אאא

מודעות הענק שכיסו בימים האחרונים את השכונות החרדיות והכילו מסרים לוחמניים כנגד השירות בצבא, בניסיון להרתיע צעירים חרדים מגיוסם לצה"ל - משמשים את חמאס במאבק ההסברה שלו. כך מדווחים כלי תקשורת של הימין.

 

לפי הדיווח, תמונות הקמפיין שפרסם "כיכר השבת" בשבוע שעבר, מופצות על ידי חמאס ברשת כשהארגון מציין שגם יהודים עורכים השוואה בין חיילי צה"ל לחזירים וכי האקט המחאתי אינו בלעדי של חמאס.

כזכור, במודעות הקמפיין עצמו שמכיל מסרים חריפים כנגד חיילים חרדים ובפרט כנגד חיילים הנשלחים לשכנע חרדים להתגייס, מוצג חייל חרדי עוטה כיפה שחורה ומגודל פאות כשפניו הן פני חזיר.  

לצד דמות החייל, מאויירים שלושה ילדים המנהלים דו שיח באשר לדמותו המוזרה, "תראה איזה אזניים יש לו, ממש כמו צבוע..." אחר עונה: "אני דווקא חושב שזה שועל, תראה את החיוך שלו". ילד שלישי חותם את הפולמוס באומרו: "אני אומר לכם שזה "דבר אחר" (חזיר) לגמרי, תסתכלו על האף שלו ותראו גם מה יש לו בכיס". 

בחלק אחר של המודעה נאמר כי "החרד"ק" מנסה להרשים בידיעות תורניות כששוב נעשה דימוי לחזיר המציג את טלפיו כסימן לטהרתו. "הוא מנסה להרשים עם ידיעות מצחיקות מהגמרא ממש כמו דבר אחר שפושט טלפיו ואומר ראו כשר אני, גועל נפש, פו!".

מודעה נוספת שהופצה במסגרת הקמפיין מכוונת נגד הקמפוסים החרדים והעמותות המממנות את הלומדים בהם, "איך נולדו מיליון משומדים" שואלת המודעה ומאשימה בכך את תנועת ההשכלה.