אאא

חברי סיעת "יהדות התורה" במועצת עיריית ירושלים נפגשו הערב (רביעי) עם ראש העירייה ניר ברקת, והעלו בפניו טענות קשות על תחושתם כי ברקת לא מתייחס אליהם כאל שותפים אמיתיים ושווים בקואליציה העירונית, כך לדבריהם. 

לדברי גורם בסיעה, הפגישה הייתה טעונה ובמהלכה הציגו הדוברים את הרגשתם כי הם "סרח עודף" בקואליצית ברקת. "אתה לא סופר אותנו, אנחנו מרגישים כמו ׳ניצבים׳ בתפקיד שהוגדר לנו מראש", אמרו חברי הסיעה הכעוסים לברקת. "אין בינינו שיתוף פעולה אמיתי אנחנו מרגישים שאין שום תחושה של שותפות. אנחנו פשוט לא קיימים בשבילך".

ל"כיכר השבת" נודע כי בין הדוגמאות למצב שהועלו בפגישה, היו מחזיקי תיקים מטעם הסיעה שטענו כי אין משתפים אותם בדיונים לגבי הנושאים והתחומים עליהם הם מופקדים.

הדיון התמקד ב-3 נושאים עיקריים; האחד תחום החינוך ובעיקר הדאגה למבנים בשכונות המעורבות רמות וקריית יובל, בנוסף עלתה התנגדות הסיעה להקצאת המבנים לישיבה התיכונית חכמי לב בשכונת רמות וכן הדאגה לשמירת קדושת השבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הבהרנו לו", אומרים ביהדות התורה, "כי מבחינתינו בלתי אפשרי שהמצב הנתון יימשך אנחנו מרגישים ש׳מורחים׳ אותנו וממסמסים את כל הנושאים שחשובים לנו. אומרים לנו כל הזמן הדברים בתהליך ושום דבר בסופו של דבר לא מתקדם. אנחנו חשים אכזבה גדולה וזה מה ששידרנו לו".

גורמים אחרים שנכחו בפגישה אומרים כי אמנם הפגישה היתה טעונה אך לדבריהם כבר היו פגישות יותר קשות ומורכבות בין הצדדים. לדבריהם, ברקת הבהיר באופן ברור ונחרץ כי הוא רואה ביהדות התורה שותפות אסטרטגית בניהול העיר וכי גם אם יש חילוקי דעות, הרי שיידע לנהל אותם בצורה אחראית ונכונה. 

"ברקת הבטיח לחברי הסיעה להביא לניהול נכון של מערכת הקואליציונית והדגיש כי לפי תפיסתו זכאי המגזר החרדי לקבל את צרכיו בזכות ולא בחסד. ברקת אף סקר בפניהם את המהלכים וההשקעה שהיתה בקדנציה הזו ושכוללת גישה חיובית בכל הנושאים הקשורים למגזר החרדי" אמרו המשתתפים בפגישה.