אאא

בטקס רב רושם הוכתר אמש (חמישי) ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי שלום כהן לנשיא מועצת חכמי התורה הספרדית, כל זאת חצי שנה לאחר פטירתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל. 

במפלגת "הבית היהודי" תקפו בחריפות את המינוי כל זאת בעקבות היסטוריית התבטאויותיו מאז הקמת הקמת ממשלת נתניהו-לפיד-בנט. 

בדף הפייסבוק שלו, השר אורי אורבך תקף הבוקר (שישי) את המינוי: "עכשיו שמעתי שאריה דרעי מינה את הרב שלום כהן למרן החדש שלהם. עד היום סיפרו לנו שבש״ס הרבנים ממנים את הפוליטיקאים ולא להפך. מוזר. ומה יהיה עכשיו אם הרב, חס ושלום, לא ישמע פתאום בקולו של דרעי? מי ידיח את מי? ואם הראש החדש של מועצת החכמים לא יגדף את הבית היהודי במלוא העוצמה, אז דרעי יחליף אותו ברב דוד יוסף, עוד מינוי שלו למועצת, שיקלל יותר טוב? ועל זה כבר ניבא הנביא עמוס: ״הילכו שניים יחדיו, בלתי אם נועדו?; הישאג אריה ביער וטרף אין לו?...״

מהמטה החילוני בבית היהודי "בית משותף" תקפו ואמרו ל"כיכר השבת" כי "כנראה שבש״ס ככל שאתה מקלל יותר, אתה מתקדם יותר בסולם המנהיגות".

 במטה הזכירו את שורת ההתבטאויות השנויות במחלוקת: "הרב שלום כהן הוכיח כבר ש״קללתו אומנותו״, כשכינה את חובשי הכיפות הסרוגות "עמלק", את רבני הציונות הדתית "רשעים" ו"אלה יהודים אלה?", את הרב אלי בן דהן "משוגע" ושיש לו סיר לילה על הראש, את הרב אמסלם "בר מינן", את הרב שמואל אליהו "אנחנו מסכנים אם ייבחר", את השר פירון "רוצה לעקור את כל היהדות" ואיים על מצביעי הבית היהודי שילכו לגיהינום".

במטה הביעו תקווה ש"את תפקידו יפתח הרב כהן בהתנצלות על ליבוי שנאת האחים לה היה שותף, ויבין שמנהיגות לא בונים בגידופים. אהבת ישראל זו לא מילה גסה, ובעיצומו של חג הפסח הציבור ראוי ליותר אהבת חינם, וודאי שלא ההפך".