ישי ריבו  סקר  דגל התורה  עץ
איי סיישלאיי סיישל ומונקו ברשימה השחורה של 21 מקלטי מס
ח' בחשוון תשעט | 17.10.18
שירות כלכליסט
ה־OECD מצביע על שורת מדינות המאפשרות לרכוש אזרחות או תושבות תמורת השקעות הון. בכך, הן מעודדות הונאות באמצעות דיווחים כוזבים (כלכלה בעולם)
כחלון וארדןהקיצוץ שיאפשר את העלאת שכר השוטריםעמרי מילמן
מתווה העלאה קובע כי התשלום רטרואקטיבית ייפרס על פני 15 שנה עד 2034. בשלב זה מדובר ב-1.2 מיליארד שקל בשנה שיקוצצו מתקציבי יתר משרדי הממשלה (כלכלה בארץ)
הנשיא טראמפארה"ב הטילה על איראן סנקציות כלכליות חדשותשירות כלכליסט1
הסנקציות הוטלו על שני בנקים איראנים, חברת טרקטורים וכמה חברות השקעות. החברות עומדות מאחורי רשת פיננסית התומכת בגיוס והכשרה של ילדים חיילים למשמרות המהפיכה (בעולם)
אילוסטרציהקונים ברשת? חוזי הקניה פועלים לרעתכםאלי רוטמן
בדיקה רשמית שערכו הרשויות, ושתוצאותיה מתפרסמות היום, חושפת את ממדי ההתנהלות הלקויה של אתרי המסחר המקוון, מול מיליוני הישראלים הרגילים לבצע דרכם קניות (צרכנות)
גרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהגרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהדניאל הרץ
נמדד גרעון חריג של 8.4 מיליארד שקל, גבוה בהרבה מהגירעון בתקופה המקבילה אשתקד. במקביל כחלון ממתכנן הורדת מסים נוספת שיכולה רק להחמיר את המצב (כלכלה)
אריזות ה'סימיליאק' קטנו, המחיר דווקא עלה
צרכנות נבונהאריזות ה'סימיליאק' קטנו, המחיר דווקא עלה

יצרנית תחליף המזון החליטה להקטין את אריזות המוצרים ב-200 גרם, המחיר למאה גרם עלה באופן משמעותי. היצרנית בתגובה: ההחלטה להעלאת מחירים של רשתות המזון (כלכלה)

שובר 900  ש"ח משופרסל? הונאת הרשת
צרכנות נבונהשובר 900 ש"ח משופרסל? הונאת הרשת

הונאת רשת שהופצה ביממה האחרונה "העניקה" שוברים של 900 ש"ח כביכול בשם שופרסל שמכחישה כל קשר. לחיצה על הלינק הובילה להתקנת יישומים על המכשיר (צרכנות נבונה)

מה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפונים
כלכלה בארץמה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפונים

הצרכן עדיין לא מרגיש בכיסו את העלייה בשווי המלפפונים - זינוק בשיעור של כ-60 אחוז במחיר למשווק - בגלל האסטרטגיה של רשתות השיווק למכור ירקות במחירי הפסד • מה הגורם לזינוק? (צרכנות)

פרופ' אמיר ירון
כלכלה בארץהמודל הכלכלי שקנה לנגיד הבא פרופ' ירון הכרה בינלאומית

ירון קיבל הכרה בינלאומית משמעותית בזכות מודל שפיתח עם הכלכלן ראווי בנסל, המראה כיצד סיכונים שצפויים בעוד 30 שנה קובעים אם נבזבז או נחסוך היום (כלכלה בארץ)

פני ארה"ב ראשון 1792 מכירה פומבית
כלכלה בעולםכמה שווה פני אחד מהדפסה ראשונה?

המטבע של סנט אחד הוטבע ב-1792 ועליו רישום של פסל החירות. הוא היה גדול מדי ומסורבל ולכן במשך הזמן הוא הוקטן וגם הכיתוב עליו שונה. הוא צפוי להימכר במיליון דולר (כלכלה בעולם)

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
כלכלה בעולםהנשיאות פגעה בעושרו: טראמפ ירד 138 מקומות בדירוג עשירי אמריקה של פורבס

השווי של הנשיא האמריקאי ירד מ -4.5 מיליארד דולר ב -2015 ל -3.1 מיליארד דולר בשנתיים האחרונות. בשנת 2017 הוא דורג במקום ה-248 ברשימת 400 עשירי אמריקה וכיום הוא במקום 386 (כלכלה בעולם)

אילוסטרציה
צרכנותמחסור במוצרי חלב ובעופות טריים ברשתות

מחסור נרשם בחמאה, ביוגורט, בגבינה לבנה ובחלב לשתייה. הסיבה: מיעוט ימי עבודה בחודש האחרון - ספטמבר. ההערכות הן כי החוסרים יושלמו כבר בימים הקרובים (צרכנות)

אילוסטרציה
צרכנותחייבים כסף לחברת חשמל? לא תנותקו בחגים

לפי הנחייה של מנכ"ל החברה לדירקטוריון, החברה לא תבצע ניתוקים ביתיים לחייבים במגזר היהודי, החל מהיום ועד אחרי שמחת תורה - כהתחשבות בחגי תשרי (צרכנות, כלכלה)

