סליחות  kikar..  אדמור..  אורן חזן..
אילוסטרציההמפלגות יקבלו מקופת המדינה מימון בחירות של 184 מיליון שקל
י"ט באלול תשעט | 19.09.19
צבי זרחיה, כלכליסט
תוצאות הבחירות הצילו חלק מהמפלגות מחוב כספי שגררו מהבחירות הקודמות, אך סיבכו אחרות. המחנה הדמוקרטי ומפלגת העבודה סיימו עם גירעון. הליכוד מחויבת להחזיר הלוואה של 36 מיליון שקל. איילת שקד ואורלי לוי אבקסיס יוכלו להחזיר את חובותיהן (כלכלה)
דואר ישראל יפיץ את החבילות של אמזון בישראלדואר ישראל יפיץ את החבילות של אמזון בישראלאורנה יפת, כלכליסט1
עפ"י ההסכם, החבילות שירכשו ישראלים דרך אמזון בחו"ל ודרך הפלטפורמה של אמזון בישראל, יופצו ללקוחות המקומיים באמצעות דואר ישראל. משמעות ההסכם היא הכנסות של עשרות מיליוני שקלים לדואר (כלכלה)
זוגלובק תשלם 2 מיליון על התעללות בבע"חזוגלובק תשלם 2 מיליון על התעללות בבע"חענת רואה, כלכליסט11
בית המשפט המחוזי בירושלים אישר הסדר פשרה בתביעה יצוגית שהוגשה נגד החברה; במסגרת הפשרה תעביר זוגלובק פיצוי בהיקף של 1.5 מיליון שקל לטובת הגנה על זכויות בעלי חיים (כלכלה)
משרד הבריאות: חשד לקרטל בשוק הקנאביסמשרד הבריאות: חשד לקרטל בשוק הקנאביסאדריאן פילוט, כלכליסט
ועדת המחירים תכריע אם מוצרי הקנאביס הרפואי יעברו לפיקוח ממשלתי. במכתב ששיגר משרד הבריאות לוועדה נכתב שבמדינות בהן חל פיקוח - המחיר נמוך בחצי לעומת ישראל (כלכלה)
אילוסטרציהאושרה תביעה ייצוגית נגד אלעל על גביית יתרליטל דוברוביצקי, כלכליסט
בבקשה נטען כי אל על לא משיבה ללקוחות שלא הגיעו לטיסה את מסי הנמל שהיא גובה - למרות שהיא לא מעבירה את המסים הלאה, מדובר על תביעה של מיליוני שקלים (תיירות)
ערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשכיכר השבת
בתקופה זו, בא חלה עליה בצריכת הדבש בתפילה שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה, יש תנודות במחירו והוא עולה ויורד. משרד החקלאות ממליץ לכם: שלמו עד 34 ש"ח לקילו דבש (כלכלה)
טיסה לאומןטסים לאומן? בלי קרטונים ואוכל בצידניתתומר הדר, כלכליסט5
תקנות נוספות ששלחה הרשות לסוכני נסיעות חרדים הן לא לארוז חפצים בשקיות ניילון או שקי בד, שכן מדובר במטען שאינו תקני להטסה ולשלוח מזון באמצעות מסופי מטען (ארץ)
כ-40 אלף מסירות של מכוניות חדשות צפויות בינואר, רובן היברידיותכ-40 אלף מסירות של מכוניות חדשות צפויות בינואר, רובן היברידיותתומר הדר, כלכליסט
זאת לעומת כ-1,500 יותר לעומת מסירות ינואר השנה. בינואר 2020 יזנק המס על המכוניות ההיברידיות מ-30% ל-45% וכבר כעת נרשם מחסור בהן בחברות הליסינג (כלכלה בארץ)
ענבל אורכתב אישום נגד ענבל אור; העלימה מיליוניםכיכר השבת1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ענבל אור וחברות שהיו בשליטתה, ונגד דרור גלעדי ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות. נגד אור הוגשו 15 אישומים הכוללים העלמת מס בהיקף 81 מיליון שקל (כלכלה)
ביל גייטסביל גייטס: זו ההטבה הכי חשובה לעובדיםשירות כלכליסט
המחקר שנערך בבית הספר למנהל עסקים של הרווארד מצא שעובדים שקיבלו את ההטבה הזאת היו יעילים יותר והניבו למעסיקים רווחים גבוהים יותר • באיזה הטבה מדובר? (כלכלה)
מגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתמגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתכיכר השבת
עלייה של כ-3% ביצוא הסחורות והשירותים במחצית הראשונה של 2019 - הסתכם בכ-55.5 מיליארד דולר. שר הכלכלה אלי כהן: "לייצוא הישראלי חשיבות גדולה לכלכלת ישראל" (כלכלה)
באירופה: איפה תמצאו דירה ב-60 יורו ליומיים?באירופה: איפה תמצאו דירה ב-60 יורו ליומיים?שירות כלכליסט
רשות הדואר הבריטית ו-Airbnb ערכו רשימה של 10 היעדים הזולים ביותר באירופה לחופשה קצרה של שני לילות. בין הערים, אלקמאר בהולנד, בארי באיטליה, קובנה בליטא, קושיצה בסלובקיה ולבוב באוקראינה
אילוסטרציההיבואנים מסבירים מדוע המחירים עדיין גבוהיםדניאל הרץ2
'רפורמת הקורנפלקס' הייתה אמורה להביא לירידת מחירי המזון בשל היכולת לייבא לארץ מוצרים, אך לטענת היבואנים הרבנות מעכבת את נתינת הכשרות והמוצרים תקועים בנמל (חדשות)
סונול מרחיבה את עסקי גז הבישול ורוכשת את ישראגז הירושלמיתסונול מרחיבה את עסקי גז הבישול ורוכשת את ישראגז הירושלמיתליאור גוטמן, כלכליסט1
היקף הרכישה וההשקעה המתוכננת בתשתיות לארבע השנים הקרובות נאמד ב־50 מיליון שקל. לישראגז כ־13 אלף לקוחות והמחזור השנתי של החברה מוערך ב־16 מיליון שקל. כניסת חברה חדשה לענף עשויה להפיח תחרות בשוק המנומנם (כלכלה)
השגריר ניל וויגןשגריר בריטניה בישראל: "לא ידעתי שיש סטרטאפים כל כך מקצועיים בקהילה החרדית"כיכר השבת2
שגריר בריטניה בישראל ניל וויגן נפגשעם קבוצה של סטארט-אפיסטים חרדים שהציגו בפניו את הפיתוחים עליהם הם עובדים לקראת נסיעה להציג אותם בלונדון (כלכלה בארץ)
האטה: המשק צמח ברבעון השני בקצב שנתי נמוךהאטה: המשק צמח ברבעון השני בקצב שנתי נמוךבילי פרנקל, כלכליסט
ירידה בהוצאה לצריכה פרטית ושינוי במיסוי הירוק על כלי רכב הובילו לקצב צמיחה נמוך במיוחד ברבעון השני, שמשקף האטה . ישראל מצטרפת למגמה כלל-עולמית של ירידה בתוצר (כלכלה)
פשיטת רגלפשיטת רגל יקרה: האגרה תעמוד על 1,600 שקלשחר אילן, כלכליסט
הכנסת אישרה את האגרה החדשה לבקשת פשיטת רגל, כולל לחייבים העניים ביותר בהוצאה לפועל שעד היום לא נדרשו לתשלום; הח"כים מתחו ביקורת אבל הסכימו לאשר את האגרה כהוראה זמנית לשנה וחצי; הכנ"רית סיגל יעקובי אמרה שתשקול פריסת האגרה לתשלומים
נמשכת מגמת העלייה בשכר הממוצע: עמד במאי על 10,477 שקלנמשכת מגמת העלייה בשכר הממוצע: עמד במאי על 10,477 שקלבילי פרנקל, כלכליסט1
מדובר בעלייה של 3.6% לעומת חודש מאי 2018, כך לפי נתוני הלמ"ס; מספר משרות השכיר במשק טיפס ל-3.7 מיליון, עלייה של 1.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ענף המידע והתקשורת, הכולל את חברות ההייטק, ממשיך להוביל את הרשימה - עם שכר ממוצע של 20,736 שקל בחודש (כלכלה)
משה כחלוןכחלון נערך לדו"ח המבקר: התייעץ עם עו"ד פרטיצבי זרחיה, כלכליסט
שר האוצר התייעץ עם עו"ד רון גלרט כדי להיערך למתן תשובה לדו"ח המבקר בעין הגירעון בתקציב. לשכת כחלון: "התייעצות ראשונית שמומנה מכיסו הפרטי של שר האוצר" (בארץ)
יו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהיו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהכיכר השבת
ח"כ גפני סייר יחד עם יו"ר ההסתדרות במרכז הרפאי הבני ברקי, שהגיע להסדר קיבוצי: "עם צוות עובדים חרדי מסור כל כך, אין פלא ש'מעייני הישועה' הגיע להישגים כבירים" (בארץ)
אילוסטרציהמחר בחצות: הדלק יתייקר באגורה לכל ליטרשירות כלכליסט1
עיון בנתוני משרד האנרגיה מעלה, כי במהלך יולי נרשמה עלייה של כ 1.8% במחיר הבנזין באגן הים התיכון, שקוזזה כמעט במלואה עם ירידה של כ-1.6% בשערו של הדולר (ארץ)
הייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניהייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניכיכר השבת
הגידול המהיר בייצוא הקפיץ את ישראל מהמקום האחרון ב-2015 למקום ה-8 אשתקד, בהשוואה למדינות ה-OECD. בנוסף, קצב הגידול ביצוא גבוה יותר מהגידול בסחר העולמי (כלכלה)
בוס צועק על עובדהציקו לכם? לא תוכלו לתבוע את המתנכליםמעין מנלה, שירות כלכליסט
למעלה ממחצית מהשכירים בישראל חוו הצקות בעבודה. למרות התופעה השכיחה, עובדים שסבלו מהתעמרות לא יכולים לתבוע את מי שהתנכל להם אם הוא לא המעסיק (ארץ)
הלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרהלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרליאור גוטמן, שירות כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יירד ל-5.34 שקלים לליטר. ההוזלה מיוחסת לירידה של כ-5% במחיר הבנזין באגן הים התיכון, כמו גם ירידה של כ-1% בשער הדולר (כלכלה)
מנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתמנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתכיכר השבת2
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, הודיעה על סיום כהונתה לאחר כ-7 שנים בתפקיד ולאחר כ-15 שנים בקבוצת לאומי. יו"ר לאומי: "הודעתה מצערת אותי מאוד" (כלכלה, ארץ)
ריכטר, בהשקת מפלגת ברקהכירו את קובי ריכטר, הטאלנט העסקי של ברקחזי שטרנליכט, שירות כלכליסט
ריכטר ידוע בעיקר כיזם פורה, כזה שרשם אקזיטים, שאף גררו אותו למאבקים משפטיים שאותם ניצח לבסוף. אתמול, הצטרף למפלגה החדשה של ראש הממשלה לשעבר ברק (פוליטי)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook