ישי ריבו  יעקב שוואקי  החלבן  מידד טסה
שרת המשפטים איילת שקדשקד פרסמה את הצעת החוק להסדרת קבוצות הרכישה
ז' בתמוז תשעח | 20.06.18
צבי זרחיה ונמרוד בוסו
שרת המשפטים פרסמה היום את הצעת החוק המבוססת על מסקנות דו"ח שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" להסדרת קבוצות הרכישה. בין סעיפי החוק: חיוב המארגנים בהנפקת דו"חות מפורטים בכל חצי שנה, פתיחת חשבון נאמנות נפרד לכל פרויקט והגבלת דמי ההצטרפות לקבוצה (כלכלה)
משרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםמשרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםדניאל הרץ
משרד הכלכלה מבטל את חובת תפירת תווית סימון על ביגוד – עוד צעד בהקלה ברגולציה עבור היבואנים, הורדת חסמי יבוא ובתקווה כי הצעדים יביאו להפחתת יוקר המחיה (כלכלה בארץ)
אילוסטרציההתמכרות למשחקים דיגיטליים - מחלת נפשיואב סטולר, כלכליסט
ארגון הבריאות העולמי הגדיר את התופעה כהפרעה בעייתית, שמתאפיינת בהעדפת משחקי וידאו על פני כל פעילות אחרת ופוגעת באיכות החיים. פסיכולוגים: "לא כצעקתה" (טכנולוגיה)
מזנון הכנסתיוקר המחייה של הח"כים: מזנון הכנסת מעלה מחיריםצבי זרחיה, כלכליסט2
לידיעת חברי הכנסת: מחירי המזון במשכן יעלו החל מיום ראשון הקרוב ביותר מ-3%. מחיר ארוחה בשרית יעמוד על 39 שקלים. גם מחירי השתייה יעלו (כלכלה בארץ)
אתר 'וואלה' עומד למכירה: 220 מיליון ש"חאתר 'וואלה' עומד למכירה: 220 מיליון ש"חגולן חזני, כלכליסט
יו"ר בזק שכר את בנק ההשקעות הישראלי Value Base כדי שימכור את אתר החדשות וואלה שעומד בלב תיק 4000. בשבועות הקרובים ייפתח חדר מידע למתעניינים. תג המחיר - יותר מפי שניים משווי וואלה בספרי בזק. הרוכשים הפוטנציאליים: גופי תקשורת ואנשי עסקים שחושקים בהשפעה. בזק און ליין תימכר ב־35—40 מיליון שקל (כלכלה)
ארכיון
צרכנות נבונה'בזק' הבטיחה דברים מעבר ליכולתה ונקנסה

הרשות להגנת הצרכן במשרד הכלכלה קנסה את חברת בזק בשל הפרסום שלה לשירות האנטי וירוס שלה "סמארט נט" כשהיא עצמה מודה בהסכם שהפרסום אינו מדויק (צרכנות)

'בר כל' תשלם קנסות של 309,500 שקלים
צרכנות נבונה'בר כל' תשלם קנסות של 309,500 שקלים

"בר כל" טענה כי העיצום הכספי בסך 309,500 ש"ח שהטילה עליה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, אינו סביר ולא מידתי, אך בית המשפט חשב אחרת ודחה את הערעור (צרכנות)

גיא מונסונגו. ארכיון
כלכלה בארץהורשע נוכל הנדל"ן, גיא מונסונגו, שהונה במיליונים

מונסונגו, שהציג עצמו כיזם נדל"ן, חתם על הסדר טיעון והורשע בכך שהונה יותר מ-100 לקוחות כשגבה מהם כ-10 מיליון שקלים. לפי ההסדר, הוא ירצה יותר משש שנות מאסר וישלם 8 מיליון שקל פיצויים. בית המשפט יגזור את דינו במועד אחר

מחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלו
כלכלה בארץמחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלו

בשל בצורת באורגוואי ובשל דרישה של משרד החקלאות להתקנה של תאי עקידה במשחטות מחירי הבשר הולכים לעלות באופן משמעותי במיוחד לצרכנים הקטנים (כלכלה)

קים ג'ונג און שליט צפון קוריאה בביקורו בסין
כלכלה בעולםבייג'ינג מתכוננת ליום שאחרי: מחירי הנדל"ן בגבול צפון קוריאה־סין מזנקים

מחירי הנדל"ן בעיר הסינית דנדונג זינקו ב־30% בתוך ימים ספורים, זאת על רקע הציפיות לפתיחת המסחר של שכנתה, צפון קוריאה, עם העולם לאחר הפסגה עם טראמפ (בעולם)

אלו הנפגעות הגדולות מהסנקציות על איראן
כלכלה בעולםאלו הנפגעות הגדולות מהסנקציות על איראן

החלטתו של דונלד טראמפ להטיל מחדש סנקציות על איראן עשויה להביא לביטולן של עסקאות בשווי מיליארדי דולרים - איירבוס ובואינג יאבדו חוזים בהיקף 39 מיליארד דולר (כלכלה)

'רמי לוי' תמיד הכי זול? מסתבר שלא כל כך
צרכנות'רמי לוי' תמיד הכי זול? מסתבר שלא כל כך

רמי לוי השיק השבוע שיתוף פעולה עם 'הדקה ה-90' לממכר חבילות נופש ותיירות בארץ ובחו"ל בדיקת המחירים מצאה כי בחלק גדול מהמקרים המחיר אף גבוה מהמתחרים (צרכנות)

תבניות ביצים
צרכנותבכפוף לשימוע: תבנית 12 ביצים תוזל בשקל

ועדת המחירים המשותפת למשרד החקלאות ומשרד האוצר החליטה על הורדת מחירי הביצים לצרכן בכ-1 שקל לתבנית של תריסר ביצים. ההחלטה כפופה לשימוע (חדשות, כלכלה)

דירקטוריון בזק הודיע: בוחן את מכירת אתר וואלה!
שוק ההוןדירקטוריון בזק הודיע: בוחן את מכירת אתר וואלה!

דירקטוריון בזק בוחן את מכירת אתר וואלה! - כך מדווחת הבוקר החברה לבורסה. כמו כן, בוחנת בזק את מכירת חברת הבת בזק און-ליין המספקת שירותי טלמרקטינג לחברות (שוק ההון)

אדוארדו אלשטיין
שוק ההוןהמיליארדר החרדי מציג: קריסה ארגנטינאית

אדוארדו אלשטיין, שבמשך שנים תרם הון רב לעולם הישיבות, פוגש כעת באופן כואב במיוחד את משבר המטבע בארגנטינה. בעבר הוא הוכיח יכולת היחלצות ממשברים דומים (כלכלה)

מבקר המדינה יוסף שפירא
נדל"ןמבקר המדינה בודק את תוכנית מחיר למשתכן

משרד המבקר עורך בימים אלה בדיקה מקיפה של תוכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון. בין הנושאים שצפויים להיבדק: פערי ההטבות, מפרט הדירות ואיכות הפיקוח של המדינה (כלכלה)

משה כחלון
נדל"ןכחלון מקדם הטבות מס למוכרי דירות שיעבירו כספם לבורסה

שר האוצר מקדם חוק שלפיו מי שימכור דירה יהנה מדחיית תשלום מס רווחי הון על השקעות בבורסה. תקרת ההפקדה תהיה 2.5 מיליון שקל. המטרה: חלופה שתעודד משקיעים לצאת משוק הדיור (נדל"ן)

הביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע
מטבע חוץהביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע

המטבע הדיגיטלי המוביל ממשיך לשבור שיאים וערכו עומד על 9023 דולר למטבע אחד של ביטקוין. מדובר בעלייה של 3% שממשיכה רצף של עליות בערכו של המטבע (מטבע חוץ)

סוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר
מטבע חוץסוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר

סוחר מטבעות ווירטואליות הצליח להפוך תוך חודשים ספורים 55 מיליון דולר ל-283 מיליון דולר כשזהותו לא ידועה. שווי המטבעות הווירטואליות שעלה, מדאיג את המדינות (כלכלה)

מייל אימייל דואר אלקטרוני מחשב נייד email
טכנולוגיהחוקי ה-GDPR עלולים לחסל את השיווק במיילים

חברות שיווק אמריקאיות מדווחות שגולשים לא פותחים את הודעות הגדרות הפרטיות החדשות שהן שולחות - תנאי להמשך קבלת השירות שלהן; למעשה, המעטים שכן פותחים את ההודעות פשוט מסירים עצמם מרשימת התפוצה. התוצאה: סכנה קיומית לשיווק הישיר, פרקטיקה ותיקה ונפוצה (דיגיטל)

אינסטגרם
טכנולוגיהאינסטגרם לא תודיע כשמבצעים לתמונתכם צילום מסך

אינסטגרם הודיעה שלא תשיק תכונה שתודיע למשתמשים מתי שאחרים מבצעים צילומי מסך לפוסטים הזמניים שלהם, הסטוריז. בכך, לא תישמר פרטיותם של המשתמשים (דיגיטל)

מכונה אוטומטית לממכר כלי רכב בסין
רכבמכונה אוטומטית לממכר כלי רכב בסין

תקועים עם כסף קטן ובא לכם רכב? טוסו לסין, ותוכלו לרכוש רכב חדש ללא מתווכים דרך מכונה אוטומטית חדשה של פורד ועליבאבא. רכב או במבה? (רכב)

בשורה טובה לפורים: מחיר הדלק יירד שוב
רכבבשורה טובה לפורים: מחיר הדלק יירד שוב

מחירי הדלק יירדו בליל פורים ב-12 אג' כלפי החודש שעבר ומחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יעמוד על 6.18 ש"ח. הסיבה צניחה של 8.34 אחוז במחירי הנפט באזורנו (רכב, כלכלה)

הייטק. אילוסטרציה
לימודיםהמקצועות הנחשבים ביותר במגזר: הייטק, רפואה ועריכת דין

סקר חדש בוחן את עמדותיו ותפיסותיו של הציבור החרדי כלפי השכלה גבוהה ושוק העבודה מצא כי קיימת מגמה חיובית בולטת כלפיי לימודים אקדמיים: כ-48% מהמגזר מאמינים שלימודים אקדמיים מצדיקים את ההשקעה, והם משפרים את כושר ההשתכרות ומצדיקים את ההשקעה (לימודים, שיווקי)

ללמוד, להצליח, לעבוד. אילוסטרציה
לימודיםללמוד, להצליח: המסלול של קמפוס לוסטיג

מהפכת הלימודים למגזר החרדי חוללה שינוי מערכתי במסלולי הלימוד ומקומות עבודה שבעבר היו סגורים בעיקר בפני נשות המגזר שבחלקן המפרנסות העיקריות (לימודים, תוכן שיווקי)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

כיכר facebook