אאא

הבחירות לרשויות המקומיות: אחרי חודשים של שמועות, מהלכים, מגעים ואף לחצים של אישי ציבור להיכנס לרשימת ש"ס בירושלים, היום (רביעי) צפוי יו"ר ש"ס אריה דרעי להכריע מי יהיה ראש הרשימה בעיר ומי יהיו חברי מועצת העיר מטעם התנועה.

דרעי צפוי לכנס הערב את אנשי מטה ירושלים ובכרי התנועה בלשכתו שבהר חוצבים ולהחליט על רשימת המועמדים המועמדים. דרעי חייב לסיים את הסאגה סביב עיר הבירה וזה מאחר שביום שני הקרוב יחול המועד האחרון להגשת הרשימות.

דרעי עדיין נחוש בדעתו לרענן את הרשימה כולה ולהדיח את חברי המועצה אלי שמחיוף, אשר משאלי ושלמה ברסקה. כזכור, שמואל יצחקי, החבר הרביעי, פרש.

אך דרעי נתקל בבעיה מבית כאשר הגאון רבי ראובן אלבז מתעקש שנציגו, שלמה ברסקה, יישאר במקום מכובד ברשימה.

גם באשר לאלי שמחיוף, דרעי בבעיה לאחר שבכירים ברחוב הקבלן 45 לוחצים עליו להשאירו ברשימה בשל היותו מקורב לגר"ע יוסף וכמי שהקים את ארגון "ועתה כתבו לכם". בשל כך, טרם ברור האם דרעי יצליח בסופו של דבר לרענן את הרשימה.

לבד ההתבלטות באשר לרשימה עצמה, גם במקום הראשון, עדיין לא אויש, אך לפי המסתמן, אחד מבכירי ש"ס המקורב מאוד ליו"ר התנועה ימונה לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בין השמות שעולים בימים האחרונים במסדרונות ש"ס כמועמדים אפשריים לרשימה הם, נתי לסרי מנכ"ל התנועה שצפוי לאייש את המקום השני. אודי עטייה, גורם מוכר בירושלים בשל היותו יו"ר ארגון 'כיוונים לחיים' שמתעסק בהכוונת תלמידים ותלמידות למוסדות חינוך חרדי.

שמות נוספים שעלו הם דני אליהו, מקורב לדרעי ומי שנחשב לאחד מראשי 'התנזים' של יו"ר המפלגה. כמו כן עלו שמותם של מיכאל מלכיאלי, פעיל ש"ס בנווה יעקב, ובצלאל בן עזרא, המוכר בירושלים בשל כך שחמיו מנהל מוסדות בשכונת נווה יעקב. 

כמו כן שמו של יוסף חיים רפאלי עולה כמועמד לקבל מקום ברשימה, רפאלי פעיל מוכר בשכונת גאולה בירושלים ומשמש כמפקד 'איחוד הצלה' באיזור. גם שמו של אביגדור אוחנה, מנכ"ל משרד הדתות לשעבר, עלה כמועמד לתפקיד חבר מועצת העיר.

גורם בש"ס אומר ל"כיכר השבת" כי "ההחלטה תיפול הערב. גם אם היא תתפרסם רק בשבוע הבא, דרעי מחכה לרגע האחרון בכדי לנסות ולמנוע מהומה בתוככי ש"ס או סוג של מרד בין המודחים מהרשימה".