bhr ci trmh  pawer  אבא  אגיביס
הייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניהייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניכיכר השבת
הגידול המהיר בייצוא הקפיץ את ישראל מהמקום האחרון ב-2015 למקום ה-8 אשתקד, בהשוואה למדינות ה-OECD. בנוסף, קצב הגידול ביצוא גבוה יותר מהגידול בסחר העולמי (כלכלה)
בוס צועק על עובדהציקו לכם? לא תוכלו לתבוע את המתנכליםמעין מנלה, שירות כלכליסט
למעלה ממחצית מהשכירים בישראל חוו הצקות בעבודה. למרות התופעה השכיחה, עובדים שסבלו מהתעמרות לא יכולים לתבוע את מי שהתנכל להם אם הוא לא המעסיק (ארץ)
הלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרהלילה בחצות: הדלק יוזל ב-12 אג' לליטרליאור גוטמן, שירות כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יירד ל-5.34 שקלים לליטר. ההוזלה מיוחסת לירידה של כ-5% במחיר הבנזין באגן הים התיכון, כמו גם ירידה של כ-1% בשער הדולר (כלכלה)
מנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתמנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתכיכר השבת2
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, הודיעה על סיום כהונתה לאחר כ-7 שנים בתפקיד ולאחר כ-15 שנים בקבוצת לאומי. יו"ר לאומי: "הודעתה מצערת אותי מאוד" (כלכלה, ארץ)
ריכטר, בהשקת מפלגת ברקהכירו את קובי ריכטר, הטאלנט העסקי של ברקחזי שטרנליכט, שירות כלכליסט
ריכטר ידוע בעיקר כיזם פורה, כזה שרשם אקזיטים, שאף גררו אותו למאבקים משפטיים שאותם ניצח לבסוף. אתמול, הצטרף למפלגה החדשה של ראש הממשלה לשעבר ברק (פוליטי)
התייקרות המים תייקר גם מוצרים נוספיםהתייקרות המים תייקר גם מוצרים נוספיםליאור גוטמן, שירות כלכליסט
העלייה השנייה של תעריף המים מתחילת השנה הקפיצה אותו כבר ב־6.6%, עקב רכישה מיותרת של מים מותפלים. מתחילת יולי נשלם יותר גם על מוצרי מזון נוספים (כלכלה ארץ)
מאיפה הכסף? הצביעות של ליברמן ולפידמאיפה הכסף? הצביעות של ליברמן ולפידעמרי מילמן, שירות כלכליסט
באותה נשימה שליברמן מתריע מפני הגרעון הגבוה, הוא גם דורש להגדיל את תקציב הביטחון בעוד מיליארדים. לפיד מצידו כבר התרחק מהאחריות הפיסקלית • המדינה לא במשבר (טור)
אילוסטרציהישראל חוזרת למיסוי רכב גורף של 83%תומר הדר2
משרד האוצר יקצץ את הטבות המס על רכבים ירוקים המזהמים פחות ומונעים חלקית בחשמל. המהלך מנוגד למגמה במדינות ה־OECD, ויהפוך את ישראל למדינה חריגה שבה המיסוי עיוור לחלוטין, (כלכלה, רכב)
מצלמת מהירות.מצלמות המהירות הן דחלילים ב-300 מיליון שקלאודי עציון ותומר הדר3
המשטרה מצלמת, אבל לא אוכפת: בעקבות משפט האמינות - נודע ואושר ע"י המשטרה והפרקליטות כי המצלמות הכתומות משמשות רק להנפקת דו"חות על חציית צומת באדום (תחבורה)
ארכיוןעליות המחירים השאירו את הצרכנים בביתנורית קדוש, כלכליסט3
מכירות המזון עלו מתחילת השנה ב-2%, שיעור נמוך בהתחשב בעליות המחירים שהיו אמורות להוביל לצמיחה חדה • התייקרות החלב צפויה להפשיר את הקיפאון (כלכלה, בארץ)
אדוארדו אלשטייןיד ימינו החרדי של אדוארדו אלשטיין התפטרגולן חזני, שירות כלכליסט
שולם לפידות, יד ימינו של אדוארדו אלשטיין, המכהן כמנכ"ל אי.די.בי פתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות, הודיע היום באופן מפתיע לדירקטוריון קבוצת אי.די.בי. על התפטרותו (כלכלה)
נתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםנתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםיוני גבאי1
לפי הפתרון, הממשלה תתקצב את הצהרונים בארבעת החודשים הבאים עד לבחירות, ומשרד האוצר התחייב להמשיך בתכנית הסבסוד. ההצעה תעלה לאישור הממשלה (כלכלה)
העיר עפולהאיזו עיר הכי יציבה? הדירוג הפיננסי המלאכיכר השבת3
דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות והמועצות המקומיות של CofaceBdi מעלה כי ירושלים מדורגת במקום ה-29, עפולה 20, תל אביב 11 וחיפה ב-33 • הרשימה המלאה: בפנים (ארץ)
כרמל ואטיאס, המוכר והקונההעסקה אושרה: נתיב החסד תקנה את ברכלדוד הכהן10
למעט הסתייגות קלה, אישרה רשות התחרות את עסקת המיזוג הענקית בשוק הקמעונאות החרדי, במסגרתה תרכוש הרשת של שמואל אטיאס - את זו שבבעלות כרמל (אקטואליה)
מרים אדלסוןמרים אדלסון - האדם העשיר ביותר בישראלאלי רוטמן11
כך עקפה ד"ר מרים אדלסון, רעייתו של שלדון, את כלל עשירי ישראל, והגיעה למקום הראשון ברשימת העשירים המקומיים, בפער עצום מכולם • וגם: מי ומי בעשירייה הראשונה (כלכלה)
מנהלי קרנות הון סיכון ביפןקרן יפנית תשקיע 100 מיליון דולר בישראלצלי גרינברג, כלכליסט1
חברה יפנית גייסה 375 מיליון דולר לקרן הון סיכון שהקימה להשקעות בארה"ב, הודו וישראל; החברה מכוונת לתחומי הפינטק, למידת מכונה, מציאות מדומה וביג דאטה (כלכלה)
לפיד ועופרדיווח: עידן עופר ביקש לרגל אחרי יאיר לפידאביאור אבו1
לפי תחקיר "עובדה", בשנת 2014 שכר עופר את שירותי 'בלאק קיוב' ודרש שתרגל אחרי חברים בוועדת ששינסקי 2; בלאק קיוב מכחישה: "עופר לא היה לקוח שלנו" (אקטואליה)
קלפיתקציבה של ועדת הבחירות יוגדל בחקיקהצבי זרחיה, שירות כלכליסט
התקציב יוגדל ב-35% ל-382 מיליון שקל. העובדים יקבל תוספת של 40% לשכר שקיבלו בבחירות האחרונות והוועדה תזכה בהקלות בהתקשרויות עם עובדים וספקים (כלכלה)
חנות שופרסלשופרסל עושה עוד צעד לשליטה בשוק המכולותנורית קדוש, כלכליסט
הרשת במגעים לרכישת חברות הפצה שיאפשרו לה לספק הזמנות גדולות לבעלי עסקים קטנים. עם השלמת המהלך תשלח שופרסל סוכני מכירות לאלפי מכולות
בנימין נתניהו ואלירז שדה' ליכוד TVהליכוד לא יפעיל את אתר "הליכוד TV" במערכת הבחירות הקרובהצבי זרחיה, כלכליסט1
כך לפי גורמים במפלגה, זאת לאחר שלפי ההערכות הפעילות של האתר לא היתה אפקטיבית מספיק לנוכח ההשקעה הכספית הגדולה שנדרשת משידורים מסוג כזה (כלכלה)
עיריית ירושלים תלותית, הכנסותיה יורדותעיריית ירושלים תלותית, הכנסותיה יורדותשחר אילן1
המבקר יוסף שפירא פירסם דו"ח מיוחד לרגל יום ירושלים שמצא כי גודל המענק הניתן לבירה על ידי הממשלה זינק ב-13%, במקביל חלה ירידה עקבית בהכנסות העירייה (כלכלה)
אילוסטרציהכל ח"כ יקבל 220 אלף ש"ח ל5 חודשי בטלהצבי זרחיה, שירות כלכליסט13
אחת המשמעויות הכספיות של פיזור הכנסת שנבחרה לפני כחודש וחצי היא תשלום משכורות לח"כים שלא יעשו כל עבודה פרלמנטרית. ומה הספיקו לעשות? לקחת הלוואות (כלכלה)
במוצ"ש: מחיר הדלק יירד ב-14 אג'  לליטרבמוצ"ש: מחיר הדלק יירד ב-14 אג' לליטרליאור גוטמן
בלילה שבין שבת קודם ליום ראשון, ליטר בנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) יימכר ב-6.37 שקלים לליטר, במקום 6.51 שקלים לליטר כיום - ירידה של 14 אגורות לליטר (כלכלה)
קופיקס מדווחת על העמקת ההפסד; סגרה 5 סניפים בשבוע האחרוןקופיקס מדווחת על העמקת ההפסד; סגרה 5 סניפים בשבוע האחרוןנורית קדוש, כלכליסט7
הרשת מסכמת את הרבעון הראשון עם הפסד של 4.8 מיליון שקל, מול 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018; מכירות רשת הקפה ירדו ב-20%, מכירות המרכולים ירדו ב-3% (כלכלה)
פלפלמחיר הפלפל עולה: נמכר תמורת 25 ש"חכיכר השבת4
המחסור בפלפלים ממשיך, והמחירים מזנקים. בחנויות "הזולות" המחיר עומד על 15 שקל, ובחנויות "היקרות" יותר המחיר יכול להגיע אף ל-25 שקל לקילו פלפל (כלכלה, בארץ)
ישיבת ממשלה, אילוסטרציהכמה תעלה לנו תוספת חמשת שרי הממשלה?צבי זרחיה, שירות כלכליסט3
לפי ההצעה הנשקלת על ידי בנימין נתניהו, הממשלה החדשה בראשותו תמנה 26 שרים ו-8 סגני שרים - חמישה שרים יותר מאשר בזו שהתפזרה: כמה זה יעלה למשלמי המיסים? (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook