אאא

כבר לא חביב הציבור: שר האוצר, יאיר לפיד, מתחיל לשלם את מחיר הגזירות הכלכליות ואת זעם הציבור על הקיצוצים הצפויים.

מסקר שערך ערוץ 10, עולה כי רוב מכריע מהציבור - 65% - סבור שלפיד "הפר את הבטחותיו לבוחר".

47% אחוזים ממצביעיו של לפיד בבחירות האחרונות אמרו כי לא היו מצביעים לו שוב.

בסקר, שנערך באמצעות מכון "פאנלס" ושודר בתוכנית "לילה כלכלי", נשאלו המשתתפים איך היו מגדירים את תפקודו של לפיד כשר אוצר, עד כה. 47% הגדירו את תפקודו של לפיד "רע", לעומת 33% שסבורים כי הוא היה בינוני. רק 20% בלבד סבורים כי לפיד עושה את עבודתו נאמנה, והגדירו את תפקודו "טוב". 

בנט מגבה: "לפיד עוצר את הדימום"

הבוקר, על רקע הביקורת הציבורית הקשה שמוטחת בשר האוצר ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, התייצב נפתלי בנט לצד בן בריתו, וגיבה אותו בכל פה. "לא בערך. לא ליד. אני מגבה את יאיר לפיד", כתב בנט בפייסבוק. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנט הסביר את המניעים שעומדים מאחורי הגזירות הכלכליות: "היה "פיצוץ" בצינור הכסף של ישראל. כל חודש בזבזנו כסף שאין לנו. עוד דליפה ועוד דליפה, דהרנו כלפי פשיטת רגל ודאית. אז לפיד הניח חסם עורקים מיידי. לעצור את הדימום. ידענו שאין ברירה. זה הדבר הנכון והאחראי היחיד. גם אם זה מאד, מאד לא פופולרי". 

בנט הדף את הביקורת שלפיד סופג. "קל מאד לעמוד מן הצד, לבקר, לגמגם או לשתוק. אבל אנחנו בסירה הזאת ביחד. אי אפשר לסגור גירעון של 50 מיליארד ש"ח ללא החלטות כואבות". 

בנט הוסיף: "יש לממשלה זו 4 שנים. את מה שצריך לתקן, נתקן. צריך לקחת אחריות גם כשקשה, גם כשלא נעים. אנחנו, חברי הממשלה, איננו קהל ביציע. אנחנו שחקנים במגרש".