אאא

רב שהוא גם מתנדב מציל חיים: תעודות הסמכה לרבנות הוענקו למתנדבי ארגון רפואת החירום 'איחוד הצלה', מסניף ירושלים: הרב (החובש) דוד דישי - הוסמך לרב עיר, הרב (החובש) דורון דניאל והרב (החובש) שלמה גליק הועטרו בתעודת "יורה יורה". 

בטקס מכובד ורב רושם שנערך במלון רמדה רנסנס בירושלים, קיבלו כ- 230 אברכים ומגישי שיעורים שצלחו את מערך הבחינות ההלכתיות, את תעודת הסמכה ל'יורה יורה' מראש מוסדות 'דרכי הוראה לרבנים' הרה"ג הרב יוסף אליהו, בנו של הראשל"צ רבי מרדכי אליהו זצוק"ל, מייסד בית המדרש.

בין מקבלי תעודות ההסמכה בלטו בנוכחותם מספר חובשים המתנדבים בארגון "איחוד הצלה" סניף ירושלים: הרב (החובש) דוד דישי - שהוסמך לרב עיר, הרב (החובש) דורון דניאל והרב (החובש) שלמה גליק שהועטרו בתעודת "יורה יורה". כמו כן מתנדבים נוספים קיבלו את אות "כתר תורה" על לימודם והשקעתם בהכנה ראויה לרבנות. 

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: באדיבות דוברות איחוד הצלה)
הגדלה

הרב (המתנדב) דוד דישי אמר עם קבלת ההסכמה: "שילוב לימודי ההלכה העיוניים ברבנות לצד התנדבותם בארגון "איחוד הצלה" נותנת להם את ההזדמנות לשלב לימוד תורה עם גמילות חסדים ודרך ארץ בהענקת הסיוע הרפואי הנדרש לכל אדם, בכל מקום ובכל זמן, וכשחוזרים ללימוד לאחר מכן מבינים את משמעות המשנה יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ".

יו"ר 'איחוד הצלה' הרב זאב קשש הביע בשם הנהלת הארגון קורת רוח, ואמר כי "זוהי תעודת כבוד לארגון. אנו משבחים ומעריכים את המתנדבים היקרים שמשקיעים מזמנם היקר ומשמשים ככוננים להצלת חיים, אך לא נוטשים את סדר לימודם ומתעלים במדרגות התורה וההוראה כפי שנוכחנו עתה לראות עם עיטורם בתואר רבני קהילות. בוודאי מקיימים הם בנפשם 'מרבה תורה מרבה חיים'".

 זהו אינו הקשר הראשון בשבועות האחרונים בין רבנות והצלת חיים, בשבוע שעבר נערך אירוע מיוחד לרבני המחוזות של 'איחוד הצלה'

את המעמד פתח מזכיר ועדת הרבנים של "איחוד הצלה", רבי אברהם ישעיהו קרליץ, שעמד בדבריו על מטרת קיומו של כנס הרבנים השנתי להטמעת נושא ההלכה בקרב אלפי המתנדבים, כאשר הרבנים המקומיים בכל מקום ומקום מנחים את המתנדבים בכל הנושאים ובפרט בכל ענייני ההלכה בהם נתקלים המתנדבים דבר יום ביומו.

במהלך נאומי הרבנים התפתחו דיונים הלכתיים מרתקים שהועלו ע"י הרבנים המקומיים וע"י ראשי הסניפים המקומיים ורכזי ההלכה אשר מונו בכל סניף וסניף לרכז את הנושאים ההלכתיים ולמסד את השיעורים ההלכתיים למתנדבי הארגון, אשר נכחו בכינוס והציגו שאלות סבוכות בהם נתקלים המתנדבים ואשר הובאו להכרעת הרבנים.

הרב הגאון רבי יעקב רוזנברג שליט"א, מנהל אגף ההלכה בארגון, הדגיש כי לא כל אחד יכול להצטרף לשורות ארגון "איחוד הצלה" ולשם כך חובה לעבור לימודי הלכה הנדרשים למתנדב העוסק בהצלת חיים. בצד זאת, הוסיף, יש לארגון הרבה מתנדבים ותיקים שהגיעו ממקומות אחרים וארגונים אחרים ולא כולם עברו ולמדו בצורה מסודרת את כל נושאי ההלכה הנדרשים, וכמו"כ ישנם כאלו שנמנעים מלפעול בהצלת חיים בשבתות ויו"ט מחשש שייכשלו ח"ו בהלכות שבת ופיקו"נ, וחלק מתפקידי הרבנים המקומיים לדאוג כ"א מה צריך לעשות וכיצד, שהכל יהיה בדרך התורה.