אלעד  הרב עובדיה  15 מחבלים..  תעמולת..
לחסוך זמן. אילוסטרציההכול סובב סביב הזמן, גם ביום יוםkikar.co.il בשיתוף בנק הפועלים
זמן. מילה בת שלוש אותיות המגלמת בתוכה כל כך הרבה. כל אדם הצריך לעשות שלושה דברים ביחד יודע כי הדבר הכי חשוב הוא הזמן. איך אפשר באמת לחסוך זמן? קבלו דרך יעילה ופשוטה (כלכלה, שיווקי)
מפעל אסם בשדרותאסם קיבלה מענק כספי ותבנה איתו מפעל חדשכיכר השבת
החברה, לה עשרה מפעלים בארץ ושניים נוספים בחו"ל, תשלים עוד השנה את הקמת המפעל החדש ותגייס עשרות עובדים נוספים, וכמובן גם במבה (כלכלה)
משתתפי התוכנית."תכנית משפיעים" לשילוב חרדים בשירות המדינהkikar.co.il בשיתוף ק.מ.ח1
הממונה על התעסוקה במשק: "אנחנו שואפים לכך שיהיו חרדים בשירות הציבורי כדי שהחלטות שמתקבלות במשרדי הממשלה יקבלו התייחסות מגוונת, ובכלל זה התייחסות חרדית ולאו דווקא בעניינים שנוגעים לציבור החרדי" (כלכלה, שיווקי)
מבקר המדינההמבקר בודק: היערכות רשות המים לבצורתאדריאן פילוט
משרד מבקר המדינה עורך בימים אלה ביקורת יסודית ברשות המים שבסופה ייצא דו"ח הבוחן את התמודדות הרשות עם רצף של חמש שנים שחונות, ובכלל זה הבצורת השנה (בארץ)
שפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהשפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהדניאל הרץ
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מתגאה בנתונים המחמיאים: "נתוני האבטלה שמציג הלמ"ס הם ההוכחה למדיניות כלכלית נבונה ואחראית של ממשלת ישראל" (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהבתוך עשור: שכר הרופאים הוותיקים זינקעמרי מילמן1
על פי נתוני הכלכלן הראשי באוצר רופא בעל ותק של עשר שנים הרוויח 790 שקל בכל 2016. השכר הגבוה ביותר - בכירורגיה פלסטית,אחריהם קרדיולוגים ורופאים מרדימים (ארץ)
כחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכיכר השבת2
שר האוצר כחלון חתם על צווים לביטול מכס על מוצרי הלבשה וטקסטיל, חשמל, תמרוקים, צעצועים ועוד. כחלון: "מחזירים את הכסף לאזרחים, מצמיחים את המשק ומוזילים את יוקר המחייה" (כלכלה)
עבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםעבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםכיכר השבת4
כילדים שיחקנו בטרקטורים קטנים ונהננו מזה, מסתבר שיש אנשים שלקחו את האהבה הזאת צעד אחד קדימה והמשיכו לעשות את זה כמקצוע, ולא תאמינו, הם מרוויחים על זה הרבה כסף (כלכלה)
מכון התקנים הישראליהסוף לתקנים אינטרסנטיים למוצרים שוניםדניאל הרץ
תקנים בינלאומיים יאומצו כלשונם ללא התאמות ייחודיות לישראל; שינויים הכרחיים יוגשו ע"י השרים, לא יאוחר מ-60 יום ויאושרו רק ע"י שר הכלכלה, שר האוצר ורוה"מ (כלכלה בארץ)
בתי החולים ימשיכו לספק תחליפי חלב ללא בלעדיותבתי החולים ימשיכו לספק תחליפי חלב ללא בלעדיותכיכר השבת1
הרשות להגבלים עסקיים האריכה בחמש שנים את הצו המחייב את בתי החולים לספק ליולדות תחליפי חלב מכל הסוגים וללא בלעדיות, זאת כדי להגדיל את התחרות (כלכלה)
נתב"גכ-20 מיליון נוסעים עברו בנתב"ג ב-2017תומר הדר
אל על הובילה עם 5.7 מיליון נוסעים, במקום השני טורקיש איירליינס עם כמיליון נוסעים ובמקום השלישי איירופלוט. היעד המוביל היה טורקיה, ממנה המשיכו רבים ליעד אחר (כלכלה)
חנן אפרתי שופט בית משפט השלום ב תל אביביו''ר הוועדה המייעצת לבחירת נציבת שירות המדינה זימן 3 נציבים לשעבר לפגישה – אך "שכח" להגיעאדריאן פילוט
השופט בדימוס חנן אפרתי שבוחן את כישוריה של עופרה ברכה, המועמדת של רה"מ לתפקיד, זימן את הנציבים לשעבר כדי שיספרו על תפקיד הנציב והכישורים הנדרשים. עו''ד רפי נץ-צנגוט, שזומן אף הוא לפגישה, טוען כי שני חברי הוועדה הנוספים מונו שלא כדין
עולים חדשים, אילוסטרציהמשרד האוצר: עולים חדשים עשירים לא יקבלו סל קליטהעמרי מילמן, כלכליסט1
ההצעה מופיעה כחלק מחוברת הפחתות התקציבים שנועדו לממן את כל מהלכי הממשלה החדשים. המהלך אמור לחסוך 100 מיליון שקל למשרד העלייה והקליטה ו-30 מיליון שקל למשרד הבינוי והשיכון שמסייע בשכר דירה לעולים חדשים (כלכלה)
מונה חשמלבשורה לצרכנים: מחיר החשמל יירד ב-2.3%כיכר השבת
מחיר החשמל יירד בעוד שבוע ב-2.3% ומחירו יהיה 46.19 אג' לקווט"ש. על פי רשות החשמל הסיבה לירידה במחירים היא הירידה בשער הדולר והעלייה בצריכה הכוללת (כלכלה בארץ)
נפתלי בנט שר החינוךארגוני הנוער מחכים לתקציב השוויוני ‑ אבל בנט לא חותםספי קרופסקי
שר החינוך מעכב תקנות שיגדילו את תקציב ארגוני הנוער בישראל. הנפגעים העיקריים: ארגונים שפועלים עם נוער מקבוצות מיעוט, כגון ערבים ויוצאי אתיופיה, שהתקנות החדשות הבטיחו להם הקצאה שוויונית יותר. במשרד החינוך העדיפו לא להגיב
מימין קובי מימון ו יצחק תשובהמדפסת כסף: תור הזהב של בעלי מאגר תמר, תשובה ומימוןליאור גוטמן
הסכם עקום עם חברת החשמל, תחרות מוגבלת והוראה ממשלתית לצמצום השימוש בפחם עומדים להכניס לשותפים במונופול הגז הטבעי תמר הרבה מאוד כסף בשנתיים הקרובות. הפטור שקיבלו ממס ששינסקי מבטיח שהציבור לא ייהנה מכל הטוב הזה עד 2020
הישג למובילאיי: השת"פ עם ברצלונה יתרחב לכל ספרדהישג למובילאיי: השת"פ עם ברצלונה יתרחב לכל ספרדכיכר השבת2
החברה שהודיעה לפני מספר חודשים על שיתוף פעולה עם עיריית ברצלונה שיילחם בתאונות הדרכים, הודיעה כי השת"פ יתרחב לכל רחבי ספרד(כלכלה)
טיפול מוסך רכב תיקון4 יבואניות רכב עתרו נגד משרד התחבורה בנושא היבוא המקבילתומר הדר
יוניון מוטורס, סמל"ת, קבוצת קרסו וחברת המזרח טוענות שיצרני הרכב מסרבים לשלם על תביעות אחריות לרכב שהגיע ארצה ביבוא מקביל
אילוסטרציההמלונות והמסעדות - נגד גירוש המסתנניםאלי רוטמן4
באפריל צפויה לצאת לדרך תכנית חדשה במסגרתה יגורשו מישראל אלפי נתינים זרים מסודן ואריתריאה, ובענפי ההסעדה והמלונאות חוששים מקריסה: "מי ינקה במקומם?" (אקטואליה)
מימין שאול אלוביץ' ו בנימין נתניהותושב צהלה: נתניהו קיים פגישות גם בביתו של אלוביץ'אביב גוטר ותומר גנון
שכנו של בעל השליטה בבזק הגיש תצהיר לפיו ראה את רה"מ מגיע אליו מספר פעמים בשנים האחרונות. זאת בנוסף לפירוט הפגישות ביניהם שנחשף בחמישי, ומתאר רק שבע פגישות שנערכו במעון ראש הממשלה; נתניהו מכחיש כי ביקר בביתו של אלוביץ'
שר האנרגיה יובל שטייניץשרי האנרגיה והגנת הסביבה הנחו את חברת החשמל להפחית בעוד 10% את השימוש בפחםליאור גוטמן
אם חברת החשמל תעמוד ביעדיה החדשים השימוש שלה בפחם יפחת בכ-30% מאז ההנחיה הראשונית ב-2015 לצמצם את השימוש בדלק המזהם הזה. ההנחיה החדשה תוביל להפחתה בזיהום אוויר שמקורו בתחנות הכוח הפחמיות
איתן כבל חבר כנסת המחנה הציוניאושר לקריאה שנייה ושלישית: חברות יחויבו לפרט ממה מורכב התשלום הקבוע בחשבונותשחר אילן
ועדת הכלכלה אישרה הצעת חוק לפיה בעל עסק יוכל לגבות "דמי שימוש קבועים" בעסקה מתמשכת, אך ורק אם יפרט בחשבונית את המרכיבים שעבורם נגבה התשלום
אליעזר שקדי מנכ"ל אלעל לשעבראלופים לפוליטיקה: עתירה מבקשת לבטל את הצינון על הבכירים הביטחונייםמשה גורלי
ח"כ אלעזר שטרן והאלוף במיל' אליעזר שקדי עתרו לבג"ץ, בה הם טוענים כי הכנסת קבעה תקופת צינון ארוכה במיוחד עבורם, תוך ניצול סמכותם של הח"כים "על מנת למנוע התמודדות עתידית על תפקידם בדרך דמוקרטית"
הארכת מעצר צוללות אבריאל בר יוסף 17.7.17ועדת צמח: רמז ראשון לפרשת הצוללותליאור גוטמן
ועדת צמח היתה לא רק הזירה לגיבוש כללי המשחק ביצוא הגז, אלא גם הבמה הראשונה לפעילותו של אבריאל בר יוסף לטובת טיסנקרופ, שישב בוועדה כנציג המועצה לביטחון לאומי
הועידה לאנרגיה 4.4.17 יובל שטייניץ שר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמיםשטייניץ מקים צוות שיבחן מחדש את המכסות ליצוא גזליאור גוטמן
משרד האנרגיה מקים צוות שיבחן מחדש את צורכי הגז הטבעי של ישראל, כפי שקבעה הממשלה בעת שאישרה את מסקנות ועדת צמח. בשל התמורות שחלו במשק האנרגיה בשנים האחרונות, השאלה הגדולה היא אם הוועדה תגדיל את היקף היצוא
כמה כסף ישראלים נותנים מתנה באירועים?כמה כסף ישראלים נותנים מתנה באירועים?כיכר השבת9
אמנם הסקר נערך ברובו על בני המגזר החילוני, אך עדיין הוא מלמד הרבה על אותם אלו שמעדיפים להשקיע באירוע החתונה שלהם. גובה הצ'ק הממוצע עומד על 300 (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook