נמל אשדודהיבואנים נדרשו לפנות רכבים לטובת ציוד חירום
ה' בניסן תשפ | 30.03.20
תומר הדר וליאור גוטמן, כלכליסט
בשטח נמל חיפה מאוחסנות כ-12 אלף מכוניות ואילו בנמל אשדוד כ-16 אלף מכוניות. מטרת הפינוי - לאפשר פריקה ואחסון בשטח הנמל של מוצרים חיוניים, החל במכונות הנשמה שיגיעו מחו"ל וכלה בציוד רפואי ומצרכי מזון (כלכלה)
חרדים בכניסה לשירות התעסוקה בירושליםמשבר: אחד מכל חמישה ישראלים - מובטלכיכר השבת4
שירות התעסוקה מדווח הערב כי שיעור האבטלה חצה את ה-20%, וזאת בשל הוצאת רבבות עובדים לחל"ת בשל התפרמות הקורונה. 21 אלף דורשי עבודה נרשמו היום (ארץ)
בעלי עסקים: כך תזניקו מכירות - בתקופה זובעלי עסקים: כך תזניקו מכירות - בתקופה זוכיכר הייטק2
יוסי לוי - המנטור השיווקי המוביל בישראל, מתארח באולפן לתת לנו עצות פרקטיות וכלים להצלחה: כיצד ננצל את משבר הקורונה - בכדי להקפיץ את העסק קדימה • צפו בראיון (הייטק)
השר אופיר אקוניסשר העבודה חתם על צו שמאפשר לחייב עובדים לעבודשחר אילן, כלכליסט3
ביום ראשון אישרה הממשלה את התקנות לשעת חירום שמאפשרות את הוצאת הצו מוכרח מצב חרום בריאותי ולא רק ביטחוני או אזרחי. הכל במסגרת ההכנות לאפשרות של הטלת סגר כללי (כלכלה)
מחיר ה'אלכוג'ל': 9.90 שקלים ל-100 מ"למחיר ה'אלכוג'ל': 9.90 שקלים ל-100 מ"לדניאל הרץ1
ה"אלכוג'ל", אחד המוצרים המבוקשים ביותר מאז תחילת משבר הקורונה, יהיה מפוקח באופן עצמאי ע"י רשתות השיווק שקבעו שמחירו לא יעלה על 9.90 שקלים ל-100 מ"ל (כלכלה)
עבודה מהביתאיך ממשיכים לנהל את העסק כשהעובדים בביתמעין מנלה, כלכליסט
איך מנהלים פגישות, סדר יום ופרויקטים כשלא נפגשים פיזית במשרד, כשאין שיחות מסדרון ואנשים נמצאים בבית בסיטואציות שיכולות להיות רגישות ופרטיות. מומחים ממליצים איך לנהל את העבודה בצל הקורונה ולהמשיך להיות יעילים, תקשורתיים ומחוברים לאנשים ולארגון (קורונה)
מסיבת עיתונאים במרש האוצרבאוצר חוששים: שנת 2020 - תהיה שנת מיתוןעמרי מילמן ואדריאן פילוט, כלכליסט
לפי ההערכות, עלות השבתת מערכת החינוך תעמוד על סכום עצום של כ-150-300 מיליון שקל ביום; במשרד האוצר כבר ממהרים להבהיר: "או שיהיה מיתון - או שיהיה נס" (אקטואליה)
מחיר למשתכן. אילוסטרציהזכית במחיר למשתכן ומפחד מקורונה • זה הפתרוןכיכר השבת1
לאחר שעשרות אנשים הוכנסו לבידוד, והם לא יכולים להגיע לחתום על הדירה שזכו. משרד הבינוי והשיכון מפרסם היום, את הדרכים בהם ניתן לקבל את הדירה או לערוך סיור (כלכלה)
ספירת קולותמליברמן לנתניהו: כך נדדו קולות המצביעיםשחר אילן
הליכוד גייס רק 20 אלף מצביעים חדשים, ושאב קולות בעיקר מישראל ביתנו ומימינה. הרשימה המשותפת גייסה כ־90 אלף מצביעים חדשים, ומנדט אחד של גנץ לא יצא מהבית (חדשות)
סניף איקאההסניף של איקאה בבית שמש לא ייפתח מחרשלומית צור, כלכליסט
יזמי הפרויקט של איקאה, בבית שמש, קיבלו היתר בנייה לחנות של 17 אלף מ”ר, אבל בביקורת, נמצאה חריגה של 8,500 מ"ר. פתיחת החנות תדחה ממחר למועד לא ידוע (אקטואליה)
השכר הממוצע ב-2019 עמד על 10,784 שקל בחודש - עלייה של 3%השכר הממוצע ב-2019 עמד על 10,784 שקל בחודש - עלייה של 3%בילי פרנקל, כלכליסט1
לעומת 2018; כך פרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה; לפי נתונים נוספים, מספר משרות השכירים רשם ברבעון הרביעי מגמת עליה של 0.7% בחישוב שנתי (כלכלה)
אלו התחפושות המסוכנות שנמכרו לציבוראלו התחפושות המסוכנות שנמכרו לציבורדניאל הרץ1
הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מזהיר את ציבור הצרכנים משימוש בכמה תחפושות ואביזרים לפורים בשל חשש לבריאותם ובטיחותם של המשתמשים (כלכלה בארץ)
פועלים עובדים אתר בנייההערכה: בעוד 15 שנה; לא יצטרכו פועלי בנייןדותן לוי, כלכליסט3
ענף הבנייה בישראל נחשב למפגר בשיטות הבנייה שלו, אך שילוב של מחסור בפועלים וצורך בבנייה מהירה יותר החלה להכניס אל הענף חברות טכנולוגיות רבות (חדשות, כלכלה)
כחלון פתח לראשונה את שוק החמאה ליבוא חופשיכחלון פתח לראשונה את שוק החמאה ליבוא חופשינורית קדוש, כלכליסט1
השר חתם על צו יבוא חופשי של חמאה לישראל, למרות התנגדות הרפתנים ועצם קיומו של משק מתוכנן בתחום החלב. לפי שעה האוצר לא הבהיר אם החמאה שתיובא תימכר במחיר של המוצר המקומי המפוקח (כלכלה)
נתניהו וסמוטריץ' מקימים ועדת רפורמות לענף המוניותנתניהו וסמוטריץ' מקימים ועדת רפורמות לענף המוניותליאור גוטמן ואודי עציון, כלכליסט1
ראש הממשלה עוקף את הדרג המקצועי והודיע על הקמת ועדה שתבחן את רפורמת התעריפים שגרמה לנהגי מוניות רבים להכריז שלא יצביעו לליכוד (בארץ)
עסקת ענק: 'סלקום' רוכשת את 'גולן טלקום'עסקת ענק: 'סלקום' רוכשת את 'גולן טלקום'גולן חזני, כלכליסט
המטרה של סלקום בעסקת הענק - ששני שלישים מהתשלום עליה יהיו במזומן, וכשליש בתשלום דחוי - היא להקדים את המיזוג האפשרי בין חברת HOT לחברת פרטנר (כלכלה, בארץ)
ליצמן בביקור בבית מרקחתחברות התרופות יידרשו לנמק את מחירן הגבוהאורנה יפת, כלכליסט1
משרדי הבריאות והכלכלה זימנו יבואני ויצרני תרופות ללא מרשם לשיחת הבהרה, לאחר שמחקר שביצעו מצא כי מחיר התרופות בארץ גבוה ב־37% ממחירן בחו”ל (כלכלה בארץ)
פרילנסרים ישראלים מרוויחים כפול מהממוצע העולמיפרילנסרים ישראלים מרוויחים כפול מהממוצע העולמימעין מנלה, כלכליסט
לפי דו"ח שכר הפרילנסרים של חברת העברות הכספים Payoneer השכר הממוצע העולמי הוא 21 דולר לשעה ובישראל - 42 דולר לשעה. 84% מהפרילנסרים עובדים מהבית (כלכלה)
כך בכירים בשירות המדינה מרויחים מיליוניםכך בכירים בשירות המדינה מרויחים מיליוניםדניאל הרץ4
מסתבר כי משתלם להיות עובד מדינה או כוחות הביטחון: החל בשכר הגבוה בהרבה מהממוצע, עבור דרך התנאים הטובים ועד תנאי הפרישה המוקדמת - שמכניסים מיליונים (אקטואליה)
כבישים בסין נחסמיםיצוא של 9 מיליארד דולר לסין - בסכנהאדריאן פילוט וצלי גרינברג, כלכליסט
רה"מ הסכים לדרישת משרד הבריאות לפצות אזרחים ישראלים שישהו בבידוד בשל חשש כי באו במגע עם הנגיף מסין. המשרד גם ימנה פקחים לאכיפה, ומה יקרה לכלכלה? (בארץ)
תדלוק דלק בנזין תחנת דלקבמוצ"ש: הדלק יוזל ב-15 אג' ל- 5.99 שקליםכיכר השבת
בחצות הלילה של מוצאי שבת, יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק. מחיר הדלק יירד ב-15 אג', בחודש שעבר מחירו ירד ב-2 אג' בלבד (כלכלה)
אל על תפסיק את כל טיסותיה לסין בשל נגיף הקורונהאל על תפסיק את כל טיסותיה לסין בשל נגיף הקורונהגולן חזני, כלכליסט1
ההחלטה התקבלה ככל הנראה לאחר שעובדי החברה סירבו לטוס; מספר הנספים מוירוס הקורונה עלה ל-170; הוראות משרד הבריאות שיצאו אתמול גם היו מרכיב חשוב בהחלטה (בארץ)
נגיד בנק ישראל אמיר ירוןנגיד בנק ישראל: "מי שירצה להתנהל בלי מזומן, יוכל"גולן פרידנפלד ועמרי מילמן, כלכליסט1
פרופ' אמיר ירון לא מתרגש מהתחממות השווקים הפיננסיים, לא פוסל השימוש בכלי הריבית השלילית, לא חושש להתערב בשוק המט"ח ומקדש את השמירה על היחס בין החוב לתוצר (כלכלה)
יצחק תשובהנצחון לרשות המסים: העליון הפך פסיקת המחוזי - דלק הונגריה תשלם מאות מיליוני שקלים מסעמרי מילמן, כלכליסט
המס ישולם על מכירת המניות של חברת דלק ארה"ב בהיקף של 2.5 מיליארד שקל. המחוזי קיבל בזמנו את טענת החברה כי מכיוון ששילמה מס חברות בארה"ב, אין סיבה שתשלם גם בישראל
בניין המטה של GMג'נרל מוטורס מודיעה: מפעל ראשון לייצור רכב חשמליתומר הדר, כלכליסט
החברה הודיעה על הסבה של מפעל לייצור רכבי כביש שטח וטנדרים חשמליים, השוכן בדטרויט. המפעל יושבת למספר חודשים לביצוע ההסבה שתעלה כ-2.2 מיליארד דולר (רכב)
"תיק 3700": הנכים ימקדו את המאבק בנתניהו"תיק 3700": הנכים ימקדו את המאבק בנתניהושחר אילן, כלכליסט
לטענתם, "נתניהו הוא האיש המרכזי שבגללו נשחקו קצבאות הנכות במשך שנים"; "תיק 3700" על שם הסכום שאליו אמורה להגיע הקצבה (בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook