לתשלום, אנא הראו את כף היד שלכם לאמזוןלתשלום, אנא הראו את כף היד שלכם לאמזון
כ"ב בטבת תשפ | 19.01.20
שירות כלכליסט
פיתוח חדש של אמזון מיועד לאפשר לשלם בקופה על ידי הנחת כף היד מול סורק. המערכת תחבר בין היד לכרטיס האשראי ששמור במאגר שלה; על פי הדיווחים אמזון כבר עובדת עם ויזה על היישום שלה (טכנולוגיה)
האיחוד האירופי שוקל לאסור טכנולוגיות זיהוי פנים בציבורהאיחוד האירופי שוקל לאסור טכנולוגיות זיהוי פנים בציבורשירות כלכליסט
תוכנית חדשה של האיחוד האירופי מבקשת לנסח מחדש את הרגולציה על הפרטיות תוך שימת דגש על זיהוי פנים. לשם כך שוקלים באיחוד לאסור על שימוש בזיהוי פנים במקומות ציבוריים (טכנולוגיה)
המשביר לצרכן - שופינג שכולו חוויההמשביר לצרכן - שופינג שכולו חוויהכיכר בשיתוף המשביר
רשת בתי הכלבו המיתולוגית הפכה זה מכבר לרשת שכולה טרנד ואופנה עם מבצעים אטרקטייבים כל השנה, של מותגים ידועים כמו אוקיידי לילדים, בגיר לגברים ואופנה שיקית לנשים (צרכנות, מקודם)
אילוסטרציהאלו שיאני השכר בחברות הממשלתיותליאור גוטמן, עמרי מילמן וענת דניאלי
לפי דו"ח השכר השנתי, השכר הממוצע בחברות הממשלתיות עמד על 23 אלף שקל בחודש, לעומת 10 אלף שקל בחודש בכלל המשק. שיאן השכר: יותר מ-100 אלף שקל בחודש (ארץ)
קידוח לווייתןהחלה הזרמה מסחרית של גז מישראל למצריםליאור גוטמן
שותפות לווייתן החלה הלילה בהזרמה מסחרית של גז טבעי מישראל למצרים. ההזרמה החלה לאחר קבלת האישורים וההשלמות הטכניות במהלך הימים האחרונים (כלכלה, חדשות)
ותודו לנו אח"כ: טיפים מעולים לחיסכון כסף
צרכנות נבונהותודו לנו אח"כ: טיפים מעולים לחיסכון כסף

כחלק מהחיפוש שלנו אחר הנוסחה המנצחת להיפטרות מחובות וממינוס בבנק, קיבלנו לא מעט עצות מאנשי מקצוע לחיסכון כסף. חלקן טובות וחלקן פחות. הנה הטובות שבהן (כלכלה)

אילוסטרציה
צרכנות נבונהסקר שוק: אילו נתחי בשר ועוף מהודר הם הזולים ביותר?

רגע לפני החגים הבעל"ט, יצא 'כיכר השבת' לרשתות השיווק הגדולות במגזר החרדי, לבדיקת שוק מיוחדת: מהם פערי המחירים בין מוצרי הבשר והעופות ממערכות הכשרות השונות? (צרכנות נבונה)

משרד הרישוי
כלכלה בארץמשרד התחבורה יפסיק משלוח בדואר של מיליוני מכתבים בשנה

בעקבות ביטול חובת נשיאת רישיונות רכב ונהיגה והנגשת המידע באופן מקוון, יפסיק המשרד לשלוח כ-4 מיליון מכתבים בשנה. החיסכון - 7.5 מיליון שקל בשנה (כלכלה בארץ)

האוצר: הגירעון ב-2019 היה 3.7% מהתוצר
כלכלה בארץהאוצר: הגירעון ב-2019 היה 3.7% מהתוצר

חריגה של 12 מיליארד שקל: מאומדן ראשוני שמפרסם החשב הכללי עולה שהגירעון אשתקד הסתכם ב-52.2 מיליארד שקל, לעומת התכנון המקורי שעמד על 40.2 מיליארד שקל (כלכלה)

השנה האחרונה - היתה החמה ביותר בהיסטוריה
כלכלה בעולםהשנה האחרונה - היתה החמה ביותר בהיסטוריה

עפ"י נתוני שירות שינוי האקלים קופרניקוס, השנה החולפת היתה חמה ב-0.6 מעלות לעומת הממוצע בין 1981 ל-2010, והטמפרטורה הממוצעת בחמש השנים האחרונות היתה גבוה ב-1.1 עד 1.2 מעלות לעומת העידן הטרום-תעשייתי (ארץ)

הדירוג השנתי: אלו המדינות הטובות ביותר לחיות בהן בפנסיה
כלכלה בעולםהדירוג השנתי: אלו המדינות הטובות ביותר לחיות בהן בפנסיה

פורטוגל זינקה מהמקום השביעי בשנה שעברה למקום הראשון, בזכות שירותי בריאות איכותיים, יוקר מחייה סביר, חופים זהובים ותושבים אדיבים, דוברי אנגלית ברובם; אילו עוד מדינות דורגו בעשיריה הפותחת? (כלכלה)

בלדרמן בחרו באלקטרה מהדרין
צרכנותבלדרמן בחרו באלקטרה מהדרין

כחלק מההיערכות הגדולה, לקראת תפילות הימים הנוראים, הותקנו בבית הכנסת 'לדרמן' בבני ברק שני מזגנים חדשים של חברת אלקטרה, בכשרות בד"ץ מהדרין (צרכנות)

אילוסטרציה
צרכנותטיטולים פרימיום משיק חיתול חדש ומתקדם קמים לבוקר יבש

'טיטולים פרימיום', המותג מס 1 במגזר החרדי מציג את הדור הבא של טיטולים פרימיום (צרכנות, שיווקי)

אבי גבאי
שוק ההוןהג'וב החדש של אבי גבאי: מנכ"ל סלקום

דירקטוריון סלקום אישר את המינוי של יו"ר העבודה לשעבר, ששימש גם כמנכ"ל בזק • בסוף השבוע הוא נפגש עם אדוארדו אלשטיין • גבאי יקבל חבילה שמנה של מניות (כלכלה)

דיווח: בואינג תפסיק מינואר את ייצור מטוסי ה-737 מקס
שוק ההוןדיווח: בואינג תפסיק מינואר את ייצור מטוסי ה-737 מקס

מדובר בדגם שהיה מעורב בשתי תאונות קטלניות; רשות התעופה האמריקאית מסרה שתמשיך לבחון את כשירות המטוסים גם בשנה הבאה; מניית בואינג איבדה 3.4% במסחר בוול סטריט (כלכלה)

אילוסטרציה
נדל"ןכמה קומות תטפסו עד הפנטהאוז שלכם?

מי שחושב שהנדל"ן שרוי בקיפאון, מוזמן לדפדף בעיתונות החרדית ולראות כי בריכוזים החרדיים, בכל רחבי הארץ מוצעים פרוייקטים רבים. אך יש משהו שונה בירושלים - מהו? (מקודם)

הפרויקט הירושלמי שהפך למותג בינלאומי
נדל"ןהפרויקט הירושלמי שהפך למותג בינלאומי

הצצה לדו"ח ביצוע ומכירות בפרויקט היוקרה ההיסטורי ג'רוזלם אסטייטס בשנלר • סיכום שנת שיווק נוספת • התקדמות מואצת בבניה (חדשות הנדל"ן, מקודם)

הביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע
מטבע חוץהביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע

המטבע הדיגיטלי המוביל ממשיך לשבור שיאים וערכו עומד על 9023 דולר למטבע אחד של ביטקוין. מדובר בעלייה של 3% שממשיכה רצף של עליות בערכו של המטבע (מטבע חוץ)

סוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר
מטבע חוץסוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר

סוחר מטבעות ווירטואליות הצליח להפוך תוך חודשים ספורים 55 מיליון דולר ל-283 מיליון דולר כשזהותו לא ידועה. שווי המטבעות הווירטואליות שעלה, מדאיג את המדינות (כלכלה)

"פוטנציאל השתכרות נשים חרדיות - גבוה"
טכנולוגיה"פוטנציאל השתכרות נשים חרדיות - גבוה"

תאיר איפרגן, מנהלת המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות במשרד הכלכלה התארחה לראיון מיוחד בעמדת השידור של 'כיכר הייטק' בועידת ההייטק החרדי של ביזמקס ו'כיכר השבת' ודיברה על תעסוקת הנשים במשרות ההנדסה ובמשרות בכירות אחרות (כלכלה)

סגן נשיא 'גוגל': "גם חרדים עובדים אצלנו"
טכנולוגיהסגן נשיא 'גוגל': "גם חרדים עובדים אצלנו"

פרופ' יוסי מטיאס, סגן נשיא בחברת גוגל העולמית, השתתף גם הוא בועידת ההייטק החרדי של ביזמקס ו'כיכר השבת', ואף התארח לראיון מיוחד בעמדת השידור של 'כיכר הייטק' (כלכלה)

הרכבים הפופולריים אצל החרדים מתייקרים
רכבהרכבים הפופולריים אצל החרדים מתייקרים

היום פרסמו היבואנים את המחירים החדשים של הרכבים ההיברידיים - טויוטה קורולה התייקרה ב-5,000 שקל, יונדאי איוניק ב-2,000 שקל, קיה נירו ב-1,000 שקל; ירידה במספר כלי הרכב שנמכרו השנה (רכב)

אילוסטרציה
רכבקנס של 1.6 מיליון שקל לחברת אפיקים

המשרד להגנת הסביבה מצא כי בחברה יש 12 אוטובוסים שעדיין עומדים בתקן זיהום ישן והם מזהמים את הסביבה שבה הם נוסעים; כמו כן , אפיקים לא הכשירה את 800 הנהגים שלה לנהיגה חסכונית כנדרש בחוק (כלכלה)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

כיכר facebook
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1