ישי אומנו  מפ רח..  מתיסיהו  סרט של ש"ס
משכנתא משכנתאות רכישת דירהעומדים לקנות דירה? מס הרכישה ירד
י"א בשבט תשעט | 17.01.19
עמרי מילמן, כלכליסט
רשות המסים עדכנה כי המדרגה הראשונה שממנה נגבה המס עלתה. המשמעות: מי שירכוש דירה ראשונה בשווי של עד 1.696 מיליון שקל - לא יידרש לשלם מס רכישה (קניית דירה)
הפפריקה הנגועהזחלי חרקים התגלו בתוך 'פפריקה מרוקאית'קובי רוזן24
פפריקה מרוקאית בשמן של חברת 'מיה', המופיעה בתוך צנצנת, נמצאה כאסורה באכילה, לאחר שנחשפו בתוכה זחלים של חרקים. שימו לב: אלו פרטי המוצר הבעייתי (חדשות, בארץ)
אילוסטרציהתעשיית הרכב מתחננת לטראמפ: 'די להרוס'שירות כלכליסט2
מלחמת הסחר עם סין והשבתת הממשל הפדרלי בארה"ב גובות מחיר כבד מיצרניות כלי הרכב • ראשי החברות, ובהן פורד, פיאט קרייזלר, טויוטה מוטור ו־GM, מבקשים סוף (רכב)
אילוסטרציהכוח חדש: ברית אסטרטגית - פולקסווגן ופורדתומר הדר, שירות כלכליסט
במסגרת הברית יעבור פיתוח הטנדרים והרכבים המסחריים של צמד החברות לידי פורד כבר בשנת 2022; שתי היצרניות יעמלו יחד גם על פיתוח רכבים אוטונומיים וחשמליים (כלכלה)
השר כחלון עם יקי רייסנר באתר החברהכחלון לרייסנר בסיור משותף: 'גם היזמים צריכים להרוויח'כיכר בשיתוף רייסדור
"אנחנו רואים בב"ש עיר עוגן של הדרום", כך אמר היום שר האוצר, משה כחלון, בסיור מיוחד שערך הבוקר (שני), עם שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, באתר 'מחיר למשתכן' של חברת רייסדור בשכונת סיגליות בב"ש (שיווקי)
אזהרה: הרחיקו שרשראות מתינוקות וילדים
צרכנות נבונהאזהרה: הרחיקו שרשראות מתינוקות וילדים

משרד הכלכלה באמצעות הממונה על התקינה מזהיר מפני שרשראות חרוזים לילדים נגד כאבי שיניים וכדומה. על פי המשרד החרוזים מסוכנים ויכולים להביא לחנק (צרכנות נבונה)

סכנת נפילה: איקאה הכריזה ריקול על שולחן
צרכנות נבונהסכנת נפילה: איקאה הכריזה ריקול על שולחן

איקאה מכריזה RECALL על שולחן נפתח מדגם GLIVARP כשעל פי החברה יש סיכון לנפילת חלק ההרחבה של השולחן. הצרכנים יחזירו את השולחן ויקבלו החזר כספי מלא (צרכנות)

הפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"
כלכלה בארץהפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"

הביקורת הציבורית עבדה - וכעת תיאלץ ישראכרט להוריד מהאוויר את הפרסומת בכיכובו של יובל סמו הקוראת לציבור להחליף את המינוס בפלוס דרך נטילת הלוואות. מדובר במכה לא פשוטה לישראכרט, שכן עלות הקמפיין מוערכת במיליוני שקלים

האוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנה
כלכלה בארץהאוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנה

לכבוד תחילת השנה נאלץ שר האוצר להגיש לממשלה מסמך מביך: עדכון פסימי לתוכנית התקציב התלת־שנתית, שממנו עולה שללא מסים וקיצוצים נוספים יחסרו לממשלה עוד 17.5 מיליארד שקל כדי לעמוד ביעד הגירעון (כלכלה)

מהפך בבריטניה: הרוב רוצים להישאר באיחוד האירופי ותומכים במשאל עם נוסף
כלכלה בעולםמהפך בבריטניה: הרוב רוצים להישאר באיחוד האירופי ותומכים במשאל עם נוסף

סקר בהשתתפות של יותר מ-25 אלף משתתפים שנערך בבריטניה מצביע על מגמה של שינוי בדעת הקהל. 54% מהנשאלים השיבו כי היו מצביעים היום בעד הישארות באיחוד האירופי לעומת 46% שהיו תומכים בעזיבה. 53% הביעו תמיכה בקיום משאל עם נוסף ומכריע על הברקזיט (כלכלה בעולם)

דג טונה, ארכיון
כלכלה בעולםטונה במשקל 278 ק' נמכרה ב-3 מיליון דולר

מדובר בטונה כחולת סנפיר, שנמכרה בשוק הדגים של טוקיו במחיר כפול מהשיא שנקבע לפני 6 שנים; הרוכשת היא בעלת מסעדות סושי, שתגיש את הדג במחיר של מנה רגילה (בעולם)

אילוסטרציה
צרכנותתם עידן: מכה למשתמשים בסלולרים כשרים

היקף דקות השיחה בסלולר מצטמצם, כשהנפגעים העיקריים מכך, הם בעלי מכשירים כשרים, שרגילים לנצל את מסלולי ה'ללא הגבלה' לשיחה, בגלל היעדר גלישה באינטרנט (חרדים)

דבריו של ח"כ גפני
צרכנותגל ההתייקרויות: 'לא נאפשר שהציבור ינוצל'

גל ההתייקרויות הצפוי בתחומים רבים, בהם מוצרי צריכה בסיסיים, מדאיג גם את וועדת הכספים, וח"כ משה גפני העומד בראשה מבטיח לעקוב מקרוב ולעצור את התופעה (אקטואלי)

קקאו
שוק ההוןוהיה גם מה ששימח את המשקיעים - החוזה על הקקאו

מול כל הנכסים שמסכמים את השנה בצבע אדום, החוזה על הקקאו סיפק ב-2018 החזר של 28% על ההשקעה – לאחר שמזג האוויר הוביל לירידה בהיצעים (שוק ההון)

אילוסטרציה
שוק ההוןכמה הפסידו עשירי העולם מתחילת השנה?

2018 נפתחה באופטימיות בשווקים, אבל רווחי השיא של תחילת השנה נמחקו בסערה של החודש האחרון; מי מוביל את ההפסדים, מי דווקא הרוויח, ומה עם הישראלים? פרטים (שוק)

בנייה בבית שמש. ארכיון
נדל"ןעלייה של 7.5% ברכישת דירות בנובמבר

בחודש נובמבר נרכשו בסה"כ 9,500 דירות. זינוק של 77% נרשם במספר דירות "מחיר למשתכן" שנמכרו. מספר הדירות החדשות שנמכרו עמד על 3,100, זינוק של 23%. מספר הרכישות בידי משקיעים ירד ב-5.7% (נדל"ן)

קרקע באיזור בית שמש
נדל"ן"אקה נדלן" ו'קרסו נדל"ן' טוענות לבעלות חוקית על הקרקע בבית שמש

המאבק המשפטי על הקרקע בבית ג'מאל, המהווה עתודת בניה חשובה, אשר מתחולל בין חברת 'קדמת עדן' ובין 'אקא' עובר שלב והוא יוכרע בשבועות הקרובים בהיכלי המשפט • עוד לא נאמרה המילה האחרונה (נדל"ן בארץ)

הביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע
מטבע חוץהביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע

המטבע הדיגיטלי המוביל ממשיך לשבור שיאים וערכו עומד על 9023 דולר למטבע אחד של ביטקוין. מדובר בעלייה של 3% שממשיכה רצף של עליות בערכו של המטבע (מטבע חוץ)

סוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר
מטבע חוץסוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר

סוחר מטבעות ווירטואליות הצליח להפוך תוך חודשים ספורים 55 מיליון דולר ל-283 מיליון דולר כשזהותו לא ידועה. שווי המטבעות הווירטואליות שעלה, מדאיג את המדינות (כלכלה)

משרד התקשורת קנס את בזק ב-11 מיליון שקל: "לא יישמה את השוק הסיטונאי"
טכנולוגיהמשרד התקשורת קנס את בזק ב-11 מיליון שקל: "לא יישמה את השוק הסיטונאי"

הרפורמה נועדה לחייב את בזק למכור לחברות אחרות שירותי טלפון קווי; לדברי המשרד, "פוטנציאל המנויים שנחשף להפרה הוא עצום, והיקף הנזק הכספי והתועלת שצמחה לבזק מההפרה מוערכים בעשרות מיליוני שקלים ולאורך זמן"

גלקסי s8
טכנולוגיהאיך לקנות סמארטפון משומש בלי תקלות?

איך משיגים בארץ אייפון 7 או גלקסי S8 בפחות מ-2,000 שקל? פשוט קונים מיד שנייה. ישנו שוק גדול של מכשירים משומשים. איך לא תיפלו על מכשיר תקול? הנה מדריך (דיגיטל)

מס הקנייה עולה - מכוניות חדשות יתייקרו באלפי שקלים
רכבמס הקנייה עולה - מכוניות חדשות יתייקרו באלפי שקלים

הסיבה: עדכון הנוסחה המשמשת לחישוב ההנחה שניתנת במס הקנייה, בהתאם לדרגת הזיהום של כלי הרכב; השינוי צפוי להיכנס לתוקף באפריל (כלכלה, רכב)

טרנטה, אבל מאחוריך.
רכבעשה ואל תעשה בקניית רכב

זהו. מיציתם את ההתניידות בגרוטאה על ארבעה גלגלים עם אופציה להאזנה לקלטות בלבד, הגיע הזמן להתקדם לרכב חדש. בשביל זה אנחנו כאן לעזרתכם עם המדריך המלא איך לעשות זאת נכון

כיתות הלימוד במבחר
לימודיםגילאי 30+? הכתבה הזו ממש בשבילכם!

המכינה המקוצרת של 'מבחר' לגברים ונשים בגילאי 30+ מתחילה ממש עכשיו (לימודים, שיווקי)

הייטק. אילוסטרציה
לימודיםהמקצועות הנחשבים ביותר במגזר: הייטק, רפואה ועריכת דין

סקר חדש בוחן את עמדותיו ותפיסותיו של הציבור החרדי כלפי השכלה גבוהה ושוק העבודה מצא כי קיימת מגמה חיובית בולטת כלפיי לימודים אקדמיים: כ-48% מהמגזר מאמינים שלימודים אקדמיים מצדיקים את ההשקעה, והם משפרים את כושר ההשתכרות ומצדיקים את ההשקעה (לימודים, שיווקי)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

כיכר facebook