אאא

מה המכנה המשותף של שרת הקליטה, ראש עיריית ירושלים ואלפי צליינים נוצרים?

כל אלו יהיו נוכחים בהשקתו של הערוץ הנוצרי – 'רודנוי' שמתכוון להגיע ללא פחות ממיליון בתי אב בישראל.

הערוץ, שיושק בסמוך לכותל המערבי לקראת ראש השנה, מכיל תכנים נוצריים מובהקים. יתרה מזו לדברי בעלי הערוץ "זו תהיה הפעם הראשונה שנשדר תכנים מארץ הקודש".

מה שמקומם במיוחד היא התמיכה הרחבה שמקבלים פרנסי הערוץ מגורמים ממשלתיים. כך למשל אמרה שרת הקליטה, הגב' סופה לנדבר למקימי הערוץ, כי "המידע שתספקו נחוץ מאוד לעולים, אני מאחלת הצלחה לערוץ החדש שלכם". מי שתנחה את התוכנית הראשונה תהיה לא פחות ולא יותר חברת הכנסת מיכאלי שילדיה לומדים בחינוך דתי.

למותר לציין כי ארגון יד לאחים נרתם לחסום את החרפה הזו ולהסירה מישראל. אך מתברר שהדבר קשה, קשה מאוד. התמיכה הרבה לה זוכים מקימי הערוץ מגורמים ממשלתיים באה לידי ביטוי בדברים שכתב איגור ניקיטין, העומד בראש החברה הנוצרית המפעילה את הערוץ - "רק לפני כשנה, כאשר התפללתי למען הצלחת 'ישראל ביתנו' אי אפשר היה לצפות שמנהיגה ימלא תפקיד מפתח בממשלת ישראל. כיום, רבים מנציגי השלטון מתייחסים בחיוב רב למאמינים האוונגליים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ב'יד לאחים' אומרים כי לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל שאפשרה לגויים רבים לעלות לארץ, תאפשר להפוך גם היהודים שבין העולים לגויים באמצעות הערוץ הנוצרי האמור.

פעילי 'יד לאחים' שבדקו את לוח השידורים המתוכנן, הביעו זעזוע עמוק מהתכנים, בעיקר אלו המיועדים לילדים. מדובר כאן בשטיפת מוח איטית שתחלחל לראשיהם של ילדים קטנים ותצרוב בתודעתם עולם תוכן נוצרי. בעניין זה הקימו ביד לאחים צוות משפטי שיבדוק האם אין בכך משום הפרת החוק האוסרת הטפה להמרת דת שעה שהיא פונה לקטינים.

את הדברים החריפים ביותר אומר יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דוב ליפשיץ: "מה עוד צריך לקרות כדי שהנציגים בכנסת יתעשתו ויפעלו במרץ ובנחישות למען תיקון חוק המיסיון!".