ים המלח פרויקט תעלת הימיםבעקבות לחץ מירדן: הממשלה תאשר מחדש את תעלת הימיםליאור גוטמן, כלכליסט1
שש שנים לאחר חתימת החוזה להקמתו - הממשלה תאשר החודש שוב את קידום פרויקט תעלת הימים. העסקה תקדם את הקשר עם ירדן שמצב המים בשטחה הוחמר, אך ישראל עלולה לשלם עבורה מחיר יקר וגם לאבד מים ממקורותיה (בארץ)
שר האוצר משה כחלון וסגן שר הבריאות יעקב ליצמןהאוצר רוצה להשתלט על תאגידי הבריאותאדריאן פילוט, כלכליסט
תאגידי הבריאות הממשלתיים מנהלים יחד כ־3 מיליארד שקל ומשמשים כזרוע הביצוע של בתי החולים לגיוס רופאים, רכישת ציוד, מימון מחקרים וקיצור תורים. כעת האוצר דורש לחייב אותם להגדיל בשיעור ניכר את היקף הכספים שהם מעבירים לבתי החולים, כדי לכסות גירעונות, במקום שיכוסו מתקציב המדינה. האוצר דורש גם להגדיל את שליטתו בתאגידים ואיים לקצץ 55 מיליון שקל מתקציב הבריאות אם לא ייענו דרישותיו
בעל עסק קטן בבית קפה עסקים קטניםאין לכם משרד? הקפה לא נחשב להוצאותעמרי מילמן, כלכליסט
חברת "משרד בקפה" הקימה אפליקציה שמאפשרת לבעלי עסקים שלא מחזיקים משרד ונאלצים להפגש עם לקוחותיהם בבתי קפה להכיר בחלק מההוצאות שלהם לצורכי מס. רשות המסים הצהירה שאינה מכירה במיזם והחברה תבעה אותה. השופט דחה את התביעה וסייג כי לאור העלייה בעסקים כאלה, על רשות המסים לשנות את דיניה (כלכלה)
שחר איילוןסופית: שחר איילון יפרוש מרכבת ישראל עוד 3 חודשיםליאור גוטמן1
רכבת ישראל הודיעה כי היו"ר והמנכ"ל הגיעו לסיכום משותף כי איילון יסיים את תפקידו. עד אז לדבריהם "תוקם ועדת איתור שתקיים תהליך סדור למינוי מנכ"ל חדש" (כלכלה, חדשות)
עו"ד אפי נוהאפי נוה התפטר מהוועדה למינוי שופטיםענת רואה1
ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה הודיע שהוא מתפטר מהוועדה למינוי שופטים, זאת בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, הכולל קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק הכניסה לישראל (חדשות)
כמה עולה לנו מערכת הבחירות לכנסת?כמה עולה לנו מערכת הבחירות לכנסת?דניאל הרץ
הבחירות שהוקדמו מנובמבר לאפריל 2019 לא משנות את התקציב השנתי, אך עדיין עולות למשלם המיסים הישראלי כשני מיליארד שקל לכל הפחות - בעיקר בגלל השבתון (בארץ)
אסםאסם מקפיאה את העלאת המחיריםנורית קדוש3
מנכ"ל ויו"ר אסם נועדו עם שר האוצר, בו מסרו נציגי האוצר על פעילותם מול רשות החשמל למתן את העלייה במחירי החשמל ובחינה של ביטול מכסים על חומרי גלם (כלכלה, ארץ)
תבניות ביציםמחיר הביצים יירד רק בכ-10 אגורות לאריזהנורית קדוש, כלכליסט
חצי שנה לאחר ההבטחה להורדת מחיר הביצים בכ-1 שקל לאריזה של תריסר, קבעה ועדת המחירים כי הורדת המחיר תסתכם בכ- 10-15 אגורות (כלכלה בארץ)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהזה הסכום שכנראה תצטרכו להוסיף במאפיהקובי רוזן2
בסיכום בין משרד הכלכלה לבין המאפיות, נראה כי מחירם של 3 מוצרי הבסיס יישאר בעינו ולא יעלה, אך חלה או מאפה שמרים, שלא מוגדרים כמוצרי בסיס, כן יתייקרו (כלכלה, בארץ)
השר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותהשר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותדניאל הרץ1
שר האוצר משה כחלון, הודיע כי ינסה למנוע את גל ההתייקרויות הצפויות בחודש הקרוב בעיקר בשל עליית מחירי החשמל והוא בוחן את האפשרות למנוע את העלייה (כלכלה)
בני גנץהממד החמישי: החברה של בני גנץ - נסגרתהגר רבט2
סוף עצוב לסטארט-אפ הביטחוני שגייס עשרות מיליוני דולרים ממשקיעים. נשיא החברה: "מכרנו את המוצרים ופיטרנו את העובדים, הכל נעשה בצורה מסודרת ובלי דרמה" (כלכלה)
אלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקראלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקרנווית זומר11
קטשופ, קמח תופח, סירופים, פתיתים, ביסלי ושאר חטיפים מלוחים, - למעט במבה, יתייקרו. מטרנה לתינוקות, קפה, פסטה אסם, עוגות ומרבית מוצרי דגני הבוקר והסלטים - לא (כלכלה)
משה גפניהועדה אישרה את העברת הכסף לתחבורהצבי זרחיה, שירות כלכליסט1
עד כה עוכבו כ־400 מיל' ש"ח שיועדו לקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב; כ־300 מיל' ש"ח להגדלת הסובסידיה לאוטובוסים, לרבות תוספת שירות והעלאת שכר נהגים (בארץ)
שיפוץ שיפוצניק שיפוצים בנייהלא יהיה כזה דבר שיפוץ בלי אחריות: מדריך למשפץבילי פרנקל, כלכליסט
חוק “אחריות לעבודות בשיפוצים”, שאושר השבוע, יעניק לצרכנים שנה אחריות על עבודות של 20 אלף שקל ויותר. כל מה שאתם צריכים לדעת (כלכלה בארץ)
תדלוק דלק בנזיןהדלק יוזל ב-47 אג' לליטר ל-6.01 שקליםליאור גוטמן, כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יעמוד על 5.13 שקלים ליטר, ירידה של 41 אג' מחודש קודם. הירידה מיוחסת לצניחה חדה של כ-22% במחיר הדלק באגן הים התיכון, שמקורה בצניחת מחירי הנפט, וירידה של פחות מ-0.5% בשער הדולר (כלכלה)
אילוסטרציהכך תצאו מחובות כספיים - המדריך המלאkikar.co.il בשיתוף לאומי כארד
בדיקה לעומק של הכנסות והוצאות ולאחר מכן חלוקת הוצאות לקטגוריות תאפשר לכם להגיע לתקציב מאוזן. איך עושים זאת ומאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא ליציאה מחובות כספיים(כלכלה, שיווקי)
יו"ר הוועדה ח"כ משה גפניתקציב הביטחון הוגדל ב-1.3 מיליארד שקלצבי זרחיה
בתום דיון סוער, אישרה ועדת הכספים את הגדלת תקציב הביטחון ב-1.3 מיליארד שקל. גפני: "אני יודע על מה מדובר כי הם הסבירו לי והיא חיונית לביטחון ישראל חד משמעית" (ארץ)
סופר דרינקהמפרק: "הפעלת סופר דרינק אינה מעשית"ליטל דוברוביצקי, כלכליסט2
המפרק הזמני של חברת המשקאות בי אנד אייץ', מפעילת המותג הפופולרי במגזר החרדי - 'סופר דרינק', ציין כי הפעלת המפעל אינה מעשית וביקש לשחרר אותו מתפקידו (כלכלה)
ענבל אורהנאמן לנכסי ענבל אור: חשש שתנסה לברוחליטל דוברוביצקי
עו"ד איתן ארז טוען כי ענבל אור ביקשה את דרכונה שנמצא בפרקליטות; ביקש להעבירו למשרדו ושהוא יפקיד אותו בכספת ביהמ"ש; אור: "לא אתן לארז את התענוג שאני אעזוב" (בארץ)
כסף מזומןרכשתם דירה? תאלצו לדווח מאיפה הכסףכיכר השבת4
החל מחודש ינואר הקרוב כל רוכש דירה יאלץ לדווח לרשות המסים איך שילם ומהיכן היה לו את הכסף. בנוסף, לא ניתן יהיה לשלם במזומן על עסקאות - מעל 11 אלף שקלים (בארץ)
הכנ"רית סיגל יעקביהכנ"רית סיגל יעקבי מבקשת להדיח את הנאמניםענת רואה, שירות כלכליסט1
הכנרית מבקשת להחליף לאלתר את שלושת הנאמנים עו"ד אביב פריצקי, עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית שמונו לאולם האירועים היוקרתי שנמכר כבר לפני שנה וחצי (כלכלה)
נתניהו, כחלון וגפני בועדת הכספיםOECD: ישראל בדרך לרשימת 'מעלימות מס'אדריאן פילוט, שירות כלכליסט
אנחל גורייה שלח מכתב דחוף לראה"מ נתניהו ולשר האוצר כחלון, בו הוא מפציר בהם לאשר לאלתר את אמנת CRS, שאותה מעכב יושב ראש ועדת הכספים, משה גפני (כלכלה)
סניף קואופרשת "קו-אופ" בקריסה; ספקי המזון בלחץליטל דוברוביצקי ונורית קדוש, כלכליסט
ספקי המזון הגדולים חוששים מיכולת הפירעון של התחייבויות רשת קו־אופ ישראל ומצמצמים את החשיפה לרשת. תנובה חדלה מלספק סחורה לסניפים, אלא אם התשלום במזומן (ארץ)
מייסדי רשת 'אושר עד' בדרך לאקזיט ענקמייסדי רשת 'אושר עד' בדרך לאקזיט ענקגולן חזני, כלכליסט10
קרן ההשקעות אייפקס ישראל מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת מחצית מרשת 'אושר עד' למגזר החרדי, הרשת הרביעית בגודלה בישראל, לפי שווי של מיליארד שקל (כלכלה)
המרכז התעסוקתי במודיעין עיליתההכנסה הגבוהה ביותר לשכיר - בסביון. הנמוכה ביותר – במודיעין עיליתשחר אילן, כלכליסט2
ההכנסה הגבוהה ביותר בקרב העצמאים נרשמה בלהבים שבנגב ובשמשית שבגליל התחתון. בת"א ההכנסה הממוצעת לעצמאי גבוהה ב-16% משל השכיר. השכר הנמוך ביותר בערים הגדולות נרשם בירושלים – 82.5% מהשכר הממוצע במשק
המחסור בבצל: בגלל הסוחרים החמדניםהמחסור בבצל: בגלל הסוחרים החמדניםדניאל הרץ5
סוחרים מחזיקים כמויות בצל גדולות בקירור ולא מעבירים אותם לשוק מתוך רצון לקבל מחיר מופרז. משרד החקלאות קורא לסוחרים ולמגדלים לשחרר את הבצל שיש ברשותם (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook