njer  www.fsymc..  www..  אורי אבנרי
המאפיות דורשות להעלות את מחירי הלחםהמאפיות דורשות להעלות את מחירי הלחםנורית קדוש, שירות כלכליסט2
כ-3 חודשים לאחר עליית מחירי הלחם תחת צו מחירי הפיקוח ב-3.85% - אנג'ל וברמן דורשות העלאה נוספת במחיר לצרכן בשל התייקרות ברכיב האנרגיה, ב-5% נוספים (כלכלה, בארץ)
בית המשפט הכריע: ה'ביטקוין' אינו מטבעבית המשפט הכריע: ה'ביטקוין' אינו מטבעעמרי מילמן, שירות כלכליסט2
בהמשך לקביעת רשות המסים מלפני מספר שנים, קבע היום ביהמ"ש שהביטקוין הוא נכס ולכן רווחים ממנו חייבים במס, העומד על 25%. "קשה לראות בביטקוין כאוגר ערך" (כלכלה)
תעריף המים יתייקר ב-1.2% - בכפוף לשימועתעריף המים יתייקר ב-1.2% - בכפוף לשימועליאור גוטמן, שירות כלכליסט3
ברשות המים טוענים כי הרגולציה החדשה שהוחלה על תאגידי המים, לרבות הכוונה לצמצם אותם, מיתנה את ההתייקרות החזויה, שאמורה הייתה להיות כפולה (כלכלה)
גם אתם רציתם להכין סלט ולא היה פלפל?גם אתם רציתם להכין סלט ולא היה פלפל?כיכר השבת
לאן נעלמו הפלפלים ממדפי הירקות? אם גם אתם תהיתם מה קרה לירק הצבעוני, מתברר כי החורף המתארך ואי הערכות החקלאים הוביל למחסור זמני • מתי ישובו הפלפלים? (בארץ)
אילוסטרציהדו"ח: טרם ננקטו צעדים להורדת יוקר המזוןנורית קדוש, שירות כלכליסט
בדיקה מדגמית לבחינת רווחיות מחלקת הפירות והירקות העלתה כי קיימים יחסי כוחות לא שווים בין החקלאים לבין המשווקים הגדולים. טרם יושמו המלצות להגברת התחרותיות (כלכלה)
לב לבייב, יו"ר 'אפריקה ישראל'אימפריית לבייב בסביון שווה 100 מיליון שקלתומר גנון, כלכליסט3
רשימת הנכסים שהמשטרה ורשות המסים הקפיאו ליהלומן לב לבייב ומשפחתו, חושפת בתים וקרקעות בשטח של 40 דונם בסביון לבדה, לצד מיליוני שקלים במזומן ויהלומים רבים (בארץ)
אנדרטה בגרמניה"המצפון לא מאפשר להשקיע בגרמניה"אלן גרוס, שירות כלכליסט
אלן גרוס, הבעלים של חברת נדל"ן אמריקאית ובן להורים ניצולי שואה, מספר את סיפור משפחתה של אימו בימי השואה ומסביר את החשיבות של השקעה בכלכלה הישראלית (כלכלה)
"נמגר את עושק השכירים במגזר החרדי""נמגר את עושק השכירים במגזר החרדי"כיכר השבת9
יו"ר ההסתדרות החליט לשים דגש על עובדי המגזר החרדי הסובלים מתנאי עבודה מחפירים בניגוד לחוק, וכעת ינגישו את המידע החסר, ויתאימו אותו במיוחד לעובדים החרדים (כלכלה)
ח"כ הפורש מנחם אליעזר מוזסכמה העלות של הח"כים הפורשים? • סיכוםצבי זרחיה, כלכליסט5
הח"כים הפורשים יאלצו להסתגל לחיים ללא רכב או עוזרים פרלמנטריים. כדי להקל עליהם הם מקבלים מענק של עד 264 אלף שקל, בסה"כ העלות למדינה כ-7.5 מיליון שקל (אקטואלי)
המפעל מחלל השבת ייסגר בגלל החסידים?המפעל מחלל השבת ייסגר בגלל החסידים?שאול כהנא28
חסידות גור החליטה להחרים את מפעל 'פניציה' בהוראת האדמו"ר - בשל העובדה שהנהלת המפעל מחייבת את העובדים להגיע גם בשבת; כעת המקום עשוי להיסגר (כלכלה)
אילוסטרציהעוד עליה: מחיר הדלק יתייקר בכ-20 אגורותדוד הכהן1
לאחר ארבעה חודשים רצופים בהם מחיר הדלק מטפס כלפי מעלה, גם בתחילת החודש הקרוב מחיר הדלק - אוקטן 95 - יטפס בכ-20 אגורות לכל ליטר דלק בנזין (אקטואליה, כלכלה)
באוצר מקווים שהממשלה הנוכחית תצליח למסות את גוגל ופייסבוקבאוצר מקווים שהממשלה הנוכחית תצליח למסות את גוגל ופייסבוקעמרי מילמן, כלכליסט
הממשלה מחפשת דרכים לסגור את הבור התקציבי - ומנסה לקדם מס על המחזור של חברות דיגיטליות, מה שמצריך תיקון חקיקה; במדינות כמו צרפת, מדובר על שיעור בגובה 5%-2% מהמחזור, מה שיוכל להניב מאות מיליוני שקלים בשנה (כלכלה)
אילוסטרציה"הכסף מסנוור, וכשמתחילים קשה להפסיק"צלי גרינברג, שירות כלכליסט2
יותר מ־500 אסירי צוארון לבן מרצים עונשי מאסר בישראל. הווידויים שלהם מסגירים את סיבת הגעתם לכלא: התשוקה לכסף, כוח ומעמד. "שילמנו מחיר על זה שרצינו עוד" (כלכלה)
על כל משרה פנויה, מתמודדים 4 מחפשיםעל כל משרה פנויה, מתמודדים 4 מחפשיםמיכל מרגלית, שירות כלכליסט
לפי נתוני הלמ"ס, הרבעון האחרון של 2018 הוא השני ברציפות שבו חלה עלייה ביחס בין מספר מחפשי העבודה למספר המשרות הפנויות במשק. מדובר בשינוי מגמה (כלכלה)
החובות של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימההחובות של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימהצבי זרחיה, שירות כלכליסט4
מפלגות הימין החדש, גשר, וזהות יהודית לא עברו את אחוז החסימה, ועל כן מימון הבחירות שיקבלו מהמדינה הוא פחות ממה שתיכננו בעת עריכת הקמפיין - כיצד ישלמו? (כלכלה)
מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.5 אחוזמדד המחירים לצרכן עלה ב-0.5 אחוזמיכל מרגלית, שירות כלכליסט
זהו החודש השני ברציפות שנרשמת עליה במדד, לאחר שבפברואר התייקר ב-0.1% בחישוב הסופי התייקר מדד המחירים לצרכן מתחילת השנה ב-0.5% (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהכל הפרטים על דירוג האשראי החדש שלכםכיכר השבת3
ביום שישי האחרון יצאה לדרך התוכנית של בנק ישראל "חוק נתוני אשראי החדש" במסגרת החוק תוכלו לקבל את כל המידע הפיננסי והבנקאי שלכם ישירות למייל הפרטי (כלכלה)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ו בני גנץ בחירות 2019הקמפיינים יעלו למדינה 178 מיליון שקלצבי זרחיה, כלכליסט2
המפלגות התקוטטו ביניהן במהלך הבחירות וכעת החשבון מוגש לכנסת, שתעביר להן את מימון הבחירות בהתאם למספר המנדטים שהשיגו. המחיר: 178 מיליון שקל (כלכלת בחירות)
עובדים מהבית? הנה כללי הזהב של 'גוגל'עובדים מהבית? הנה כללי הזהב של 'גוגל'מעין מנלה, שירות כלכליסט
גוגל חקרה במשך שנתיים את הנושא בקרב 5,600 עובדים ומצאה מהם האתגרים העיקריים בניהול עובדים מרחוק וכיצד ניתן להתגבר עליהם (כלכלה, בארץ)
עלייה של 3.4% בשכר הממוצע במשקעלייה של 3.4% בשכר הממוצע במשקמיכל מרגלית, שירות כלכליסט1
השכר הממוצע במשק עמד בינואר האחרון על 10,538 שקל ברוטו, לעומת 10,191 שקל בינואר 2018. השכר ירד ב-2.5% לעומת חודש דצמבר, שבו מחולקים בכל שנה בונוסים (כלכלה)
מכסות ייבוא עגבניות ומלפפונים - ללא מכסמכסות ייבוא עגבניות ומלפפונים - ללא מכסכיכר השבת
בתיאום עם נציגי החקלאים ומועצת הצמחים, פתח משרד החקלאות מכסות יבוא פטורות ממכס לעגבניות ומלפפונים, לאור עלייה חריגה במחירם, המשפיע על הצרכנים (כלכלה)
תאגידי המים רוצים לגבות חובות של כ-3 מיליארד שקל - ומוותרים על הריביתתאגידי המים רוצים לגבות חובות של כ-3 מיליארד שקל - ומוותרים על הריביתאמיתי גזית, כלכליסט
ל"כלכליסט" נודע שחובות הצרכנים נכון לסוף 2017 הסתכמו ב-2.7 מיליארד שקל - מתוכם 252 מיליון שקל בריבית. חייב שישלם עד סוף יולי - יהיה פטור מתשלום הריבית (כלכלה)
אילוסטרציהחברות הביטוח חלבו את הציבור בביטוחיםרחלי בינדמן, כלכליסט
רפורמה שלא צלחה הניבה רווחים אסטרונומיים לשש החברות הגדולות בביטוחים המקיפים לרכב, הרווחים זינקו ב־50% והגיעו ל־723 מיליון שקל בשנה החולפת (כלכלה, בארץ)
סניף דואר בירושליםלקראת פסח: גידול במספר חבילות הדוארכיכר השבת1
הציבור הישראלי התכונן לפסח מבעוד מועד ובשבועות הקרובים צפויים להגיע לישראל דרך האוויר והים אלפי חבילות של ישראלים, ההערכה שהשנה יהיה גידול בשיעור 5% (ארץ)
התייקרויות - במחירי הדלק ובתעריפי מוניותהתייקרויות - במחירי הדלק ובתעריפי מוניותדוד הכהן
בחודש השלישי ברציפות, מחירי הדלק יעלו הלילה בחצות ב-20 אגורות לליטר • במקביל, ממחר, תעריפי הנסיעה במוניות השירות מתייקרים בשיעור של 0.8 אחוזים (אקטואליה)
מנחם כרמלבעקבות החרם? מנחם כרמל מוכר את בר כלדוד הכהן7
רשת נתיב החסד עומדת לרכוש את רשת בר כל. ההבנות לביצוע העסקה כבר הושגו, וכעת נותר רק להמתין לאישור הממונה על התחרות. וגם: מה הקשר לפילוג הליטאי (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook