ממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלקממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלק
כ' באב תשפא | 29.07.21
קובי רוזן
מגמת התייקרות מחירי הדלק נמשכת, והחל מצאת השבת בחצות - מחירי הדלק יעלו שוב, בפעם התשיעית ברציפות. מחיר הדלק יעלה ב-5 אגורות, שיא מאז יולי 2019 (כלכלה)
ועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםכיכר השבת2
ועדת המחירים הודיעה כי קיימת תחרות מספקת, מה שמייתר את הצורך בהמשך הפיקוח על מחירי הלחם. עם זאת, מדובר עדיין רק בהמלצה ולאחר ביקורת תתקבל החלטה (כלכלה)
שר האוצר ליברמןליברמן יוזם: הקיצוצים בתקציב - רק ב-2023רפאל כהן4
שר האוצר לא רוצה לפגוע במאמצי המשק לשוב לשגרה, ולכן יקדם את העמקת הגירעון, כדי לקצץ בתקציבים בעתיד • בכך הממשלה תאשר 11 מיליארד שקלים שאין לה בהווה (כלכלה)
איווט ליברמןזנדברג וליברמן: מחירי ה'חד פעמי' - יוכפלוכיכר השבת86
שר האוצר ליברמן והשרה להגנת הסביבה זנדברג, הודיעו היום במסיבת עיתונאים על הטלת מס נוסף על כלל מוצרי החד פעמי. משפחות ברוכות ילדים יפגעו מכך יותר? (צרכנות, ארץ)
בנט וליברמן. ארכיוןימינה יוזמת: הפגיעה באברכים - רק לחרדיםרפאל כהן118
מפלגתו של בנט רוצה לצמצם את גזירת ליברמן כדי שתפגע רק בבני החברה החרדית • ע"פ 'כאן חדשות', יוכנס סעיף שיאשר סבסוד לבוגרי צבא, כך שדת"לים לא יפגעו (כלכלה)
איילת שקד (אילוסטרציה)השרה מציגה: "חלופת שקד לתמ"א 38"קובי רוזן1
שרת הפנים איילת שקד הציגה היום תכנית חילופית לתמ"א 38 שתוקפה יפוג בקרוב. אם התוכנית לא תאושר, תמליץ שקד להאריך תוקפה של תוכנית "תמ"א 38 לשנה נוספת (בארץ)
אילוסטרציהבחודש האחרון: השימוש באשראי - לשיאבני סולומון1
חברת שב"א מדווחת, על עלייה חדה של הישראליים בשימוש בכרטיס אשראי בחודש יוני האחרון, עלייה גבוהה מהחודש הקודם, וכן בהשוואה ליוני שנה שעברה • כל הנתונים (כלכלה)
יוסי כהן לצד נתניהוב'צינון': ראש המוסד היוצא מצא ג'וב חדשקובי אטינגר9
ראש המוסד היוצא יוסי כהן זוכה לפופולריות גבוהה בציבור הרחב, ומתברר שגם בקרב הקהילה העסקית העולמית, בזמן שהוא ממתין שיסתיים ה'צינון', הוא קיבל ג'וב נחשק (חדשות)
אילוסטרציה. יבוא רכביםעליה בשיעורי היבוא לישראל בחודש האחרוןבני סולומון
שיעורי היבוא לישראל עלו בכלל המוצרים. זינוק של 220% ביבוא כלי רכב מסחריים, ועליה של עשרות אחוזים ביבוא מוצרי החשמל • אלו הנתונים בהשוואה לשנה הקודמת (כלכלה)
שר הבריאות ניצן הורוביץ. נגד ליברמן ובעד החרדיםהורוביץ מתנגד: "לא לשלול מילד את צרכיו"רפאל כהן17
יו"ר מרצ חלק על עמדת שר האוצר, החתום על מניעת הסבסוד במעונות היום לאברכים: "לתת לילדים מה שהם צריכים" • גם ח"כ מהעבודה התנגדה: "חיתוך חמצן" (כלכלה)
אילוסטרציהכלכלת קורונה: הסדר ההוצאה לפועל הוארךכיכר השבת
ועדת החוקה האריכה היום בשמונה חודשים את ההסדרים המיוחדים בהוצאה לפועל, בשל הקורונה. ברשות האכיפה והגבייה חשפו: נפתחו 110,874 "תיקי קורונה" (כלכלה בארץ)
ארכיון. קופת חולים כללית במודיעין עיליתבית הדין התיר לעובדי 'כללית' לשבות מחרבני סולומון6
בשל אי עדכון שכר לעובדי מינהל ומשק, בקופת חולים כללית יצאו מחר לשביתה שתמשך שמונה שעות, מלבד מקומות שהוחרגו • בהסתדרות פעולים לפתור את המשבר (אקטואליה)
מרגי בכנסת, הערב"למה לבטל את הפטור ממס בקניה ברשת?"בני סולומון5
שר האוצר החדש ליברמן שוקל לבטל את הפטור ממע"מ על קניות ברשת, "למה הממשלה הזו שוב מנסה לפגוע בחלשים", תהה חבר הכנסת מרגי מעל דוכן הכנסת • צפו (חדשות, ארץ)
אילוסטרציההחל ממחר בחצות: מחיר הדלק שוב מזנקכיכר השבת5
בחצות הלילה שבין יום רביעי לחמישי מחירו של הדלק יעלה שוב, בפעם השמינית ברציפות, ב-18 אגורות ויעמוד על 6.31 שקלים לליטר. מדובר בשיא מאז חודש יולי 2019 (כלכלה)
השר אביגדור ליברמןמכה לרוכשים ברשת: הצעד הבא של איווט?בני סולומון7
אחרי שנים של דיונים בבג"צ, ובחסות הבור התקציבי שהובילה אליו הקורונה, שר האוצר החדש ליברמן שוקל לבטל את הפטור ממע"מ על קניות ברשת • מה המשמעות? (אקטואליה)
ליברמן רוצה לבטל את פטור המע"מ ברשתליברמן רוצה לבטל את פטור המע"מ ברשתכיכר השבת12
שר האוצר אביגדור ליברמן מתכוון לבטל את הפטור ממע"מ למוצרים- עד 75 דולר. המטרה להכניס לקופת המדינה כ-1.5 מיליארד שקל בשנה ולסייע לסוחרים המקומיים (כלכלה בארץ)
עלייה במספר הפטנטים שנרשמו בישראל במהלך 2020עלייה במספר הפטנטים שנרשמו בישראל במהלך 2020כיכר השבת
נתונים של משרד המשפטים, מלמדים כי גם בעיצומה של הקורונה המשיכו בעלי מותגים ישראליים ובינ"ל להביע אמון בשוק הישראלי - והגישו יותר בקשות לרישום סימני מסחר מאי פעם (כלכלה)
ליברמן החליט: החל"ת יסתיים כבר החודשליברמן החליט: החל"ת יסתיים כבר החודשדניאל הרץ6
שר האוצר אביגדור ליברמן קבע: החל"ת יסתיים כבר בסוף חודש יוני, החודש הזה. יינתן מענה נקודתי למובטלים מעל גיל 45 ולעובדים שטרם שבו לתעסוקה מלאה (כלכלה בארץ)
מתוך הווידאוהתחזית מומשה והבנקים הפסידו בקורונה?בני סולומון1
כל התחזיות ניבאו כי הבנקים יציגו הפסדים ניכרים לאחר שנת הקורונה, אך ניתוח חדש מלמד, כי הבנקים הפסידו הרבה פחות ממה שהייתה התחזית ופחות מהמשבר ב-2008 (בארץ)
טענות קשות עולות  כנגד מענקי הקורונהטענות קשות עולות כנגד מענקי הקורונהכיכר השבת
טענות על שלילת מענק קורונה בגובה מאות אלפי שקלים ממי שכל חטאו היא מחלוקת לגבי החשבוניות שהוא קיבל ועסקים שנשלל מהם המענק בשל טענות בירוקרטיות (כלכלה בארץ)
בנק ישראלדו"ח בנק ישראל: ירידת תוצר, זינוק באבטלהרפאל כהן
הנגיד ירון סיכם שנה ללא תקציב ועם מגיפה עולמית • מה שמנע תחזיות גרועות יותר: היצוא, בעיקר ההייטק, שהמשיך לעבוד • בסיכום דבריו, הסביר כמה חיוני תקציב מדינה (בארץ)
שאול אמסרדמסקי, מתוך הסרטוןמדוע זו התקופה הטובה להיות ראש הממשלהמישאל לוי3
כל הגופים הכלכליים צופים כי השנה הזו וכן השנה הבאה, צפויה להיות צמיחה כלכלית אדירה בישראל, שתקרה ככל הנראה בשל המגזר העסקי ולאוו דווקא בזכות הממשלה (ארץ)
ניר ברקתניר ברקת יהיה המיליארדר ה-1 בתולדות הכנסת?כיכר השבת10
בפעם השנייה ניר ברקת ואחיו צפויים להרוויח הון עתק לקרן שבבעלותם. במידה וההנפקה תצא לפועל ניר ברקת יעשה היסטוריה ויהיה חבר הכנסת הראשון - הנחשב למיליארדר (חדשות)
עסקים סגורים בזמן הקורונהמעסיקים יקבלו פטור מתשלומים לעובדים בחל"תדוד הכהן
המליאה אישרה: מעסיקים יקבלו פטור מלשלם לעובד ביטו לאומי ומס בריאות, עבור כל עובד ששהה בחל"ת חודש קלנדרי אחד לפחות בין החודשים אפריל 2020 לאפריל 2021 (בארץ)
אילוסטרציההשר פרץ: לבחון את מחיר הלחם המפוקחדניאל הרץ5
מבדיקה שערכה רשות התחרות לבקשת שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, עלה כי עלות ייצור לחם מפוקח נמוכה משמעותית מהמחיר לצרכן שקבעה וועדת המחירים (בארץ)
אילוסטרציהבסגר השלישי: השימוש בכרטיס אשראי עלהכיכר השבת
בהשוואה לחודש פברואר 2020, השימוש בכרטיסי אשראי עלו בחודש הנוכחי בשיעור של כשני אחוזים, וזאת על אף כך שישראל הייתה בסגר והיו הגבלות על פעילות המשק (חדשות)

עוד כתבות

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1