אאא

עם תום צום ט' באב ייצאו עשרות אלפי תלמידי הישיבות והכוללים לחופשת 'בין הזמנים' שתימשך כשלושה שבועות.  בתקופה זו, נוהגים בני הציבור הדתי והחרדי לצאת לטיולי שטח, לבלות במרכזי פנאי ולנצל את הזמן הפנוי להנאה עם המשפחה. במד"א מספקים כמה טיפים שאמורות למנוע את הסכנות הטמונות בחופשה.

1. הישמרו מוואדיות, נקיקים ומסלולים שאינם מסומנים. ייתכן ומדובר באזור מסוכן שאתם עלולים להיפגע בו.

2. אין לטבול במקוואות מים, בריכות או מעיינות שאינם מסומנים. אין לרחוץ בחופי רחצה בשעות בהן אין מציל בחוף.

3 .הקפידו שלא לטייל בשעות החום הכבד ודאגו לנוח בשעות אלה. ילדים ופעוטות יש לצייד בכובעים, מימיות ולהגן עליהם באמצעות קרמים להגנה מהשמש- על מנת שלא ייפגעו.

4. לכל מסלול הליכה, הצטיידו בכמות המים המירבית האפשרית (3 ליטר מים לאדם) והקפידו שלא לטייל בשעות הסמוכות לחשיכה, על מנת שלא להיקלע לאזורים מרוחקים בשעות החושך.

5. אין להשאיר ילדים ופעוטות ברכב ללא השגחה, גם כאשר החלונות פתוחים. בימי החום הכבד החלונות אינם מזרימים מספיק אויר והרכב מתחמם במהירות עצומה. ילד שיישאר ללא השגחה ברכב חשוף למכת חום, התייבשות ואף מוות.

6. במהלך נסיעות, יש לוודא מלאי ראוי של שתייה ונוזלים עבור הילד, היות וסכנת התייבשות קיימת גם כאשר המזגן ברכב דולק.

7. יש לדאוג לכסות בכיסוי בד כל כסא בטיחות לפעוטות שעשוי מעור או מפלסטיק, על מנת שחומו הגבוה ברכב לא יגרום לכוויות בגוף הפעוט.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

8. במהלך הנסיעות, יש לדאוג שמושבו של הילד ייהנה מהצללה קבועה על מנת שלא יסבול חלילה מהתייבשות או מכת חום.

9. אין לתת לילדים להיכנס לבריכה או לכל מקור מים אחר ללא השגחת מבוגר! שימו לב- השגחת אח בוגר אינה מספקת, היות ולא יצליח למשות את הילד מן המים במקרה של טביעה.

10. שימו לב להשגיח על ילדים שיוצאים לבדם מהבית- יש להשגיח שלא יחצו כבישים לבד וכי הם משחקים בקרבת הבית בהשגחת מבוגר.

במד"א מזכירים לציבור כי בכל מקרה של פגיעה , יש ליצור קשר מיידי עם מוקד מד"א בקו החרום 101.