chevron  jhki  purhv  R JHHO
השר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותהשר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותדניאל הרץ1
שר האוצר משה כחלון, הודיע כי ינסה למנוע את גל ההתייקרויות הצפויות בחודש הקרוב בעיקר בשל עליית מחירי החשמל והוא בוחן את האפשרות למנוע את העלייה (כלכלה)
בני גנץהממד החמישי: החברה של בני גנץ - נסגרתהגר רבט2
סוף עצוב לסטארט-אפ הביטחוני שגייס עשרות מיליוני דולרים ממשקיעים. נשיא החברה: "מכרנו את המוצרים ופיטרנו את העובדים, הכל נעשה בצורה מסודרת ובלי דרמה" (כלכלה)
אלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקראלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקרנווית זומר11
קטשופ, קמח תופח, סירופים, פתיתים, ביסלי ושאר חטיפים מלוחים, - למעט במבה, יתייקרו. מטרנה לתינוקות, קפה, פסטה אסם, עוגות ומרבית מוצרי דגני הבוקר והסלטים - לא (כלכלה)
משה גפניהועדה אישרה את העברת הכסף לתחבורהצבי זרחיה, שירות כלכליסט1
עד כה עוכבו כ־400 מיל' ש"ח שיועדו לקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב; כ־300 מיל' ש"ח להגדלת הסובסידיה לאוטובוסים, לרבות תוספת שירות והעלאת שכר נהגים (בארץ)
שיפוץ שיפוצניק שיפוצים בנייהלא יהיה כזה דבר שיפוץ בלי אחריות: מדריך למשפץבילי פרנקל, כלכליסט
חוק “אחריות לעבודות בשיפוצים”, שאושר השבוע, יעניק לצרכנים שנה אחריות על עבודות של 20 אלף שקל ויותר. כל מה שאתם צריכים לדעת (כלכלה בארץ)
תדלוק דלק בנזיןהדלק יוזל ב-47 אג' לליטר ל-6.01 שקליםליאור גוטמן, כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יעמוד על 5.13 שקלים ליטר, ירידה של 41 אג' מחודש קודם. הירידה מיוחסת לצניחה חדה של כ-22% במחיר הדלק באגן הים התיכון, שמקורה בצניחת מחירי הנפט, וירידה של פחות מ-0.5% בשער הדולר (כלכלה)
אילוסטרציהכך תצאו מחובות כספיים - המדריך המלאkikar.co.il בשיתוף לאומי כארד
בדיקה לעומק של הכנסות והוצאות ולאחר מכן חלוקת הוצאות לקטגוריות תאפשר לכם להגיע לתקציב מאוזן. איך עושים זאת ומאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא ליציאה מחובות כספיים(כלכלה, שיווקי)
יו"ר הוועדה ח"כ משה גפניתקציב הביטחון הוגדל ב-1.3 מיליארד שקלצבי זרחיה
בתום דיון סוער, אישרה ועדת הכספים את הגדלת תקציב הביטחון ב-1.3 מיליארד שקל. גפני: "אני יודע על מה מדובר כי הם הסבירו לי והיא חיונית לביטחון ישראל חד משמעית" (ארץ)
סופר דרינקהמפרק: "הפעלת סופר דרינק אינה מעשית"ליטל דוברוביצקי, כלכליסט2
המפרק הזמני של חברת המשקאות בי אנד אייץ', מפעילת המותג הפופולרי במגזר החרדי - 'סופר דרינק', ציין כי הפעלת המפעל אינה מעשית וביקש לשחרר אותו מתפקידו (כלכלה)
ענבל אורהנאמן לנכסי ענבל אור: חשש שתנסה לברוחליטל דוברוביצקי
עו"ד איתן ארז טוען כי ענבל אור ביקשה את דרכונה שנמצא בפרקליטות; ביקש להעבירו למשרדו ושהוא יפקיד אותו בכספת ביהמ"ש; אור: "לא אתן לארז את התענוג שאני אעזוב" (בארץ)
כסף מזומןרכשתם דירה? תאלצו לדווח מאיפה הכסףכיכר השבת4
החל מחודש ינואר הקרוב כל רוכש דירה יאלץ לדווח לרשות המסים איך שילם ומהיכן היה לו את הכסף. בנוסף, לא ניתן יהיה לשלם במזומן על עסקאות - מעל 11 אלף שקלים (בארץ)
הכנ"רית סיגל יעקביהכנ"רית סיגל יעקבי מבקשת להדיח את הנאמניםענת רואה, שירות כלכליסט1
הכנרית מבקשת להחליף לאלתר את שלושת הנאמנים עו"ד אביב פריצקי, עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית שמונו לאולם האירועים היוקרתי שנמכר כבר לפני שנה וחצי (כלכלה)
נתניהו, כחלון וגפני בועדת הכספיםOECD: ישראל בדרך לרשימת 'מעלימות מס'אדריאן פילוט, שירות כלכליסט
אנחל גורייה שלח מכתב דחוף לראה"מ נתניהו ולשר האוצר כחלון, בו הוא מפציר בהם לאשר לאלתר את אמנת CRS, שאותה מעכב יושב ראש ועדת הכספים, משה גפני (כלכלה)
סניף קואופרשת "קו-אופ" בקריסה; ספקי המזון בלחץליטל דוברוביצקי ונורית קדוש, כלכליסט
ספקי המזון הגדולים חוששים מיכולת הפירעון של התחייבויות רשת קו־אופ ישראל ומצמצמים את החשיפה לרשת. תנובה חדלה מלספק סחורה לסניפים, אלא אם התשלום במזומן (ארץ)
מייסדי רשת 'אושר עד' בדרך לאקזיט ענקמייסדי רשת 'אושר עד' בדרך לאקזיט ענקגולן חזני, כלכליסט10
קרן ההשקעות אייפקס ישראל מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת מחצית מרשת 'אושר עד' למגזר החרדי, הרשת הרביעית בגודלה בישראל, לפי שווי של מיליארד שקל (כלכלה)
המרכז התעסוקתי במודיעין עיליתההכנסה הגבוהה ביותר לשכיר - בסביון. הנמוכה ביותר – במודיעין עיליתשחר אילן, כלכליסט2
ההכנסה הגבוהה ביותר בקרב העצמאים נרשמה בלהבים שבנגב ובשמשית שבגליל התחתון. בת"א ההכנסה הממוצעת לעצמאי גבוהה ב-16% משל השכיר. השכר הנמוך ביותר בערים הגדולות נרשם בירושלים – 82.5% מהשכר הממוצע במשק
המחסור בבצל: בגלל הסוחרים החמדניםהמחסור בבצל: בגלל הסוחרים החמדניםדניאל הרץ5
סוחרים מחזיקים כמויות בצל גדולות בקירור ולא מעבירים אותם לשוק מתוך רצון לקבל מחיר מופרז. משרד החקלאות קורא לסוחרים ולמגדלים לשחרר את הבצל שיש ברשותם (כלכלה)
מבנה בנק ישראל בירושליםנגיד 'בנק ישראל' ייכנס לתפקיד בדצמברעמרי מילמן, שירות כלכליסט
היום אישרה הממשלה את המינוי לתפקיד הבכיר • ד"ר נדין בודו טרכטנברג, המשנה לנגיד, ממלאת את מקומו של הפרופ' ירון עד לתאריך שנקבע • "זהו כבוד גדול עבורי" (כלכלה, בארץ)
ביהמ"ש מינה מפרק זמני ל"סופר דרינק"ביהמ"ש מינה מפרק זמני ל"סופר דרינק"קובי רוזן3
בית משפט המחוזי בירושלים מינה מפרק זמני לחברת B&H, בעלת השליטה ב'סופר דרינק'. העובדים - בהם חרדים רבים - טוענים כי לא קיבלו שכר עבודה על החודש שעבר (כלכלה)
ליצמןנתניהו מתכנן קיצוץ ענק; ליצמן מתנגדאדריאן פילוט6
ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון הודיעו כי יביאו מחר לאישור הממשלה קיצוץ רוחבי - שעשוי להצטבר לאורך השנים ליותר מ-20 מיליארד שקל. ליצמן: "מתנגד נחרצות" (חדשות)
אחרי טמפו: גם החברה המרכזית למשקאות מייקרת את הבירהאחרי טמפו: גם החברה המרכזית למשקאות מייקרת את הבירהנורית קדוש, כלכליסט
בירה קרלסברג בבקבוק 330 מ"ל תתייקר ב-2.8%, ובירה טובורג - ב-3.2%; החברה לא תייקר את הבירות הפחות פופולריות סטלה ארטואה, וינשטפן והוגרדן (כלכלה)
המשתתפים הרבים בכנסמאות השתתפו באירוע הכלכלה "מה שקורה עכשיו" של פאגיכיכר בשיתוף פאג"י
אירוע הכלכלה והאקטואליה של פאגי - "מה שקורה עכשיו", התקיים השנה בפעם השניה במלון לאונרדו פלאז'ה בירושלים (כלכלה, שיווקי)
חברת סופר דרינק קורסת: 'צברה מוניטין רב'חברת סופר דרינק קורסת: 'צברה מוניטין רב'אלי רוטמן28
חברת המשקאות הקלים סופר דרינק, הפופולרית במחוזות מסוימים בציבור החרדי ואף מעסיקה עובדים רבים מבני המגזר, נקלעה למשבר פיננסי חריף, המאיים על קיומה (בארץ)
אילוסטרציהבתום המגעים: נמנעה השביתה במשקכיכר השבת1
מו"מ אינטנסיבי בין יו"ר ההסתדרות, שר האוצר, שר העבודה והרווחה ושר הבינוי והשיכון הביא להסכמות, בעניין הסדרת נושאי הבטיחות במקומות העבודה, ובענף הבנייה בפרט (כלכלה)
משה אבוטבולהבחירות מאחורינו: המועמדים בחובות עתקצבי זרחיה5
שבוע לאחר הבחירות לרשויות המקומיות מתברר כי לא מעט מהמועמדים ברחבי הארץ הפסידו אך נותרו עם חובות ענק של מיליונים • מאלקין בירושלים ועד אבוטבול בבית שמש (חדשות)
הלילה: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרהלילה: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרכיכר השבת1
מחיר הדלק יירד הלילה ויעמוד על 6.48 ש"ח לליטר 95 אוקטן. בחודש שעבר מחיר הדלק נותר ללא שינוי. הסיבה לירידת המחיר: ירידה משמעותית במחירי הנפט העולמי (כלכלה בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook