אאא

רק בן 20, וכבר מוציא אלבום שלישי: איציק דדיה, נער הפלא שהפך לזמר מזרחי-דתי, מקפץ בשנים האחרונות מבמה לבמה. כעת, למרות שירותו הצבאי, הוא מוצא זמן להוציא אלבום שלישי במספר, שזוכה תוך זמן קצר להפוך לאלבום זהב ולמכור מעל 20 אלף יחידות.

בראיון ל"כיכר השבת- מוזיקה", מספר דדיה כי האלבום החדש שלו "מכוון אל האור" ממחיש את ההתבגרות שלו. "בשונה מהאלבומים הקודמים, הוא הרבה יותר בוגר. בחרתי לחנים יותר מרגשים, גם הרועשים קצת - יש בהם תוכן. בחרתי את כל הלחנים, מי יהיו המעבדים. יש באלבום הזה דברים שלא תשמע באלבומים קודמים".

 (צילום: משה שי פלאש 90)
(צילום: משה שי, פלאש 90)
הגדלה

לא פשוט להיות כוכב זמר בגיל צעיר. אך עבור דדיה, הקרירה כאמן החלה הרבה לפני שהוציא לאור אלבומי סולו - עוד בימים בהם היה חבר בלהקת ה"קינדרלך". "עד שהתחלתי את הקרירה העצמאית שלי לקח זמן. הייתי בישיבה 4 שנים, ואז בגיל 16 חזרתי לשיר. ברוך השם הגענו לאיזו נקודה היום שאליה כיוונו". 

היית מאוד צעיר - גיל 16. איך השפיעו עליך המבטים ברחוב? "האמת שבהתחלה זה קצת מבלבל. זה גונב לך טיפה מהילדות, אתה לא יכול להסתובב איפה שאתה רוצה ברחוב. אבל מצד שני נותן לך בגרות ואחריות, אתה מקבל סמכות. אני מחזיק קריירה בידיים שלי, זה מבגר".

ברוח התקופה, ועל רקע המלחמות באזור בפרט ובעולם בכלל, מכיל אלבומו של דדיה שיר הנושא תקווה לשלום בשם "Say Hello". את השיר הלחין לא אחר מאשר יונתן שיינפלד, ילד פלא אחר שהופיע בעבר עם דדיה.  

הקליפ הברסלבי של איציק דדיה  

"השיר הזה נקרא סיי הלו (בתרגום לעברית: תגיד שלום. ג.כ)" מספר דדיה, "שיר שמדבר דווקא על שלום. יונתן שיינפלד הוא בחור מוכשר מאוד, כבר בגיל 10 הוא קיים מופע סולו. הוא מלחין הרבה, כששמעתי את השיר הזה הוא דווקא כן נגע אליי, כי יש לי הרבה נושאים באלבום, ועל שלום לא היה לי. וזה התאים לתקופה".