אאא

בשעות האחרונות החלו עסקני הציבור החרדי בירושלים לעמול בקדחתנות לקראת קיום תפילת הענק של אלפי בנות הסמינרים מחר ברחבת הכותל המערבי.

מתברר, כי לאחר אישורו הסופי של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, הצטרפו רבים מגדולי הדור לקריאה לבנות הסמינרים לצאת לתפילה, וביניהם מרן הגר"ח קנייבסקי, כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שהורה לתלמידות סמינר בית מלכה להגיע, ואפילו חלק מרבני הציונות הדתית שאף הוציאו 'קריאת קודש' נגד נשות הכותל.

בעקבות כך, פתחו בתנועת דגל התורה בירושלים חפ"ק מיוחד שירכז את נושא ההסעות, על מנת ולוודא שהכל יפעל כשורה וכן בכדי לקבל אישורים מהגורמים העירוניים וממפקדי המשטרה.

גם בלשכתו של ח"כ מאיר פרוש נערכים לקראת "תפילת הבנות" והחלו לעמוד בקשר רציף עם מנהלי הסמינרים החסידים והליטאים על מנת לתאם בצורה מאורגנת ומסודרת את בואן של אלפי הבנות לתפילת ראש חודש ההמונית.

יצחק ברנר, מנהל סניף 'דגל התורה' בירושלים אומר לכיכר השבת כי "כל מנהלי הסמינרים בירושלים הורו לבנות לצאת מחר לתפילה בכותל המערבי וכעת נדרשים תיאומים אחרונים על מנת להסדיר את התחבורה למקום".

לדבריו, המטרה האמיתית של התפילה מחר הנה "להוכיח לכל העולם כי כך נראית באמת תפילה מלב נשבר של מתפללות, ולא הפרובקציה החודשית הקבועה של כמה תמהוניות שמחפשות ליצור מהומה".

לדבריו, התפילה תחל בשעה 6.30 בבוקר, כאשר הבקשה מצד גדולי ישראל כלפי כל הבנות הנה לקדש שם שמיים ולא להיגרר חלילה לפרובקציה מכל סוג שהיא שייתכן ונשות הכותל ינסו ליצור על מנת להסיט את דעת הקהל לטובתן.