? זה עיתון פרטי".