אאא

מי מאיתנו לא רוצה למחוק את חרפת המינוס? מי הצליח לשרוד כל החיים בלי מינוס?

הבנקים מטבעם מתפרנסים על גבי המינוס שלנו. אבל הנה, ראו זה פלא. בנק הפועלים משיק פיתוח חדש – כלי לניהול תקציבי, שאמור לעזור לכם לנהל את חשבונכם ללא מינוס.

את ניהול התקציב ניתן לבצע ישירות באתר האינטרנט של הבנק, באמצעות הכלי הניתן חינם. התוכנה אוספת עבור הלקוח את כל ההכנסות וההוצאות וממיינת אותם לפי תחומים.

באמצעותו ניתן לקבל תמונה מלאה של כל ההוצאות וההכנסות ובעיקר תמונה אמיתית של המצב הפיננסי ושל סדרי העדיפויות של הלקוח.

כך ניתן לראות האם אנחנו מעדיפים לדבר בטלפון או שמא לשלם על חוגים לילדים. את הכל מראה התוכנה ללא שמץ של משוא פנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התוכנה יכולה לנתח פעילויות אחורה לחודשים קודמים ולצפות פעילויות קדימה לחודשים הבאים, והיא מאפשרת מגוון דו"חות וחתכים שונים, כך למשל, תוכלו להפיק מהתוכנה את הדו"חות הבאים: דוח 10 הוצאות מובילות בכל חודש, דוח השוואת הוצאות והכנסות בחודש נבחר, דוח השוואה הוצאות והכנסות ב- 3 חודשים אחרונים, דוח השוואת התפלגות אמצעי התשלום השונים, דוח השוואת הוצאות והכנסות ב- 4 חודשים נבחרים.

ה'כלי' הזה לניהול תקציבי, הוא רק חלק מהמוצרים ש'הפועלים' מציע ללקוחותיו בדרך לחיים נטולי מינוס, או לכל הפחות, נכונים ומאוזנים יותר מבחינה תקציבית. בין המהלכים שכבר בוצעו: סדנאות תכנון פיננסי למשפחות, סדנאות בתחום שוק ההון, הוועידה לתכנון פיננסי ועוד.

אוריאל פז, הממונה על החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים, אומר: "ממחקרים שערכנו עולה כי לקוחות רבים מודאגים בימים אלו מדרך החיים שלהם, הם בתחושה שהם אינם חיים נכון בהיבטים רבים בחייהם ואחד המרכזיים שבהם הוא התנהלותם הפיננסית. עד כה, לקוח שביקש לעקוב אחרי התנהלות תקציבו, נאלץ לעשות זאת באופן ידני בעצמו, ולכן מעטים מאוד עשו זאת בפועל. שירות 'ניהול תקציב' מאפשר לראשונה ללקוחות לעקוב אחרי ההתנהלות הפיננסית שלהם, להבין 'על מה בדיוק הולך הכסף', וכך לשלוט טוב יותר בהוצאות ולתכנן טוב יותר את העתיד".