אאא

המלחמה בין השבועונים ל"יתד נאמן" מתלהטת: רק אתמול פרסם השבועון "משפחה" - בהתייחסות ראשונה לפרשה - את דברי הגאב"ד הגר"נ קרליץ, שהורה לגנוז את מכתבו עד לבירור הנושא, והבוקר, כתגובה, מגיע "יתד נאמן" ומציג את נשק יום הדין מבחינתו - מכתב נוסף של הגר"נ המכחיש את טענות השבועונים.

הפעם מציג הבטאון מכתב נוסף בשרשרת המכתבים של הגר"נ קרליץ ובו הבהרה כי "לא שינה את דעתו מעולם" בעניין השבועונים, הווי אומר - חתימתו נגד השבועונים שרירה וקיימת.

במודעה נכתב כי אתמול נכנסו כמה ראשי ישיבות לגר"נ קרליץ ושאלו אותו על השמועה ששינה דעתו בעניין השבועונים הפסולים שאין רוח חכמים נוחה מהם, והשיב להם בכתב ידו: "לא שיניתי את דעתי מעולם בזה".

בנוסף מפרסם גיסו של הגר"נ, הרב קופשיץ, מכתב שבו הוא שולל ומכחיש את כל טענות שבועון "משפחה" בכתבה המדוברת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, אתמול פרסם משפחה כתבה חריפה נגד "יתד נאמן", לראשונה מאז פרצה הסערה.

"בשבוע האחרון, התחדשה המתקפה, כאשר הפעם נוספה הפרה בוטה של בקשת גדולי התורה שלא לפרסם את הכרוז עד אשר יתבררו ויתלבנו הדברים. וכדי ביזיון וקצף", נכתב בעיתון.

"בהוראת הוועדה הרוחנית המנווטת את צעדיו של ´משפחה´ על כל אגפיו, יימנע ´משפחה´ מלעסוק עוד בנושא ולהשיב לחורפיו דבר, וזאת כדי שלא לגרום לביזיון נוסף לכבוד חכמים".

"´ברוב דברים לא יחדל פשע´, נימקו זאת רבני הוועדה הרוחנית בכאב. ´נעשו כאן דברים חמורים, אך כוחו של ´משפחה´ שאת דרכו אנו זוכים לנווט מזה שנים ארוכות, הוא ביכולת האיפוק שלו. כאשר אחרים מחללים את כבודם של גדולי ישראל, אנו נדאג לכבודם בכל מחיר", נכתב בעיתון.