12 45  19 ביולי  ARUKH UB..  אבוחצירא
מחיר הבנזין יתייקר במוצ"ש בחצות ב-17 אג'מחיר הבנזין יתייקר במוצ"ש בחצות ב-17 אג'ליאור גוטמן
תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 20 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם. עיקר ההתייקרות מיוחסת לעלייה של כ-9% במחיר הבנזין באגן הים התיכון ושער הדולר (כלכלה)
נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ושר האוצר משה כחלוןבנק ישראל: תכניות הבנייה של האוצר כשלודניאל הרץ6
בנק ישראל מבקר את תכניות האוצר בנוגע לבעיית הדיור וטוען כי הן אינן מספיקות ואינן נכונות וכי תוצאותיהן רק פוגעות בשוק. האוצר: בנק ישראל משרת את האינטרסנטים (כלכלה)
אושרו הקלות לייצור חשמל על גגות הבתיםאושרו הקלות לייצור חשמל על גגות הבתיםדניאל הרץ
רשות החשמל אישרה הסדרת מתקנים סולאריים על גגות לייצור חשמל באופן עצמאי כשניתן יהיה למכור לחברת החשמל קו"ט ב-48 אגורות במספר מסלולים שונים (כלכלה)
טיפים למלצרים ייחשבו כחלק מלא משכרםטיפים למלצרים ייחשבו כחלק מלא משכרםכיכר השבת4
פסק דין שהתקבל היום, וייכנס לתוקף ב2019 קובע כי הכסף שיגיע מטיפים שמשולמים על ידי הסועדים ייחשבו כהכנסה של בית העסק. ומה עם זכויות המלצרים המועסקים? (כלכלה)
אלו הערים עם מספר החייבים הגדול ביותראלו הערים עם מספר החייבים הגדול ביותרדניאל הרץ1
רשות האכיפה והגבייה פרסמה את נתוני 2017 לפיהם הערים נצרת, עכו, אילת ואום אל פחם נמצאות בראש הרשימה עם מספר החייבים הגדול ביותר ביחס לאוכלוסיה (כלכלה בארץ)
אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבהדו"ח: ירידה של 80% בשימוש בשקיות ניילוןדניאל הרץ1
על פי הדו"ח בשנת 2017 חלה ירידה של 80% בשימוש בשקיות ניילון ברשתות המזון. הסיבה: עצם התשלום ואיכות הסביבה. בבנק ישראל ממליצים להרחיב את החוק (כלכלה)
שבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעותשבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעותשחר אילן
שבוע העבודה בישראל יתקצר בשעה, והחל מאפריל - מ-43 ל-42 שעות שבועיות. ההשפעה העיקרית תהיה על עובדים שיש להם שעות נוספות ותעריף השעה שלהם יעלה (כלכלה)
פקק תנועה69% מהישראלים מגיעים עם רכב לעבודהעמרי מילמן וליאור גוטמן
בסיאטל שבארה"ב כ-75% מהאזרחים משתמשים בתחבורה ציבורית כדי להגיע לעבודה. זמן הנסיעה הממוצע למי שעובד מחוץ ליישוב שלו עלה מ-30 דקות ל-39 דקות (כלכלה, בארץ)
סקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףסקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףכיכר השבת
חברות האשראי, שכמעט כל צעד כלכלי שלנו עובר דרכן, ערכו סקר שגילה איזה גיל דורש מאיתנו הכי הרבה הוצאות כלכליות. ואיפה הציבור החרדי? (כלכלה)
אילוסטרציהמזעזע: שליש מהמזון המיוצר - מושלך לפחדניאל הרץ1
כמעט שני מיליון אזרחים רעבים או לא ניזונים כראוי בשל קשיים כלכליים אך עדיין מזון בסכומי עתק מושלך מידי שנה לאשפה, בחלק מהמקרים כשהוא עדיין ראוי לאכילה (כלכלה)
המשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץהמשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץאדריאן פילוט, כלכליסט
החלק שמפנים משקי הבית והמגזר העסקי לחסכונות מתוך הכנסותיהם התכווץ וחזר לרמה שעליה עמד לפני חמש שנים. במקום לחסוך הישראלים צורכים הרבה יותר, וההוצאות שלהם זינקו ב-20% בחמש השנים האחרונות. העלייה בצריכה הפרטית הובלה דווקא בידי השכבות החלשות ביותר, שמימנו אותה באמצעות נטילת הלוואות מסוכנות. בנק ישראל מזהיר מהיעדר כרית ביטחון (כלכלה בארץ)
לכל בית ולכל גבעה. אילוסטרציהלכל בית וכל גבעה: אתר הקניות שהגיע הכי רחוק שאפשרkikar.co.il בשיתוף שיווק העתיקה
זה התחיל כשירות עבור משפחות סביב חומות ירושלים שפרט למכולת אחת לא יכלו לקנות מזון טרי ומובחר, והפך תוך שנתיים למעצמה שתגיע לכל השומרון. שיווק העתיקה - אתר קניות דיגיטלי שיגיע עם המשלוח בחינם לכל בית ולכל גבעה (כלכלה, שיווקי)
מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%דניאל הרץ
משרד הכלכלה יוצא למסלול תחרותי להגדלת כושר הייצור של ירקות קפואים וטוגנים (צ'יפס) על פי בדיקת המשרד: מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64% בהשוואה למדינות נבחרות (כלכלה)
מכה לפיליפ מוריס: יוטל מס על סיגריות האייקוסמכה לפיליפ מוריס: יוטל מס על סיגריות האייקוסכיכר השבת
ענקית הטבק "פיליפ מוריס" קיימה מאבק תקיף בכל החזיתות בכדי למנוע את הטלת המס על מוצר העישון החצי אלקטרוני של החברה, אך נחלה הפסד שעשוי להוביל לפגיעה ברווחיה (כלכלה)
אילוסטרציהלא רק בריאות: הנה עוד סיבה להפסיק לעשןכיכר השבת2
פיליפ מוריס מודיעה על התייקרות של כ-6% במחירי הסיגריות. המתחרות לא הגיבו עד כה, אבל צפויות להודיע בקרוב על עליית מחירים בהתאם. אולי זה הזמן להפסיק לעשן? (חדשות)
רשיון עסק לפתיחת עסק. אילוסטרציהרשיון עסק - כל מה שחובה לדעת. המדריךאסתי אבלס1
סוף סוף הגשמת חלום וקיבלת הלוואה לעסק. אבל גם אם פתחת כבר, כדאי שתהיה מודע לדרך הנכונה והבטוחה להשגת רשיון לעסק. טור חובה לכל בעל עסק (כלכלה, שיווקי)
סניף חדש לבנק פאגי.נחנך סניף בנק פאגי החדש בחיפהkikar.co.il בשיתוף בנק פאגי
באירוע מכובד ורב רושם נקבעו מזוזות ונחנך סניף פאגי המחודש בחיפה, באירוע השתתפו רבני העיר והקהילות החרדיות, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, מנהל מערך פאגי וסמנכ"ל הבנק הבינלאומי מר ינון שויקה, מנהלי סניפים וקהל אורחים רב (כלכלה, שיווקי)
הסכם למכירת גז למצרים ב-15 מיליארד דולרהסכם למכירת גז למצרים ב-15 מיליארד דולרדניאל הרץ
שתי שותפויות הגז הגדולות תמר ולוויתן חתמו על שתי עסקאות לאספקת גז לקבוצת משקיעים במצרים בסך כולל של 15 מיליארד דולר שיוחלק ביניהם שווה בשווה (כלכלה בארץ)
לחסוך זמן. אילוסטרציההכול סובב סביב הזמן, גם ביום יוםkikar.co.il בשיתוף בנק הפועלים
זמן. מילה בת שלוש אותיות המגלמת בתוכה כל כך הרבה. כל אדם הצריך לעשות שלושה דברים ביחד יודע כי הדבר הכי חשוב הוא הזמן. איך אפשר באמת לחסוך זמן? קבלו דרך יעילה ופשוטה (כלכלה, שיווקי)
מפעל אסם בשדרותאסם קיבלה מענק כספי ותבנה איתו מפעל חדשכיכר השבת
החברה, לה עשרה מפעלים בארץ ושניים נוספים בחו"ל, תשלים עוד השנה את הקמת המפעל החדש ותגייס עשרות עובדים נוספים, וכמובן גם במבה (כלכלה)
משתתפי התוכנית."תכנית משפיעים" לשילוב חרדים בשירות המדינהkikar.co.il בשיתוף ק.מ.ח1
הממונה על התעסוקה במשק: "אנחנו שואפים לכך שיהיו חרדים בשירות הציבורי כדי שהחלטות שמתקבלות במשרדי הממשלה יקבלו התייחסות מגוונת, ובכלל זה התייחסות חרדית ולאו דווקא בעניינים שנוגעים לציבור החרדי" (כלכלה, שיווקי)
מבקר המדינההמבקר בודק: היערכות רשות המים לבצורתאדריאן פילוט
משרד מבקר המדינה עורך בימים אלה ביקורת יסודית ברשות המים שבסופה ייצא דו"ח הבוחן את התמודדות הרשות עם רצף של חמש שנים שחונות, ובכלל זה הבצורת השנה (בארץ)
שפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהשפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהדניאל הרץ
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מתגאה בנתונים המחמיאים: "נתוני האבטלה שמציג הלמ"ס הם ההוכחה למדיניות כלכלית נבונה ואחראית של ממשלת ישראל" (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהבתוך עשור: שכר הרופאים הוותיקים זינקעמרי מילמן1
על פי נתוני הכלכלן הראשי באוצר רופא בעל ותק של עשר שנים הרוויח 790 שקל בכל 2016. השכר הגבוה ביותר - בכירורגיה פלסטית,אחריהם קרדיולוגים ורופאים מרדימים (ארץ)
כחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכיכר השבת2
שר האוצר כחלון חתם על צווים לביטול מכס על מוצרי הלבשה וטקסטיל, חשמל, תמרוקים, צעצועים ועוד. כחלון: "מחזירים את הכסף לאזרחים, מצמיחים את המשק ומוזילים את יוקר המחייה" (כלכלה)
עבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםעבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםכיכר השבת4
כילדים שיחקנו בטרקטורים קטנים ונהננו מזה, מסתבר שיש אנשים שלקחו את האהבה הזאת צעד אחד קדימה והמשיכו לעשות את זה כמקצוע, ולא תאמינו, הם מרוויחים על זה הרבה כסף (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook