אאא

פעילויות התעסוקה של הילדים מגוונות והכתמים מופיעים על הבגדים חדשות לבקרים.

מומחי הכביסה של 'אריאל' פרו זים 7, אבקת הכביסה החדשה בעלת בפעולה בכפולה: גם הסרת כתמים מושלמת וגם הגנה מפני כתמים חדשים, מעניקים מגוון טיפים לניקוי כתמים אופייניים, כגון: כתמי בוץ, כתמי צבע וגואש וכדומה.

* טיפול בבגדים מלאי חול: הבילוי הרב בשטחי חול, מאיים להפוך את חדר הכביסה לארגז חול. בכדי לא לגרום להיווצרות כתמי בוץ במהלך הכיבוס, מומלץ לנער היטב כל פריט לבוש ולרוקנו מהחול טרם הכנסתו למכונה.

* הסרת כתמי בוץ: מומלץ לתת לבוץ להתייבש היטב, לגרד את השאריות בעזרת מברשת או סכין ולכבס בתוכנית המתאימה לסוג הבד עם אבקת כביסה, המכילה את נוסחת הפרו-זים 7 כדוגמת אבקת אריאל המספקת הסרת כתמים מושלמת והגנה מפני כתמים עתידיים.

במידה והכתם לא הוסר לחלוטין לאחר הכביסה - מומלץ להשרות את הבגד במשך שעה במים חמים ואז – בזרם מים חמים במיוחד (שסוג הבד מאפשר) ובצירוף אבקת כביסה מרוכזת – לשפשף ולשטוף, לשפשף ולשטוף, עד שהכתם יעלם ולאחר מכן- לכבס כרגיל.

* הסרת כתמי צבעי גואש: ההתעסקות הרבה בחופש ביצירות אומנות מייצרת על הבגדים כתמי צבע רבים. ראשית, מומלץ מאד לטפל בכתמים בעודם רטובים. יש לשטוף את הבגד מתחת למים זורמים כדי להוציא את הצבע ולשפשף היטב עם מברשת ורק לאחר מכן לכבס.

במקרה של כתם עקשן, ניתן להשרות את הבגד למשך חצי שעה עם אבקת כביסה + סודה לשתיה.

מומחי הכביסה של אריאל מציינים, כי חשוב להקפיד מאד לא לשים בגד מוכתם לאחר הכביסה במייבש, דבר זה עלול לקבע את הכתם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* הסרת כתמי דבק לבן: ראשית, יש לגרד את הדבק ככל שניתן ולהשרות במים קרים בלבד לפני הכביסה. מים חמים עלולים "לבשל" את הדבק ולגרום לקרישתו בין סיבי הבד ודבר זה יקשה יותר על הסרת הדבק.

לאחר התרככות הדבק, יש לשפשף היטב את שאריות הדבק, להוציאן מהבגד ולכבס בתוכנית הכביסה המתאימה לסוג הבד.

* הסרת כתמי אבטיח מבד לבן: ניתן לנסות לשטוף באמצעות תערובת של מיץ מלימון טרי עם מים באותו יחס. פעולה זו מתייחסת רק לבגדים לבנים ולא לבגדים בצבעים אחרים.

* הגנה מפני כתמים: מומלץ להשתמש באבקות החדשות הקיימות היום בשוק, כדוגמת אריאל פרו זים 7, המכילות טכנולוגיה מיוחדת הכוללת שכבת הגנה המונעת מהכתמים להידבק לבד.

*המידע באדיבות מומחי הכביסה של 'אריאל'