אאא

אתר החרדי  ´כיכר השבת´ ברגעים אלה מגיש עתירה מנהלית באמצעות עו"ד ורצברגר, נגד ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בבקשה לבטל את הודעתו בדבר הפסקת השירותים לתושבי השכונות החרדיות שם מתקיימות הפגנות בימים האחרונים.

עו"ד נפתלי ורצברגר, המנהל את העתירה אומר ל´כיכר השבת´: "ברקת הוא ראש עיר המחויב לתושבים בהספקת שירותים מוניצפלים והוא איננו יכול לעשות דין לעצמו ולהפסיק זאת באופן גורף, משום העובדה שיש אנשים שמפגינים ומפריעים לעירייה.

"אם הוא חושש, עליו לבקש את הגנת המשטרה, אך הצעד של ענישה קולקטיבית, הוא לא היה מעז לנקוט אותה אם היה מדובר בשכונה אחרת, בציבור אחר. העובדה שהמפגינים הם חרדים נותנת לו חופש וחירות לעשות דברים שבמדינה מתוקנת לא ראוי שיהיו".

"הטיעון של ברקת ששליחת העובדים מסכנת חיי אדם מגוחך. לדעתי אין כאן סיכון חיי אדם, וגם אם כן, ברקת צריך לבקש את הגנת המשטרה ולפעול, זה לא משחרר אותו ממתן שירותים.

"אף ראש עיר בעבר לא הפסיק את מתן השירותים, גם בתקופות הכי קשות של האינתיפאדה במזרח ירושלים. אולי היו הגבלות או מניעות, אך שום ראש עיר לא הכריז על כך שבימי האינתיפאדה לא יעניקו במשך חצי שנה שירותי ניקיון מטעם עיריית ירושלים. עובדי העירייה הלכו עם מאבטחים וניקו. כי לא ראוי להעניש תושבים בגלל מעשי בודדים".

"זהו טיעון ציני ומתמם שרחוק מהמציאות", מסכם עו"ד ורצברגר, "אם ברקת לא ייענה, נגש לבג"צ בכדי שיורה לעירייה להמשיך להעניק את השירותים כרגיל".

והנה תגובת העירייה לפנייה: