אאא

עם ישראל ידוע בזירה הבינלאומית כעם עקשן, יש שיאמרו קשה עורף, עם שהחליט שמקומו כאן בארץ מוקף מיליוני אויבים במקום הכי פחות ידידותי בעולם. אין הסבר ואין הבנה למה כאן? למה להרגיז את השכנים? (שחלק מהם גם ישבו כאן בארץ בחלק מהזמן), למה לסכן חיים של מיליוני אזרחים יהודיים שבאו מקצוות תבל?

רוב מדינות העולם בטוחות שאנו עושים "דווקא"! ובשל כך מצבה הבינלאומי של מדינת ישראל גרוע יותר ממדינות חשוכות וזניחות, ולמרות הכל אנו מתעקשים?

התשובה היא, כי העם היהודי הוא קשה עורף, כשנוגעים בציפור נפשו בסלע קיומו הוא אדיש ל״עצות״ שמקבל ממדינות העולם ש ״דואגות״ לו, כי זו האידיאולוגיה שלנו, זו הזכות שלנו, וזו המסורת שאנו מעבירים כבר שנות דור לילדינו שזו ארצנו זו מולדתנו, היא ניתנה לנו על ידי בורא עולם והקושאן שבידנו (הטאבו) זו התורה, וזו היא ההבטחה של ״לך אתן את הארץ הזאת ולזרעך״.

הציבור החרדי הוא חלק אינטגרלי מעם ישראל והוא אף עקשן גדול יותר ככל שהדברים נוגעים לעצם קיומנו כעם וצור מחצבתו כאומה, שהתורה על כל חלקיה לא רק על הזכויות שבה אלא גם על החובות שבה כשיסוד היסודות זה לימוד התורה יומם וליל. זאת האידיאולוגיה שלנו ואותם לומדי התורה שבכל דור הם הנותנים לזכויות שלנו, של כל עמנו, תוקף ערכי !

החלטת הממשלה מאתמול מכריזה קבל עם ועולם שהמקום היחיד בעולם שבו אדם שלומד תורה ותורתו אומנותו יחשב לעבריין פלילי יהיה במדינת היהודים, שמיום היווסדה של המדינה השכילו מנהיגיה להבין את חשיבות ערך התורה ולומדיה.

אנו יודעים את החשיבות ולכן לא תעזור שום כפיה וכל מי שחפץ ללמוד תורה ימשיך וילמד תורה חרף כל הסנקציות שיוטלו עליו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כל אלה שהצביעו בעד חוק זה במתכונתו הנוכחית יודעים שכל מטרתו להגדיל את הקיטוב וההקצנה ולדחוק את הציבור החרדי לתוך חומות של הגנה ואגב, זאת התחושה של כל הציבור החרדי, אלה שלומדים ותורתם אומנותם וגם אלה העובדים או הלומדים מקצוע במסגרות השונות כפי שבא לידי ביטוי בהחרמת טקס בהשתתפות שר החינוך וכן בהרגשתן של נשים חרדיות עובדות שמנסים לשבור את מטה לחמם ע"י גזירות כלכליות שונות ומשונות.

מצער מאוד איך חברו להם יחדיו משיקולים פוליטיים מפלגת שלטון עם מנהיגות חלשה ביחד עם מפלגה שמוכרת חלומות לעתיד אך בהווה מרימה את חרב ההסתה והקיטוב ובחסות מפלגה הקוראת לעצמה בית יהודי שראשיו שכחו מהי רדיפה על רקע אידיאולוגי.

לכל אלה אני אומר את מה שאתם יודעים, צבא גדול יותר וחזק יותר לא ייצא מחקיקה זו, אך חומה גבוהה יותר קיטוב והקצנה יהיו גם יהיו.

האמת היא שאשף התקשורת יאיר לפיד יודע זאת טוב ממני, אם תרשו לי להמר, לשר האוצר של מדינת ישראל זה מספיק! כי כשהכלכלה קורסת וכל הבטחותיו החברתיות נרמסות, קיטוב בעם זה בדיוק מה שהוא צריך!

המאמר פורסם הבוקר בעיתון 'מעריב'