אאא

הכירו את רחלי גנות, אישה חרדית שנמצאת רק בעשור השלישי לחייה, וכבר נבחרה לאחת מחמישים הנשים המשפיעות בישראל על פי מגזין 'ליידי גלובס'. 

בשיחה עם המגזין, סיפרה גנות על פריצת הדרך שלה בתחום: "בגיל 16 עשיתי קורס תכנות בבני ברק, הקורס היה בסיסי מאוד, אבל הוא גילה לי עולם מרתק. בגיל 19, לאחר שנישאתי ובניגוד למה שרווח אז סביבי, פניתי להשלמת תואר במדעי המחשב, הייתי היחידה בכיתה שהלכה לאוניברסיטה". 

"במשך שש שנים עבדתי בחברות פיתוח שבבים מובילות" היא מספרת ל'ליידי גלובס', "הרעיון להקים את רייצ'יפ התעורר אצלי כשניהלתי צוות פיתוח ונתקלתי במחסור חמור באנשי מקצוע... בוקר אחד, ביום שיצאנו לחופשה משפחתית, קיבלתי טלפונים מחברות השמה עם הצעות עבודה. כך נודע לי שהחברה שעבדתי בה נסגרה". 

 (צילום: מתוך פייסבוק)
החלה את דרכה בקורס תוכנה בבני ברק, רחלי גנות (צילום: באדיבות פורום ההייטק החרדי)
הגדלה

גנות מספרת, שבאותו הרגע היא החליטה סופית על הקמת חברה עצמאית. "אנשים סביבי לא הבינו מה פתאום אני כל כך מאושרת, הרי הרגע סגרו לי את מקור הפרנסה, אבל אני ידעתי שזו ההזדמנות להזניק את המשימה שהצבתי לעצמי". 

"בתחילת הדרך נתקלנו במכשול מהותי של חוסר אמון מצד השוק, בנוגע ליכולת המקצועית של העובדות החרדיות, לא ידעו איך לאכול אותנו" מספרת גנות, "היו הרבה מחסומי סטיגמה, וזה היה מתסכל, גם לעובדות החרדיות היו חששות בהתחלה, וכך מצאתי את עצמי מסבירה שני עולמות שלמים". 

"היום", היא מסכמת, "החברה שלנו כבר חתומה על פיתוח של יותר מ-50 סוגי שבבים בפרויקטים בחזית הטכנולוגיה".

בעבר, נפגש שר הכלכלה נפתלי בנט עם גנות, והביע את התרשמותו מכך שישנן יזמות חרדיות בתחום ההייטק. את רשמיו לאחר הביקור, פרסם בנט בקיר הפייסבוק שלו: "ידעתי מזמן שיש כבר לא-מעט חרדים שמשתלבים בהייטק. לא כל-כך הכרתי שיש גם יזמי הייטק חרדים. אך הכי נפלא: יש גם יזמות חרדיות".

 (צילום: באדיבות פורום ההייטק החרדי)
שר הכלכלה לצד גנות, בעבר (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בנט)
הגדלה

"רחלי גנות היא מנכלית של חברת RACHIP בתחום השבבים. היא הקימה את החברה, ומעסיקה כמאה חרדים" כתב אז בנט. "למי שכל הזמן בדכאון על המצב בישראל, צריך לומר: יש תקווה אדירה לשילוב של החרדים בחברה הישראלית. אם נפסיק לשנוא אותם. נתחיל להכיר".