אאא

לוחצים על הרבנים: מאז השבוע שעבר, עת פורסם לראשונה ב'כיכר השבת' מכתב הרבנים נגד הרב אמנון יצחק תחת הכותרת 'רבם דקרו', בעקבות הפגיעה בכבוד תורתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף, נשמעים כל העת טענות כי 'המכתב זויף' וכי הרבנים לא חתמו על המכתב החריף.

לעתים הם אף משמיעים הקלטות של רבנים, הקלטות סתר, בהם נשמעים הרבנים אומרים שלא ידעו על מה חתמו.

'כיכר השבת' חושף כעת את השיטה של מי שמציגים עצמם כתלמידי הרב אמנון יצחק בכדי להוציא הודאה מהרבנים שחתימתם שפורסמה אינה מקורית.

הגאון הגדול רבי משה צדקה, ראש ישיבת 'פורת יוסף', חתם אף הוא על המכתב וכתב: "עוון ביזוי תלמיד חכם נורא מאוד, שנאמר עליו אין מרפא, ה' יצילנו, ובפרט על מאור הדור רבינו שליט"א, ה' יחזירנו בתשובה שלימה".

אבל כמו עם הרבנים האחרים, גם כאן מנסים אינשי דלא מעלי 'לסחוט' מהרבנים הודאה שהחתימה זוייפה, או שזו לא הייתה כוונתם.

אתמול (שני) אף הגיעו אנשים אל בית מדרשו של הרב, תוך כדי ביזוי התורה והפרעה בלימוד התורה, ולחצו אותו בכדי להוציא הקלטה של הרב כשהוא חוזר בו.

אחד ממתפללי בית המדרש 'אוצר התורה' בשכונת בית ישראל, שם לומד הרב מידי ערב, שחזר בשיחה עם 'כיכר השבת' את מה שהתרחש.

"הגיעו לכאן שני אנשים מוזרים עם רכב מאזדה, אחד מהם עלה לבית המדרש והחל להפריע למורנו ורבינו הרב משה צדקה באמצע הלימוד, ושאל אותו אם הוא חתם ולמה הוא חתם, הרב אמר לו שהוא חתם על ביוזי כבוד גדול הדור.

עד הראייה ממשיך לתאר את מה שקרה שם "אחד מהמתפללים הבחין שהוא מקליט את הרב והתחיל לצעוק עליו שיעזוב את הרב בשקט ויתן לו להמשיך לעסוק בתורה הקדושה, אז החל בלגן בבית המדרש ולמקום הוזמן ניידת משטרה, רק אז הוא עזב את הרב ונתן לו להמשיך לעסוק בתורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התלמיד, ממשיך ומספר כי "יותר מאוחר הסתכלנו במצלמות האבטחה והבחנו בהם שהם הגיעו עם המאזדה, ואחד מהם הוציא מהרכב מכשיר הקלטה ועלה להפריע לרב בלימודו בכדי לנסות להקליט אותו שהוא חזר בו מחתימו, והשני נשאר למטה".

"מדובר בביזוי התורה, מתי שמענו על זה ששני נערים פרחחים יגיעו לאחד מגדולי ישראל ויטרידו אותו באמצע לימודו, אין להם תרופה למכתם", סיים לומד בית המדרש בכאב.

יצוין, כי שני האנשים שהגיעו אל הרב הם לא אנשים שהרב אמנון יצחק שלח בעצמו, אלא אנשים שהציגו את עצמם כתלמידו של הרב אמנון יצחק.

פנינו לאנשיו של הרב אמנון יצחק לקבל את תגובתם לדברים, אך עד כה תגובתם לא נתקבלה.