אאא

הנציגות החרדית ממתינה בדריכות לתוצאות פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד כאשר על פי ההערכות הצלחת המפגש או כישלונו תכריע האם הממשלה הנוכחית תמשיך לכהן לפחות לתקופת הזמן הקרובה או שמא נתניהו יכריז כבר כעת על בחירות מוקדמות. 

בסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה שוררת כעת תמימות דעים באשר למגעים מול ראש הממשלה כאשר מחד ברור לכולם שאין להתחייב כבר כעת לדרישת נתניהו להמליץ עליו לנשיא לאחר הבחירות זאת באם יקדימם אך מאידך להצהיר בבירור כי אין סיכוי להצטרף לקואליציה חילופית במהלך תקופת זמן הזו, אלא רק תמיכה בהליכה לבחירות. 

אמש אף ניתנה הוראה זו לח"כים של תנועת "דגל התורה" על-ידי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן וכפי שדובר הבית, בני רבינוביץמסר ל"כיכר השבת" כי "מרן שליט"א אישר לח"כים להתחייב לנתניהו שלא יתמכו כעת בקואליציה חילופית באם אכן יפזר את הכנסת וילך לבחירות. על אחרי הבחירות - אין כל סיכום".  

ח"כ יעקב אשר שהתראיין בשעות הערב לאבי מימרן ברדיו "קול חי" הצהיר אף הוא כהמשך לכך כי לא ניתנה כל התחייבות לנתניהו לגבי הזמן שלאחר הבחירות אולם מנגד הצהיר במפורש שהסיעה הליטאית לא תיתן ידה ל"פוטש" כנגד נתניהו ולהקמת קואליציה חילופית באם אכן יקדים את הבחירות. 

הבוקר (שני) במאמר מקיף בעיתון "יתד נאמן", ממשיך בטאון התנועה באותו קו וקובע בבהירות: "נתניהו לא יכול לקחת בחשבון את קולם של הנציגים החרדים. הוא כן יכול להירגע לגבי הזמן הנוכחי: אין שום סיכוי בעולם שהנציגות החרדית תיתן את ידה להקמת קואליציה חילופית שלא בראשותו בקדנציה זו". 

כאשר העיתון מדגיש כי מדובר בהבטחה ל"זמן הנוכחי".

העיתון אף קובע כי לאחר "הבטחה" זו, "נתניהו יכול לפזר בלי דאגה את ממשלתו הכושלת לשלוח את שותפיו איש לביתו ולהכריז על הליכה לבחירות חדשות, מתוך תקווה שהעם למד את הלקח - ויפה שעה אחת קודם". 

יצוין כי במקביל מתייחס המאמר לשמועות ולכותרות העיתונים בסוף השבוע האחרון כאילו ונציגי הציבור החרדי שוקלים להעניק לנתניהו מסמך המבטיח שיתוף פעולה אתו כמועמד המועדף לראשות הממשלה, ושולל זאת לחלוטין. 

"די ברור", נכתב בעיתון, "מהיכן צץ ה"ספין" המשובח", כשהוא מפנה אצבע מאשימה לסביבתו המודאגת של שר האוצר ההולך ומתרסק במהירות בסקרי דעת הקהל וניצב מול ביקורת חסרת תקדים בהיקפה ובעוצמתה כשהוא מבועת נוכח האפשרות שנתניהו יקדים את הבחירות. 

העיתון אף עוקץ במרומז גורמים בסיעות אחרות אשר לא טרחו לטענתו להכחיש באופן נחרץ וברור את העובדה שאין כל התחייבות כלפי נתניהו על התקופה שלאחר הבחירות וטוען: "מספיק חיוך 'מסתיר סוד' אחד של מי מנציגינו כדי שהפרשנים ימהרו לדווח כי 'ברית נתניהו והחרדים חוזרת' זה בדיוק מה שיהיר וחבריו צריכים כדי שמישהו בלשכת ראש הממשלה ייבהל וימהר להגיע להבנות עם שר האוצר שיספקו לקואליציה הנוכחית עוד פרק זמן עד שלפיד יספיק להעביר את התקציב ואת חוק מע"מ אפס וכך יהיה לו הישג כלשהו לרוץ עמו בבחירות".