אהוד ברק
שוק ההוןאהוד ברק נכנס לעסקי הקנאביס הרפואי

ברק ישתכר כ-35 אלף שקל בחודש עבור 40 שעות חודשיות. אינטרקיור צפויה לשנות את שמה לקנדוק פארמה לאחר שרכשה את חברת קנדוק המחזיקה ברישיון פעיל (כלכלה)

אילוסטרציה
שוק ההוןשוק המט"ח: הדולר והיורו מתחזקים מול השקל

המטבע האמריקאי עולה ב-0.2% ונסחר תמורת 3.585 שקלים לדולר. המטבע האירופי עולה ב-0.3% ונסחר תמורת 4.19 שקלים ליורו; אלומות: "הריבית בישראל לא תעלה השנה וגם לא במחצית הראשונה של 2019" (כלכלה)

'תמ"א 38' היא הפתרון לרעידות האדמה?
נדל"ן'תמ"א 38' היא הפתרון לרעידות האדמה?

רעידות האדמה בצפון העלו שוב את נושא 'תמ"א 38' למודעות, אך מסתבר כי ישנם חסמים רבים העומדים בפני אלו שרוצים להצטרף לתכנית שאמורה לשפץ בניינים (כלכלה)

צפון תל אביב
נדל"ןחלקת הקרקע היקרה ביותר בעולם - בת"א

קבוצת נדל"ן רכשה שטח של 3 דונם, בסכום מטורף של 300 מיליון שקלים • מדובר במחיר היקר ביותר ששולם על חלקת אדמה, כאשר קרקע יקרה יותר מהמבנים שעליה (נדל"ן)

הביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע
מטבע חוץהביטקוין חצה את קו ה-9,000 דולר למטבע

המטבע הדיגיטלי המוביל ממשיך לשבור שיאים וערכו עומד על 9023 דולר למטבע אחד של ביטקוין. מדובר בעלייה של 3% שממשיכה רצף של עליות בערכו של המטבע (מטבע חוץ)

סוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר
מטבע חוץסוחר אלמוני הפך 55 מיליון ל283 מיליון דולר

סוחר מטבעות ווירטואליות הצליח להפוך תוך חודשים ספורים 55 מיליון דולר ל-283 מיליון דולר כשזהותו לא ידועה. שווי המטבעות הווירטואליות שעלה, מדאיג את המדינות (כלכלה)

גלקסי s8
טכנולוגיהאיך לקנות סמארטפון משומש בלי תקלות?

איך משיגים בארץ אייפון 7 או גלקסי S8 בפחות מ-2,000 שקל? פשוט קונים מיד שנייה. ישנו שוק גדול של מכשירים משומשים. איך לא תיפלו על מכשיר תקול? הנה מדריך (דיגיטל)

מאות חברות עדיין מציצות לאימיילים שלכם
טכנולוגיהמאות חברות עדיין מציצות לאימיילים שלכם

חברות שיווק קוראות מאות מיליוני מיילים כדי למקד קמפיינים ברשת, זאת, למרות שגוגל הבטיחה לפני כשנה שתבטל את האפשרות הזו. פרצה לדליפת מידע עסקי? (חדשות,טכנולוגיה)

טרנטה, אבל מאחוריך.
רכבעשה ואל תעשה בקניית רכב

זהו. מיציתם את ההתניידות בגרוטאה על ארבעה גלגלים עם אופציה להאזנה לקלטות בלבד, הגיע הזמן להתקדם לרכב חדש. בשביל זה אנחנו כאן לעזרתכם עם המדריך המלא איך לעשות זאת נכון

מכונה אוטומטית לממכר כלי רכב בסין
רכבמכונה אוטומטית לממכר כלי רכב בסין

תקועים עם כסף קטן ובא לכם רכב? טוסו לסין, ותוכלו לרכוש רכב חדש ללא מתווכים דרך מכונה אוטומטית חדשה של פורד ועליבאבא. רכב או במבה? (רכב)

הייטק. אילוסטרציה
לימודיםהמקצועות הנחשבים ביותר במגזר: הייטק, רפואה ועריכת דין

סקר חדש בוחן את עמדותיו ותפיסותיו של הציבור החרדי כלפי השכלה גבוהה ושוק העבודה מצא כי קיימת מגמה חיובית בולטת כלפיי לימודים אקדמיים: כ-48% מהמגזר מאמינים שלימודים אקדמיים מצדיקים את ההשקעה, והם משפרים את כושר ההשתכרות ומצדיקים את ההשקעה (לימודים, שיווקי)

ללמוד, להצליח, לעבוד. אילוסטרציה
לימודיםללמוד, להצליח: המסלול של קמפוס לוסטיג

מהפכת הלימודים למגזר החרדי חוללה שינוי מערכתי במסלולי הלימוד ומקומות עבודה שבעבר היו סגורים בעיקר בפני נשות המגזר שבחלקן המפרנסות העיקריות (לימודים, תוכן שיווקי)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

עדכונים
כיכר facebook