גד אלבז  חיים ישראל  מוטי..  סובול
גפני וכחלוןהאוצר מבקש להעביר עודף תקציבי של 4.6 מיליארד שקל
כ"ד באלול תשעח | 04.09.18
צבי זרחיה
ועדת הכספים תדון מחר בשורה של בקשות להעברות תקציביות, בהן 40 מיליון שקל לתגבור לימודי היהדות ו-46 מיליון שקל למשרד הדתות (כלכלה בארץ)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרמחיר הבנזין יעלה במוצ"ש ב-2 אג' לליטרליאור גוטמן, כלכליסט
בלילה שבין שבת לראשון יתייקר מחיר הבנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) ויתקבע על 6.59 שקלים לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי (כלכלה)
דנקנר, בבית המשפטנוחי דנקנר מגיב להחמרה בעונשו: "באלול?"אלי רוטמן11
לאחר החמרת עונשו היום בבית המשפט העליון משנתיים מאסר ל-3 שנים, מגיב לכך איש העסקים נוחי דנקנר, בשיחות סגורות, ומגלה כי חודש אלול נסך בו תקווה שיזוכה (אקטואליה)
חשמל סולארירוצים להרוויח כסף מייצור חשמל על הגג?ליאור גוטמן, כלכליסט
חברת החשמל הודיעה על הרשמה לשלב הראשון של מכסה של כ-300 מגה וואט, מתוך הסדרה של כ-1,600 מגה וואט בסך הכל. עפ"י רשות החשמל, עלות מערכת קטנה, בהספק של 6-4 קוט"ש שעשויה להספיק לצרכי בית אב, נעה בין 30 ל-70 אלף שקל (כלכלה)
אדוארדו אלשטייןהמיליארדר החרדי הפסיד עשרות מיליוניםדניאל הרץ9
חברת אי.די.בי פיתוח בבעלותו של איש העסקים החרדי אדוראדו אלשטיין הפסידה בשנה האחרונה עשרות מיליוני שקלים בעיקר בשל השקעה כושלת במטבע ווירטואלי (כלכלה)
הבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדהבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדדרור רייך, כלכליסט1
אחרי השמחה והמחמאות בעקבות רכישת סודהסטרים על ידי קבוצת פפסיקו העולמית מגיע שלב המענק הכספי לעובדים. מדובר בבונוס בהיקף של עד 46.6 מיליון שקל לכלל העובדים (כלכלה)
בנק ישראל"קיצוץ הקצבאות לא הוציא חרדים לעבודה"עמרי מילמן, כלכליסט3
בניגוד לדעה הרווחת בישראל, חטיבת המחקר של בנק ישראל מצאה כי קיצוץ קצבאות הילדים על ידי נתניהו לא באמת הביא לשינוי במספר החרדים בשוק העבודה הכללי (כלכלה בארץ)
מסיבת העיתונאים בין בעלי החברות"סודהסטרים" נמכרת ב-3.2 מיליארד דולרגולן חזני ומיקי גרינפלד, שירות כלכליסט4
מקורב לעסקת הענק, שנעשתה במזומן, מגלה: פפסיקו התחייבה להותיר את פעילות הייצור בישראל לתקופת מינימום של 15 שנים; העסקה תושלם עד חודש ינואר 2019 (כלכלה)
שילמתם על דרכון זמני? הכסף יוחזר לכםשילמתם על דרכון זמני? הכסף יוחזר לכםדניאל הרץ1
שר הפנים אריה דרעי הודיע במפתיע כי מי ששילם יותר על דרכון זמני בנתב"ג, בשל התורים הארוכים שהיו בלשכות משרד הפנים להנפקת דרכונים, יקבל את כספו בחזרה (כלכלה בארץ)
מי ברז. אילוסטרציההמים שלכם התייקרו; ללא כל הודעה מראשאלי רוטמן
אתם לא לבד; אינכם היחידים שלא הבחינו בשינוי לרעה בתעריף חשבון המים החודשי - כלל האוכלוסייה לא זכתה לקבל על כך עדכון מראש או בדיעבד מרשות המים (חדשות)
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבהליקויים בפעילות המשטרתית במגזר הערבינעמי צורף, כלכליסט1
לפי דו"ח מבקר המדינה, עד סוף 2017 הוקמו רק שתי תחנות משטרה בישובים הערביים מתוך 11 שאמורות לקום עד 2020; גם הפער בין מקרי הפשיעה לכתבי האישום לא צומצם (בארץ)
גם מחירי הקרמבו יעלו בקרוב ב-7.5 אחוזיםגם מחירי הקרמבו יעלו בקרוב ב-7.5 אחוזיםדניאל הרץ1
גל עליות המחירים ממשיך: חברת יונילוור הודיעה כי תעלה את מחירו של הממתק הפופולרי ב7.5%. לטענתה העלאת המחירים בשל שכר המינימום ועליית מחירי המרכיבים (כלכלה)
פרופ' מריו בלכר מועמד לתפקיד נגיד בנק ישראלפרופ' מריו בלכר מוביל במרוץ לתפקיד נגיד בנק ישראלאדריאן פילוט, כלכליסט1
ראש הממשלה ושר האוצר צפויים להיפגש עם פרופ' מריו בלכר, בכוונה להסכים על מינויו לנגיד בנק ישראל. בלכר, בעבר נגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה, הועדף על ידי נתניהו גם בסיבוב הקודם (בארץ)
עלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןעלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןצבי זרחיה, כלכליסט3
חודשיים וחצי לבחירות בירושלים והמועמדים עסוקים בגיוס כספים אינטנסיבי. אלקין גייס 1.5 מיליון שקל, ליאון מתכוון לממן את הקמפיין מכספו ועזריה קיבלה ערבות מבעלה (בארץ)
לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?דניאל הרץ1
המשחטות הודיעו לרשתות המזון על העלאת מחירי העופות בטענה למחסור צפוי בשל חג הקרבן המוסלמי ובשל מחירי ההפסד לטענתם. האם הצרכנים ישלמו את העליייה? (כלכלה)
אילוסטרציהטרה מעלה את מחירי מוצרי החלב ב-3.4%דניאל הרץ1
הצרכנים ישלמו: מחלבת טרה הודיעה על העלאת מחירי מוצרי החלב שלא בפיקוח ב1.5%-3.4%. המהלך מגיע אחרי סירוב האוצר להעלות את מחירי החלב שבפיקוח (כלכלה בארץ)
תנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמותנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמונורית קדוש, כלכליסט3
כחלון מסרב לאשר את העלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים כבר 4 חודשים, אז בתנובה הפסיקו לחכות והעלו את מחירי המוצרים הלא מפוקחים. עליית מחירים לצרכנים (כלכלה)
ביתר עיליתביתר, קרית ספר ועמנואל מקבלות רק חצישחר אילן, שירות כלכליסט1
דו"ח מרכז אדוה חושף את ההעדפה הממשלתית ליישובים הסרוגים והחילוניים שמעבר לקו הירוק: תקציביהם גבוהים ב-119% מהתנחלויות חרדיות וב-46% מעיירות פיתוח (בארץ)
הומלס חסר בית עוני עניישראל ירדה למקום השני בשיעור העניים במערבאדריאן פילוט, כלכליסט
לראשונה זה שנים, ישראל ירדה מהמקום הראשון כמות העניים במערב, שאליו עלתה ארה"ב בפער של 0.1% מישראל. עיקר השיפור נרשם בשיעור העוני של קשישים (בארץ)
מפל בגורד השחקיםחם לכם? למה שלא תפעילו את המפל בבנייןשירות כלכליסט
גורד שחקים במערב סין מתהדר במפל מים "הגדול בעולם", הגולש מחזית המגדל בגובה 108 מטרים. עם זאת, הוא סופג ביקורת כדוגמא לאדריכלות המוגזמת הפופולרין בסין (כלכליסט)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרבשלישי בחצות: מחירי הדלק יתייקרו שובתומר הדר, כלכליסט
בשורה רעה לנהגים: המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.57 שקלים לליטר עלייה של 8 אגורות לליטר (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהמחרתיים בחצות: מחירי הדלק יתייקרואלי רוטמן
לאחר ההעלאה, יעמוד המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת, לצרכן בתחנה בשירות עצמי - על 6.57 שקלים, במה שישקף עלייה של 1.23% מהחודש הקודם (כלכלה)
התעודה לה יזכו המתנדביםרכבת ישראל לאזרחים: תנו לנו פריטים היסטוריים ובואו לעבוד אצלנו - בחינםתומר הדר, כלכליסט1
הרכבת מקימה בימים אלה את "מעגל ידידי מורשת רכבת ישראל", שיורכב ממתנדבים ותורמים. המתנדבים יסייעו בהפעלת מוזיאון הרכבת וחנות המזכרות ויתחייבו למספר משמרות קבועות (כלכלה)
גידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןגידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןכיכר השבת1
היצוא הישראלי גדל ב-4% במחצית הראשונה של השנה הוא הסתכם בכ-24.2 מיליארד דולר. ארה"ב והאיחוד האירופי השווקים הגדולים והמשמעותיים ביותר עבור היצוא מישראל (כלכלה)
מנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהמנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהדוד רוזנטל5
פעמים שהביורוקרטיה פשוט מסתרבלת בתוך עצמה ומייצרת אבסורדים. זה מה שקורה כעת במשק החלב בישראל, עקב סירוב כחלון להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח (כלכלה)
שר שלום ג'רבי עם מתנדבים חרדיםמחקר: שירות אזרחי לחרדים נכשל במטרותיושחר אילן, כלכליסט12
השירות האזרחי החרדי, שתוקפו הוארך במסגרת חוק הגיוס, גורם יותר נזק מתועלת ולא תורם לשילוב החרדים - כך עולה ממחקר חדש של המכון הישראלי לדמוקרטיה (חדשות חרדים)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook