אאא

בימים האחרונים התפלאתי על אתר "כיכר השבת", מדוע הם נותנים במה לטורו של שר האוצר יאיר לפיד. לאחר מעשה, הבנתי שהנ"ל הוא מניפולטור גדול. הוא מבין בתקשורת, יודע לשחק אותה ולבלבל את ההמון.

יאיר תמיד ידע לומר ולכתוב את מה שההמון אוהב לשמוע. הוא מיקד את עצמו באמצע של האמצע וכעת הוא רוצה לחזור לשם. לצורך כך, הוא נתלה בחברת הכנסת המושעית חנין זועבי, בעיתונאי גדעון לוי ולהבדיל בבנצי גופשטיין. כשהוא לידם, כך הוא חושב, הוא ממש באמצע.

אלא, שכאשר הוא צריך לעשות מעשים, הוא מתגלה כקיצוני. בשונה מאביו טומי, שהיה קיצוני בעיקר בדיבורים, יאיר דווקא נחמד בדיבורו, אך במעשיו אכזר. ביני לבין עצמי תהיתי לא פעם מה הוא יותר; אכזר או שקרן. 

אברכים נעשקו 

בימים אלו, אני רואה אברכים צדיקים שגנבו להם את הכל, אבל ממשיכים ללמוד תורה מתוך עוני וקושי ומתפללים על עם ישראל. בזכותם, ורק בזכותם, קרו כל כך הרבה נסים. הרי אף אחד לא חושב שהשם יתברך עושה נסים בגלל יאיר לפיד או נפתלי בנט הקדושים.

בימים אלו, אני רואה ילדים שאמם מחלקת להם ביצה לשניים, זאת בימים בהם מושמדות מיליוני ביצים בכדי שמחירן לא ירד. ילדים טהורים וקדושים הולכים לישון רעבים, ולא כקלישאה. לא קונים להם בגדים והם אפילו לא מקבלים את הטיפולים הרפואיים, רק בגלל שיאיר ובנט לקחו את מעט הכסף שהגיע להם. 

ראו כמה כסף מבזבזים על תל אביב והתרבות שלה, על סטודנטים יהודים וערבים שלומדים סינית עתיקה, תולדות ריקודי הסמבה או חקר הקולנוע הנורבגי. התרבות הזו מתוקצבת במיליונים שיכלו להאכיל הרבה ילדים טהורים ורעבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחוזים גבוהים מהעם הזה הוטעו על ידי יאיר, הוא שיקר להם כשאמר שאם הוא ייקח לילדים את האוכל והתרופות כל בעיות הכלכלה יגמרו. הוא יודע שזה לא עזר בכלום, לכן עכשיו הוא מחפש את הקיצוניים ומנסה להתמרכז בעזרתם.

אנחנו רוצים לחיות בחברה בה אין אנשים רעבים. למדינת ישראל יש כסף רב בכדי להעניק ביטחון תזונתי לילדים. היא לא צריכה להעלות מסים על לחם, חלב ומטרנה. מדינה שמעוניינת לדאוג לאזרחיה מורידה את המסים ממוצרי היסוד בכדי שאותם שילדים לא יאכלו פעם בשבוע וחצי ביצה.

רציתי להבין גם למה יאיר תמיד משתמש בדוגמה של מנהרה בחדר הילדים בקיבוץ, הלא בכל בית ספר ממוצע בשדרות יש מאות ילדים. האם דמם של תושבי שדרות סמוק פחות מדם ילדי הקיבוצים?

בשולי הדברים, רציתי להעיר לנחמיה שטרסלר; לפני שאתה מטיח דברים ביהדות החרדית שמוכנה לחיות כבני תורה עם כל המגבלות, תציץ בחצר האחורית שלך. אחוזים גדולים מהצפונבונים המפונקים לא עושים צבא ובצורה סטטיסטית גם לא נושאים בנטל השכול לעומת מקומות אחרים.