אילסוטרציהמשרד החקלאות מתכנן מהפכה לצרכניםדניאל הרץ2
רגילים לבחור את הפירות והירקות בידיים? למשש את הסחורה ולקחת את הטוב ביותר? במשרד החקלאות מתכננים לכם מהפכה. קול קורא לאריזת המוצרים בפלסטיק או ניילון (כלכלה)
מתקן התפלה אשדודמתקן ההתפלה הכושל של מקורות יימכר, החברה תקבל 200 מיליון שקלליאור גוטמן, כלכליסט
מנרב הישראלית וסדיט הספרדית, שהקימו את המתקן,יפצו את מקורות ייזום על התקלות שנרשמו בו מרגע ההפעלה. בכך הגיע לסיומה סאגה שנמשכה כמה שנים (כלכלה בארץ)
תחנת דלק תדלוק מתדלקהערכה ראשונית: מחיר הבנזין צפוי לזנק בסוף החודשליאור גוטמן, כלכליסט
אם לא יהיו שינויים דרמטיים עד סוף החודש במחיר הנפט והדולר - בתחילת חודש מרץ יקפוץ מחיר הבנזין בטווח שבין 20 ל-25 אגורות לליטר (כלכלה בארץ)
ירושליםירושלים: היקרה ביותר בתשלומי הארנונהמיכל מרגלית, שירות כלכליסט1
בבירה תשלמו הכי הרבה על ארנונה למ"ר, כך עולה מנתוני הלמ"ס ל-2017 • את המקום השלישי חולקות בני ברק, גבעתיים וחיפה • ת"א נותרה מחוץ לעשיריה הפותחת (כלכלה)
האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, ארכיוןהתקדים של רבי יקותיאל יוביל למס חתונות?דניאל הרץ10
לפני כשבועיים נקנס רבי יקותיאל אבוחצירא לשלם מעל ל-7 מיליון שקל לרשות המיסים בשל מתנות לחתונות ילדיו, תקדים שיוביל למס על המתנות שמקבלים בחתונה? (חדשות, כלכלה)
חרדי עובדדוח: חרדים מרוויחים יותר ממיעוטים אחריםכיכר השבת1
מדד הגיוון התעסוקתי של משרד העבודה מעלה כי חרדים אקדמאים הם קבוצת המיעוט המשולבת בצורה המיטבית ביותר בשוק העבודה • החרדיות סובלות מפערי שכר (כלכלה)
בני גנץ קיבל 5 מיליון שקל ערבויות מאנשי עסקים, ביניהם אלפרד אקירובבני גנץ קיבל 5 מיליון שקל ערבויות מאנשי עסקים, ביניהם אלפרד אקירובצבי זרחיה, כלכליסט
ראש מפלגת חוסן לישראל קיבל בין השאר מאיש העסקים אקירוב ערבות של 2 מיליון שקל. המפלגה כבר הוציאה כמה מיליוני שקלים על פעילותה. המפלגה פרסמה הבוקר באתר מבקר המדינה את המידע הזה
מוצרי חלב בסופר, סופרמרקטעוד כישלון לכחלון: התייקרות מוצרי החלב בסך 3.4% נכנסת לתוקףנורית קדוש ועמרי מילמן, כלכליסט
כך עולה מתשובת היועמ"ש לבג"ץ, לפיה בשל אי קידום תיקוני חקיקה להסכם החלב שאמור היה למנוע עליית מחירים לצרכן, יש מקום לאמץ את המלצת ועדת המחירים; הדבר מצטרף להפסד שנחל בעתירה נגד התייקרות הטבק לגלגול
מטוס ממריא משדה התעופה הישן לפני סגירתואילת: החל פינוי שדה התעופה לטובת מתחם בילוייםתומר הדר, כלכליסט
ב-140 דונם מתוך שטחו של השדה, יוקמו אטרקציות תיירותיות סביב מבנה הטרמינל הישן של שדה התעופה, שלא יהרס אלא ישמש כלב הפעילות במקום. יתר השטח מיועד למלונות ומגורים ולתעסוקה (כלכלה בארץ)
רכבים חדשים בנמל אשדודירוק מבחוץ יקר מבפנים: למה לאיש לא אכפת מהזינוק במחירי הרכבתומר הדר, כלכליסט1
נוסחת חישוב המס הירוק החדשה תקפיץ את מחירי המכוניות ואת שווי השימוש ברכב חברה באלפי שקלים. אז מדוע הצרכנים נותרים אדישים (כלכלה בארץ)
גואה, הודוארקיע תשיק 2 קווים חדשים: לגואה ולקוצ'יןתומר הדר, שירות כלכליסט
הטיסות לגואה יפעלו אחת לשבוע, ואילו הטיסות לקוצ'ין פעמיים בשבוע. המחירים יהיו החל מ-249 דולר לקוצ'ין, ו-299 דולר לגואה • משך הטיסות - כשבע שעות (תיירות, בעולם)
שר האוצר משה כחלון והנגידה לשעברכחלון השמיץ אך הנגידה נבחרה למצטיינתעמרי מילמן, כלכליסט
שר האוצר משה כחלון ניגח את הנגידה לשעבר קרנית פלוג והפך את הנגידה ואת הבנק המרכזי לשעיר לעזאזל, אבל מגזין "Central Banking" בחר בה לנגידה המצטיינת שלו ל־2018
אילוסטרציהדו"ח המבקר: אלו המחדלים ב'דואר ישראל'עומר כביר3
תורים ארוכים, שירות ירוד וחבילות נעלמות, זמני המתנה בלתי-סבירים בשירות הלקוחות ומבנים לא מונגשים לאנשים עם מוגבלות - אלו רק כמה מהמחדלים והליקויים בדואר (בארץ)
אלי רבינוביץר' אלי רבינוביץ מנהל פעילות בחברה החרדיתכיכר בשיתוף בנק הפועלים1
ר' אלי רבינוביץ, מונה למנהל פעילות בנק הפועלים בחברה החרדית לאחר שבמשך 17 שנות עבודתו במערכת הבנקאית מילא שורה של תפקידים בממשקים תכופים עם ציבור הלקוחות החרדי (כלכלה בארץ, שיווקי)
אילוסטרציהבג"ץ: להשוות מיסי הטבק לגלגול והסיגריותעמרי מילמן, שירות כלכליסט1
הפסיקה אינה מחייבת את כחלון להעלאת המס על הטבק לגלגול, כך שתיאורטית הוא יכול גם להפחית את המס על הסיגריות הרגילות, או ליצור שיעור מס ממוצע חדש (כלכלה)
מחירי הבשר הטרי המיובא ממשיכים לרדתמחירי הבשר הטרי המיובא ממשיכים לרדתדניאל הרץ2
משרד הכלכלה מפרסם את חלוקת המקצה הנוסף של מכסות הבשר הטרי ביבוא פטור ממכס לשנת 2019 – 4,200 טון - ירידה של למעלה מ-10% בהצעת היבואנים למחיר לצרכנים (כלכלה)
זקן כיסה גלגלים ביטוח בריאות ביטוח סיעודיהלמ"ס: ככל שההכנסה גבוהה יותר - כך גם הסיכוי לביטוח משליםמיכל מרגלית, כלכליסט
הנתונים מ-2017 - ל77% מהאוכלוסיה מגיל 20 ומעלה, יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים. יותר ממחצית, כ-53% מבוטחים בשירותי בריאות כללית וכ-25%, רבע מהם, מבוטחים במכבי שירותי בריאות ואילו היתר בקופות החולים מאוחדת ולאומית
נתניהו בביקור בתעשייה האוויריתעל פי מקורות זרים, ישראל: יצואנית הנשק, מהגדולות בעולםעמוס ביסמוט1
ישראל מוכרת נשק לעולם ב 1.2 מיליארד דולר. ומדורגת במקום החמישי בעולם, הרבה לפני סין טורקיה או ספרד. ורק מעט אחרי צרפת, אנגליה. ובכמה כסף היא מייבאת? (כלכלה)
אילוסטרציהבחמישי בלילה: הדלק יתייקר ב-8 אגורותליאור גוטמן
תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם; הסיבה להתייקרות: עלייה במחיר הדלק באגן הים התיכון, אך זו התקזזה בירידה בשער הדולר (כלכלה)
לוגואייל דרור מנכ"ל שטראוס ישראל מינה את טל בן-פורת לתפקיד מנהלת מטה שטראוס ישראלכיכר בשיתוף שטראוס
"אני משוכנע, שאישיותה המיוחדת ויכולותיה להוביל ולהנהיג, תהליכים ואנשים, יהוו בסיס להצלחתה" התבטא אייל דרור לאחר המינוי הטרי (צרכנות, שיווקי)
רכב אוטונומיכך תיראה המונית האוטונומית הראשונה בישראלתומר הדר, שירות כלכליסט1
ענקית הרכב פולקסווגן בחרה ב־MOIA, חברה-בת שלה, כספקית הרכב לניסוי המתקרב בשירות ההסעות האוטונומיות בתל אביב, ולא בגט שבה השקיעה כ־300 מיליון דולר ושנחשבה מועמדת לפרויקט (כלכלה)
אילוסטרציההממשלה בוחנת: חופשת לידה לגבריםשחר אילן3
הסיבה לבחינה: רק אלף גברים בשנה משתמשים באפשרות לקחת חופשת לידה על חשבון חופשת הנשים; משך החופשה הייחודית הנבחנת - שבועיים עד חודש (חדשות, כלכלה)
תבניות ביציםמחירי הביצים יירדו אך רק בכ-10 אגורות למארזנורית קדוש, כלכליסט
7 חודשים וחצי אחרי המלצת ועדת המחירים להוריד את מחירי ביצי המאכל שבפיקוח בכ-1 שקל למארז בן תריסר ביצים, כיווצה הוועדה את הורדת המחיר לכאגורה אחת במחיר ביצה בודדת (כלכלה)
הפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"הפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"רחלי בינדמן, כלכליסט
הביקורת הציבורית עבדה - וכעת תיאלץ ישראכרט להוריד מהאוויר את הפרסומת בכיכובו של יובל סמו הקוראת לציבור להחליף את המינוס בפלוס דרך נטילת הלוואות. מדובר במכה לא פשוטה לישראכרט, שכן עלות הקמפיין מוערכת במיליוני שקלים
האוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנההאוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנהעמרי מילמן, כלכליסט2
לכבוד תחילת השנה נאלץ שר האוצר להגיש לממשלה מסמך מביך: עדכון פסימי לתוכנית התקציב התלת־שנתית, שממנו עולה שללא מסים וקיצוצים נוספים יחסרו לממשלה עוד 17.5 מיליארד שקל כדי לעמוד ביעד הגירעון (כלכלה)
מערכת הגנה אקטיבית "מעיל רוח" של רפא"ל, תערוכת צה"ל שלנו 70, ישראלצבא ארה"ב ירכוש עוד מערכות "מעיל רוח" של רפאל ב-200 מיליון דולראמיתי גזית, כלכליסט
לפני חצי שנה רכשו האמריקאים בפעם הראשונה מערכות מעיל רוח לכמה חטיבות טנקים ב-193 מיליון דולר. הערכות בענף הן כי עם השלמת שתי העסקאות כל טנקי אברהמס של ארה"ב ימוגנו באמצעות המערכת של רפאל (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook