אאא

גם בערב תשעה באב, ימים של חשבון נפש על החורבן שבא בעטייה של שנאת חינם, לא מניחים הפעילים הפוליטים לרגע את היריבות האישית, וממשיכים במרץ לבשל תרגילים והשמצות.

כך אמש, בשעת לילה מאוחרת, הגיעו אלמונים למתחם האוהלים בשרדות רוטשילד בתל אביב, ותלו שלטים גדולים - לכאורה בעדו של אריה דרעי, הקובעים כי "רק דרעי יכול להעיף את ביבי".

לא למותר לציין, כי בצידו של דרעי הודיעו מייד, כי "מדובר שוב בתרגיל מלוכלך של אותם אנשי ימין, המנסים בכל דרך לפגוע בשמו ובמעמדו, ובתמיכה הציבורית האיתנה שיש לדרעי, ומנסים לשם כך להציגו כאיש שמאל המעוניין להביא להורדת הימין מהשלטון, דבר שאינו נכון כלל ועיקר".

הם גם הזכירו את הדבקת השלטים בשמו של דרעי לפני כמה שבועות בירושלים, כאילו הוא מתנגד להתערבותם של גדולי ישראל, מעשה בו הודה לבסוף (לאחר שהכחיש נמרצות בתחילה) פעיל הימין איתמר בן גביר.

התרגיל: חלק 2

אלא שהפעם, תליית השלטים היתה רק החלק הראשון של התרגיל: זמן קצר לאחר מכן, קיבלו העיתונאים 'הודעות לתקשורת' תחת הכותרת "הקואליציה החברתית מגיבה על תליית השלטים של דרעי במאהל".

בהודעה נאמר, כי "אנו נשמח שאריה דרעי יגיע למאהל. הוא מייצג מאחוריו אזרחים רבים. אך אין מקום לקידום עצמי בתוך המאהל ולתליית שלטים – זה לא מטה בחירות, זוהי מחאתו של העם. לא ייתכן שיהיה ניסיון להשיג הון פוליטי על גבם של האזרחים".
 
בהמשך ההודעה נאמר עוד, כי "המחאה הציבורית שמתנהלת בשלושה השבועות האחרונים מושכת אחריה הדים רבים, כאשר בימים האחרונים היה ניסיון לפלג את המוחים ולקחת בעלות על המחאה – אתמול בערב הדבר החריף, כאשר בשעת לילה מאוחרת, הגיעו אנשים והחלו לתלות מודעות ולפזר פליירים ושלטים תחת הסיסמה: "רק דרעי יכול להפיל את ביבי".

אנשי ה'קואליציה החברתית' גם מוחים בנוסף, כי "הפעילים היו אגרסביים ולא שעו לשום בקשה להפסיק את תליית החומרים וחלוקת הסטיקרים והפליירים", ומסכמים, כי "אין מקום לקידום מטרות פוליטיות פרטניות על חשבון מחאה כה חשובה זו".

הבעיה: אין כזה ארגון

עד כאן הכל נשמע מקובל. אלא שמסתבר, כי אין שום ארגון העונה לשם "הקואליציה החברתית", כמו גם העובדה, שאין שום עדות על כך שתולי השלטים התנהגו באגרסיביות כנטען.

"מדובר", מסבירים אנשי דרעי, "בעוד ניסיון התחזות נואל מצידו של אותו פעיל ימין ידוע. זו הודעה שכל כולה הוצאת דיבה, שנועדה להעליל על דרעי, כאילו ניסה לעשות הון פוליטי מהמחאה, כביכול דרעי הינו פעיל שמאל המעוניין להוריד את הימין מהשלטון, ותוך הוספת גינוי לאלימות הפעילים שהם עצמם שלחו".

אלא שלמרות העובדות הללו, שהובהרו מיידית לכל כלי התקשורת, היה  מי שנפלו קרבן לתרגיל. כך למשך באתר 'מאקו' מובאת ככתבה וכלשונה - תגובת "הקואליצייה החברתית" -  הארגון שכאמור לא קיים, וזאת למרות שבכתבה עצמה מוזכרת העובדה, כי ככל הנראה מדובר בעלילה נוספת מצידם של פעילי הימין.

שרשרת התרגילים

התרגיל הנוכחי, מצטרף לשרשרת תרגילי ההתחזות שנעשו כזכור כנגדו של אריה דרעי בתקופה האחרונה, מאז הודיע על כוונתו לשוב למערכת הפוליטית.

כך למשל, פרסמו פעילי הימין תמונת 'פוטומונטאז' של דרעי כשהוא עונד כביכול טבעת על אצבעו, ברקע דגל ישראל, ומתחת - שלל מסרים אנטי דתיים ודעות שמאל קיצוני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, פירסמו פעילי הימין את מודעות "הרוב קובע ולא הרב קובע" בשם "אשרחים למען אריה דרעי, וזמן קצר לאחר מכן פצחו בתרגיל נוסף, במסגרתו התפרסמה מודעת תמיכה בעיתון הארץ, בה הביעו אנשי שמאל את תמיכתם בזכותו של אריה דרעי להתמודד, והצליחו גם לסחוף כמה אנשי רוח מהשמאל הקיצוני, שהוסיפו חתימתם לתמיכה בזכותו של דרעי להתמודד.

גם התרגיל של היום טרם נסתיים, ולא נופתע אם מחר בבוקר נגלה, כי אין גבול לכל תעלול, וכי הללו החלו בהחתמת עצומה הפוכה, למשל - כמו גינוי ציבורי לדרעי על ההתערבות שלא הייתה.

ממשיכים בחורבן

איתמר בן גביר מסר, כי "אצל אנשי דרעי זה נהפך לנוהל קבוע להאשים אותי בכל אירוע שקשור אליהם. בקצב הזה עוד יטפטף גשם על דרעי והוא יטען שבן גביר אשם. בעיצומו של יום כל כך חשוב, הייתי מציע לדרעי ואנשיו לעשות חשבון נפש ולבדוק עצמם. ייתכן שקשריו של דרעי עם חיים רמון ודמויות שליליות שכאלה גורמות לו להפר כללים בסיסיים בהלכה ולפעול במנוגד למה שקובעת התורה".

בצידו של דרעי הגיבו, כי "חבל שגם בלילה העצוב הזה, בו מתאבל עם ישראל על חורבן בית מקדשנו בשל שנאת חינם, ממשיכים אותם ביריונים בליבוי שנאת חינם ובמעשי הביריונות שהביאו את חורבן הבית".