אילוסטרציהכך הצליחה חברת החשמל להגדיל את רווחיהכיכר השבת
חברת החשמל הצליחה להגיע השנה לרווח אדיר של כמיליארד וחצי ש"ח, גידול של יותר מחמישה אחוז - מהשנה שעברה. • מסתמן: מחירי החשמל יירדו בעוד כחודש (כלכלה)
מימין לשמאל: אלי רבינוביץ - מנהל פעילות חברה חרדית בבנק, שי חמני - מנהל סניף מאה שערים, עודד ערן – יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים,  הרב נפתלי פורוש – יו"ר קרן התרבות דגל ישראל, חיים כהן – מנהל איזור ירושלים.בנק הפועלים ערוך לשרות לקוחות מקרב הציבור החרדיכיכר בשיתוף בנק הפועלים
בנק הפועלים רואה בציבור החרדי קהל יעד חשוב בחברה הישראלית והוא נותן מענה מקצועי המותאם לצרכיו. דברים אלה אמר עודד ערן, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים (כלכלה בארץ, מקודם)
בסין צורכים יותר; אוכלי הבשר הכשר ישלמובסין צורכים יותר; אוכלי הבשר הכשר ישלמושלומי זייבלד4
וירוס שפקד את תעשיית החזיר בסין, הביא לעלייה בביקוש בבשר בקר, והם החלו לייבא • הספקים מעדיפים למכור לסינים הקונים את הכל - ולא ליהודים עם דרישות הכשרות (כלכלה)
"משבר החמאה" - והספין של השר אלי כהן"משבר החמאה" - והספין של השר אלי כהןיאיר טוקר5
המחסור בחמאה, שהפך אותה למוצר יקר ערך שתתקשו למצוא במרכול שלכם, מוציא ספין נוסף מהפוליטיקאים. כך לדוגמה ה"המלצה" הטריה של שר הכלכלה בנושא זה (בארץ)
שלאף עם ליברמןבנו של איווט - דירקטור מטעם מרטין שלאףדוד הכהן8
איל ההימורים האוסטרי, ששמו נכרך רבות בפרשיות ליברמן, מינה לפני שבוע לדירקטור בחברה חדשה שלו בישראל, את בנו של ידידו הטוב: קובי ליברמן, בן 31 בסך הכל (חדשות,ארץ)
המפגיניםצפו: עובדי פלאפון מפגינים מול בית המנכ"לכיכר השבת1
בשל טענות לפיטורים בחברת 'פלאפון', יצאו עובדי החברה להפגין ממול ביתו של מנכ"ל החברה ברעננה, וקראו קריאות בגין רצונו לפטר מאות מעובדי החברה. צפו בתיעוד (אקטואלי)
ערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשערב ראש השנה: זה המחיר שתשלמו לדבשכיכר השבת
בתקופה זו, בא חלה עליה בצריכת הדבש בתפילה שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה, יש תנודות במחירו והוא עולה ויורד. משרד החקלאות ממליץ לכם: שלמו עד 34 ש"ח לקילו דבש (כלכלה)
טיסה לאומןטסים לאומן? בלי קרטונים ואוכל בצידניתתומר הדר, כלכליסט6
תקנות נוספות ששלחה הרשות לסוכני נסיעות חרדים הן לא לארוז חפצים בשקיות ניילון או שקי בד, שכן מדובר במטען שאינו תקני להטסה ולשלוח מזון באמצעות מסופי מטען (ארץ)
ענבל אורכתב אישום נגד ענבל אור; העלימה מיליוניםכיכר השבת1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ענבל אור וחברות שהיו בשליטתה, ונגד דרור גלעדי ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות. נגד אור הוגשו 15 אישומים הכוללים העלמת מס בהיקף 81 מיליון שקל (כלכלה)
מגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתמגמת הגידול ביצוא הישראלי נמשכתכיכר השבת
עלייה של כ-3% ביצוא הסחורות והשירותים במחצית הראשונה של 2019 - הסתכם בכ-55.5 מיליארד דולר. שר הכלכלה אלי כהן: "לייצוא הישראלי חשיבות גדולה לכלכלת ישראל" (כלכלה)
אילוסטרציההיבואנים מסבירים מדוע המחירים עדיין גבוהיםדניאל הרץ2
'רפורמת הקורנפלקס' הייתה אמורה להביא לירידת מחירי המזון בשל היכולת לייבא לארץ מוצרים, אך לטענת היבואנים הרבנות מעכבת את נתינת הכשרות והמוצרים תקועים בנמל (חדשות)
השגריר ניל וויגןשגריר בריטניה בישראל: "לא ידעתי שיש סטרטאפים כל כך מקצועיים בקהילה החרדית"כיכר השבת2
שגריר בריטניה בישראל ניל וויגן נפגשעם קבוצה של סטארט-אפיסטים חרדים שהציגו בפניו את הפיתוחים עליהם הם עובדים לקראת נסיעה להציג אותם בלונדון (כלכלה בארץ)
יו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהיו"ר ההסתדרות: ב'מעייני הישועה' יש רוח טובהכיכר השבת
ח"כ גפני סייר יחד עם יו"ר ההסתדרות במרכז הרפאי הבני ברקי, שהגיע להסדר קיבוצי: "עם צוות עובדים חרדי מסור כל כך, אין פלא ש'מעייני הישועה' הגיע להישגים כבירים" (בארץ)
הייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניהייצוא הישראלי מזנק: ממקום אחרון - לשמיניכיכר השבת
הגידול המהיר בייצוא הקפיץ את ישראל מהמקום האחרון ב-2015 למקום ה-8 אשתקד, בהשוואה למדינות ה-OECD. בנוסף, קצב הגידול ביצוא גבוה יותר מהגידול בסחר העולמי (כלכלה)
מנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתמנכ"לית 'לאומי' רקפת רוסק עמינח פורשתכיכר השבת2
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, הודיעה על סיום כהונתה לאחר כ-7 שנים בתפקיד ולאחר כ-15 שנים בקבוצת לאומי. יו"ר לאומי: "הודעתה מצערת אותי מאוד" (כלכלה, ארץ)
אדוארדו אלשטייןיד ימינו החרדי של אדוארדו אלשטיין התפטרגולן חזני, שירות כלכליסט
שולם לפידות, יד ימינו של אדוארדו אלשטיין, המכהן כמנכ"ל אי.די.בי פתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות, הודיע היום באופן מפתיע לדירקטוריון קבוצת אי.די.בי. על התפטרותו (כלכלה)
נתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםנתניהו וכחלון: מצאנו פתרון לסבסוד הצהרוניםיוני גבאי1
לפי הפתרון, הממשלה תתקצב את הצהרונים בארבעת החודשים הבאים עד לבחירות, ומשרד האוצר התחייב להמשיך בתכנית הסבסוד. ההצעה תעלה לאישור הממשלה (כלכלה)
העיר עפולהאיזו עיר הכי יציבה? הדירוג הפיננסי המלאכיכר השבת3
דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות והמועצות המקומיות של CofaceBdi מעלה כי ירושלים מדורגת במקום ה-29, עפולה 20, תל אביב 11 וחיפה ב-33 • הרשימה המלאה: בפנים (ארץ)
כרמל ואטיאס, המוכר והקונההעסקה אושרה: נתיב החסד תקנה את ברכלדוד הכהן10
למעט הסתייגות קלה, אישרה רשות התחרות את עסקת המיזוג הענקית בשוק הקמעונאות החרדי, במסגרתה תרכוש הרשת של שמואל אטיאס - את זו שבבעלות כרמל (אקטואליה)
מרים אדלסוןמרים אדלסון - האדם העשיר ביותר בישראלאלי רוטמן11
כך עקפה ד"ר מרים אדלסון, רעייתו של שלדון, את כלל עשירי ישראל, והגיעה למקום הראשון ברשימת העשירים המקומיים, בפער עצום מכולם • וגם: מי ומי בעשירייה הראשונה (כלכלה)
פלפלמחיר הפלפל עולה: נמכר תמורת 25 ש"חכיכר השבת4
המחסור בפלפלים ממשיך, והמחירים מזנקים. בחנויות "הזולות" המחיר עומד על 15 שקל, ובחנויות "היקרות" יותר המחיר יכול להגיע אף ל-25 שקל לקילו פלפל (כלכלה, בארץ)
בית המשפט הכריע: ה'ביטקוין' אינו מטבעבית המשפט הכריע: ה'ביטקוין' אינו מטבעעמרי מילמן, שירות כלכליסט2
בהמשך לקביעת רשות המסים מלפני מספר שנים, קבע היום ביהמ"ש שהביטקוין הוא נכס ולכן רווחים ממנו חייבים במס, העומד על 25%. "קשה לראות בביטקוין כאוגר ערך" (כלכלה)
גם אתם רציתם להכין סלט ולא היה פלפל?גם אתם רציתם להכין סלט ולא היה פלפל?כיכר השבת
לאן נעלמו הפלפלים ממדפי הירקות? אם גם אתם תהיתם מה קרה לירק הצבעוני, מתברר כי החורף המתארך ואי הערכות החקלאים הוביל למחסור זמני • מתי ישובו הפלפלים? (בארץ)
"נמגר את עושק השכירים במגזר החרדי""נמגר את עושק השכירים במגזר החרדי"כיכר השבת9
יו"ר ההסתדרות החליט לשים דגש על עובדי המגזר החרדי הסובלים מתנאי עבודה מחפירים בניגוד לחוק, וכעת ינגישו את המידע החסר, ויתאימו אותו במיוחד לעובדים החרדים (כלכלה)
המפעל מחלל השבת ייסגר בגלל החסידים?המפעל מחלל השבת ייסגר בגלל החסידים?שאול כהנא28
חסידות גור החליטה להחרים את מפעל 'פניציה' בהוראת האדמו"ר - בשל העובדה שהנהלת המפעל מחייבת את העובדים להגיע גם בשבת; כעת המקום עשוי להיסגר (כלכלה)
אילוסטרציהעוד עליה: מחיר הדלק יתייקר בכ-20 אגורותדוד הכהן1
לאחר ארבעה חודשים רצופים בהם מחיר הדלק מטפס כלפי מעלה, גם בתחילת החודש הקרוב מחיר הדלק - אוקטן 95 - יטפס בכ-20 אגורות לכל ליטר דלק בנזין (אקטואליה, כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1