מבנה בנק ישראל בירושליםנגיד 'בנק ישראל' ייכנס לתפקיד בדצמברעמרי מילמן, שירות כלכליסט
היום אישרה הממשלה את המינוי לתפקיד הבכיר • ד"ר נדין בודו טרכטנברג, המשנה לנגיד, ממלאת את מקומו של הפרופ' ירון עד לתאריך שנקבע • "זהו כבוד גדול עבורי" (כלכלה, בארץ)
ביהמ"ש מינה מפרק זמני ל"סופר דרינק"ביהמ"ש מינה מפרק זמני ל"סופר דרינק"קובי רוזן3
בית משפט המחוזי בירושלים מינה מפרק זמני לחברת B&H, בעלת השליטה ב'סופר דרינק'. העובדים - בהם חרדים רבים - טוענים כי לא קיבלו שכר עבודה על החודש שעבר (כלכלה)
ליצמןנתניהו מתכנן קיצוץ ענק; ליצמן מתנגדאדריאן פילוט6
ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון הודיעו כי יביאו מחר לאישור הממשלה קיצוץ רוחבי - שעשוי להצטבר לאורך השנים ליותר מ-20 מיליארד שקל. ליצמן: "מתנגד נחרצות" (חדשות)
אחרי טמפו: גם החברה המרכזית למשקאות מייקרת את הבירהאחרי טמפו: גם החברה המרכזית למשקאות מייקרת את הבירהנורית קדוש, כלכליסט
בירה קרלסברג בבקבוק 330 מ"ל תתייקר ב-2.8%, ובירה טובורג - ב-3.2%; החברה לא תייקר את הבירות הפחות פופולריות סטלה ארטואה, וינשטפן והוגרדן (כלכלה)
המשתתפים הרבים בכנסמאות השתתפו באירוע הכלכלה "מה שקורה עכשיו" של פאגיכיכר בשיתוף פאג"י
אירוע הכלכלה והאקטואליה של פאגי - "מה שקורה עכשיו", התקיים השנה בפעם השניה במלון לאונרדו פלאז'ה בירושלים (כלכלה, שיווקי)
חברת סופר דרינק קורסת: 'צברה מוניטין רב'חברת סופר דרינק קורסת: 'צברה מוניטין רב'אלי רוטמן28
חברת המשקאות הקלים סופר דרינק, הפופולרית במחוזות מסוימים בציבור החרדי ואף מעסיקה עובדים רבים מבני המגזר, נקלעה למשבר פיננסי חריף, המאיים על קיומה (בארץ)
אילוסטרציהבתום המגעים: נמנעה השביתה במשקכיכר השבת1
מו"מ אינטנסיבי בין יו"ר ההסתדרות, שר האוצר, שר העבודה והרווחה ושר הבינוי והשיכון הביא להסכמות, בעניין הסדרת נושאי הבטיחות במקומות העבודה, ובענף הבנייה בפרט (כלכלה)
משה אבוטבולהבחירות מאחורינו: המועמדים בחובות עתקצבי זרחיה5
שבוע לאחר הבחירות לרשויות המקומיות מתברר כי לא מעט מהמועמדים ברחבי הארץ הפסידו אך נותרו עם חובות ענק של מיליונים • מאלקין בירושלים ועד אבוטבול בבית שמש (חדשות)
הלילה: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרהלילה: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרכיכר השבת1
מחיר הדלק יירד הלילה ויעמוד על 6.48 ש"ח לליטר 95 אוקטן. בחודש שעבר מחיר הדלק נותר ללא שינוי. הסיבה לירידת המחיר: ירידה משמעותית במחירי הנפט העולמי (כלכלה בארץ)
רמי לוירמי לוי מכר 1.7% ממניות הרשת ב-45 מיליון שקלנורית קדוש, כלכליסט
בעל רשת שיווק השקמה מצמצם את אחזקותיו ברשת ויורד מתחת ל-40%. הקונה חברת הפניקס העלתה את אחזקותיה ל-5.01% והפכה לבעל עניין (כלכלה בארץ)
ניסוי בברק  8777 מיליון דולר: מערכת ברק 8 תימכר להודודניאל הרץ
תע"ש תספק מערכות הגנה אווירית LRSAM ממשפחת 'ברק 8' בהיקף של כ-777 מיליון דולר להודים. ברק 8 נמכרה בשנים האחרונות בהיקף כולל של מעל 6 מיליארד דולר (כלכלה בארץ)
השר כחלוןאיום: 'אם לא תוריד את המס, נעשה שיימינג'עמרי מילמן, שירות כלכליסט
בכנס לשכת יועצי המס באילת, סיפר שר האוצר כחלון על יחסיו עם ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו משתי מפלגות שונות. זה מתח מובנה. היחסים בינינו - למה לא" • סקירה מפורטת (כלכלה)
כחלון וארדןהקיצוץ שיאפשר את העלאת שכר השוטריםעמרי מילמן
מתווה העלאה קובע כי התשלום רטרואקטיבית ייפרס על פני 15 שנה עד 2034. בשלב זה מדובר ב-1.2 מיליארד שקל בשנה שיקוצצו מתקציבי יתר משרדי הממשלה (כלכלה בארץ)
גרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהגרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהדניאל הרץ
נמדד גרעון חריג של 8.4 מיליארד שקל, גבוה בהרבה מהגירעון בתקופה המקבילה אשתקד. במקביל כחלון ממתכנן הורדת מסים נוספת שיכולה רק להחמיר את המצב (כלכלה)
מה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפוניםמה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפוניםכיכר השבת5
הצרכן עדיין לא מרגיש בכיסו את העלייה בשווי המלפפונים - זינוק בשיעור של כ-60 אחוז במחיר למשווק - בגלל האסטרטגיה של רשתות השיווק למכור ירקות במחירי הפסד • מה הגורם לזינוק? (צרכנות)
פרופ' אמיר ירוןהמודל הכלכלי שקנה לנגיד הבא פרופ' ירון הכרה בינלאומיתאדריאן פילוט, כלכליסט
ירון קיבל הכרה בינלאומית משמעותית בזכות מודל שפיתח עם הכלכלן ראווי בנסל, המראה כיצד סיכונים שצפויים בעוד 30 שנה קובעים אם נבזבז או נחסוך היום (כלכלה בארץ)
מנוע פולקסווגן TSIיש לכם פולקסווגן ישנה? קבלו 800 ש"חתומר הדר, שירות כלכליסט2
בעלי המכוניות מהשנים 2009-2012: ייתכן שאתם זכאים להטבה לביצוע טיפולים ברכב - זאת בעקבות תביעה ייצוגית, על תקלה אפשרית בשרשרת התזמון של דגמים אלו (רכב)
רפת פרה פרותמחיר החלב הגולמי משנה כיוון: יורד ב-5 אג' לליטר, אבל הצרכנים לא ייהנו מזהנורית קדוש, כלכליסט
נבלם רצף התייקרויות של קרוב לשנתיים עם ירידת מחיר המטרה ל-2.02 שקל לליטר ובעוד 3 חודשים צפוי מחיר המטרה לרדת בכ-10 אגורות נוספות . כשעלה מחיר החלב הגולמי בשנתיים האחרונות לא עלה מחיר המוצרים שבפקוח לצרכנים (כלכלה)
מפקד חיל האוויר ברוסיההרוסים: ישראל אשמה בהפלת המטוסynet2
דובר משרד ההגנה הרוסי אמר כי ראשי צה"ל לא מעריכים את היחסים עם מוסקבה והאשים את ישראל באחריות להפלת המטוס. לדבריו, חיל האוויר הישראלי הטעה את הרוסים (עולם)
גפני וכחלוןהאוצר מבקש להעביר עודף תקציבי של 4.6 מיליארד שקלצבי זרחיה
ועדת הכספים תדון מחר בשורה של בקשות להעברות תקציביות, בהן 40 מיליון שקל לתגבור לימודי היהדות ו-46 מיליון שקל למשרד הדתות (כלכלה בארץ)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרמחיר הבנזין יעלה במוצ"ש ב-2 אג' לליטרליאור גוטמן, כלכליסט
בלילה שבין שבת לראשון יתייקר מחיר הבנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) ויתקבע על 6.59 שקלים לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי (כלכלה)
דנקנר, בבית המשפטנוחי דנקנר מגיב להחמרה בעונשו: "באלול?"אלי רוטמן14
לאחר החמרת עונשו היום בבית המשפט העליון משנתיים מאסר ל-3 שנים, מגיב לכך איש העסקים נוחי דנקנר, בשיחות סגורות, ומגלה כי חודש אלול נסך בו תקווה שיזוכה (אקטואליה)
חשמל סולארירוצים להרוויח כסף מייצור חשמל על הגג?ליאור גוטמן, כלכליסט
חברת החשמל הודיעה על הרשמה לשלב הראשון של מכסה של כ-300 מגה וואט, מתוך הסדרה של כ-1,600 מגה וואט בסך הכל. עפ"י רשות החשמל, עלות מערכת קטנה, בהספק של 6-4 קוט"ש שעשויה להספיק לצרכי בית אב, נעה בין 30 ל-70 אלף שקל (כלכלה)
אדוארדו אלשטייןהמיליארדר החרדי הפסיד עשרות מיליוניםדניאל הרץ9
חברת אי.די.בי פיתוח בבעלותו של איש העסקים החרדי אדוראדו אלשטיין הפסידה בשנה האחרונה עשרות מיליוני שקלים בעיקר בשל השקעה כושלת במטבע ווירטואלי (כלכלה)
הבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדהבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדדרור רייך, כלכליסט1
אחרי השמחה והמחמאות בעקבות רכישת סודהסטרים על ידי קבוצת פפסיקו העולמית מגיע שלב המענק הכספי לעובדים. מדובר בבונוס בהיקף של עד 46.6 מיליון שקל לכלל העובדים (כלכלה)
בנק ישראל"קיצוץ הקצבאות לא הוציא חרדים לעבודה"עמרי מילמן, כלכליסט3
בניגוד לדעה הרווחת בישראל, חטיבת המחקר של בנק ישראל מצאה כי קיצוץ קצבאות הילדים על ידי נתניהו לא באמת הביא לשינוי במספר החרדים בשוק העבודה הכללי (כלכלה בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook