אאא

'יתד נאמן' שוב במתקפה. לא, אל תטעו, הפעם אין זה ש"ס או מנהיגיה הרוחניים, גם לא 'משפחה' והחרדים החדשים - אלא דווקא חבר-הכנסת הרב משה גפני.

אמנם גפני מתפקד כיו"ר התנועה הליטאית 'דגל התורה' ומשמש כגורם פוליטי מספר 1 בתנועה, אך מתברר כי אין זה מפריע לעיתון הבית של הציבור הליטאי, לצאת גם נגדו.

החיצים מופנים אל עבר לשכתו שארגנה בשבועות האחרונים סיורים לאנשי תקשורת בכירים מהמדיה הכללית בתוככי השכונות והישיבות החרדיות, ביניהם: איש חדשות 2 דני קושמרו, בכיר גל"צ רזי ברקאי ובכירי מערכת עיתון 'הארץ'.

המאמר החריף יוצא חוצץ כנגד היוזמה החדשנית הזאת וטוען כי היכלי הישיבות לא נועדו לסיורים. "היכלי התורה אינם מוצג מוזיאוני", נכתב במאמר התוקף את סיורי העיתונאים וההתרפסות בפניהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בלשכתו של גפני סירבו הבוקר להגיב ואמרו כי "עדיין לא קראו את הדברים".

מנגד, גורם המעורה בעניין הסביר ל'כיכר השבת' כי המאבק נגד היוזמה יותר פוליטי מאשר אידיאולוגי.

"במישר האידאולוגי - יתד נאמן' יוצא חוצץ תמיד כנגד יוזמות חדשניות שאינן מתאימות להשקפתם למגזר החרדי משום שגורמות לקירוב בין המגזרים ולהורדות החומות", הוא אומר, "זה כנראה מזכיר להם את החרדים החדשים, אולי אפילו את חב"ד שמקרבים יהודים.

"במישור הפוליטי - כתב את המאמר מנהל מוסד חינוכי שנפגע מהתקפת גפני על מנהלי המוסדות החרדיים המתעשרים על חשבון הציבור ואינם נותנים לו דין וחשבון על הכנסותיהם".