C  sefari  אביגדור  אביתר בנאי
בדיון על גירושיןהאבא יצא בשאלה, האם החרדית - תיקנסענת רואה, כלכליסט12
לאחר שהאבא יצא בשאלה והאמא והילדים נשארו חרדים, החליט בית המשפט להטיל קנס כספי על האמא, באם היא תמנע את ביקורי הילדים המשותפים אצל האבא החילוני (ארץ)
מטוס אל על, אילוסטרציהאל על מציגה הפסד שנתי של 52 מיליון דולרכיכר השבת2
למרות עליה של כ-2% בהכנסות החברה, חברת אל על מסיימת את 2018 עם הפסד של 52 מיליון, לאחר שאת השנה הקודמת היא סיימה עם רווח נקי של כ-6 מיליון דולר (תחבורה)
דיווח: חקירה נגד חברת פנגו בחשד להטעייהדיווח: חקירה נגד חברת פנגו בחשד להטעייהקובי רוזן13
עשרות תלונות של צרכנים על גביית כספים ללא ידיעתם, הובילו את הרשות להגנת הצרכן לפתוח בחקירה נגד החברה המפעילה את יישומון החנייה הפופולרי בחשד להטעיה (בארץ)
רומן אברמוביץ, הישראלי העשיר ביותר'פורבס': 21 ישראלים ברשימת עשירי העולםכיכר השבת2
המגזין היוקרתי מגיש את דירוג המיליארדרים הגדולים לשנת 2019: מיהו האיש העשיר בעולם, מיהם אזרחי ישראל העשירים ביותר - ומי המיליארדר הצעיר ביותר? (כלכלה, בארץ)
חלבייקור מוצרי החלב: בג"ץ קבע, אתם תשלמוכיכר השבת5
מוצרי החלב בפיקוח יתייקרו לאחר חג הפסח - כך קבעו שופטי בג"ץ בעתירה שהגישה מחלבת תנובה נגד שר האוצר. בתגובה הודיע כחלון כי ייקל על ייבוא מוצרי חלב לארץ (כלכלה)
כספומט. אילוסטרציהירידה בשימוש במזומנים ובצ'קים; עלייה בכרטיסי חיובכיכר השבת
על פי מחקר שביצר מרכז המחקר והמידע של הכנסת קיימת עליה של קרוב ל-70 אחוזים במספר כרטיסי החיוב המיידי, אך עדיין 50 אחוזים מהעסקאות בישראל נעשות בצ'קים (כלכלה)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבההסתיימה השביתה בשירות התעסוקהאמיר אלון
אחרי 44 יום במהלכם עשרות אלפי מובטלים לא קיבלו דמי אבטלה, סיכמו שר העבודה והרווחה והממונה על השכר באוצר על סיום השביתה והמשך הפעלת תוכנית "מעגלי תעסוקה" במסגרת הסכם קיבוצי חדש המקובל על ועד העובדים (כלכלה)
אבי ניסנקורןניסנקורן יצא לחופשה, בר-דוד ימלא את מקומוליאור גוטמן
אבי ניסנקורן שמתמודד ברשימת "כחול ולבן" הודיע היום להנהגת ההסתדרות על יציאתו לחופשה לאור התמודדותו על מקום בכנסת ה-21; ארנון בר-דוד ימלא את מקומו (כלכלה)
בזכות נתניהוגדל מספר תרומות הישראלים לקרן החדשהשחר אילן, כלכליסט2
גל של תרומות של ישראלים לקרן החל לאחר ההתקפות של נתניהו עליהם, בסה"כ מספר התורמים גדל ל-3,700. סך התרומות לקרן בעולם גדל ב-5% ל-31 מיליון דולר (כלכלה)
אילסוטרציהמשרד החקלאות מתכנן מהפכה לצרכניםדניאל הרץ2
רגילים לבחור את הפירות והירקות בידיים? למשש את הסחורה ולקחת את הטוב ביותר? במשרד החקלאות מתכננים לכם מהפכה. קול קורא לאריזת המוצרים בפלסטיק או ניילון (כלכלה)
מתקן התפלה אשדודמתקן ההתפלה הכושל של מקורות יימכר, החברה תקבל 200 מיליון שקלליאור גוטמן, כלכליסט
מנרב הישראלית וסדיט הספרדית, שהקימו את המתקן,יפצו את מקורות ייזום על התקלות שנרשמו בו מרגע ההפעלה. בכך הגיע לסיומה סאגה שנמשכה כמה שנים (כלכלה בארץ)
תחנת דלק תדלוק מתדלקהערכה ראשונית: מחיר הבנזין צפוי לזנק בסוף החודשליאור גוטמן, כלכליסט
אם לא יהיו שינויים דרמטיים עד סוף החודש במחיר הנפט והדולר - בתחילת חודש מרץ יקפוץ מחיר הבנזין בטווח שבין 20 ל-25 אגורות לליטר (כלכלה בארץ)
ירושליםירושלים: היקרה ביותר בתשלומי הארנונהמיכל מרגלית, שירות כלכליסט1
בבירה תשלמו הכי הרבה על ארנונה למ"ר, כך עולה מנתוני הלמ"ס ל-2017 • את המקום השלישי חולקות בני ברק, גבעתיים וחיפה • ת"א נותרה מחוץ לעשיריה הפותחת (כלכלה)
האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, ארכיוןהתקדים של רבי יקותיאל יוביל למס חתונות?דניאל הרץ10
לפני כשבועיים נקנס רבי יקותיאל אבוחצירא לשלם מעל ל-7 מיליון שקל לרשות המיסים בשל מתנות לחתונות ילדיו, תקדים שיוביל למס על המתנות שמקבלים בחתונה? (חדשות, כלכלה)
חרדי עובדדוח: חרדים מרוויחים יותר ממיעוטים אחריםכיכר השבת1
מדד הגיוון התעסוקתי של משרד העבודה מעלה כי חרדים אקדמאים הם קבוצת המיעוט המשולבת בצורה המיטבית ביותר בשוק העבודה • החרדיות סובלות מפערי שכר (כלכלה)
בני גנץ קיבל 5 מיליון שקל ערבויות מאנשי עסקים, ביניהם אלפרד אקירובבני גנץ קיבל 5 מיליון שקל ערבויות מאנשי עסקים, ביניהם אלפרד אקירובצבי זרחיה, כלכליסט
ראש מפלגת חוסן לישראל קיבל בין השאר מאיש העסקים אקירוב ערבות של 2 מיליון שקל. המפלגה כבר הוציאה כמה מיליוני שקלים על פעילותה. המפלגה פרסמה הבוקר באתר מבקר המדינה את המידע הזה
מוצרי חלב בסופר, סופרמרקטעוד כישלון לכחלון: התייקרות מוצרי החלב בסך 3.4% נכנסת לתוקףנורית קדוש ועמרי מילמן, כלכליסט
כך עולה מתשובת היועמ"ש לבג"ץ, לפיה בשל אי קידום תיקוני חקיקה להסכם החלב שאמור היה למנוע עליית מחירים לצרכן, יש מקום לאמץ את המלצת ועדת המחירים; הדבר מצטרף להפסד שנחל בעתירה נגד התייקרות הטבק לגלגול
מטוס ממריא משדה התעופה הישן לפני סגירתואילת: החל פינוי שדה התעופה לטובת מתחם בילוייםתומר הדר, כלכליסט
ב-140 דונם מתוך שטחו של השדה, יוקמו אטרקציות תיירותיות סביב מבנה הטרמינל הישן של שדה התעופה, שלא יהרס אלא ישמש כלב הפעילות במקום. יתר השטח מיועד למלונות ומגורים ולתעסוקה (כלכלה בארץ)
רכבים חדשים בנמל אשדודירוק מבחוץ יקר מבפנים: למה לאיש לא אכפת מהזינוק במחירי הרכבתומר הדר, כלכליסט1
נוסחת חישוב המס הירוק החדשה תקפיץ את מחירי המכוניות ואת שווי השימוש ברכב חברה באלפי שקלים. אז מדוע הצרכנים נותרים אדישים (כלכלה בארץ)
גואה, הודוארקיע תשיק 2 קווים חדשים: לגואה ולקוצ'יןתומר הדר, שירות כלכליסט
הטיסות לגואה יפעלו אחת לשבוע, ואילו הטיסות לקוצ'ין פעמיים בשבוע. המחירים יהיו החל מ-249 דולר לקוצ'ין, ו-299 דולר לגואה • משך הטיסות - כשבע שעות (תיירות, בעולם)
שר האוצר משה כחלון והנגידה לשעברכחלון השמיץ אך הנגידה נבחרה למצטיינתעמרי מילמן, כלכליסט
שר האוצר משה כחלון ניגח את הנגידה לשעבר קרנית פלוג והפך את הנגידה ואת הבנק המרכזי לשעיר לעזאזל, אבל מגזין "Central Banking" בחר בה לנגידה המצטיינת שלו ל־2018
אילוסטרציהדו"ח המבקר: אלו המחדלים ב'דואר ישראל'עומר כביר3
תורים ארוכים, שירות ירוד וחבילות נעלמות, זמני המתנה בלתי-סבירים בשירות הלקוחות ומבנים לא מונגשים לאנשים עם מוגבלות - אלו רק כמה מהמחדלים והליקויים בדואר (בארץ)
אלי רבינוביץר' אלי רבינוביץ מנהל פעילות בחברה החרדיתכיכר בשיתוף בנק הפועלים1
ר' אלי רבינוביץ, מונה למנהל פעילות בנק הפועלים בחברה החרדית לאחר שבמשך 17 שנות עבודתו במערכת הבנקאית מילא שורה של תפקידים בממשקים תכופים עם ציבור הלקוחות החרדי (כלכלה בארץ, שיווקי)
אילוסטרציהבג"ץ: להשוות מיסי הטבק לגלגול והסיגריותעמרי מילמן, שירות כלכליסט1
הפסיקה אינה מחייבת את כחלון להעלאת המס על הטבק לגלגול, כך שתיאורטית הוא יכול גם להפחית את המס על הסיגריות הרגילות, או ליצור שיעור מס ממוצע חדש (כלכלה)
מחירי הבשר הטרי המיובא ממשיכים לרדתמחירי הבשר הטרי המיובא ממשיכים לרדתדניאל הרץ2
משרד הכלכלה מפרסם את חלוקת המקצה הנוסף של מכסות הבשר הטרי ביבוא פטור ממכס לשנת 2019 – 4,200 טון - ירידה של למעלה מ-10% בהצעת היבואנים למחיר לצרכנים (כלכלה)
זקן כיסה גלגלים ביטוח בריאות ביטוח סיעודיהלמ"ס: ככל שההכנסה גבוהה יותר - כך גם הסיכוי לביטוח משליםמיכל מרגלית, כלכליסט
הנתונים מ-2017 - ל77% מהאוכלוסיה מגיל 20 ומעלה, יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים. יותר ממחצית, כ-53% מבוטחים בשירותי בריאות כללית וכ-25%, רבע מהם, מבוטחים במכבי שירותי בריאות ואילו היתר בקופות החולים מאוחדת ולאומית

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook