יעקב..  מעזבוז  מקלב  נדלן
כנס בסדנו שהתקיים ב-16.4איך להתקדם כלכלית: מפגש ישיר עם משקיעים ויזמיםkikar.co.il בשיתוף בסדנו
כנס החדשנות הכלכלית של קבוצת "בסדנו", שהתקיים לפני כשבוע וחצי, יצר מפגש ישיר בין הקהל לאנשי עסקים, יזמי הייטק ונדל"ן ומומחים מתחום ההשקעות: "יותר ויותר אנשים מעוניינים לקחת אחריות אישית על עתידם הפיננסי" (כלכלה, שיווקי)
הסכם שכר באגד: שכר הנהגים יעלה ב-10%הסכם שכר באגד: שכר הנהגים יעלה ב-10%ליאור גוטמן, כלכליסט
שכר הנהגים יגיע ל- 43.5 שקל לשעה, כאשר עובדים בעלי ותק גבוה משש שנים יזכו לתוספת גלובלית של אחוז לשכר על כל שנת עבודה. השיפור אמור להוביל לשכר בסיס של כ-11 אלף שקל לחודש לנהג (כלכלה)
פירסטר בקונצרט. "אני מנסה למצוא זמן לבלות עם החברים שלי, יוצאים לאכול, רואים סרטים, משחקים משחקי מחשב"בן 18: ילד הפלא שמציל את תפוחי האדמהעומר כביר, כלכליסט
בגיל 4 הוא ניגן בפסנתר ופתר חידות מתמטיות. בגיל 12 התקבל לתיכון מהיוקרתיים בעולם, ובגיל 18, בנג'מין פירסטר חתום על מודל שמונע מגיפה בשדות תפוחי האדמה (כלכלה)
תל אביב - מובילה בהשקעה לתושבבאיזו עיר הכי הרבה משלמים את הארנונה?דניאל הרץ2
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני הרשויות המקומיות לשנת 2016 כשהיא חושפת היכן שיעורי הגבייה הגבוהים ביותר כמו גם המקומות שלא משלמים (כלכלה בארץ)
"vision mercedes maybach ultimate luxury"רכב הכביש שטח הראשון של מאיבאך נחשףתומר הדר, כלכליסט2
אב הטיפוס של מאיבאך אינו נופל ממכוניות המנהלים המפוארות של המותג וכולל שימוש נרחב בשנהב, עץ, עור נאפה בתפירה ידנית ופונקצייה של "מוזיקת אווירה" (כלכליסט)
כנס החדשנות הכלכלית של בסדנו."באנו, למדנו, הרווחנו": כנס החדשנות הכלכלית של 'בסדנו'kikar.co.il בשיתוף בסדנו
כנסי קבוצת ההשקעות 'בסדנו' כבר הפכו למסורת, ועדיין ממשיכים לחדש. אירוע 'לדעת להרוויח' שנערך בשבוע החולף במלון 'רמדה' בירושלים, הפגיש מבחר יזמים, מקצועני השקעות ואישי ציבור על במה אחת. הכל מול כ-400 איש, שבאו להכיר את המומחים והשיטות לקפיצת דרך פיננסית (כלכלה, שיווקי)
בשורה: שכר המינימום עולה ל-29.12 ש"חבשורה: שכר המינימום עולה ל-29.12 ש"חדניאל הרץ1
לאחר וויכוח בין ההסתדרות לארגוני העסקים, קיצור שבוע העבודה מקבל משמעות בקרב העובדים החלשים במשק שיראו עלייה נוספת בשכר המינימום לפי שעה (כלכלה בארץ)
עו"ד רונן מטריעורך הדין שמקבל תיקי פירוק מאשת רואה החשבון שלוענת רואה, כלכליסט
עו"ד רונן מטרי קיבל מרשם העמותות ארבעה תיקי פירוק שהכניסו לכיסו עד כה 3 מיליון שקל. מי שהמליצה על מינויו היא עו"ד מירית כנרי, ראש יחידת האכיפה במשרד המשפטים, שבן זוגה איתמר כנרי מועסק כרו"ח אצל מטרי בשלל תיקים. מטרי: "ייבשו אותי שנים" (כלכלה)
בצלאל בן שלוםהרוכש של רשת 'הוניגמן' - איש עסקים חרדיאורנה יפת5
חשיפה ראשונה של בצלאל בן שלום, הבעלים החשאי של רשת KIWI, שרכש בשבוע שעבר את סניפי רשת 'הוניגמן' שקרסה, וכבר חולש על 122 חנויות בגדי ילדים (כלכלה, בארץ)
הנשיא ריבלין סוקר את הבולעניםחצי מיליארד שקל יוקצו לבעיית הבולעניםדניאל הרץ1
הממשלה תקצה כחצי מיליארד שקל כדי להתמודד עם נזקי הבולענים באזור ים המלח. 40 מיליון מתוכם יוקצו למחקר ולניסיון להבין אילו אזורים בטוחים ואילו מסוכנים (כלכלה בארץ)
עו"ד יעקב וינרוטוינרוט שילם כ-12 מיליון ש"ח לרשות המסיםשירות כלכליסט12
עו"ד יעקב וינרוט, שמוביל את ההגנה בתיקי ראש הממשלה ורעייתו, הגיע להסדר עם רשות המסים בנוגע לחוב שעליו לשלם. בעבר זוכה מעבירות שוחד והלבנת הון (כלכלה, בארץ)
משתכרים פחות מ-11,000 שקלים?  תרוויחומשתכרים פחות מ-11,000 שקלים? תרוויחוכיכר השבת2
בניגוד לעמדת בנק ישראל, ובניגוד לדעתו של ראש הממשלה נתניהו - מקדם שר האוצר, משה כחלון הפחתת מסים לאלו המרוויחים שכר חודשי הנמוך מ11,000 שקלים (כלכלה בארץ)
יומלץ על פטור מאגרות מכס על חבילות עד  1000 דולריומלץ על פטור מאגרות מכס על חבילות עד 1000 דולרכיכר השבת
וועדת האגרות תמליץ על ביטול אגרות המכס אותן גובה המכס מחברות השילוח השונות, סכום שמגולגל על הלקוחות בסופו של דבר והופך את ההזמנה מחו"ל ללא משתלמת (כלכלה)
מחיר הבנזין יתייקר במוצ"ש בחצות ב-17 אג'מחיר הבנזין יתייקר במוצ"ש בחצות ב-17 אג'ליאור גוטמן
תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 20 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם. עיקר ההתייקרות מיוחסת לעלייה של כ-9% במחיר הבנזין באגן הים התיכון ושער הדולר (כלכלה)
נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ושר האוצר משה כחלוןבנק ישראל: תכניות הבנייה של האוצר כשלודניאל הרץ6
בנק ישראל מבקר את תכניות האוצר בנוגע לבעיית הדיור וטוען כי הן אינן מספיקות ואינן נכונות וכי תוצאותיהן רק פוגעות בשוק. האוצר: בנק ישראל משרת את האינטרסנטים (כלכלה)
אושרו הקלות לייצור חשמל על גגות הבתיםאושרו הקלות לייצור חשמל על גגות הבתיםדניאל הרץ
רשות החשמל אישרה הסדרת מתקנים סולאריים על גגות לייצור חשמל באופן עצמאי כשניתן יהיה למכור לחברת החשמל קו"ט ב-48 אגורות במספר מסלולים שונים (כלכלה)
טיפים למלצרים ייחשבו כחלק מלא משכרםטיפים למלצרים ייחשבו כחלק מלא משכרםכיכר השבת4
פסק דין שהתקבל היום, וייכנס לתוקף ב2019 קובע כי הכסף שיגיע מטיפים שמשולמים על ידי הסועדים ייחשבו כהכנסה של בית העסק. ומה עם זכויות המלצרים המועסקים? (כלכלה)
אלו הערים עם מספר החייבים הגדול ביותראלו הערים עם מספר החייבים הגדול ביותרדניאל הרץ1
רשות האכיפה והגבייה פרסמה את נתוני 2017 לפיהם הערים נצרת, עכו, אילת ואום אל פחם נמצאות בראש הרשימה עם מספר החייבים הגדול ביותר ביחס לאוכלוסיה (כלכלה בארץ)
אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבהדו"ח: ירידה של 80% בשימוש בשקיות ניילוןדניאל הרץ1
על פי הדו"ח בשנת 2017 חלה ירידה של 80% בשימוש בשקיות ניילון ברשתות המזון. הסיבה: עצם התשלום ואיכות הסביבה. בבנק ישראל ממליצים להרחיב את החוק (כלכלה)
שבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעותשבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעותשחר אילן
שבוע העבודה בישראל יתקצר בשעה, והחל מאפריל - מ-43 ל-42 שעות שבועיות. ההשפעה העיקרית תהיה על עובדים שיש להם שעות נוספות ותעריף השעה שלהם יעלה (כלכלה)
פקק תנועה69% מהישראלים מגיעים עם רכב לעבודהעמרי מילמן וליאור גוטמן
בסיאטל שבארה"ב כ-75% מהאזרחים משתמשים בתחבורה ציבורית כדי להגיע לעבודה. זמן הנסיעה הממוצע למי שעובד מחוץ ליישוב שלו עלה מ-30 דקות ל-39 דקות (כלכלה, בארץ)
סקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףסקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףכיכר השבת
חברות האשראי, שכמעט כל צעד כלכלי שלנו עובר דרכן, ערכו סקר שגילה איזה גיל דורש מאיתנו הכי הרבה הוצאות כלכליות. ואיפה הציבור החרדי? (כלכלה)
אילוסטרציהמזעזע: שליש מהמזון המיוצר - מושלך לפחדניאל הרץ1
כמעט שני מיליון אזרחים רעבים או לא ניזונים כראוי בשל קשיים כלכליים אך עדיין מזון בסכומי עתק מושלך מידי שנה לאשפה, בחלק מהמקרים כשהוא עדיין ראוי לאכילה (כלכלה)
המשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץהמשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץאדריאן פילוט, כלכליסט
החלק שמפנים משקי הבית והמגזר העסקי לחסכונות מתוך הכנסותיהם התכווץ וחזר לרמה שעליה עמד לפני חמש שנים. במקום לחסוך הישראלים צורכים הרבה יותר, וההוצאות שלהם זינקו ב-20% בחמש השנים האחרונות. העלייה בצריכה הפרטית הובלה דווקא בידי השכבות החלשות ביותר, שמימנו אותה באמצעות נטילת הלוואות מסוכנות. בנק ישראל מזהיר מהיעדר כרית ביטחון (כלכלה בארץ)
לכל בית ולכל גבעה. אילוסטרציהלכל בית וכל גבעה: אתר הקניות שהגיע הכי רחוק שאפשרkikar.co.il בשיתוף שיווק העתיקה
זה התחיל כשירות עבור משפחות סביב חומות ירושלים שפרט למכולת אחת לא יכלו לקנות מזון טרי ומובחר, והפך תוך שנתיים למעצמה שתגיע לכל השומרון. שיווק העתיקה - אתר קניות דיגיטלי שיגיע עם המשלוח בחינם לכל בית ולכל גבעה (כלכלה, שיווקי)
מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%דניאל הרץ
משרד הכלכלה יוצא למסלול תחרותי להגדלת כושר הייצור של ירקות קפואים וטוגנים (צ'יפס) על פי בדיקת המשרד: מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64% בהשוואה למדינות נבחרות (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook