אאא

בשולי פרשת האם החשודה בהרעבה, מפרסם העיתון 'יתד נאמן' מאמר מפרי עטו של פ' חובב, ובו הוא תוקף את האתרים החרדים.

לדברי כותב הטור, האתרים החרדים מרשים לעצמם לגלות מידה רבה כל כך של חוסר אחריות, הגובלת בהפקרות ממש.

כיכר השבת מגיש לכם את המאמר במלואו:

המשבר בירושלים עוד רחוק מלהגיע לפתרונו. הפצעים עדיין פתוחים. הטרגדיה המשפחתית עדיין מדממת. השסע העמוק שנפער בלבבות עדיין מכאיב ומדאיג. ישנם עוד הרבה דברים שיש צורך לתת עליהם את הדעת. נדמה כי ייקח עוד הרבה זמן עד שהקרעים יתאחו והחיים המשותפים בעיר יחזרו למסלול "נורמאלי".

אבל בשולי הפרשה הכואבת, יש דברים אשר ככל שנקדים לתקנם כן ייטב.

הכוונה למגוון התגובות חסרות האחריות שנאמרו ונכתבו במהלך האירועים בכל מיני כלי תקשורת הנקראים "חרדיים". קשה להאמין איך אתרי חדשות המתיימרים להיחשב ככלי ביטוי של הציבור החרדי, מרשים לעצמם לגלות מידה רבה כל כך של חוסר אחריות הגובלת בהפקרות של ממש.

היו אתרים וכלי תקשורת חרדיים, כביכול אשר מרוב להיטות להיראות כמייצגים אוטנטיים של הציבור החרדי, עשו כל מאמץ ללבות את האש ולהעמיק את הקרע בין הציבור החרדי לבין כל העולם כולו. מי שמבחינתם ייצג נאמנה את הציבור החרדי, היו אותם צעירים שלוחי-רסן שהתנהגו כאספסוף חילוני והשמידו רכוש ציבורי מכל הבא לידם. ולא זו בלבד, אלא שאותם כלי תקשורת אף הרחיקו לכת והתקיפו את היומונים החרדיים אשר במצוות שולחיהם הקפידו לאורך כל הדרך לגלות את מידת האחריות המתבקשת בעקבות האירועים שיצאו מכלל שליטה.

אבל שיאה של ההפקרות באה לדי ביטוי בהתנפלות הברוטאלית וחסרת ההבחנה על בית החולים הדסה עין כרם. מה לא אמרו אותם אתרי תקשורת המתיימרים לייצג כביכול את הציבור החרדי על בית החולים הדסה? במה לא האשימו את כל הצוותות הרפואיים ואת הנהלת בית החולים? מי שנחשף אפילו לחלק מהאישומים שהופנו כלפי הדסה קיבל רושם, כי בית החולים הזה לא הוקם אלא כדי לעשות צרות לציבור החרדי, לבצע ניסויים בבני אדם ולקצר חייהם של זקנים וחולים קשים.

קשה להאמין, איך אפשר להתדרדר לרמה כזו של הפקרות. איך אפשר לגלות מידה כל-כך גדושה של טיפשות וחוסר אחריות?

ההשתוקקות להיראות כמייצגי הציבור החרדי מתירה את כל הגבולות? וכי אין לציבור החרדי הכרת הטוב לבית החולים הדסה על מאות ואלפי הטיפולים הרפואיים הטובים שהוא מעניק לציבור הרחב, כולל כמובן לציבור החרדי על כל גווניו? וכי אין שם מאות ואלפי רופאים ואנשי צוות שכולנו חייבים להם הכרת הטוב על מסירותם ודאגתם לשלום החולים? וכי ממש בשעה זו לא נמצאים שם עשרות ומאות חולים חרדיים הזוכים לטיפול איכותי ומסור?

איך אפשר לגלות מידה כל כך גדושה של אטימות וקהות חושים כדי למחוק במחי יד את כל הדברים הנפלאים הנעשים בין כותלי בית החולים החשוב והנכבד הזה? איך אפשר להפוך את כל החולים החרדיים המאושפזים בהדסה וזוכים שם לטיפול מסור ואחראי הראוי לכל שבח לבני ערובה? 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אמנם כשם שבכל כלל יש יוצאים מן הכלל, גם בית החולים הדסה אינו חף ממחדלים ומטעויות. עצם העובדה שמדובר בבית חולים שאיננו מתנהל על פי כל דקדוקי ההלכה, יש בה כדי להוביל לבעיות קשות וחמורות שיש להן נגיעה אפילו לפיקוח נפש ממש. מלבד זאת, גם הטענות כי לא כל עובדי בית החולים נוהגים כראוי בטיפול בחולה, בלשון המעטה, אינן חדשות. מדי פעם מתעוררות תלונות, ואפילו תלונות קשות. יתירה מכך, מעבר לתלונות על מקרים חריגים, לא אחת נשמעו תלונות גם על נושאים הקשורים למדיניות הטיפולית המוצהרת של בית החולים.

אבל אחרי הכל, מדובר בבית חולים שעזר ועוזר למאות ואלפי יהודים, כולל יהודים חרדיים לא מעטים, ועל כך היהדות החרדית מכירה טובה לבית החולים המפואר "הדסה" ובוודאי ובוודאי שדברי הגנאי המקוממים שנכתבו ונאמרו בכלי התקשורת הללו,  לא מייצגים בשום צורה את הציבור החרדי.

אמנם כל מי שמצוי בנעשה ביהדות החרדית יודע, כי כלי התקשורת ואתרי החדשות שהובילו את המערכה הלא הוגנת נגד בית החולים "הדסה", עד כדי כך שכבר מופצות שמועות מרושעות על חרם חרדי כביכול על "הדסה", מייצגים אך ורק את דעת השדרנים והכותבים המצויים שם, אבל למרבה הצער, בציבוריות החילונית יש המתייחסים ברצינות אל האתרים הללו כאל אתרים חרדיים, והנזק שנגרם ליהדות החרדית מהתנהגותם המופקרת רב וכואב.

"לזכותם" של האתרים החרדיים הללו ייאמר, כי אינם נושאים לבדם באחריות לתוצאות ההרס שהם גורמים ליהדות החרדית. יש להם שותפים לא מעטים. כל צרכני התקשורת "החרדית" הזו שותפים הם לתקשורת משחיתה.