CRFV CI..  soucot  אבא מלך..  אונגוואר
החברה פיטרה עובדים, ומניית החברה זינקהאובר פיטרה 350 עובדים: מניית החברה מזנקת ביותר מ-4%
ט"ו בתשרי תשפ | 14.10.19
שירות כלכליסט
במסגרת המהלך, פוטרו עובדים בעיקר מזרוע המשלוחים ומפעילות הרכב האוטונומי. מדובר במהלך מצומצם הנוגע ל-1.5% מכוח האדם של אובר הכולל למעלה מ-22 אלף עובדים (כלכלה)
תמונת אילוסטרציהחברה הבונה לחרדים מבקשת הקפאת הליכיםליטל דוברוביצקי, כלכליסט
במסגרת הבקשה טוענת החברה כי צמחה בשנים האחרונות באופן עקבי, וכי מצב חדלות הפרעון אליו נקלעה נובע ממחנק אשראי קשה: "המערכת הבנקאית כמעט ואינה מאפשרת לחברה ליטול אשראי למימון פעילותה השוטפת" (נדל"ן)
מטוס קרב“התוספת שדרושה לתקציב הביטחון: 12 מיליארד שקל"צבי זרחיה
לפי הערכות גורמים פוליטיים, הסכום שטרם אושר דרוש להתגוננות מפני האיום האיראני. באחרונה נועדו בכירים בצה"ל עם נשיא המדינה והציפו את האיומים האסטרטגיים שנשקפים מאיראן (כלכלה)
יבוא הרכב בספטמבר זינק בכ-60% לעומת השנה שעברהיבוא הרכב בספטמבר זינק בכ-60% לעומת השנה שעברהתומר הדר, שירות כלכליסט
הזינוק הושפע בעיקר כי חודש ספטמבר אשתקד היה עמוס בחגים ופעילות הייבוא צומצמה סיבה נוספת היא רצונם של יבואני הרכב לייבא מכוניות חדשות, בעיקר היברידיות, לפני כניסת מתווה המס החדש (רכב)
קורנפלקס ביוקר: יוניליוור מעלה מחירים בשיעור של עד 17%קורנפלקס ביוקר: יוניליוור מעלה מחירים בשיעור של עד 17%נורית קדוש6
בחברה החליטו להקטין את משקל המוצרים באריזות, מבלי לשנות את המחיר בהתאם; בין המוצרים שיתייקרו: קורנפלקס כריות ושוקולד קליק. הסיבה, לפי החברה: עלייה בתשומות הייצור; באוגוסט 2018 העלתה יוניליוור את מחיר הקרמבו של גלידת שטראוס שבבעלותה ב-7.5%, בנימוק דומה
אילוסטרציה
צרכנות נבונהסקר שוק: אילו נתחי בשר ועוף מהודר הם הזולים ביותר?

רגע לפני החגים הבעל"ט, יצא 'כיכר השבת' לרשתות השיווק הגדולות במגזר החרדי, לבדיקת שוק מיוחדת: מהם פערי המחירים בין מוצרי הבשר והעופות ממערכות הכשרות השונות? (צרכנות נבונה)

אילוסטרציה
צרכנות נבונהככה תחתכו במחירי חבילות התקשורת שלכם

קו המשווה האתר היחיד שמוזיל לכם את מחירי התקשורת בשקיפות ובשירות ייחודי למגזר החרדי (צרכנות חכמה, שיווקי)

רמי לוי
כלכלה בארץרמי לוי דורש מבעלי המניות לעלות שכר לאחיו

רמי לוי שיווק השקמה זימנה אסיפת בעלי מניות שבה יצביעו על העלאת שכרו של עובד לוי, המשמש כמנהל אזור, ל־20 אלף שקל ברוטו בחודש. רמי לוי לא יצביע בדיון הזה (כלכלה)

שלאף עם ליברמן
כלכלה בארץבנו של איווט - דירקטור מטעם מרטין שלאף

איל ההימורים האוסטרי, ששמו נכרך רבות בפרשיות ליברמן, מינה לפני שבוע לדירקטור בחברה חדשה שלו בישראל, את בנו של ידידו הטוב: קובי ליברמן, בן 31 בסך הכל (חדשות,ארץ)

דרמה במרשתת: מנכ"ל איביי עוזב את תפקידו
כלכלה בעולםדרמה במרשתת: מנכ"ל איביי עוזב את תפקידו

דווין ווניג, מנהל זירת המסחר המקוון, הודיע שיפרוש לאחר ארבע שנות כהונה. הוא מונה לתפקיד ב-2015, והוביל מהלכי בחינת נכסים בחברה. את מקומו ימלא סמנכ"ל הכספים סקוט שנקל (עולם)

נמל התעופה הבריטי
כלכלה בעולםחברה ישראלית תרכוש חלק מטרמינל בלונדון

החברה מצטרפת לקבוצת משקיעים כחלק מעסקת ענק בשווי של 6 מיליארד פאונד ותשקיע 75 מיליון פאונד; גטוויק נחשב לנמל התעופה השני בגודלו בבריטניה והשמיני באירופה (עולם)

בלדרמן בחרו באלקטרה מהדרין
צרכנותבלדרמן בחרו באלקטרה מהדרין

כחלק מההיערכות הגדולה, לקראת תפילות הימים הנוראים, הותקנו בבית הכנסת 'לדרמן' בבני ברק שני מזגנים חדשים של חברת אלקטרה, בכשרות בד"ץ מהדרין (צרכנות)

אילוסטרציה
צרכנותטיטולים פרימיום משיק חיתול חדש ומתקדם קמים לבוקר יבש

'טיטולים פרימיום', המותג מס 1 במגזר החרדי מציג את הדור הבא של טיטולים פרימיום (צרכנות, שיווקי)

אחד מכל חמישה עובדים בסלקום - יפוטר
שוק ההוןאחד מכל חמישה עובדים בסלקום - יפוטר

אחד מכל חמישה מעובדי חברת הסלולר יפוטר; הליך הפיטורים צפוי להסתיים ב-2020 ואמור לצמצם את ההוצאות של סלקום ב-150 מיליון דולר; תצא בהנפקת זכויות בהיקף של חצי מיליארד שקל (כלכלה)

אילוסטרציה
שוק ההוןהלוואת FIX ממרכנתיל בהחזר של 299 ₪ בחודש

יש לכם תוכניות לבין הזמנים? יש רגעים שרק מי שמכיר אותך, מבין אותם. בנק מרכנתיל מציע לכם הלוואה מיוחדת לכל מטרה ובתנאים אטרקטיביים(פיננסים, שיווקי)

אילוסטרציה
נדל"ןרשת דלתות פנדור חתמה על מקום בדיזיין סיטי ירושלים

מתחם דיזיין סיטי הולך ונבנה בימים אלו באזור מישור אדומים הסמוך לירושלים. מדובר במתחם עיצוב ראשון מסוגו המביא את עולם העיצוב בישראל לרמה אירופאית שטרם נראתה כמותה (נדל"ן, שיווקי)

אילוסטרציה
נדל"ןהשקעות בארה"ב: הטרנד שמסרב לאבד פופלאריות

חשבו שזה טרנד עובר, חשבו שאמריקה תעצור את המהלך, אך הטרנד הפופולארי של השקעות נדל"ן באמריקה הצפונית, מסרב לרדת מסדר היום • כל הפרטים (נדל"ן, שיווקי)

הביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע
מטבע חוץהביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע

המטבע הדיגיטלי המוביל ממשיך לשבור שיאים וערכו עומד על 9023 דולר למטבע אחד של ביטקוין. מדובר בעלייה של 3% שממשיכה רצף של עליות בערכו של המטבע (מטבע חוץ)

סוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר
מטבע חוץסוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר

סוחר מטבעות ווירטואליות הצליח להפוך תוך חודשים ספורים 55 מיליון דולר ל-283 מיליון דולר כשזהותו לא ידועה. שווי המטבעות הווירטואליות שעלה, מדאיג את המדינות (כלכלה)

התוכנה זייפה את קולו של המנכ"ל, החברה העבירה 220,000 יורו לפושעים
טכנולוגיההתוכנה זייפה את קולו של המנכ"ל, החברה העבירה 220,000 יורו לפושעים

בוס או בוט? עבריינים התקשרו לבכיר בחברת אנרגיה בריטית, וזייפו את קולו של מנכ"ל חברת האם בגרמנית שדורש לבצע העברת כספים מיידית לאחד הספקים. הבכיר ציית - וגילה באיחור שהשיחה זויפה בידי תוכנת דיפ פייק מתקדמת שמסוגלת לסנתז דיבור במדויק (כלכלה)

פייסבוק בוחנת את מחיקת הלייקים מהפיד
טכנולוגיהפייסבוק בוחנת את מחיקת הלייקים מהפיד

החברה עשויה להוריד בקרוב את מספר הלייקים מהפיד - על מנת להגן על משתמשיה מפני קנאה ולמנוע צנזורה עצמית; אינסטגרם כבר בוחנת אפשרות כזאת ב-7 מדינות (טכנולוגיה)

מגרש מכוניות אמריקאיות, בעיר דנבר.
רכבשוק הרכב הישראלי נפתח לרכב האמריקאי

עד היום רק רכבים בתקינה אירופית היו מורשים להיכנס בשערי ישראל, מעכשיו משרד התחבורה פתח את השוק גם לרכבים מארה"ב, דבר שיגדיל את היצע הרכבים המקומי (ארץ)

אילוסטרציה
רכבהערכה: אחרי עליה רציפה; מחיר הדלק ירד

לאחר חודשים רבים שמחיר הדלק זינק כלפי מעלה, ההערכות בשוק האנרגיה מדברות על ירידה של כ-15 אג' לליטר בנזין בחודש הקרוב, אא"כ תהיה עליה במחיר הנפט או הדולר (ארץ)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

עדכונים
כיכר facebook
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1