אאא

עונת הרישום לישיבות הגדולות נסגרה לפני ימים ספורים, אתר "כיכר השבת" מגיש סיקור מיוחד על הרישום לישיבות הגדולות והמרכזיות בציבור החרדי.

ישיבת "חברון" - הגדלת השיעור

הלחץ על ישיבת חברון - גבעת מרדכי לקבל תלמידים ולעבור את המכסה גובר משנה לשנה, ובשנים האחרונות הישיבה כבר לא עמדה בלחץ וגם לאחר סינון אחר סינון נתקבלו בישיבה למעלה מ-150 תלמידים.

הגרעין הקשה של הישיבה הוא בעיקר מישיבות ירושלמיות. עם זאת לישיבה מגיעים בחורים רבים גם מבני ברק ואף ממודיעין עילית.

רק בשבועות האחרונים התקיימו הבחינות לישיבה, כשהתשובות לבחורים הנבחנים, ניתנים מידי ערב עם סיום הבחינות של אותו יום.

אין ספק, כי ישיבת חברון שמרה על המעמד המיוחד והאיתן שלה, וזכתה לשיעור מפואר, עם מאות בחורים איכותיים.

ישיבת "פוניבז'" - קרוב ל-20 בחורים לשיעור א'

בשנים האחרונות הורה ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שלא לפרוץ את מחסום התלמידים מעל למאה וחמישים תלמידים, אך לפי הלחץ המסתמן השנה, נראה כי מספר התלמידים יעלה עוד יותר עקב הלחץ ויתכן מאוד שאף יחצה את מחסום ה-200 בחורים, כשישנם דיבורים אפילו לחלק את הבחורים ל-3 שיעורים.

הבחינות לישיבת פוניבז' הסתיימו בשבוע שעבר, ורבני הישיבה עמלו קשות לבחון את מאות הבחורים שהגיעו מכ-100 ישיבות קטנות לנסות את מזלם בישיבה.

הבחורים שהתקבלו לפוניבז' הינם סולת מתוך סולת, מטובי הכישרונות בעולם הישיבות, אשר מתאפיינים גם כן בסגנון הפוניבז'אי, ומכינים את עצמם לשחות בים הגדול ששמו פוניבז', על כל מעלותיו.

ישיבת "פוניבז'" שבראשות הגר"ש מרקוביץ

מאות בחורים הגיעו למבחן אצל ראשי הישיבה הגר"ש מרקוביץ, הגר"א דויטש, הגר"י זלושינסקי והמשגיחים הגרא"א דסלר והגר"א גרוסברד. את התשובות הסופיות מקבלים הבחורים בימים אלו.

כמסורת הישיבה התשובות ניתנות באיחור ולפי הצפי צפויים להתקבל כ-160 תלמידים לשיעור א' לזמן אלול תשע"ד.

ישיבת "עטרת שלמה" - סינון איכותי

מי שנחשבת להצלחה מטאורית היא הישיבה גדולה החדשה "עטרת שלמה" בראשות הגאון רבי שלום בער סורוצקין, שנחשבת השנה כישיבה חדשה שהיא מס' 1 - באיכות הבחורים, עקב סינון מושקע בקבלת בחורים מעולים.

על פי הנחייתו של מרן ראש הישיבה הגראיל שטיינמן, הישיבה קיבלה לשיעור א' הראשון שלה, שיעור מובחר של 58 בחורים לשיעור א', ועקב כך השקיעה הישיבה מאוד בסינון ובחירת הבחורים הטובים מהישיבות המובחרות, תוך כדי שימת דגש מיוחד על בעלי כישרונות ולמדנים.

מלבד זאת, מתגבש בימים אלו הקיבוץ לישיבה, ובו בחורים רבים מבני שיעור ג' ומלומדי הקיבוץ. הקיבוץ ימנה גם הוא קבוצה מובחרת של כ-50 בחורים, ששלבי הבחינה והקבלה שלהם מסתיימים בימים אלו.

בימים אלו מתקיימות הבחינות לקיבוץ האיכותי של הישיבה, אליו מגיעים טובי בעלי המוחות מעולם הישיבות ובפרט מהישיבות פוניבז', תפרח, אור ישראל, ועוד.

אחד מראשי הישיבות לצעירים אתו שוחחנו, אמר לנו כי מהיכרות אישית עם השיעורים של כל הישיבות המובילות, הרי שהשיעור א' המחזור הראשון של הרב סורוצקין, הוא ברמת הכישרון של פוניבז', עם האיכות והלמדנות של תפרח, ועם סינון שאינו בנמצא כלל, בחורים חשובים מהמשפחות הטובות והנבחרות של עולם התורה.

כידוע בראשות הישיבה עומדים הגר"ח פיינשטיין, הגרח"מ אוזבנד, הגר"י לוי, והמשגיח הוא הגרח"ש ויספיש. לפני יותר מחודש וחצי הייתה זה ישיבת "עטרת שלמה" שפתחה לראשונה את עונת הרישום בכנס היסוד שקיימו לשיעור א' עם קבוצות בחורים מצוינים מכל הישיבות הקטנות המובילות, וכעת היא הייתה גם הישיבה שסיימה הראשונה את הרישום, כשכבר בשבוע שעבר נסגר סופית השיעור על 58 בחורים, קצת יותר מהתוכנית המקורית, ואין יותר קבלה של בחורים לשיעור א' הקרוב.

בעוד כחודש צפויים כ-110 הבחורים המייסדים של ישיבת עטרת שלמה - להתייצב בשערי בית המדרש שבקמפוס ב"שדי חמד", ולהקים את ישיבה שלבטח תפאר את עולם התורה בגאווה יהודית.

רשת ישיבות "ארחות תורה" - האימפריה של עולם הישיבות

רשת ישיבות "ארחות תורה" שהוקמו רק לפני כ-15 שנה בראשותו של מרן הגראי"ל שטיינמן ע"י מקורבו הרב יעקב וירז'יבנסקי, מונה כיום 4 ישיבות גדולות חשובות ומרכזיות, אשר לומדים בהם אלפי בחורים מטובי עולם הישיבות.

בשנה האחרונה נוספה לרשת ישיבת "תורה בתפארתה" אשר בתוך תקופה קצרה הצליחה למשוך אליה את מיטב הבחורים. יצויין, כי הגראי"ל שטיינמן כינה את כל ארבעת הישיבות שהוא פתח וכלל בשמה של הישיבה את המילה "תורה".

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

ישיבת "ארחות תורה" - סיכוי ל-2 שיעורים גדולים

מאז פתיחת הישיבה, לפני למעלה מעשור, היא עלתה בכל שנה במספר התלמידים בקבלה לשיעור א' בקצב מעורר השתאות. כיום נמנים על שורותיה למעלה משש מאות בחורים. למרות שבשנה האחרונה עלה מספר התלמידים בשיעור א' לתשעים בחורים, הורה מרן הגראי"ל שטיינמן שלא לפתוח שני שיעורים, בנימוק שפתיחת שיעור נוסף יוצרת, במידה מסוימת, תחרות בין שני השיעורים.

בשנה זו ממתינים עדיין להכרעתו של הגראי"ל אם לפתוח שני שיעורים, או להסתפק כתמיד בשיעור אחד. לשיעור א' התקבלו כ-80 בחורים מצוינים.

ישיבת אורחות תורה נמצאת בתנופת בנייה של בנין חדש להיכל הישיבה הבנוי בקמפוס ענק שיכיל למעלה מ-1,000 מקומות ישיבה ויהווה בעתיד לאחד מבתי המדרש הגדולים בבני ברק כשהמופקד על כל המלאכה הוא הרב יעקב וירז'בינסקי מנהל הישיבה ומקורבו של הגראי"ל שטיינמן.

ישיבת "רינה של תורה" - השלוחה בכרמיאל

סניף נוסף של הישיבה קיים בכרמיאל בשם 'רינה של תורה' כאשר גם אליו מתנהל רישום מצוין לשיעור א'. בראשות הישיבה עומד ראש הישיבה הגאון רבי אברהם סטוארט ממקורביו של הגאון רבי איתמר גרבוז ומידי שבוע בשבוע נוסעים ראשי הישיבה מבני ברק למסור שיעור כוללי בישיבה, גם נשיא הישיבה מרן  הגראי"ל שטיינמן מבקר בישיבה ומסר שם כבר מספר שיעורים מידי חודש בחודשו.

ישיבת "נר זרח" - השלוחה בזרועה

שלוחה נוספת של ישיבת ארחות תורה קיימת במושב זרועה, ואף היא חלק בלתי נפרד מהרשת המוצלחת של ארחות תורה, לאחרונה הוחלט עקב התנגדויות תושבים המפריעים לשקידתם של הבחורים כי הישיבה תעבור בקרוב למושב אחר.

ישיבת "תורה בתפארתה" - כמות גדולה

מי שקיבל השנה שיעור גדול במיוחד הוא הסניף החדש של ארחות תורה - ישיבת תורה בתפארתה, שהוקמה רק באמצע החורף האחרון ע"י גדולי הדור בעצמם, וכבר כיום יש לה קיבוץ של 150 בחורים, וכפי המסתמן בשיעור א' הקרוב ילמדו אצלם כ-100 בחורים מכל עולם הישיבות.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

סגנון הישיבה וצוות הר"מים בראשות ראש הישיבה הגאון רבי יעקב סטפנסקי, מושך אליו את טובי המשפחות שהיו רגילות לשלוח במשך השנים לישיבת חדרה, עד שגדולי הדור יצאו כנגדה. עם זאת לישיבה באים בחורים נוספים מכל הישיבות המוצלחות בארץ.

הישיבה שוכנת כיום בקמפוס רחב ידיים באשדוד, ולקראת התרחבותה בשנים הקרובות, הוקצה לה שטח ענק בעיר אלעד, שם יחלו בקרוב עבודות הבניה להיכלי ומבני הישיבה.

לישיבה מגיעים בחורים מכל עולם התורה, והכל צופים לה הצלחה גדולה, כאשר ניכר לעין כל הסייעתא דשמיא של הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל.

ישיבת "עטרת ישראל" - שמים דגש על הפרומקייט

ישיבת 'עטרת ישראל' בשכונת בית וגן בירושלים. התקבלו לשיעור א' 65 בחורים. הבוחנים: הרמי"ם הגאון רבי ישראל לנדא והגאון רבי יואל שפירא והרב אהרון וינר והרב ישיעהו הדר גלזמן . המראיין: המשגיח הגאון רבי ירחמיאל  משה קליימן.

הבחורים המצטיינים שהתקבלו לישיבה נכנסו למעונו של ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי וקיבלו את ברכתו. בישיבה מספרים על התחזקות בסגנון של הבחורים וכיום שמים דגש במיוחד על יראת השמים ועל ה'פרומקייט'.

ישיבת "תושיה" בתפרח - השיעור יוקטן למרות הביקוש

עקב שינויים שחלו השנה במפת הישיבות, גבר מאוד הלחץ על ישיבת תושיה-תפרח, כאשר במקביל ישנה מגבלה טכנית לישיבה להגדיל את מספר הבחורים, ויתכן אפילו שהשיעור יקטן במעט, כך שיתכנו השנה בחורים רבים שיפלטו מרשימת המתקבלים לישיבה.

כידוע, הייחודיות בישיבת 'תפרח' הוא שההחלטה אצל רבים מהתלמידים האם הבחור יתקבל לישיבה או לא, מתקבלת בשבת. הבחורים המבקשים להתקבל לישיבה מגיעים לשבות בישיבה ונתונים לעינו של ראש הישיבה, הגר"א פילץ.

במהלך השבת עוקב ראש הישיבה אחר התנהגותם ושיג שיחם של הבחורים, בתפילות ובסעודות השבת, ולפי זה הוא מגבש את עמדתו לגבי הבחור. במהלך השבת ניתנת ההזדמנות לבחורים לשוחח בלימוד ראש הישיבה. במוצאי שבת מתקיימים המבחנים לבחורים ששבתו בשבת.

הישיבה האחרונה בבחינת התלמידים, כמידי שנה בשנה גם השנה, הייתה ישיבת תפרח, והבחינות לשם עדיין בעיצומם, כשהתלמידים נבחנים לשם לעיתים חודש ויותר לאחר הבחינות לישיבות אחרות.

ישיבת מיר-ברכפלד

לישיבה המצליחה התקבלו לשיעור א' 100 בחורים. הבוחנים הם ראשי הישיבה הגאונים רבי צבי פרצוביץ ורבי נועם אלון, וכן ראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל. בנוסף, הגאון רבי אריה לייב אויערבך מרבני הישיבה.

מספר מצומצם מאוד של בחורים זוכים להיבחן בחדרו של ראש הישיבה הגר"א פינקל ע"פ לחצים מישיבות קטנות מראש, השנה תלמידי ישיבת צעירים בבני ברק הם אלו שזכו להיבחן אצל הגר"א.

המראיינים: המשגיחים הרב חיים אריה שיר, הרב אליהו גודלבסקי, הרב אליהו זייצי'ק והרב יוסף גינצברגר. האחראים על הרישום: הרב שמריהו יוסף פינקל, והרב יחזקאל זילבר.

גורמים בישיבה מדגישים כי הרישום בישיבה השנה נחשב לחזק והמוצלח ביותר בשנים האחרונות ואולי גם ההצלחה של השנה בעולם הישיבות בכללו.

ישיבת "אור ישראל" - שיא ההתמדה הקיימת

הישיבה נודעה כאחת הישיבות המיוחדות בעולם התורה, ונחשבת בקרב ראשי הישיבות לישיבה בעלת שיעור ההתמדה הגבוה ביותר בכל עולם התורה, כאשר מאות הבחורים שקועים יומם ולילה אך ורק בלימוד התורה ללא שום נושא אחר.

בישיבת אור ישראל לא ימצא נגנים ומערכות סטריאו בחדרי הישיבה כלל וכלל, והמשטר המיוחד נותן לישיבה את הצלחתה ואת הביקוש הרב של תלמידים המעוניינים ללמוד דווקא בישיבה זו, השנה קיים לחץ הגדול שגובר על הישיבה. בראשות הישיבה עומד הגאון רבי יגאל רוזן. התלמידים נבחנים גם אצל הגאון רבי מרדכי רבינוביץ.

הרישום הסתיים בהצלחה מיוחדת לישיבה, כאשר הביקוש הגדול להתקבל לישיבה נתן את אותותיו בבחורים מעולים, כמידי שנה בשנה.

ישיבת "קול תורה" - דרישות גבוהות

לישיבה בראשותם של הגרמ"י שלזינגר והגרב"ש דויטש התקבלו לשיעור א' 90 תלמידים. מלבד המבחן אצל ראשי הישיבה נכנסו התלמידים למבחן גם אצל המשגיח הגרי"י בורדיאנסקי.

ישיבת "כנסת יצחק" - חדרה

לישיבה שבראשות הגר"י ארנברג התקבלו לשיעור א' כמאה בחורים מטובי עולם הישיבות הקטנות. הבחורים נבחנו אצל ראש הישיבה הגר"י ארנברג, המשגיח הגר"ט נוביק והר"מים הרבנים הגאונים רבי דוד מינצר ורבי יעקב דוד אילן.

מאות הבחורים שנרשמו עברו סינון על ידי מבחן שהתקיים בבני ברק ורק אלו שעברו את המבחן בבני ברק הוזמנו למבחן בחדרה אצל ראש הישיבה הגר"י ארנברג.

ישיבת "גרודנא" - באר יעקב - מעבר לעיר אחרת

ישיבת גרודנא, אשר נוסדה ע"י מרן הגראי"ל שטיינמן המלווה את הישיבה, החליפה בשנים האחרונות את מיקומה זאת בגלל ריבוי התלמידים הגדל משנה לשנה, ובשנים האחרונות הגיע לבאר יעקב שם נמצאים גם ישיבת באר יעקב מיסודו של הגרמ"ש שפירא זצ"ל ובראשותו של בנו מ"מ הגרד"י שפירא וישיבת שארית יוסף.

יצוין כי למרות הדיבורים שהיו כי הישיבה תעבור לישוב אחר התקבלה ההחלטה כי הישיבה תישאר בבאר יעקב.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

ניתן לציין כי רק בשנה האחרונה לבד היא רשמה לעצמה למעלה מ-90 תלמידים שהגיעו ללמוד בשעריה בזמן אלול אשתקד. בהנהלת הישיבה שקלו השנה לפתוח שיעור נוסף, אך נמנעו מכך בטענה כי כשיש שיעור אחד קיבוץ התלמידים הטובים מרוכזים יחדיו באותו השיעור ומחדדים יותר זה את זה בהלכה.

ישיבת "בית מדרש עליון" - הצלחה עם יחס אישי

הישיבה עברה תנופה רחבה בשנים האחרונות, כמו"כ הישיבה בנתה לעצמה בניין חדש בשיכון ו' בעיר נוסף על בניין הישיבה שם באזור, ראש הישיבה הגר"י אונגרישר אשר נועץ עם נשיא הישיבה  הגרי"ג אדשטיין קיבל את ההוראה לא להוסיף בכמות התלמידים כדי שתלמידי הישיבה יוכלו לקבל מצוות הישיבה.

ישיבת "סלבודקא" - מהפיכה ועליה באיכות

לישיבה נרשמו השנה תלמידים רבים מכל הישיבות בארץ, כאשר הישיבה עברה מהפיכה של ממש בשנים האחרונות והישיבה נהפכה למבוקשת במיוחד, זאת לאור העובדה כי ראשי הישיבה נודעים למאוד בגדלותם הגאון רבי דב לנדא והגאון רבי משה הלל הירש.

בנוסף לבחינה לישיבה עוברים התלמידים ראיון אצל משגיח הישיבה הגאון רבי אברהם פולק.

ישיבת בית מתתיהו

לישיבה ששמה יצא לתפארה בעולם הישיבות התקבלו לשיעור א' 80 בחורים. בישיבה נערך לבחורים מבחן מקדים אצל רבני הישיבה ואותם אלו העוברים אותה בהצלחה מתקבלים לבחינה סופית אצל ראש ישיבה הגאון רבי ברוך ויסבקר הבוחר את אותם אלו שהצליחו לעמוד בכור המבחן.    

ישיבת "בית מאיר" בבני ברק

לישיבה התקבלו לשיעור א' 38 תלמידם. הבחורים נבחנו אצל ראש הישיבה הגר"צ רוטברג, והמשגיח הגרי"ש דומב. לישיבה מגיעים מידי שנה מספר בחורים מארגנטינה ומארה"ב.

ישיבת "תורת זאב" - ראש ישיבה חדש

הישיבה נמצאת כיום בשכונת רמת שלמה בירושלים, והיא ממומנת בידי הנגיד הנודע מצרפת הרב יוסף הררי שפתח את הישיבה, למרות שהישיבה נפתחה כעשור שנים צברה הישיבה הצלחה מיוחדת, כאשר בראשות הישיבה עומד הגאון רבי ברוך סולוביציק. לישיבה התקבלו למעלה מחמישים תלמידים.

לפני כחודש מונה לכהן כראש ישיבה נוסף בישיבה הגאון רבי דוד כהן המשמש גם כראש ישיבת חברון וכחבר מועצת גדולי התורה. הגר"ד כהן מוסר בישיבה שיעור כללי מידי שבוע בשבוע, וכן מדבר בלימוד עם הבחורים בישיבה.

במקביל נמשכת הקמת בניני הישיבה בעיר בית שמש, שם צפוי להיבנות מבני הישבה בקמפוס רחב ידיים שניתן ע"י ראש עירית בית שמש הרב משה אבוטבול.

ישיבת "קול יעקב"

לישיבה  שבראשות הגר"י עדס, כותל המזרח של עולם התורה הספרדי התקבלו לשיעור א' 50 תלמידים, שנבחנו ע"י ראש הישיבה והר"מים. הישיבה הספרדית מקבלת לשורותיה גם בחורים אשכנזים.

ישיבת "כנסת יחזקאל" - אלעד

השנה נרשם ביקוש להתקבל לישיבה. 150 הנרשמים נבחנו על ידי ראש הישיבה הגרב"מ אטינגר והגר"א פרידמן. בישיבה מקפידים שלא לקבל שיעורים של יותר מ-60 בכדי לשמור על איכות והקפדה על הסגנון של הישיבה בלימוד ובמידות.

ישיבת "גרודנא" - אשדוד

לישיבה שבראשות הגרד"צ קרלנשטיין באשדוד התקבלו לשיעור א' 80 תלמידים. המבחנים נחלקו לכמה מוקדים. בירושלים בחן הגאון רבי מיכאל פלס, בבני ברק הגאון רבי יעקב ונדרולדה, ובאשדוד ראש הישיבה הגאון רבי משה שמידע. חלק מן המבחנים נערכו בבית שמש שם שהתה הישיבה בשבועות האחרונים בגלל המצב הביטחוני.

ישיבת "כנסת יצחק" במודיעין עילית (חדרה קרית ספר)

לישיבה שבנשיאות הגר"י ארנברג - התקבלו לשיעור א' 70 בחורים. הבחורים נבחנו ע"י ראשי הישיבה הגר"י קארפ והגר"ש נוביק והמשגיח הגר"י עלזאס.

ישיבת "רמות"

הישיבה בראשותם של הגר"ח מן ההר והגר"מ פינקל שהוקמה לפני כשנתיים רושמת ביקוש גדול ומתוך כמאה נרשמים התקבלו כ-50 בחורים. ר"מ חדש מונה לישיבה - הגר"א קורצטאג, ששימש כראש חבורה בישיבת מיר.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

ישיבת "דברי אמת" במודיעין עילית

לישיבה שבראשות הגר"ז שוב התקבלו לשיעור א' 40 תלמידים. הבחורים שנרשמו עברו מבחן אצל הגר"ז שוב בירושלים.

ישיבת "שערי תבונה"

לישיבה שבראשות הגר"א חדד באלעד, נבחנו כ-200 תלמידים מתוכם 50 קיבלו תשובה חיובית. התלמידים נבחנו אצל הגר"א חדד.

ישיבת "קרית התורה" בקרית גת

לישיבה שבנשיאות הגר"ש אוירבעך התקבלו לשיעור א' 35 תלמידים. ראש הישיבה הגר"א אנקונינה והמשגיח הרב יוסף מצליח - מרבני הישיבה ערכו מבחנים לנרשמים.

ישיבת "באר התלמוד"

הישיבה בעיר אלעד, הוקמה בזמן חורף תשע"ב, בראשות הרבנים הגאונים רבי אריה בויאר ורבי חיים מן ומיסודו של הגאון רבי יוסף לוי ראש ישיבת באר התורה, ומשמשת כמגדלור רוחני לטובי בני הישיבות החפצים להתעלות בתורה ויראת שמים מתוך שלווה והרחבת הדעת.

ישיבת באר התלמוד הצפויה למנות בזמן אלול הבעל"ט כמאה בחורים, מיוחדת בכך שהלומדים בישיבה הם מבני שיעור ג' ומעלה ובכך מתעלים הבחורים באווירה מבוגרת ועצמאית יותר תוך משמעת עצמית ודיבוק חברים.

סדרי הלימוד בישיבה הם יותר על פי שיטת העיון והשיעורים הנמסרים ע"י שלושת ראשי הישיבה הגאון רבי יוסף לוי, הגאון רבי חיים מן והגאון רבי אריה בויאר.

כאמור בשנת תשע"ב נפתחה הישיבה בהמלצת גדולי ומאורי הדור ומנתה בתחילתה כארבעים בני עליה ובסיעתא דשמיא מיוחדת הישיבה קבעה את שמה בכותל המזרח של עולם הישיבות ובזמן אלול הקרוב ישיבת "באר התלמוד" תמנה כמאה בחורים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

​ישיבת "רבינו חיים עוזר"

הישיבה בראשות הגאון רבי מנחם צבי ברלין קיבלה השנה 45 בחורים מצוינים לאחר סינון מוקפד הבחורים נבחנו אצל הר"מים, הגאון רבי ישיעהו אדלר והגרמ"מ וולפא.​

ישיבת "באר התורה" (גיל)

אל הישיבה הנמצאת בשכונת בית וגן בירושלים התקבלו השנה לשיעור א' 50 בחורים. גורמים בישיבה מספרים כי הביקוש השנה היה גדול במיוחד ולמעלה מ-120 בחורים נרשמו לישיבה.

הבחורים בוגרי הישיבות קטנות הגיעו להיבחן אצל ראש הישיבה הגאון רבי גבריאל יוסף לוי, כשלצידו בחנו את הבחורים צוות הר"מים. בישיבה מספרים על סינון קפדני במיוחד שנערך השנה זאת על מנת לשמור על הרמה הגבוהה של הישיבה לה היא זכתה בשנים האחרונות.

ישיבת "ברכת יוסף" קרית הרצוג

הישיבה בנשיאות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ובראשות נכדו הרה"ג רבי מרדכי צביון תמנה 30 בחורים בשיעור א' בשנה הבאה. הבחורים שמגיעים מטובי הישיבות נבחרו בקפדנות יתירה על ידי ראש הישיבה.