ההשכרות רכב בנתב"ג קיבלו הארכה של שנה וחציההשכרות רכב בנתב"ג קיבלו הארכה של שנה וחציתומר הדר, כלכליסט2
המכרז הוא מול 6 חברות ההשכרה הופעלות כיום בשדה - באדג'ט, אוויס, שלמה, אלדן ואלבר. עד 2017 פעלו בשדה רק 3 חברות. על הזכות הזו הן ישלמו עשרות מיליונים בשנה (ארץ)
אילוסטרציהיותר מחצי מהחברות לא חויבו במס הכנסהאדריאן פילוט, כלכליסט
לפי הדו"ח הרב השנתי שפורסם ע"י מס הכנסה, החברות לא הגיעו לסף המס בגלל הפסדים שצברו; 90% ממס החברות שהגיע לקופת המדינה בסכום של כ-38.6 מיליארד שקל, הגיע מ-2,010 החברות החזקות במשק (מיסים)
מימין לשמאל: אלי רבינוביץ - מנהל פעילות חברה חרדית בבנק, שי חמני - מנהל סניף מאה שערים, עודד ערן – יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים,  הרב נפתלי פורוש – יו"ר קרן התרבות דגל ישראל, חיים כהן – מנהל איזור ירושלים.בנק הפועלים ערוך לשרות לקוחות מקרב הציבור החרדיכיכר בשיתוף בנק הפועלים
בנק הפועלים רואה בציבור החרדי קהל יעד חשוב בחברה הישראלית והוא נותן מענה מקצועי המותאם לצרכיו. דברים אלה אמר עודד ערן, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים (כלכלה בארץ, מקודם)
'מעדני מיקי' קרסו: בימ"ש מינה כונס נכסים'מעדני מיקי' קרסו: בימ"ש מינה כונס נכסיםליטל דוברוביצקי, כלכליסט9
את הבקשה למינוי כונס ליצרנית הסלטים הכשרה למהדרין הגישו הבנקים אגוד, הפועלים ולאומי, לאחר שחובות החברה - לכלל נושיה - הגיעו ללא פחות מ-46 מיליון שקל (כלכלה בארץ)
היעד נכשל: הגירעון השנתי נשאר גבוה מאודהיעד נכשל: הגירעון השנתי נשאר גבוה מאודאדריאן פילוט, כלכליסט1
בחודשים ינואר-אוקטובר השנה זינק הגירעון לעומת התקופה המקבילה אשתקד ב-13 מיליארד שקל. בספטמבר עמד הגירעון בפועל על 3.8%, מדובר בפער משמועתי ליעד (כלכלה)
בסין צורכים יותר; אוכלי הבשר הכשר ישלמובסין צורכים יותר; אוכלי הבשר הכשר ישלמושלומי זייבלד4
וירוס שפקד את תעשיית החזיר בסין, הביא לעלייה בביקוש בבשר בקר, והם החלו לייבא • הספקים מעדיפים למכור לסינים הקונים את הכל - ולא ליהודים עם דרישות הכשרות (כלכלה)
מחיר הבנזין יירד ב-1 בנובמבר ב-6 אג'  לליטרמחיר הבנזין יירד ב-1 בנובמבר ב-6 אג' לליטרליאור גוטמן, כלכליסט
עד היום עלה ליטר בנזין 95 אוקטן 6.18 שקלים. התוספת בעד שירות תהיה 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם (כלכלה)
"משבר החמאה" - והספין של השר אלי כהן"משבר החמאה" - והספין של השר אלי כהןיאיר טוקר5
המחסור בחמאה, שהפך אותה למוצר יקר ערך שתתקשו למצוא במרכול שלכם, מוציא ספין נוסף מהפוליטיקאים. כך לדוגמה ה"המלצה" הטריה של שר הכלכלה בנושא זה (בארץ)
רשות המים מעכבת את הוזלת מחיר המיםרשות המים מעכבת את הוזלת מחיר המיםליאור גוטמן, כלכליסט1
במקום לקדם את צמצום מספר תאגידי המים, הרשות גלגלה לפוליטיקאים את האפשרות לפטור מחצית מהתאגידים ממיזוג והתייעלות. את המחיר האזרחים משלמים (כלכלה בארץ)
למי לספר ראשון? כך תתפטרו נכון מהעבודהלמי לספר ראשון? כך תתפטרו נכון מהעבודהשירות כלכליסט
אל תחשפו יותר מדי מידע על הג'וב החדש, דאגו לשמור על מכתב ההתפטרות קצר וענייני והתכוננו לאפשרות שיגידו לכם לעזוב עוד באותו היום - הכללים להתפטרות שלא 'תשרוף גשרים' (כלכלה)
מטוס קרב“התוספת שדרושה לתקציב הביטחון: 12 מיליארד שקל"צבי זרחיה1
לפי הערכות גורמים פוליטיים, הסכום שטרם אושר דרוש להתגוננות מפני האיום האיראני. באחרונה נועדו בכירים בצה"ל עם נשיא המדינה והציפו את האיומים האסטרטגיים שנשקפים מאיראן (כלכלה)
קורנפלקס ביוקר: יוניליוור מעלה מחירים בשיעור של עד 17%קורנפלקס ביוקר: יוניליוור מעלה מחירים בשיעור של עד 17%נורית קדוש7
בחברה החליטו להקטין את משקל המוצרים באריזות, מבלי לשנות את המחיר בהתאם; בין המוצרים שיתייקרו: קורנפלקס כריות ושוקולד קליק. הסיבה, לפי החברה: עלייה בתשומות הייצור; באוגוסט 2018 העלתה יוניליוור את מחיר הקרמבו של גלידת שטראוס שבבעלותה ב-7.5%, בנימוק דומה
רמי לוירמי לוי דורש מבעלי המניות לעלות שכר לאחיונורית קדוש, כלכליסט
רמי לוי שיווק השקמה זימנה אסיפת בעלי מניות שבה יצביעו על העלאת שכרו של עובד לוי, המשמש כמנהל אזור, ל־20 אלף שקל ברוטו בחודש. רמי לוי לא יצביע בדיון הזה (כלכלה)
שלאף עם ליברמןבנו של איווט - דירקטור מטעם מרטין שלאףדוד הכהן8
איל ההימורים האוסטרי, ששמו נכרך רבות בפרשיות ליברמן, מינה לפני שבוע לדירקטור בחברה חדשה שלו בישראל, את בנו של ידידו הטוב: קובי ליברמן, בן 31 בסך הכל (חדשות,ארץ)
המפגיניםצפו: עובדי פלאפון מפגינים מול בית המנכ"לכיכר השבת1
בשל טענות לפיטורים בחברת 'פלאפון', יצאו עובדי החברה להפגין ממול ביתו של מנכ"ל החברה ברעננה, וקראו קריאות בגין רצונו לפטר מאות מעובדי החברה. צפו בתיעוד (אקטואלי)
אילוסטרציההמפלגות יקבלו המדינה 184 מיליון שקלצבי זרחיה, כלכליסט2
תוצאות הבחירות הצילו חלק מהמפלגות מחוב כספי שגררו מהבחירות הקודמות, אך סיבכו אחרות. המחנה הדמוקרטי ומפלגת העבודה סיימו עם גירעון. הליכוד מחויבת להחזיר הלוואה של 36 מיליון שקל. איילת שקד ואורלי לוי אבקסיס יוכלו להחזיר את חובותיהן (כלכלה)
דואר ישראל יפיץ את החבילות של אמזון בישראלדואר ישראל יפיץ את החבילות של אמזון בישראלאורנה יפת, כלכליסט2
עפ"י ההסכם, החבילות שירכשו ישראלים דרך אמזון בחו"ל ודרך הפלטפורמה של אמזון בישראל, יופצו ללקוחות המקומיים באמצעות דואר ישראל. משמעות ההסכם היא הכנסות של עשרות מיליוני שקלים לדואר (כלכלה)
זוגלובק תשלם 2 מיליון על התעללות בבע"חזוגלובק תשלם 2 מיליון על התעללות בבע"חענת רואה, כלכליסט12
בית המשפט המחוזי בירושלים אישר הסדר פשרה בתביעה יצוגית שהוגשה נגד החברה; במסגרת הפשרה תעביר זוגלובק פיצוי בהיקף של 1.5 מיליון שקל לטובת הגנה על זכויות בעלי חיים (כלכלה)
משרד הבריאות: חשד לקרטל בשוק הקנאביסמשרד הבריאות: חשד לקרטל בשוק הקנאביסאדריאן פילוט, כלכליסט
ועדת המחירים תכריע אם מוצרי הקנאביס הרפואי יעברו לפיקוח ממשלתי. במכתב ששיגר משרד הבריאות לוועדה נכתב שבמדינות בהן חל פיקוח - המחיר נמוך בחצי לעומת ישראל (כלכלה)
אילוסטרציהאושרה תביעה ייצוגית נגד אלעל על גביית יתרליטל דוברוביצקי, כלכליסט
בבקשה נטען כי אל על לא משיבה ללקוחות שלא הגיעו לטיסה את מסי הנמל שהיא גובה - למרות שהיא לא מעבירה את המסים הלאה, מדובר על תביעה של מיליוני שקלים (תיירות)
ערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשכיכר השבת
בתקופה זו, בא חלה עליה בצריכת הדבש בתפילה שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה, יש תנודות במחירו והוא עולה ויורד. משרד החקלאות ממליץ לכם: שלמו עד 34 ש"ח לקילו דבש (כלכלה)
טיסה לאומןטסים לאומן? בלי קרטונים ואוכל בצידניתתומר הדר, כלכליסט6
תקנות נוספות ששלחה הרשות לסוכני נסיעות חרדים הן לא לארוז חפצים בשקיות ניילון או שקי בד, שכן מדובר במטען שאינו תקני להטסה ולשלוח מזון באמצעות מסופי מטען (ארץ)
כ-40 אלף מסירות של מכוניות חדשות צפויות בינואר, רובן היברידיותכ-40 אלף מסירות של מכוניות חדשות צפויות בינואר, רובן היברידיותתומר הדר, כלכליסט
זאת לעומת כ-1,500 יותר לעומת מסירות ינואר השנה. בינואר 2020 יזנק המס על המכוניות ההיברידיות מ-30% ל-45% וכבר כעת נרשם מחסור בהן בחברות הליסינג (כלכלה בארץ)
ענבל אורכתב אישום נגד ענבל אור; העלימה מיליוניםכיכר השבת1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ענבל אור וחברות שהיו בשליטתה, ונגד דרור גלעדי ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות. נגד אור הוגשו 15 אישומים הכוללים העלמת מס בהיקף 81 מיליון שקל (כלכלה)
ביל גייטסביל גייטס: זו ההטבה הכי חשובה לעובדיםשירות כלכליסט
המחקר שנערך בבית הספר למנהל עסקים של הרווארד מצא שעובדים שקיבלו את ההטבה הזאת היו יעילים יותר והניבו למעסיקים רווחים גבוהים יותר • באיזה הטבה מדובר? (כלכלה)
מגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתמגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתכיכר השבת
עלייה של כ-3% ביצוא הסחורות והשירותים במחצית הראשונה של 2019 - הסתכם בכ-55.5 מיליארד דולר. שר הכלכלה אלי כהן: "לייצוא הישראלי חשיבות גדולה לכלכלת ישראל" (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ4
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1