באירופה: איפה תמצאו דירה ב-60 יורו ליומיים?באירופה: איפה תמצאו דירה ב-60 יורו ליומיים?שירות כלכליסט
רשות הדואר הבריטית ו-Airbnb ערכו רשימה של 10 היעדים הזולים ביותר באירופה לחופשה קצרה של שני לילות. בין הערים, אלקמאר בהולנד, בארי באיטליה, קובנה בליטא, קושיצה בסלובקיה ולבוב באוקראינה
אילוסטרציההיבואנים מסבירים מדוע המחירים עדיין גבוהיםדניאל הרץ2
'רפורמת הקורנפלקס' הייתה אמורה להביא לירידת מחירי המזון בשל היכולת לייבא לארץ מוצרים, אך לטענת היבואנים הרבנות מעכבת את נתינת הכשרות והמוצרים תקועים בנמל (חדשות)
סונול מרחיבה את עסקי גז הבישול ורוכשת את ישראגז הירושלמיתסונול מרחיבה את עסקי גז הבישול ורוכשת את ישראגז הירושלמיתליאור גוטמן, כלכליסט1
היקף הרכישה וההשקעה המתוכננת בתשתיות לארבע השנים הקרובות נאמד ב־50 מיליון שקל. לישראגז כ־13 אלף לקוחות והמחזור השנתי של החברה מוערך ב־16 מיליון שקל. כניסת חברה חדשה לענף עשויה להפיח תחרות בשוק המנומנם (כלכלה)
השגריר ניל וויגןשגריר בריטניה בישראל: "לא ידעתי שיש סטרטאפים כל כך מקצועיים בקהילה החרדית"כיכר השבת2
שגריר בריטניה בישראל ניל וויגן נפגשעם קבוצה של סטארט-אפיסטים חרדים שהציגו בפניו את הפיתוחים עליהם הם עובדים לקראת נסיעה להציג אותם בלונדון (כלכלה בארץ)
האטה: המשק צמח ברבעון השני בקצב שנתי נמוךהאטה: המשק צמח ברבעון השני בקצב שנתי נמוךבילי פרנקל, כלכליסט
ירידה בהוצאה לצריכה פרטית ושינוי במיסוי הירוק על כלי רכב הובילו לקצב צמיחה נמוך במיוחד ברבעון השני, שמשקף האטה . ישראל מצטרפת למגמה כלל-עולמית של ירידה בתוצר (כלכלה)
פשיטת רגלפשיטת רגל יקרה: האגרה תעמוד על 1,600 שקלשחר אילן, כלכליסט
הכנסת אישרה את האגרה החדשה לבקשת פשיטת רגל, כולל לחייבים העניים ביותר בהוצאה לפועל שעד היום לא נדרשו לתשלום; הח"כים מתחו ביקורת אבל הסכימו לאשר את האגרה כהוראה זמנית לשנה וחצי; הכנ"רית סיגל יעקובי אמרה שתשקול פריסת האגרה לתשלומים
נמשכת מגמת העלייה בשכר הממוצע: עמד במאי על 10,477 שקלנמשכת מגמת העלייה בשכר הממוצע: עמד במאי על 10,477 שקלבילי פרנקל, כלכליסט1
מדובר בעלייה של 3.6% לעומת חודש מאי 2018, כך לפי נתוני הלמ"ס; מספר משרות השכיר במשק טיפס ל-3.7 מיליון, עלייה של 1.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ענף המידע והתקשורת, הכולל את חברות ההייטק, ממשיך להוביל את הרשימה - עם שכר ממוצע של 20,736 שקל בחודש (כלכלה)
יו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהיו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהכיכר השבת
ח"כ גפני סייר יחד עם יו"ר ההסתדרות במרכז הרפאי הבני ברקי, שהגיע להסדר קיבוצי: "עם צוות עובדים חרדי מסור כל כך, אין פלא ש'מעייני הישועה' הגיע להישגים כבירים" (בארץ)
אילוסטרציהמחר בחצות: הדלק יתייקר באגורה לכל ליטרשירות כלכליסט1
עיון בנתוני משרד האנרגיה מעלה, כי במהלך יולי נרשמה עלייה של כ 1.8% במחיר הבנזין באגן הים התיכון, שקוזזה כמעט במלואה עם ירידה של כ-1.6% בשערו של הדולר (ארץ)
הייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניהייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניכיכר השבת
הגידול המהיר בייצוא הקפיץ את ישראל מהמקום האחרון ב-2015 למקום ה-8 אשתקד, בהשוואה למדינות ה-OECD. בנוסף, קצב הגידול ביצוא גבוה יותר מהגידול בסחר העולמי (כלכלה)
בוס צועק על עובדהציקו לכם? לא תוכלו לתבוע את המתנכליםמעין מנלה, שירות כלכליסט
למעלה ממחצית מהשכירים בישראל חוו הצקות בעבודה. למרות התופעה השכיחה, עובדים שסבלו מהתעמרות לא יכולים לתבוע את מי שהתנכל להם אם הוא לא המעסיק (ארץ)
הלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרהלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרליאור גוטמן, שירות כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יירד ל-5.34 שקלים לליטר. ההוזלה מיוחסת לירידה של כ-5% במחיר הבנזין באגן הים התיכון, כמו גם ירידה של כ-1% בשער הדולר (כלכלה)
מנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתמנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתכיכר השבת2
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, הודיעה על סיום כהונתה לאחר כ-7 שנים בתפקיד ולאחר כ-15 שנים בקבוצת לאומי. יו"ר לאומי: "הודעתה מצערת אותי מאוד" (כלכלה, ארץ)
ריכטר, בהשקת מפלגת ברקהכירו את קובי ריכטר, הטאלנט העסקי של ברקחזי שטרנליכט, שירות כלכליסט
ריכטר ידוע בעיקר כיזם פורה, כזה שרשם אקזיטים, שאף גררו אותו למאבקים משפטיים שאותם ניצח לבסוף. אתמול, הצטרף למפלגה החדשה של ראש הממשלה לשעבר ברק (פוליטי)
התייקרות המים תייקר גם מוצרים נוספיםהתייקרות המים תייקר גם מוצרים נוספיםליאור גוטמן, שירות כלכליסט
העלייה השנייה של תעריף המים מתחילת השנה הקפיצה אותו כבר ב־6.6%, עקב רכישה מיותרת של מים מותפלים. מתחילת יולי נשלם יותר גם על מוצרי מזון נוספים (כלכלה ארץ)
מאיפה הכסף? הצביעות של ליברמן ולפידמאיפה הכסף? הצביעות של ליברמן ולפידעמרי מילמן, שירות כלכליסט
באותה נשימה שליברמן מתריע מפני הגרעון הגבוה, הוא גם דורש להגדיל את תקציב הביטחון בעוד מיליארדים. לפיד מצידו כבר התרחק מהאחריות הפיסקלית • המדינה לא במשבר (טור)
אילוסטרציהישראל חוזרת למיסוי רכב גורף של 83%תומר הדר2
משרד האוצר יקצץ את הטבות המס על רכבים ירוקים המזהמים פחות ומונעים חלקית בחשמל. המהלך מנוגד למגמה במדינות ה־OECD, ויהפוך את ישראל למדינה חריגה שבה המיסוי עיוור לחלוטין, (כלכלה, רכב)
מצלמת מהירות.מצלמות המהירות הן דחלילים ב-300 מיליון שקלאודי עציון ותומר הדר3
המשטרה מצלמת, אבל לא אוכפת: בעקבות משפט האמינות - נודע ואושר ע"י המשטרה והפרקליטות כי המצלמות הכתומות משמשות רק להנפקת דו"חות על חציית צומת באדום (תחבורה)
ארכיוןעליות המחירים השאירו את הצרכנים בביתנורית קדוש, כלכליסט3
מכירות המזון עלו מתחילת השנה ב-2%, שיעור נמוך בהתחשב בעליות המחירים שהיו אמורות להוביל לצמיחה חדה • התייקרות החלב צפויה להפשיר את הקיפאון (כלכלה, בארץ)
אדוארדו אלשטייןיד ימינו החרדי של אדוארדו אלשטיין התפטרגולן חזני, שירות כלכליסט
שולם לפידות, יד ימינו של אדוארדו אלשטיין, המכהן כמנכ"ל אי.די.בי פתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות, הודיע היום באופן מפתיע לדירקטוריון קבוצת אי.די.בי. על התפטרותו (כלכלה)
נתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםנתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםיוני גבאי1
לפי הפתרון, הממשלה תתקצב את הצהרונים בארבעת החודשים הבאים עד לבחירות, ומשרד האוצר התחייב להמשיך בתכנית הסבסוד. ההצעה תעלה לאישור הממשלה (כלכלה)
העיר עפולהאיזו עיר הכי יציבה? הדירוג הפיננסי המלאכיכר השבת3
דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות והמועצות המקומיות של CofaceBdi מעלה כי ירושלים מדורגת במקום ה-29, עפולה 20, תל אביב 11 וחיפה ב-33 • הרשימה המלאה: בפנים (ארץ)
כרמל ואטיאס, המוכר והקונההעסקה אושרה: נתיב החסד תקנה את ברכלדוד הכהן10
למעט הסתייגות קלה, אישרה רשות התחרות את עסקת המיזוג הענקית בשוק הקמעונאות החרדי, במסגרתה תרכוש הרשת של שמואל אטיאס - את זו שבבעלות כרמל (אקטואליה)
מרים אדלסוןמרים אדלסון - האדם העשיר ביותר בישראלאלי רוטמן11
כך עקפה ד"ר מרים אדלסון, רעייתו של שלדון, את כלל עשירי ישראל, והגיעה למקום הראשון ברשימת העשירים המקומיים, בפער עצום מכולם • וגם: מי ומי בעשירייה הראשונה (כלכלה)
מנהלי קרנות הון סיכון ביפןקרן יפנית תשקיע 100 מיליון דולר בישראלצלי גרינברג, כלכליסט1
חברה יפנית גייסה 375 מיליון דולר לקרן הון סיכון שהקימה להשקעות בארה"ב, הודו וישראל; החברה מכוונת לתחומי הפינטק, למידת מכונה, מציאות מדומה וביג דאטה (כלכלה)
לפיד ועופרדיווח: עידן עופר ביקש לרגל אחרי יאיר לפידאביאור אבו1
לפי תחקיר "עובדה", בשנת 2014 שכר עופר את שירותי 'בלאק קיוב' ודרש שתרגל אחרי חברים בוועדת ששינסקי 2; בלאק קיוב מכחישה: "עופר לא היה לקוח שלנו" (אקטואליה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook