שר האוצר, ישראל כ"ץתכנית ענק לסיוע לעסקים לאחר המשבר
ד' בסיון תשפ | 27.05.20
דניאל הרץ
משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה יוצאים בתוכנית סיוע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 700 מיליון שקל להתמודדות המשק עם משבר הקורונה (כלכלה בארץ)
המענק לעידוד תעסוקה - מהעובד הראשוןהמענק לעידוד תעסוקה - מהעובד הראשוןעמרי מילמן ושחר אילן1
לפי תזכיר חוק שיובא לאישור הממשלה ביום ראשון, מעסיקים יקבלו מענק של 7,500 שקל על כל עובד שיוחזר החל מה-1 ביוני ומענק של 3,500 על כל עובד שהוחזר מה-1 במאי (ארץ)
מטוס אל עלצרות באל על: נדרשים לשלם עשרות מיליוניםנווית זומר, כלכליסט3
מדובר בחובות שצברה אל על מאז פברואר האחרון, בין היתר בגין אי-תשלום אגרות שכירות עבור השטחים של משרדי החברה, חניות המטוסים, ההמראות והנחיתות; רש"ת, הסובלת גם היא מהשבתת ענף התעופה, הוציאה 70% מעובדיה לחל"ת או לחופשה - ומנסה כעת לגבות חובות כדי להזרים כסף לקופתה הריקה (כלכלה)
אילוסטרציה בלבדבוגר טכניון מול חרדית שעשתה קורס תכנות - מי יתקבל לעבודה?מעין מנלה, כלכליסט5
למרות הרצון והניסיונות של חברות הייטק להעסיק עובדים מאוכלוסיות מגוונות, האתגרים בהם הן נתקלות הופכים זאת למשימה כמעט בלתי אפשרית (כלכלה בארץ)
ישראל כץ שר האוצרהעלאת הארנונה: הטייס האוטומטי צריך לנחותעמרי מילמן, כלכליסט
הארנונה מתעדכנת לפי ממוצע של מדד המחירים לצרכן, שירד בשנה האחרונה ב־0.6%, ומדד השכר במגזר הציבורי, שעלה ב־2.8% . כך, הארנונה עולה כדי לממן את שכר המגזר הציבורי, שעה שמיליון איש הוצאו לחל"ת (כלכלה)
השפיות נצחה: ייבוא החמאה המוזלת יימשךהשפיות נצחה: ייבוא החמאה המוזלת יימשךדניאל הרץ4
שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע כי הוא מתכוון להמשיך בייבוא החמאה המוזלת לישראל, זאת בניגוד לבקשתו של שר החקלאות החדש אלון שוסטר שביקש לבטל את הייבוא (בארץ)
ביטוח לאומיקורונה: רוב התביעות שהוגשו לביטוח לאומי - נמצאו זכאיםשחר אילן, כלכליסט2
5% נידחו, 11% בבירור ו-25 אלף מובטלים עדיין לא קיבלו כל תשלום. ל-75% שולמו מקדמות. 87% מהתביעות הוגשו בחודש מרץ ו-13% בחודש אפריל (חדשות, כלכלה)
בשל חג עיד אל פיטר: מחסור בעופות טרייםבשל חג עיד אל פיטר: מחסור בעופות טרייםכיכר השבת1
היעדרות צפויה של עובדים במשחטות בשל החג המוסלמי, והסמיכות לחג השבועות, עלול להביא למחסור בעופות טריים ברשתות השיווק • בעופות הקפואים - לא צפוי מחסור (כלכלה)
שר המשפטים החדש הכריע: מנדלבליט יישאר כמ"מ הפרקליטשר המשפטים החדש הכריע: מנדלבליט יישאר כמ"מ הפרקליטמשה גורלי, כלכליסט
שר המשפטים הטרי הודיע לנציב שירות המדינה כי בשלב זה לא ימנה ממלא מקום לפרקליט המדינה. "בכוונתי לבחון את האפשרויות השונות תוך היוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה ועמך", כתב (בארץ)
משרד הכלכלה מקדם תקנות שיאפשרו לחדש כנסים ותערוכות תוך הקפדה על מרחקמשרד הכלכלה מקדם תקנות שיאפשרו לחדש כנסים ותערוכות תוך הקפדה על מרחקאורנה יפת, כלכליסט1
המשרד בשיתוף איגוד לשכות המסחר יקדם חידוש אירועים עסקיים באמצעות ניסוח תו סגול ייעודי, כך נודע לכלכליסט. בין התקנות: הקפדה על מרחק של 2 מ' בין אדם לאדם והקצאת ציוד אישי קבוע לכל עובד (כלכלה)
"שר הג'ובים" דודי אמסלם קיבל מפתח לכל המינויים הממשלתיים"שר הג'ובים" דודי אמסלם קיבל מפתח לכל המינויים הממשלתייםליאור גוטמן, כלכליסט
מאחורי ההודעה על מינוי אמסלם לשר המקשר לכנסת מסתתרת מוטת שליטה עצומה שכוללת אחריות על רשות החברות ועל נציבות שירות המדינה. זו לא התגלגלה לאמסלם במקרה: נתניהו חייב להרחיק עצמו ממעורבות במינויים. איך יגיב שר האוצר המיועד ישראל כץ, שאיבד את היכולת לחתום על מינויים? (בארץ)
מסתכלים על לוח מודעות, אילוסטרציהבעקבות ה'קורונה': המפרסמים ישכנעו אתכם - מהשכלחיליק שיאון, כלכליסט
זוכרים? עד למגפה שסגרה אותנו בבתים נחשפנו לטונות של פרסום רגשי עתיר שואו וקנינו בעיקר מהבטן. עד שבאה הקורונה ולימדה אותנו לעצור, לחשוב ולקנות הרבה יותר מהשכל. ענף הפרסום עדיין לא התאושש, אבל המותגים כבר מבינים שכדי שהצרכן יפתח את הלב והכיס הם יהיו חייבים לאמץ שפה חדשה שכוללת מתן מידע, תוכן אמין והרבה הסברה
כך תשלטו על הוצאות המכולת שלכםכך תשלטו על הוצאות המכולת שלכםכיכר השבת
אם תקחו 7 דקות בלבד כדי להעריך כמה כסף אתם באמת מוציאים על אוכל מדי שבוע, לא רק שתבינו טוב יותר את הצרכים של משק הבית שלכם, אלא גם תלמדו היכן אתם יכולים לקצץ בעלויות (כלכלה)
בניין הביטוח לאומייצאתם לחל"ת? ייקחו מכם 700 שקל לביטוח לאומישחר אילן, כלכליסט3
תכתובת של הביטוח הלאומי חושפת: מעסיקים חייבים לשלם 700 שקל לביטוח הלאומי לכל עובד בחודשיים הראשונים של החל"ת, אבל הם רשאים לנכות את הכסף לעובד. הביטוח הלאומי פועל להשגת פטור מהתשלום לתקופת הקורונה, אך המהלך טעון שינוי חקיקה ועלותו עשויה להגיע למיליארד שקל (כלכלה)
עובד מהבית בקורונההמודל של המדינה לחלוקת 6 מיליארד שקלעמרי מילמן, כלכליסט2
הממשלה תבנה מודל לחלוקת 6 מיליארד השקלים שהובטחו אתמול לעסקים הגדולים - שאמור להיטיב עם כל מי שמעסיק עובדים מעל שיעור מסוים ולא רק עם אלו שהוציאו לחל"ת. בשלב זה, ישנה מחלוקת בין הגורמים השונים בממשלה כיצד לחלק את הכסף (כלכלה)
מגפת הקורונה חוסכת לקופות החולים כמיליארד שקל בחודשמגפת הקורונה חוסכת לקופות החולים כמיליארד שקל בחודשאדריאן פילוט, כלכליסט1
בניגוד לבתי החולים הסובלים מצניחה בהכנסות, הקופות חוסכות: ירדו בחצי התשלומים שלהן לבתי החולים עקב הירידה הגדולה באשפוזים ובטיפולים. הקופות מכחישות שהן מרוויחות מהמצב ומסרבות להוציא לחל"ת עובדים נוכח הירידה בפעילות (כלכלה)
חנויות סגורות בגאולההאוצר: אם היציאה מהסגר תארך זמן רב הפגיעה בתוצר צפויה לעלות על 10%עמרי מילמן, כלכליסט
לפי התחזית המעודכנת של הכלכלנית הראשית, ההתאוששות תחל במחצית השנייה של השנה; במקרה של התאוששות מהירה לפי אסטרטגיית היציאה הנוכחית, הפגיעה בתוצר תעמוד השנה על 8.4% והגרעון הכולל על 11.3%, מה שיוביל ליחס של 74.5% בין החוב לתוצר (כלכלה)
מומחה: כך תנהלו את הכסף שלכם כרגעמומחה: כך תנהלו את הכסף שלכם כרגעכיכר השבת
מוטרדים ממצב העו"ש בחשבון הבנק שלכם? ניקול לפין, מומחית פיננסית, מאמינה שלכולנו צריכה להיות תכנית הוצאות בת שלושה חלקים למזומנים שלנו ומייעצת מה לעשות כשהם הולכים ואוזלים (כלכלה)
חיפוש עבודה קורונה מסיכה מחשבהאם למעסיק מותר להעדיף להחזיר עובדים שאין להם ילדים? מדריך בעקבות התקנות החדשותמעין מנלה, כלכליסט
האם עובדים שלא יכולים לחזור לעבודה למרות שהם רוצים יהיו זכאים לשכר, האם אפשר להחזיר עובדים באמצע חל"ת וכיצד יתמודדו עובדי המשמרות עם חוסר הגמישות? (כלכלה)
דיון בכנסת: כיצד יתמודדו השוכרים במשברדיון בכנסת: כיצד יתמודדו השוכרים במשבריוני גבאי1
לאחר החשש כי בעקבות ריבוי "המובטלים" החדשים, בגלל נגיף הקורונה, הרבה משקי בית לא יעמדו במחירי השכירויות. בכנסת התכנסו היום לדון, מה אפשר לעשות בנדון (אקטואליה)
מטוס חברת תעופה ישראיירחברת התעופה תקבל סיוע מקרן מיוחדת של המדינהנווית זומר, כלכליסט
חברת התעופה תוכל לקחת הלוואה בנקאית בערבות מדינה (75%) בסך כ-100 מיליון שקל; הסיוע לארקיע עדיין לא אושר - אך גם הוא צפוי להינתן במסגרת הקרן לחברות גדולות; נתניהו הורה לאוצר להאיץ את המגעים מול אל על (כלכלה)
נמל אשדודהיבואנים נדרשו לפנות רכבים לטובת ציוד חירוםתומר הדר וליאור גוטמן, כלכליסט
בשטח נמל חיפה מאוחסנות כ-12 אלף מכוניות ואילו בנמל אשדוד כ-16 אלף מכוניות. מטרת הפינוי - לאפשר פריקה ואחסון בשטח הנמל של מוצרים חיוניים, החל במכונות הנשמה שיגיעו מחו"ל וכלה בציוד רפואי ומצרכי מזון (כלכלה)
חרדים בכניסה לשירות התעסוקה בירושליםמשבר: אחד מכל חמישה ישראלים - מובטלכיכר השבת4
שירות התעסוקה מדווח הערב כי שיעור האבטלה חצה את ה-20%, וזאת בשל הוצאת רבבות עובדים לחל"ת בשל התפרמות הקורונה. 21 אלף דורשי עבודה נרשמו היום (ארץ)
בעלי עסקים: כך תזניקו מכירות - בתקופה זובעלי עסקים: כך תזניקו מכירות - בתקופה זוכיכר הייטק2
יוסי לוי - המנטור השיווקי המוביל בישראל, מתארח באולפן לתת לנו עצות פרקטיות וכלים להצלחה: כיצד ננצל את משבר הקורונה - בכדי להקפיץ את העסק קדימה • צפו בראיון (הייטק)
השר אופיר אקוניסשר העבודה חתם על צו שמאפשר לחייב עובדים לעבודשחר אילן, כלכליסט3
ביום ראשון אישרה הממשלה את התקנות לשעת חירום שמאפשרות את הוצאת הצו מוכרח מצב חרום בריאותי ולא רק ביטחוני או אזרחי. הכל במסגרת ההכנות לאפשרות של הטלת סגר כללי (כלכלה)
מחיר ה'אלכוג'ל': 9.90 שקלים ל-100 מ"למחיר ה'אלכוג'ל': 9.90 שקלים ל-100 מ"לדניאל הרץ1
ה"אלכוג'ל", אחד המוצרים המבוקשים ביותר מאז תחילת משבר הקורונה, יהיה מפוקח באופן עצמאי ע"י רשתות השיווק שקבעו שמחירו לא יעלה על 9.90 שקלים ל-100 מ"ל (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook