אילוסטרציהחברות התקשורת הוענשו בקנס כספי - בשל איחוראביאור אבו, כלכליסט
משרד התקשורת שוקל להטיל על בזק בינלאומי עיצום של כ-350 אלף ש"ח ועל פרטנר עיצום של 130 אלף שקל; בשל איחור בניתוק המנויים שהיו מחוברים לאותן חברות (כלכלה, ארץ)
אילוסטרציההמדד מגלה: מתחילת השנה - הדירות התייקרובילי פרנקל ודותן לוי, כלכליסט1
האנליסטים ציפו השנה לירידה של 0.1%-0.3%, אך למרות התחזיות, מתחילת השנה עלה המדד ב-0.6%. ויחד עם זאת, מחירי הדירות עלו ב-0.6% כאשר בחודשים האחרונים - ביחס לשנה שעברה, המדד התייקר בכ-2.5% (כלכלה)
החל מינואר: תעריף המים הבסיסי יעלה ב-4.6%החל מינואר: תעריף המים הבסיסי יעלה ב-4.6%ליאור גוטמן, כלכליסט1
מדובר בתעריף צריכה של 7 קוב לאדם, עליו נשלם מתחילת השנה הבאה 7.404 שקלים, זאת במקום 7.079 שקלים כיום. לפי רשות המים מדובר ב"שורת צעדים קריטיים לחוסנו של משק המים והתמודדותו עם שנות הבצורת בישראל"
אילוסטרציההחברה שזכתה לייבא כ-350 טון של חמאהנורית קדוש, כלכליסט7
החברה שבשליטת איש העסקים, דודי עזרא זכתה במכרז בגובה 7,000 טון; במכרז לייבוא חמאה - וילי פוד שבבעלות צביקה ויליגר זכתה, למרות שבשנה שעברה לא הביאה את הכמות לה התחייבה ונקנסה (בארץ)
כך זיהו הישראלים גניבת סייבר בשווי של עשרות מיליוניםכך זיהו הישראלים גניבת סייבר בשווי של עשרות מיליוניםהגר רבט, כלכליסט
המתקפה התבססה על נוזקות ייחודיות שההאקרים פיתחו במיוחד. הפעילות שלהם החלה לפני כשנה וחצי והתמקדה במטרות כגון: מערכות מכירה, מידע פיננסי וחברות בארה"ב ואירופה
הוקפאו המכרזים לרכבת הקלה בתל אביבהוקפאו המכרזים לרכבת הקלה בתל אביבליאור גוטמן, כלכליסט
משרד הכלכלה והתעשייה שלח מכתב למנכ"ל הנכנס של נתיבי תחבורה עירוניים, חיים גליק, ובו הוא מודיע לו על הקפאת הליכי המכרז של "מימון, תכנון, החזקה והעברה של הקו הירוק והקו הסגול ברכבת הקלה במטרופולין תל־אביב" (בארץ)
המדריך: כך ניתן לזהות מלביני הון מקצועייםהמדריך: כך ניתן לזהות מלביני הון מקצועייםדניאל הרץ1
לאור התגברות תופעת הלבנת ההון והשיטות המתוחכמות שנוקטים מלביני הכספים, הרשות לאיסור הלבנת הון מציגה: המדריך המלא לזיהוי יעיל של מלבינים מקצועיים (כלכלה, ארץ)
אילוסטרציהבקניונים בישראל: צניחה במכירות בלאק פריידיאורנה יפת, כלכליסט3
לפי חברת ריס, הקניון באילת רשם את הפדיונות הגבוהים ביותר - 253 שקל למ"ר. נובמבר 2019 ייזכר כחודש קשה במיוחד בענף הקמעונאות, בהיותו חודש שחון ללא ממטרים (כלכלה)
ירי רקטות. ארכיוןנעדרתם מהעבודה בגלל הטילים? לא תפוצואדריאן פילוט1
לפי החלטת הממונה על השכר, רק עובדי מדינה בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יזכו ליום חופש על היעדרותם ב-12 בנובמבר - בשל מתקפת הטילים מרצועת עזה (אקטואליה)
פייק ניוז:  'וולמארט' אינה עוברת לישראלפייק ניוז: 'וולמארט' אינה עוברת לישראלכיכר השבת
מודעת דרושים תמימה של רשת הקמעונות 'וולמארט' המחפשת עובדים בירושלים, גרמה להשערות כי הרשת פותחת סניף בישראל, אלא שמדובר בירושלים שבארה"ב (כלכלה)
"מה כוח העל שלך?" - השאלות של מנכ"ל HoneyBook בראיונות עבודה"מה כוח העל שלך?" - השאלות של מנכ"ל HoneyBook בראיונות עבודהמעין מנלה, כלכליסט
חברת האניבוק הישראלית דורגה במקום ה-15 ברשימת המקומות שהכי טוב לעבוד בהם של פורצ'ן (עסקים קטנים) בארה"ב. מנכ"ל החברה, עוז אלון, מגלה מדוע הוא לא קורא קורות חיים של מועמדים לפני הראיון ומה השאלה שמפתיעה מועמדים אמריקאים ולא את הישראלים
50 עובדים קיבלו הזמנה לשימוע לפני פיטורים50 עובדים קיבלו הזמנה לשימוע לפני פיטוריםנווית זומר
המשבר בארקיע: 50 עובדי חברת התעופה, המעסיקה כ-600 עובדים, קיבלו הזמנה לשימוע לפני פיטורים. בין העובדים המפוטרים: עובדי צוותי אוויר, דיילים וגם טייסים (כלכלה בארץ)
מטוס של חברת 'אטלס-גלובל'חברת התעופה הטורקית אטלס-גלובל הודיעה על הקפאת פעילותהנווית זומר
חברת התעופה הטורקית אטלס-גלובל הודיעה במפתיע על הקפאת פעילותה. באתר החברה הופיעה הודעה לפיה החברה מפסיקה את הפעילות ל"בנייה מחדש ושדרוג חוויית לקוח" (כלכלה)
אילוסטרציה. ראיון עבודהיש דבר אחד שהמנכ"ל המצליח מחפש במועמד לעבודהשירות כלכליסט1
מייסד אחת החברות הנחשבות בעולם, אלון מאסק, מחפש רק דבר יחיד ומיוחד במועמדים שמגיעים אליו לראיון עבודה, בטסלה או בספייס X. מה הוא מחפש? קראו את הכתבה (כלכלה)
כחלון: "אין סיבה שיהיה מחסור בחמאה"כחלון: "אין סיבה שיהיה מחסור בחמאה"מירב קריסטל, כלכליסט
המכסה ליבוא ללא מכס של חמאה ביתית תגדל ב-300 טונות והמכסה לחמאה תעשייתית תגדל ב-850 טונות, זאת אחרי שכבר הוגדלו לאחרונה. לפי האוצר הפתרון הוא ביטול המכסות, "אך בשל מגבלות ממשלת המעבר, צעדים כאלה לא אפשריים כרגע" (כלכלה)
כמה כסף אל על מקבלת  מהמדינה על הוצאות אבטחה?כמה כסף אל על מקבלת מהמדינה על הוצאות אבטחה?אודי עציון, כלכליסט
הממשלה האריכה ב-3 חודשים את ההסכם הקיים, לפיה היא מממנת 80% מעלויות אבטחת טיסות החברות הישראליות לחו"ל, שירות שאל על מספקת גם לארקיע ולישראייר (תיירות)
"מס היוקרה" למכוניות יוארך בשנתיים עד סוף 2021"מס היוקרה" למכוניות יוארך בשנתיים עד סוף 2021אודי עציון, כלכליסט
המס עומד על2.9% למכוניות במחיר של 350-300 אלף שקל, 8% למכוניות שמחירן 500 אלף שקל, 14% למכוניות במחיר של עד מיליון שקל ו-18% למכוניות במחיר של עד 3 מיליון שקל (כלכלה)
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאההפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאהדוד רוזנטל1
משבר מחסור החמאה הוא הזדמנות מצוינת ללמוד על תוצאות התערבות הממשלה בשווקים. הכוונה הטובה, נגמרת בתוצאה גרועה לכולם – פשוט אין חמאה בישראל (טור דעה)
אילוסטרציההסיבה לירידה ברווחים של חברת האנרגיהליאור גוטמן, כלכליסט
חברה האנרגיה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 126 מיליון שקל. ההכנסות ירדו ב-16% לעומת הרבעון השלישי. פז מפתיעה: "על פי חוות דעת שמאיות שהתקבלו, שווי נכסי הקרקע -777 מיליון שקל" (כלכלה)
אילוסטרציהכך הצליחה חברת החשמל להגדיל את רווחיהכיכר השבת
חברת החשמל הצליחה להגיע השנה לרווח אדיר של כמיליארד וחצי ש"ח, גידול של יותר מחמישה אחוז - מהשנה שעברה. • מסתמן: מחירי החשמל יירדו בעוד כחודש (כלכלה)
אחרי הצהרת ליברמן: האם הקיפאון הכלכלי ימשיך עד הקיץ הבא?אחרי הצהרת ליברמן: האם הקיפאון הכלכלי ימשיך עד הקיץ הבא?צבי זרחיה, כלכליסט
לפי שעה לא ברור אם יהיה ניתן לגשר על הפערים בין הליכוד לכחול לבן ולהקים ממשלת אחדות לאומית. כישלון בהקמת ממשלה בתוך 21 יום יגרור את ישראל לבחירות בחודש מרץ 2020 (כלכלה)
סערת הסיגריות האלקטרוניות: ג'ול מפטרת את רוב עובדיה בארץ ומצמצמת הפעילותסערת הסיגריות האלקטרוניות: ג'ול מפטרת את רוב עובדיה בארץ ומצמצמת הפעילותאדריאן פילוט, כלכליסט
יצרנית הסיגריות האלקטרוניות מעסיקה בארץ כ-50 עובדים; באחרונה הוחלט במטה בארה"ב על ביצוע ארגון מחדש; ברקע - מחלת הריאות שממנה סובלים משתמשים וגרמה למותם של עשרות בני אדם (כלכלה)
אושר: המסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה יקבלו פיצויאושר: המסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה יקבלו פיצוישחר אילן, כלכליסט
ועדת הכספים אישרה את מתווה הפיצויים שיחול רטרואקטיבית, החל ממאי 2018 - שיחול הפעם גם בגין נזקים עקיפים, כלומר ירידה בהכנסות אחרי 24 שעות של הפסקת פעילות, שנגרמה כתוצאה מהסלמה בטחונית (כלכלה)
פניה ליועמ"ש: לעצור את העלאת תעריף המיםפניה ליועמ"ש: לעצור את העלאת תעריף המיםליאור גוטמן, כלכליסט
בחברת המים הלאומית טוענים כי מהלך שינוי התעריפים של רשות המים כולל הטמעת הסדר פשרה שנוי במחלוקת בנושא אגודות המים עמק הירדן: "לא יעלה על הדעת לדון בשינוי כללי התעריפים על בסיס הסכם כספי בהיקפים אדירים, שחוקיותו מצויה בבחינה מעמיקה" (כלכלה)
צרות של עשירים: איך לסרב להצעת עבודהצרות של עשירים: איך לסרב להצעת עבודהשירות כלכליסט
אם התמזל מזלכם וזכיתם לקבל כמה הצעות עבודה במקביל, תצטרכו להודיע למנהלי הגיוס שהחלטתם לבחור במקום אחר. כך תעשו זאת בנימוס ובלי לשרוף גשרים (מעניין)
ייצור חשמל באמצעות השמשתחרות לחברת החשמל: כך תוכלו לרכוש חשמל מוזל מיצרנים פרטייםליאור גוטמן, כלכליסט1
רשות החשמל ומשרדי הממשלה סיכמו את הפרטים: כבר בחודשים הקרובים יוכלו כ־40 אלף בתי אב להתנתק מחברת החשמל ולהתחבר לספק עצמאי; החיסכון הצפוי יכול להגיע למאות שקלים בשנה (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook