אאא

* הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א מבני ברק, הוציא השבוע ספר חדש. הוא שלח את חתנו, הרב רוט, למעונו של מרן רבינו מאור ישראל שליט"א שימסור לו את ספרו. כשהגיע החתן לביתו של מרן, הוא בירך מיד כשנכנס "שחלק מחוכמתו ליראיו" בשם ומלכות והגיש למרן את הספר. מרן החל לעיין בספר, תוך כדי שהחתן אומר למרן: "חמי אומר שאין בעולם מזכה הרבים כמו הרב עובדיה". מרן חייך והשיב לו: "תאמר לו, שמום שבך אל תאמר לחברך"...

* התרגשות רבה עברה השבוע בקרב תושבי מושב מלילות הצמוד לעיר נתיבות, בעקבות מעמד סיום הזוהר הקדוש ע"י ראש מוסדות "שומרי הקודש" הרה"ג רבי מנשה מלכה שליט"א. אחד מתומכי המוסדות, העונה לשם אהרון פרץ, נשיא חברת בוני התיכון, הדליק את אחד מעשרת הנרות, כמניין חברי האידרא שהודלקו בערב. הרב מלכה ברכו בחום והודה לו נרגשות על תמיכתו במוסדותיו.

* ובזמן שבמלילות סיימו את הזוהר, יצאו עובדי משכן הכנסת לגן המשכן, וברכו יחדיו את ברכת האילנות. הגנן הראשי של הכנסת (יש דבר כזה, תתפלאו), סיפר לעובדים שאת העצים נטעו יושבי ראשי הכנסת לדורותיהם, והצביע לעבר עצי הפרי שעליהם יברכו. העובדים ברכו, חזרו בחזרה למשכן, והודו לגבאי בית הכנסת אשר חזן על התזכורת.

* ובזמן שעובדי הכנסת עובדים, מסתבר שהח"כים שלנו כבר לא. הכנסת יצאה לפגרה בסוף השבוע האחרון למשך כחודש ומשהו. מי שבכל זאת נצפה בעין המדור ממשיך בעבודתו ושוכח לרגע מהפגרה, הוא לא אחר מחבר הכנסת ר' דוד אזולאי מש"ס. אזולאי הגיע לכנסת, השתתף בדיוני הוועדות, ודאג להסדיר את התקצוב השוטף של המועצות הדתיות לשנה הנוכחית.

* נשיא המדינה שמעון פרס הגיע השבוע לבית שמש, להשתתף בכנס למצוינות בחינוך. במהלך הכנס, ניגש אליו חבר מועצת העיר מטעם ש"ס העונה לשם ראובן כהן, כשלצדו ראש העיר ר' משה אבוטבול. כהן סיפר לנשיא כי הוא ממונה על תיק הבריאות, כשפרס משיב לו: "זה התפקיד הכי קשה ברשות. אם תצליח לשמור על בריאות התושבים עד שיהיו בגילי, תדע שהצלחת בתפקידך". לאחר שאותו כהן הלך, לחש הנשיא לאבוטבול בחיוך: "איך בש"ס יודעים לבחור בחורים נחמדים ונמרצים?"...

* חברי מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס, יצאו בחמישי שעבר להשתטח על קברי הצדיקים בצפון הארץ. מיד כשסיימו להתפלל, הם הלכו לנהר הירדן ליהנות מפלאי הבריאה. העיניים של המדור תיעדו אותם ליד הנהר. התפללו לבורא עולם: אלי שמחיוף, שלמה ברסקה, אשר מישאלי, חנוך גדניאן ויוני משריקי.

* ובזמן שהירושלמים נהנו מפלאי הבריאה בירדן, השר אלי ישי לקח רגע אחד של הפוגה, העלה את ילדיו לרכב, והצפין לעבר החרמון המושלג. כשהשמש באה כמעט לשקוע, השר ארגן תפילת מנחה בסמוך לרכבל, כשאנשים נוספים במקום מצטרפים לתפילה. המדור היה מעדיף בננות בכנרת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* ובמוצ"ש האחרון, לפני שהשר ישי נסע לחרמון, הוא קפץ לאחל מזל טוב לשדר הרדיו עמי מימון, לרגל שמחת בר המצווה לבנו. המדור הגיע גם לאחל מזל טוב, ונהנה מהשמחה עד לשעות הקטנות של הלילה. באו לשמוח ולשמח בשמחת בר המצווה: הרב צמח מאזוז, מנהלה הרוחני של ישיבת כסא רחמים. כל החברים מרדיו קול ברמה, אישי ציבור, זמרים ועוד.

* ומשמחה לעצב: שר הפנים והשר לביטחון פנים הגיעו השבוע לנחם את משפחת מונסונגו על האסון הכבד שארע להם, בהילקח מהם בתם בת השמונה בטבח בצרפת. השרים נחמו אף את הסבא, הגאון רבי יהושע ממן שליט"א, והתברכו מפיו. אודי חן היה שם ותיעד.

* ולסיום: אם אתם עולים בחג לירושלים, ומחפשים מסעדה כשרה לפסח, המדור ממליץ בחום על מסעדת לארא השוכנת במדרחוב בן שטח, לא רחוק משער יפו. בתפריט: שקדי עגל צרובים עם מנגולד, שום קונפי ולימון כבוש, כבדי עוף עם אגסים מקורמלים וסילאן, וחזה עוף עם בטטה צלויה ושעועית מוקפצת. המסעדה מתהדרת בכשרות המהודרת של בד"צ "בית יוסף". בתאבון.

* פינת המזל"טים: לר' אשר שוקר מפתח תקווה, לרגל מינויו לסגן ראש עיריית פתח תקווה. לר' שלמה ברסקה מירושלים, לרגל מינויו לסגן ראש העיר ירושלים. להרב משה אבוטבול מבני ברק, לרגל נישואי בתו. לאלחנן דנינו מירושלים לרגל שמחת בר המצווה לבנו. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

הטור במלואו מתפרסם בעיתון "יום ליום"

מעמד סיום הזוהר
מעמד סיום הזוהר
שמחיוף בנהר הירדן
שמחיוף בנהר הירדן
בבר מצווה לבנו של עמי מימון (צילום: עוזי ברק)
בבר מצווה לבנו של עמי מימון (צילום: עוזי ברק)
(צילום: עוזי ברק)
(צילום: עוזי ברק)
השר אלי ישי, מנחם (צילום: אודי חן)
השר אלי ישי, מנחם (צילום: אודי חן)
השר יצחק אהרונוביץ, מנחם (צילום: אודי חן)
השר יצחק אהרונוביץ, מנחם (צילום: אודי חן)