פרופ' מריו בלכר מועמד לתפקיד נגיד בנק ישראלפרופ' מריו בלכר מוביל במרוץ לתפקיד נגיד בנק ישראלאדריאן פילוט, כלכליסט1
ראש הממשלה ושר האוצר צפויים להיפגש עם פרופ' מריו בלכר, בכוונה להסכים על מינויו לנגיד בנק ישראל. בלכר, בעבר נגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה, הועדף על ידי נתניהו גם בסיבוב הקודם (בארץ)
עלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןעלות הבחירות למתמודדים בי-ם: 6 מיליוןצבי זרחיה, כלכליסט3
חודשיים וחצי לבחירות בירושלים והמועמדים עסוקים בגיוס כספים אינטנסיבי. אלקין גייס 1.5 מיליון שקל, ליאון מתכוון לממן את הקמפיין מכספו ועזריה קיבלה ערבות מבעלה (בארץ)
לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?לקראת החגים: עלייה במחירי העופות?דניאל הרץ1
המשחטות הודיעו לרשתות המזון על העלאת מחירי העופות בטענה למחסור צפוי בשל חג הקרבן המוסלמי ובשל מחירי ההפסד לטענתם. האם הצרכנים ישלמו את העליייה? (כלכלה)
אילוסטרציהטרה מעלה את מחירי מוצרי החלב ב-3.4%דניאל הרץ1
הצרכנים ישלמו: מחלבת טרה הודיעה על העלאת מחירי מוצרי החלב שלא בפיקוח ב1.5%-3.4%. המהלך מגיע אחרי סירוב האוצר להעלות את מחירי החלב שבפיקוח (כלכלה בארץ)
תנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמותנובה עוקפת את כחלון: הצרכנים ישלמונורית קדוש, כלכליסט3
כחלון מסרב לאשר את העלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים כבר 4 חודשים, אז בתנובה הפסיקו לחכות והעלו את מחירי המוצרים הלא מפוקחים. עליית מחירים לצרכנים (כלכלה)
ביתר עיליתביתר, קרית ספר ועמנואל מקבלות רק חצישחר אילן, שירות כלכליסט1
דו"ח מרכז אדוה חושף את ההעדפה הממשלתית ליישובים הסרוגים והחילוניים שמעבר לקו הירוק: תקציביהם גבוהים ב-119% מהתנחלויות חרדיות וב-46% מעיירות פיתוח (בארץ)
הומלס חסר בית עוני עניישראל ירדה למקום השני בשיעור העניים במערבאדריאן פילוט, כלכליסט
לראשונה זה שנים, ישראל ירדה מהמקום הראשון כמות העניים במערב, שאליו עלתה ארה"ב בפער של 0.1% מישראל. עיקר השיפור נרשם בשיעור העוני של קשישים (בארץ)
מפל בגורד השחקיםחם לכם? למה שלא תפעילו את המפל בבנייןשירות כלכליסט
גורד שחקים במערב סין מתהדר במפל מים "הגדול בעולם", הגולש מחזית המגדל בגובה 108 מטרים. עם זאת, הוא סופג ביקורת כדוגמא לאדריכלות המוגזמת הפופולרין בסין (כלכליסט)
דלק תחנת דלק תדלוק רכב בנזין סולרבשלישי בחצות: מחירי הדלק יתייקרו שובתומר הדר, כלכליסט
בשורה רעה לנהגים: המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.57 שקלים לליטר עלייה של 8 אגורות לליטר (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהמחרתיים בחצות: מחירי הדלק יתייקרואלי רוטמן
לאחר ההעלאה, יעמוד המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת, לצרכן בתחנה בשירות עצמי - על 6.57 שקלים, במה שישקף עלייה של 1.23% מהחודש הקודם (כלכלה)
התעודה לה יזכו המתנדביםרכבת ישראל לאזרחים: תנו לנו פריטים היסטוריים ובואו לעבוד אצלנו - בחינםתומר הדר, כלכליסט1
הרכבת מקימה בימים אלה את "מעגל ידידי מורשת רכבת ישראל", שיורכב ממתנדבים ותורמים. המתנדבים יסייעו בהפעלת מוזיאון הרכבת וחנות המזכרות ויתחייבו למספר משמרות קבועות (כלכלה)
גידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןגידול של עשרות אחוזים ביצוא הישראלי לסין ויפןכיכר השבת1
היצוא הישראלי גדל ב-4% במחצית הראשונה של השנה הוא הסתכם בכ-24.2 מיליארד דולר. ארה"ב והאיחוד האירופי השווקים הגדולים והמשמעותיים ביותר עבור היצוא מישראל (כלכלה)
מנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהמנפלאות התכנון הכלכלי – יוקר מחייהדוד רוזנטל5
פעמים שהביורוקרטיה פשוט מסתרבלת בתוך עצמה ומייצרת אבסורדים. זה מה שקורה כעת במשק החלב בישראל, עקב סירוב כחלון להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח (כלכלה)
שר שלום ג'רבי עם מתנדבים חרדיםמחקר: שירות אזרחי לחרדים נכשל במטרותיושחר אילן, כלכליסט12
השירות האזרחי החרדי, שתוקפו הוארך במסגרת חוק הגיוס, גורם יותר נזק מתועלת ולא תורם לשילוב החרדים - כך עולה ממחקר חדש של המכון הישראלי לדמוקרטיה (חדשות חרדים)
ענבל אור. ארכיוןביהמ"ש סירב לפטור את ענבל אור מחובותיהענת רואה
נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין דן היום בעניינה של אשת העסקים ודחה את בקשת הכונסת הרשמית. אור לא התייצבה לדיון: "היא במקום מבטחים" (כלכלה, בארץ)
סניף של "פוקס" באשדודיעקב הלפרין: 'הקניות באינטרנט - כמו סרטן'יוחנן בלייך23
בכנס אנשי מסחר שהתקיים ביום בתל אביב, איימו בכירי רשתות האופנה לפתוח בשביתה, כמחאה על הקשיים שהסבו אתרי הקניות באינטרנט שעושים להם חיים קשים (אקטואליה)
טיסה לאומןמקומם: החברות מנצלות את הטסים לאומןקובי רוזן8
מידי ראש השנה מתלוננים הנוסעים לציון רבי נחמן שבאומן כי מחירי הטיסות מזנקים במאות דולרים. כעת נחשף כי, ככל הנראה, מדובר בתיאום מחירים. השנה: המחירים ירדו (כלכלה)
פאקרהמיליארדר שפינק את נתניהו 'יטופל נפשית'אלי רוטמן3
שמו של פאקר, מיליארדר אוסטרלי, עלה בעבר לכותרות כחלק מפרשת המתנות, 'תיק 1000', היות והעניק מתנות יקרות לבני הזוג נתניהו. כעת נודע מה הרקע לפרישתו מעסקיו (חדשות)
אילוסטרציהחברת המטוסים: "מעוניינים לשלב חרדים"חזי שטרנליכט, שירות כלכליסט2
יצרנית החלקים ומשפצת מנועי הסילון, "מנועי בית שמש", הקימה מרכז הכשרה לחרדים בצמוד לעיר • מנכ"ל החברה המצליחה, רם דרורי, מספר על תוכניותיו (לימודים, כלכלה)
דואר ישראלועדת השרים אישרה: הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרךאדריאן פילוט, כלכליסט
בשלב ראשון 20% ממניות החברה יוצעו למכרז פרטי לטובת משקיע אסטרטגי בארץ או בחו"ל. הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי בין המתעניינות ברכישה, ענקית הלוגיסטיקה UPS, חברת הדואר הגרמנית ואייפקס (כלכלה)
כתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתכתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתתומר גנון
הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד החשוד המרכזי בפרשה. בית המשפט יתיר לפרסם חלק מהפרטים בעוד כשבוע (בארץ)
במוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרבמוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרליאור גוטמן3
בחצות הלילה שבין שבת לראשון יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי יעלה עד 6.49 שקל לליטר (כלכלה, בארץ)
הסניף בברוקליןרשת 'אושר עד' מתרחבת לניו ג'רזי ומונסידניאל הרץ
רשת המזון החרדית משתלטת על השוק החרדי בארה"ב ופותחת סניפים חדשים בלייקווד ובמונסי ותמכור מוצרים ישראלים ומקומיים. השניים מצטרפים לסניף בברוקלין (בעולם)
שרת המשפטים איילת שקדהצעת החוק של שקד להסדרת קבוצות הרכישהצבי זרחיה ונמרוד בוסו5
שרת המשפטים פרסמה היום את הצעת החוק להסדרת קבוצות הרכישה. בין סעיפי החוק: חיוב המארגנים בהנפקת דו"חות מפורטים בכל חצי שנה, פתיחת חשבון נאמנות נפרד לכל פרויקט והגבלת דמי ההצטרפות לקבוצה (כלכלה)
משרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםמשרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםדניאל הרץ
משרד הכלכלה מבטל את חובת תפירת תווית סימון על ביגוד – עוד צעד בהקלה ברגולציה עבור היבואנים, הורדת חסמי יבוא ובתקווה כי הצעדים יביאו להפחתת יוקר המחיה (כלכלה בארץ)
מזנון הכנסתיוקר המחייה של הח"כים: מזנון הכנסת מעלה מחיריםצבי זרחיה, כלכליסט2
לידיעת חברי הכנסת: מחירי המזון במשכן יעלו החל מיום ראשון הקרוב ביותר מ-3%. מחיר ארוחה בשרית יעמוד על 39 שקלים. גם מחירי השתייה יעלו (כלכלה בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook