אאא

רצח הנער הערבי: בית משפט השלום בפתח תקווה התיר הצהריים (שני) לפרסם כי המשטרה והשב"כ עצרו לפני כשבועיים לפנות בוקר 6 חשודים יהודים, מהם 3 קטינים, החשודים במעורבות בחטיפת ורצח הנער מוחמד אבו חדיר משועפאט. טרם הותרו לפרסום שמות החשודים.

מחקירת השב"כ והמשטרה עלה כי ישנם שלושה מעורבים באופן ישיר בביצוע החטיפה והרצח, השלושה הודו ושיחזרו את רצח הנער.

עוד עולה מהחקירה כי יום קודם לאירוע שניים מהחשודים החליטו בניהם לתקוף נער ערבי וכשנתקלו בילד בשכונת שועפאט, תקפו אותו ונמלטו.

חקירת המשטרה שחזרה שלב אחר שלב את רצח הנער הערבי. על פי החקירה, בתאריך 2.7.14 בשעה 04:08 התקבל במוקד 100 במשטרת ירושלים דיווח על חשד לאירוע חטיפה בשועפאט.

משטרת ירושלים הוקפצה לאירוע, הוקמו מחסומים והחלו בסריקות לאיתור חשודים ורכב על פי התיאור שנמסר לשוטרים בשטח. פעולות החקירה הצביעה על אפשרות שהחטוף נמצא באזור יער ירושלים.

בשעה 05:20 אותרה גופתו של הנער ביער ירושלים.

ניצב יוסי פרינטי, מפקד מחוז ירושלים, הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד בימ"ר ירושלים בשיתוף השב"כ לחקירת האירוע בהיבט הלאומני והפלילי.

בנוסף, חוקרי ימ"ר ירושלים הקימו שני צוותי משנה במפלג התשאול כאשר האחד בחן את הכיוון הפלילי והשני בחן את הכיוון הלאומני.

החקירה כללה בין היתר סריקת מצלמות ציבוריות ופרטיות לאורך נתיב המילוט שתיעדו את אירוע החטיפה, שחלקן תיעדו חלק מהחשודים כשהם משוחחים ביניהם ולאחר מכן מכניסים את הנער הערבי שנרצח לרכבם ונמלטים מהמקום.

לדברי המשטרה, המצלמות לא קלטו את מספר הרכב ואת צבע הרכב, ואף לא סייעו בזיהוי החשודים, אולם פעילות חקירתית ומודיעינית של חוקרי הימ"ר והשב"כ הובילה לזיהוי הרכב ששימש את החשודים ואותר בתאריך 5.7.14 בישוב הסמוך לירושלים.

במוצאי שבת לפני כשבועיים, עצרו שוטרי הימ"ר והשב"כ שישה חשודים, 3 בגירים ו-3 קטינים, תושבי ירושלים והסביבה.

במהלך חקירת החשודים הוברר כי רק 3 מהם - בגיר, בן 29, תושב ישוב הסמוך לירושלים, ושני קטינים כבני  17- מעורבים באופן ישיר בביצוע העבירות.

עוד עולה מהחקירה, כי ערב קודם לרצח שניים מהחשודים - אחד בגיר ואחד קטין - הגיעו לשכונת בית חנינא במטרה לתקוף או לחטוף נער ערבי, הסתובבו בשכונה כשעה עד אשר איתרו קטין ערבי, תקפו אותו ונמלטו.

בנוסף, על פי החשד, כחודש לפני אירוע החטיפה הציתו שניים מהחשודים חנות השייכת לערבי בכפר חיזמה.

במשטרה אומרים כי ביום 2.7.14 שלושת החשודים קיבלו החלטה משותפת לחטוף ולרצוח ערבי. הם חיפשו קורבן במספר שכונות ערביות במזרח ירושלים ולבסוף הגיעו לשועפאט, ולאחר שהבחינו בנער מוחמד אבו חדיר כשהוא בגפו, חטפו אותו, הכניסו אותו לרכבם בכוח, היכו והיממו אותו, הובילו אותו ליער ירושלים, שם השליכו אותו מרכבם, שפכו עליו חומר דליק, הציתו אותו ונמלטו מהמקום.

שלושת החשודים הודו בחקירתם במיוחס להם ושיחזרו את האירועים. עוד ציינו כי המעשים בוצעו על רקע חטיפת ורציחת שלושת הנערים היהודים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בחיפוש שבוצע אותר הפלאפון של מוחמד אבו חדיר בביתו של אחד מהחשודים, כמו כן אותרו ראיות פורנזיות רבות הקושרות את החשודים לרצח הנער אבו חדיר.

מחקירת שלושת החשודים האחרים - 2 בגירים וקטין - הוברר כי הם לא היו פעילים באופן ישיר בביצוע החטיפה והרצח אלא רק ידעו על כך לאחר המעשה.

לאחר בדיקה ואימות מעורבותם באירוע הוחלט ע"י חוקרי הימ"ר והשב"כ לשחררם בתנאים מגבילים באמצעות בית משפט בתאריך 10.7.14.

בתאריך 14.7.14 הוגשה כנגד 3 החשודים המרכזיים בפני בית משפט השלום בפתח תקווה הצהרת תובע בגין עבירות של רצח, חטיפה לשם רצח, הצתה, ניסיון הצתה וכל אלו ממניע גזעני-לאומני.