מנהרות  מרדף  מרדף אחרי..  נוסה נוסה
ניסוי בברק  8777 מיליון דולר: מערכת ברק 8 תימכר להודודניאל הרץ
תע"ש תספק מערכות הגנה אווירית LRSAM ממשפחת 'ברק 8' בהיקף של כ-777 מיליון דולר להודים. ברק 8 נמכרה בשנים האחרונות בהיקף כולל של מעל 6 מיליארד דולר (כלכלה בארץ)
השר כחלוןאיום: 'אם לא תוריד את המס, נעשה שיימינג'עמרי מילמן, שירות כלכליסט
בכנס לשכת יועצי המס באילת, סיפר שר האוצר כחלון על יחסיו עם ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו משתי מפלגות שונות. זה מתח מובנה. היחסים בינינו - למה לא" • סקירה מפורטת (כלכלה)
כחלון וארדןהקיצוץ שיאפשר את העלאת שכר השוטריםעמרי מילמן
מתווה העלאה קובע כי התשלום רטרואקטיבית ייפרס על פני 15 שנה עד 2034. בשלב זה מדובר ב-1.2 מיליארד שקל בשנה שיקוצצו מתקציבי יתר משרדי הממשלה (כלכלה בארץ)
גרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהגרעון חריג: חשש לקיצוץ בתקציבי הממשלהדניאל הרץ
נמדד גרעון חריג של 8.4 מיליארד שקל, גבוה בהרבה מהגירעון בתקופה המקבילה אשתקד. במקביל כחלון ממתכנן הורדת מסים נוספת שיכולה רק להחמיר את המצב (כלכלה)
מה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפוניםמה עומד מאחורי הזינוק בעלות המלפפוניםכיכר השבת5
הצרכן עדיין לא מרגיש בכיסו את העלייה בשווי המלפפונים - זינוק בשיעור של כ-60 אחוז במחיר למשווק - בגלל האסטרטגיה של רשתות השיווק למכור ירקות במחירי הפסד • מה הגורם לזינוק? (צרכנות)
פרופ' אמיר ירוןהמודל הכלכלי שקנה לנגיד הבא פרופ' ירון הכרה בינלאומיתאדריאן פילוט, כלכליסט
ירון קיבל הכרה בינלאומית משמעותית בזכות מודל שפיתח עם הכלכלן ראווי בנסל, המראה כיצד סיכונים שצפויים בעוד 30 שנה קובעים אם נבזבז או נחסוך היום (כלכלה בארץ)
מנוע פולקסווגן TSIיש לכם פולקסווגן ישנה? קבלו 800 ש"חתומר הדר, שירות כלכליסט1
בעלי המכוניות מהשנים 2009-2012: ייתכן שאתם זכאים להטבה לביצוע טיפולים ברכב - זאת בעקבות תביעה ייצוגית, על תקלה אפשרית בשרשרת התזמון של דגמים אלו (רכב)
רפת פרה פרותמחיר החלב הגולמי משנה כיוון: יורד ב-5 אג' לליטר, אבל הצרכנים לא ייהנו מזהנורית קדוש, כלכליסט
נבלם רצף התייקרויות של קרוב לשנתיים עם ירידת מחיר המטרה ל-2.02 שקל לליטר ובעוד 3 חודשים צפוי מחיר המטרה לרדת בכ-10 אגורות נוספות . כשעלה מחיר החלב הגולמי בשנתיים האחרונות לא עלה מחיר המוצרים שבפקוח לצרכנים (כלכלה)
מפקד חיל האוויר ברוסיההרוסים: ישראל אשמה בהפלת המטוסynet2
דובר משרד ההגנה הרוסי אמר כי ראשי צה"ל לא מעריכים את היחסים עם מוסקבה והאשים את ישראל באחריות להפלת המטוס. לדבריו, חיל האוויר הישראלי הטעה את הרוסים (עולם)
גפני וכחלוןהאוצר מבקש להעביר עודף תקציבי של 4.6 מיליארד שקלצבי זרחיה
ועדת הכספים תדון מחר בשורה של בקשות להעברות תקציביות, בהן 40 מיליון שקל לתגבור לימודי היהדות ו-46 מיליון שקל למשרד הדתות (כלכלה בארץ)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרמחיר הבנזין יעלה במוצ"ש ב-2 אג' לליטרליאור גוטמן, כלכליסט
בלילה שבין שבת לראשון יתייקר מחיר הבנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) ויתקבע על 6.59 שקלים לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי (כלכלה)
דנקנר, בבית המשפטנוחי דנקנר מגיב להחמרה בעונשו: "באלול?"אלי רוטמן11
לאחר החמרת עונשו היום בבית המשפט העליון משנתיים מאסר ל-3 שנים, מגיב לכך איש העסקים נוחי דנקנר, בשיחות סגורות, ומגלה כי חודש אלול נסך בו תקווה שיזוכה (אקטואליה)
חשמל סולארירוצים להרוויח כסף מייצור חשמל על הגג?ליאור גוטמן, כלכליסט
חברת החשמל הודיעה על הרשמה לשלב הראשון של מכסה של כ-300 מגה וואט, מתוך הסדרה של כ-1,600 מגה וואט בסך הכל. עפ"י רשות החשמל, עלות מערכת קטנה, בהספק של 6-4 קוט"ש שעשויה להספיק לצרכי בית אב, נעה בין 30 ל-70 אלף שקל (כלכלה)
אדוארדו אלשטייןהמיליארדר החרדי הפסיד עשרות מיליוניםדניאל הרץ9
חברת אי.די.בי פיתוח בבעלותו של איש העסקים החרדי אדוראדו אלשטיין הפסידה בשנה האחרונה עשרות מיליוני שקלים בעיקר בשל השקעה כושלת במטבע ווירטואלי (כלכלה)
הבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדהבונוס לעובדי סודהסטרים: 18 אלף שקל לכל עובדדרור רייך, כלכליסט1
אחרי השמחה והמחמאות בעקבות רכישת סודהסטרים על ידי קבוצת פפסיקו העולמית מגיע שלב המענק הכספי לעובדים. מדובר בבונוס בהיקף של עד 46.6 מיליון שקל לכלל העובדים (כלכלה)
בנק ישראל"קיצוץ הקצבאות לא הוציא חרדים לעבודה"עמרי מילמן, כלכליסט3
בניגוד לדעה הרווחת בישראל, חטיבת המחקר של בנק ישראל מצאה כי קיצוץ קצבאות הילדים על ידי נתניהו לא באמת הביא לשינוי במספר החרדים בשוק העבודה הכללי (כלכלה בארץ)
מסיבת העיתונאים בין בעלי החברות"סודהסטרים" נמכרת ב-3.2 מיליארד דולרגולן חזני ומיקי גרינפלד, שירות כלכליסט4
מקורב לעסקת הענק, שנעשתה במזומן, מגלה: פפסיקו התחייבה להותיר את פעילות הייצור בישראל לתקופת מינימום של 15 שנים; העסקה תושלם עד חודש ינואר 2019 (כלכלה)
שילמתם על דרכון זמני? הכסף יוחזר לכםשילמתם על דרכון זמני? הכסף יוחזר לכםדניאל הרץ1
שר הפנים אריה דרעי הודיע במפתיע כי מי ששילם יותר על דרכון זמני בנתב"ג, בשל התורים הארוכים שהיו בלשכות משרד הפנים להנפקת דרכונים, יקבל את כספו בחזרה (כלכלה בארץ)
מי ברז. אילוסטרציההמים שלכם התייקרו; ללא כל הודעה מראשאלי רוטמן
אתם לא לבד; אינכם היחידים שלא הבחינו בשינוי לרעה בתעריף חשבון המים החודשי - כלל האוכלוסייה לא זכתה לקבל על כך עדכון מראש או בדיעבד מרשות המים (חדשות)
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבהליקויים בפעילות המשטרתית במגזר הערבינעמי צורף, כלכליסט1
לפי דו"ח מבקר המדינה, עד סוף 2017 הוקמו רק שתי תחנות משטרה בישובים הערביים מתוך 11 שאמורות לקום עד 2020; גם הפער בין מקרי הפשיעה לכתבי האישום לא צומצם (בארץ)
גם מחירי הקרמבו יעלו בקרוב ב-7.5 אחוזיםגם מחירי הקרמבו יעלו בקרוב ב-7.5 אחוזיםדניאל הרץ1
גל עליות המחירים ממשיך: חברת יונילוור הודיעה כי תעלה את מחירו של הממתק הפופולרי ב7.5%. לטענתה העלאת המחירים בשל שכר המינימום ועליית מחירי המרכיבים (כלכלה)
פרופ' מריו בלכר מועמד לתפקיד נגיד בנק ישראלפרופ' מריו בלכר מוביל במרוץ לתפקיד נגיד בנק ישראלאדריאן פילוט, כלכליסט1
ראש הממשלה ושר האוצר צפויים להיפגש עם פרופ' מריו בלכר, בכוונה להסכים על מינויו לנגיד בנק ישראל. בלכר, בעבר נגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה, הועדף על ידי נתניהו גם בסיבוב הקודם (בארץ)
עלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןעלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןצבי זרחיה, כלכליסט3
חודשיים וחצי לבחירות בירושלים והמועמדים עסוקים בגיוס כספים אינטנסיבי. אלקין גייס 1.5 מיליון שקל, ליאון מתכוון לממן את הקמפיין מכספו ועזריה קיבלה ערבות מבעלה (בארץ)
לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?דניאל הרץ1
המשחטות הודיעו לרשתות המזון על העלאת מחירי העופות בטענה למחסור צפוי בשל חג הקרבן המוסלמי ובשל מחירי ההפסד לטענתם. האם הצרכנים ישלמו את העליייה? (כלכלה)
אילוסטרציהטרה מעלה את מחירי מוצרי החלב ב-3.4%דניאל הרץ1
הצרכנים ישלמו: מחלבת טרה הודיעה על העלאת מחירי מוצרי החלב שלא בפיקוח ב1.5%-3.4%. המהלך מגיע אחרי סירוב האוצר להעלות את מחירי החלב שבפיקוח (כלכלה בארץ)
תנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמותנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמונורית קדוש, כלכליסט3
כחלון מסרב לאשר את העלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים כבר 4 חודשים, אז בתנובה הפסיקו לחכות והעלו את מחירי המוצרים הלא מפוקחים. עליית מחירים לצרכנים (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook