אל עלהקונה המיועד של 'אל על': תלמיד הישיבה אלי רוזנברג
כ' בתמוז תשפ | 12.07.20
גולן חזני
המשקיע שמנהל משא ומתן מול משרד האוצר לקבלת היתר שליטה בחברת התעופה אל על הוא תלמיד ישיבה בשם אלי רוזנברג, כך נודע ל"כלכליסט". אז מי הקונה המיועד? (כלכלה)
יועצי משכנתאות איכותיים יכולים להביא לחסכון עצוםאיך לוקחים משכנתא נכון?כיכר בשיתוף הראל פריים1
יש הרבה דרכים לקחת משכנתא ואין ספור תנאים שיכולים לשנות את גובה העמלות, הריביות וההחזרים. כדי לעשות זאת בצורה נכונה צריך לדעת כמה דברים קודם (משכנתא, מקודם)
אילוסטרציהכל מה שרציתם לדעת על מיחזור משכנתאכיכר בשיתוף הראל פריים1
שיפור תנאי המשכנתא זוהי פעולה אפשרית שדורשת אסרטיביות, ידע ונכונות. בעזרת חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית ניתן לקבל את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר (משכנתאות, מקודם)
בתי עסק סגוריםמסתמן: באוצר יצמצמו את הפטור מארנונה לעסקיםעמרי מילמן, כלכליסט
אחרי הפטור שניתן לכלל העסקים במרץ-מאי, כעת מבקשים באוצר למקד את הסיוע, ובוחנים שיפוי העסקים שיימצא כי נפגעו במשבר הקורונה בגובה תשלום הארנונה, כדי לצמצם את ההוצאה (כלכלה)
MUUNA גירסה אמריקאית לקוטג' תנובהתנובה חלמה על קוטג' באמריקה ויצאה בהפסד של 35 מיליון דולרנורית קדוש, כלכליסט1
לחברת המזון הישראלית היו ציפיות גבוהות מהחדרת גרסה מותאמת של קוטג' לשוק האמריקאי, אך למרות שיעורי צמיחה דו־ספרתיים היא נסוגה לאחר שלא מצאה שותף מקומי שיחלוק בעלויות. כעת נחשף כמה בדיוק הפסידה בהרפתקה (כלכלה)
מפגינים נגד אל עלבעקבות הקורונה: האם אל על בדרך להלאמה?נווית זומר, כלכליסט
דירקטוריון חברת התעופה אישר את המתווה שבמסגרתו תקבל המדינה 61% מאל על. לחברה תוענק הלוואה של 250 מיליון דולר בערבות מדינה ובמקביל תבוצע הנפקת זכויות בשווי 150 מיליון דולר (תיירות)
פוטרתם או בחל"ת? תמשיכו לקבל אבטלהפוטרתם או בחל"ת? תמשיכו לקבל אבטלהכיכר השבת4
שר האוצר ישראל כץ ויו"ר ועדת העבודה והרווחה חיים כץ סיכמו על שורת הקלות למובטלים בעלות של חצי מיליארד ש"ח • "זו העת לגבש פתרונות ולסייע ככל הנדרש" (כלכלה)
חנות איקאה אשתאול בית שמשהמאבק על איקאה בית שמש: הוגש ערעור לעליוןשלומית צור, כלכליסט1
לטענת מתכננת מחוז ירושלים, בית המשפט המחוזי שגה כשאישר את פתיחת הסניף של ענקית הריהוט השבדית במלואו, בזמן ששליש משטח החנות הוקם לטענתה בניגוד לדין. "פגיעה קשה במאבק בעבריינות הבנייה" (כלכלה)
משבר הקורונה: רק שליש מהמובטלים חזרומשבר הקורונה: רק שליש מהמובטלים חזרודניאל הרץ
הביטוח הלאומי מפרסם היום סיכום ופילוח עדני של נתוני "מובטלי קורונה", מהם עולה תמונה לא מעודדת במיוחד: שליש בלבד, מבין המובטלים, חזרו לעבודתם (אקטואלי, בארץ)
ארנסט אנד יאנג משרד רואי חשבון - בברליןפירמת רואי החשבון הגדולה בארץ תפטר עשרות עובדיםעמרי מילמן, כלכליסט
על רקע משבר הקורונה, ארנסט אנד יאנג הוציאה כ-350 עובדים לחל"ת, כשחלקם ישובו לעבודה בתחילת יולי. "לאור שינויים שחלו במהלך התקופה, ביצענו מספר התאמות בכוח האדם במסגרתן ניאלץ להיפרד מכמה עשרות עובדים", נמסר מהחברה (כלכלה)
פרסמו את העסק ברשת וקבלו מענק מהמדינהפרסמו את העסק ברשת וקבלו מענק מהמדינהכיכר השבת
מענק מיוחד של משרד הכלכלה יינתן לעסקים שיפרסמו את אתר הסחר המקוון שלהם בפלטפורמות דיגיטליות, לטובת מתן שירותים ואספקת מוצרים מרחוק • רוצים גם? כנסו (כלכלה)
אילוסטרציהמענק לבני 67 שנפלטו מהעבודה בגלל הנגיףיוני גבאי1
הצעת החוק שתעניק מענק הסתגלות מיוחד לאזרחי ישראל, מעל גיל 67, עברה היום בקריאה ראשונה בכנסת - ללא מתנגדים. "לבני 67 יהיה קשה יותר למצוא עבודה חדשה", נאמר בהסבר (חדשות)
קניות בקורונהתטמיעו טכנולוגיה בעסק? תקבלו מענק שמןכיכר השבת1
משרדי האוצר והכלכלה סיכמו ביניהם על הקצאת 130 מיליון ש"ח לצורך עידוד בעלי עסקים להטמיע טכנולוגיות חדשות בבתי העסק, תוך ניצול ההזדמנות בתקופת הקורונה (כלכלה)
מסירת חבילות בתוך 5 ימים: לקראת מהפכה בדואר?מסירת חבילות בתוך 5 ימים: לקראת מהפכה בדואר?אביאור אבו3
הוועדה לבחינת שירותי הדואר ממליצה גם על ביטול חובת העברת חבילות לבית הנמען, ובמקומה - על פריסה רחבה של נקודות מסירה; "טיב השירות נמוך בהשוואה למקובל בעולם המערבי" (כלכלה)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהיהיה מחסור? מכסות הביצים לא יוגדלו השנהנורית קדוש, כלכליסט1
ועדת הכלכלה קיבלה את בקשת שר החקלאות החדש, אלון שוסטר, ללמוד את הנושא, ולא לשנות עד סוף השנה את המכסות בהיקף של 2.33 מיליארד ביצים, כמות פחותה מהגידול הטבעי באוכלוסייה (כלכלה)
שירות התעסוקההביטוח הלאומי: 69% מהמובטלים לא שבו לעבודה - למרות פתיחת המשקשחר אילן, כלכליסט
לפי הנתונים, יש כיום 738 אלף תביעות אבטלה פעילות; המשמעות: המעסיקים לא ממהרים להחזיר את העובדים - למרות התמריצים שקיבלו מהממשלה בנושא (כלכלה בארץ)
חזי כאלו מנכ"ל בנק ישראלמנכ"ל בנק ישראל פורש אחרי 12 שנהשירות כלכליסט3
חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל, הודיע היום כי יסיים את תפקידו ב-15 בספטמבר 2020 לאחר 12 שנים בבנק. נגיד הבנק: "חזי אחראי לעיצובו של בנק ישראל בעשור האחרון" (כלכלה בארץ)
הסדר טיעון: אמא של בר רפאלי תכנס לכלאהסדר טיעון: אמא של בר רפאלי תכנס לכלאמישאל לוי2
אשת העסקים ציפי רפאלי ובתה הידוענית, בר רפאלי, חתמו על הסדר עם הפרקליטות, לפיו רפאלי האמא תיכנס לכלא ל-16 חודשים, ובר תקבל בעבודות שירות ומאסר על תנאי (ארץ)
אל על נתב"גאל על מאריכה את החל"ת ל-5,800 עובדיםנווית זומר, כלכליסט
גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, במכתב לעובדים: "ללא סיוע המדינה, לא נוכל לחדש את הפעילות"; המכתב גם מזכיר לעובדים שאם לא יגיעו להסכמה עם ההנהלה לגבי הסכמי עבודה חדשים, לפי תוכנית ההבראה שהכתיב האוצר, לא יתקבל הסיוע וכפועל יוצא לא יוחזרו מחל"ת (כלכלה)
רישיון הצ'יינג'ים נשלל: "בגלל מידע סודי"רישיון הצ'יינג'ים נשלל: "בגלל מידע סודי"דניאל הרץ7
רשות שוק ההון הודיעה לבעלי צ'יינג'ים רבים כי רישיון העסק שלהם לא יחודש. הסיבה מרתיחה: מידע סודי שהגיע מידי המשטרה ולא ניתן להציגו אפילו לבעלי העסקים (כלכלה)
מיום ראשון הבא: מובטלים חדשים יצטרכו להתייצב בלשכת התעסוקהמיום ראשון הבא: מובטלים חדשים יצטרכו להתייצב בלשכת התעסוקהשחר אילן, כלכליסט
הלשכות יחזרו לקבל קהל, אבל רק בתאום פגישה מראש. מובטלים שירשמו ממועד זה יוזמנו לפגישה בלשכה. מובטלים ותיקים ימשיכו בינתיים להיות פטורים מהתייצבות (כלכלה)
סוכם: הוזלת מוצרים - ותוספת ימי אבטלהסוכם: הוזלת מוצרים - ותוספת ימי אבטלהכיכר השבת6
ראש הממשלה ושר האוצר החליטו: ביטול קבוע של המכסים ומיסי הקניה על שורה רחבה של מוצרים בהיקף 1.45 מיליארד שקלים בשנה; והענקת 35 ימי זכאות אבטלה לזכאים (כלכלה)
בקשת מענק לעצמאים: רק עד 1 ביולי 2020בקשת מענק לעצמאים: רק עד 1 ביולי 2020כיכר השבת
רשות המסים מודיעה על ארכה להגשת בקשות למענק הפעימה הראשונה לעצמאים עד ליום 1 ביולי 2020 • עד כה 234,400 עצמאים נמצאו זכאים לקבלת המענק (כלכלה, ארץ)
מענק הקורונה הממוצע לעצמאי: 7,900 ש'מענק הקורונה הממוצע לעצמאי: 7,900 ש'עמרי מילמן, כלכליסט2
המדינה העבירה עד כה מענקים בהיקף של 3.8 מיליארד שקל לכ־380 אלף עצמאים. למרות שרוב הבקשות התקבלו, נוסחה חכמה יותר היתה מצילה עוד עסקים קטנים (חדשות הכלכלה)
ראש הממשלה ושר האוצר"עם תקציב 2019": המדינה תמשיך לפעול בלי תקציבצבי זרחיה, כלכליסט
ישראל תפעל ללא תקציב מדינה מאושר ל־2020 עד לתחילת אוקטובר אלא תפעל עם תקציב המשכי המבוסס על תקציב 2019 בתוספת כספים למאבק במשבר הקורונה שאושרו בחקיקה בכנסת (כלכלה)
סופר רמי לוירמי לוי מדווח: זינוק במכירות בגלל הקורונהנורית קדוש, כלכליסט1
למרות עלייה של כמעט 17% במכירות רמי לוי ברבעון הראשון, הרווחיות התפעולית של הרשת נשחקה. הסיבה: העלייה בהוצאות שנגרמה עקב הסתערות הלקוחות שחייבה את החברה לפתוח את החנויות עד לשעה מאוחרת ולהעסיק עוד עובדים בליקוט וסידור מוצרים (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook