12 45  apel  ARUKH UB..  EBHHCXEH
ביתר עיליתביתר, קרית ספר ועמנואל מקבלות רק חצישחר אילן, שירות כלכליסט1
דו"ח מרכז אדוה חושף את ההעדפה הממשלתית ליישובים הסרוגים והחילוניים שמעבר לקו הירוק: תקציביהם גבוהים ב-119% מהתנחלויות חרדיות וב-46% מעיירות פיתוח (בארץ)
הומלס חסר בית עוני עניישראל ירדה למקום השני בשיעור העניים במערבאדריאן פילוט, כלכליסט
לראשונה זה שנים, ישראל ירדה מהמקום הראשון כמות העניים במערב, שאליו עלתה ארה"ב בפער של 0.1% מישראל. עיקר השיפור נרשם בשיעור העוני של קשישים (בארץ)
מפל בגורד השחקיםחם לכם? למה שלא תפעילו את המפל בבנייןשירות כלכליסט
גורד שחקים במערב סין מתהדר במפל מים "הגדול בעולם", הגולש מחזית המגדל בגובה 108 מטרים. עם זאת, הוא סופג ביקורת כדוגמא לאדריכלות המוגזמת הפופולרין בסין (כלכליסט)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרבשלישי בחצות: מחירי הדלק יתייקרו שובתומר הדר, כלכליסט
בשורה רעה לנהגים: המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.57 שקלים לליטר עלייה של 8 אגורות לליטר (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהמחרתיים בחצות: מחירי הדלק יתייקרואלי רוטמן
לאחר ההעלאה, יעמוד המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת, לצרכן בתחנה בשירות עצמי - על 6.57 שקלים, במה שישקף עלייה של 1.23% מהחודש הקודם (כלכלה)
התעודה לה יזכו המתנדביםרכבת ישראל לאזרחים: תנו לנו פריטים היסטוריים ובואו לעבוד אצלנו - בחינםתומר הדר, כלכליסט1
הרכבת מקימה בימים אלה את "מעגל ידידי מורשת רכבת ישראל", שיורכב ממתנדבים ותורמים. המתנדבים יסייעו בהפעלת מוזיאון הרכבת וחנות המזכרות ויתחייבו למספר משמרות קבועות (כלכלה)
גידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןגידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןכיכר השבת1
היצוא הישראלי גדל ב-4% במחצית הראשונה של השנה הוא הסתכם בכ-24.2 מיליארד דולר. ארה"ב והאיחוד האירופי השווקים הגדולים והמשמעותיים ביותר עבור היצוא מישראל (כלכלה)
מנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהמנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהדוד רוזנטל5
פעמים שהביורוקרטיה פשוט מסתרבלת בתוך עצמה ומייצרת אבסורדים. זה מה שקורה כעת במשק החלב בישראל, עקב סירוב כחלון להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח (כלכלה)
שר שלום ג'רבי עם מתנדבים חרדיםמחקר: שירות אזרחי לחרדים נכשל במטרותיושחר אילן, כלכליסט12
השירות האזרחי החרדי, שתוקפו הוארך במסגרת חוק הגיוס, גורם יותר נזק מתועלת ולא תורם לשילוב החרדים - כך עולה ממחקר חדש של המכון הישראלי לדמוקרטיה (חדשות חרדים)
ענבל אור. ארכיוןביהמ"ש סירב לפטור את ענבל אור מחובותיהענת רואה
נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין דן היום בעניינה של אשת העסקים ודחה את בקשת הכונסת הרשמית. אור לא התייצבה לדיון: "היא במקום מבטחים" (כלכלה, בארץ)
סניף של "פוקס" באשדודיעקב הלפרין: 'הקניות באינטרנט - כמו סרטן'יוחנן בלייך23
בכנס אנשי מסחר שהתקיים ביום בתל אביב, איימו בכירי רשתות האופנה לפתוח בשביתה, כמחאה על הקשיים שהסבו אתרי הקניות באינטרנט שעושים להם חיים קשים (אקטואליה)
טיסה לאומןמקומם: החברות מנצלות את הטסים לאומןקובי רוזן8
מידי ראש השנה מתלוננים הנוסעים לציון רבי נחמן שבאומן כי מחירי הטיסות מזנקים במאות דולרים. כעת נחשף כי, ככל הנראה, מדובר בתיאום מחירים. השנה: המחירים ירדו (כלכלה)
פאקרהמיליארדר שפינק את נתניהו 'יטופל נפשית'אלי רוטמן3
שמו של פאקר, מיליארדר אוסטרלי, עלה בעבר לכותרות כחלק מפרשת המתנות, 'תיק 1000', היות והעניק מתנות יקרות לבני הזוג נתניהו. כעת נודע מה הרקע לפרישתו מעסקיו (חדשות)
אילוסטרציהחברת המטוסים: "מעוניינים לשלב חרדים"חזי שטרנליכט, שירות כלכליסט2
יצרנית החלקים ומשפצת מנועי הסילון, "מנועי בית שמש", הקימה מרכז הכשרה לחרדים בצמוד לעיר • מנכ"ל החברה המצליחה, רם דרורי, מספר על תוכניותיו (לימודים, כלכלה)
דואר ישראלועדת השרים אישרה: הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרךאדריאן פילוט, כלכליסט
בשלב ראשון 20% ממניות החברה יוצעו למכרז פרטי לטובת משקיע אסטרטגי בארץ או בחו"ל. הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי בין המתעניינות ברכישה, ענקית הלוגיסטיקה UPS, חברת הדואר הגרמנית ואייפקס (כלכלה)
כתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתכתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתתומר גנון
הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד החשוד המרכזי בפרשה. בית המשפט יתיר לפרסם חלק מהפרטים בעוד כשבוע (בארץ)
במוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרבמוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרליאור גוטמן3
בחצות הלילה שבין שבת לראשון יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי יעלה עד 6.49 שקל לליטר (כלכלה, בארץ)
הסניף בברוקליןרשת 'אושר עד' מתרחבת לניו ג'רזי ומונסידניאל הרץ
רשת המזון החרדית משתלטת על השוק החרדי בארה"ב ופותחת סניפים חדשים בלייקווד ובמונסי ותמכור מוצרים ישראלים ומקומיים. השניים מצטרפים לסניף בברוקלין (בעולם)
שרת המשפטים איילת שקדהצעת החוק של שקד להסדרת קבוצות הרכישהצבי זרחיה ונמרוד בוסו5
שרת המשפטים פרסמה היום את הצעת החוק להסדרת קבוצות הרכישה. בין סעיפי החוק: חיוב המארגנים בהנפקת דו"חות מפורטים בכל חצי שנה, פתיחת חשבון נאמנות נפרד לכל פרויקט והגבלת דמי ההצטרפות לקבוצה (כלכלה)
משרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםמשרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםדניאל הרץ
משרד הכלכלה מבטל את חובת תפירת תווית סימון על ביגוד – עוד צעד בהקלה ברגולציה עבור היבואנים, הורדת חסמי יבוא ובתקווה כי הצעדים יביאו להפחתת יוקר המחיה (כלכלה בארץ)
מזנון הכנסתיוקר המחייה של הח"כים: מזנון הכנסת מעלה מחיריםצבי זרחיה, כלכליסט2
לידיעת חברי הכנסת: מחירי המזון במשכן יעלו החל מיום ראשון הקרוב ביותר מ-3%. מחיר ארוחה בשרית יעמוד על 39 שקלים. גם מחירי השתייה יעלו (כלכלה בארץ)
גיא מונסונגו. ארכיוןהורשע נוכל הנדל"ן, גיא מונסונגו, שהונה במיליוניםגלעד מורג, ynet1
מונסונגו, שהציג עצמו כיזם נדל"ן, חתם על הסדר טיעון והורשע בכך שהונה יותר מ-100 לקוחות כשגבה מהם כ-10 מיליון שקלים. לפי ההסדר, הוא ירצה יותר משש שנות מאסר וישלם 8 מיליון שקל פיצויים. בית המשפט יגזור את דינו במועד אחר
מחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלומחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלודניאל הרץ4
בשל בצורת באורגוואי ובשל דרישה של משרד החקלאות להתקנה של תאי עקידה במשחטות מחירי הבשר הולכים לעלות באופן משמעותי במיוחד לצרכנים הקטנים (כלכלה)
בגלל החום: היבול נפגע - והעגבניות יתייקרובגלל החום: היבול נפגע - והעגבניות יתייקרודניאל הרץ2
עליית המחיר נעוצה באקלים החם ששרר בחודש מאי, ופגע בכמות היבול. משרד החקלאות פועל כעת במטרה להגן על החקלאים המקומיים אך גם לספק מחיר הוגן לצרכנים (כלכלה)
החלטות רשות המסים: מורים ומשכירי דירות על הכוונתהחלטות רשות המסים: מורים ומשכירי דירות על הכוונתעמרי מילמן, כלכליסט
59 מעלימי הכנסות משכר דירה, 11 איש שפיצלו משכורות ו-8 שדיווחו דיווחים כוזבים למיסוי מקרקעין שילמו כופר ב-2016; הכופר הגבוה ביותר בסך 600 אלף שקל הוטל על אביביה גלעד, על אי דיווח על חשבון בנק UBS בחו"ל החלטות הכופר של רשות המסים - מורים ומשכירי דירות על הכוונת (כלכלה)
מחקר: הבטחה לאחריות חברתית משכנעת עובדים להסתפק בשכר נמוך יותרמחקר: הבטחה לאחריות חברתית משכנעת עובדים להסתפק בשכר נמוך יותרקרן צוריאל הררי, כלכליסט
מחקר חדש מגלה: כשחברה מצהירה שהיא תורמת לקהילה, העובדים הפוטנציאליים מוכנים להשתכר פחות. אבל יש קאץ' שהופך את הרעיון להרבה פחות כדאי ומשתלם (כלכלה בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook