ישי בכיכר  נסייע..  נסים קרליץ  סיגריות
אילוסטרציהחברת המטוסים: "מעוניינים לשלב חרדים"חזי שטרנליכט, שירות כלכליסט2
יצרנית החלקים ומשפצת מנועי הסילון, "מנועי בית שמש", הקימה מרכז הכשרה לחרדים בצמוד לעיר • מנכ"ל החברה המצליחה, רם דרורי, מספר על תוכניותיו (לימודים, כלכלה)
דואר ישראלועדת השרים אישרה: הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרךאדריאן פילוט, כלכליסט
בשלב ראשון 20% ממניות החברה יוצעו למכרז פרטי לטובת משקיע אסטרטגי בארץ או בחו"ל. הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי בין המתעניינות ברכישה, ענקית הלוגיסטיקה UPS, חברת הדואר הגרמנית ואייפקס (כלכלה)
כתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתכתב אישום בפרשה ביטחונית-כלכליתתומר גנון
הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד החשוד המרכזי בפרשה. בית המשפט יתיר לפרסם חלק מהפרטים בעוד כשבוע (בארץ)
במוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרבמוצ"ש: מחירי הדלק יירדו ב-11 אג' לליטרליאור גוטמן3
בחצות הלילה שבין שבת לראשון יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי יעלה עד 6.49 שקל לליטר (כלכלה, בארץ)
הסניף בברוקליןרשת 'אושר עד' מתרחבת לניו ג'רזי ומונסידניאל הרץ
רשת המזון החרדית משתלטת על השוק החרדי בארה"ב ופותחת סניפים חדשים בלייקווד ובמונסי ותמכור מוצרים ישראלים ומקומיים. השניים מצטרפים לסניף בברוקלין (בעולם)
שרת המשפטים איילת שקדהצעת החוק של שקד להסדרת קבוצות הרכישהצבי זרחיה ונמרוד בוסו5
שרת המשפטים פרסמה היום את הצעת החוק להסדרת קבוצות הרכישה. בין סעיפי החוק: חיוב המארגנים בהנפקת דו"חות מפורטים בכל חצי שנה, פתיחת חשבון נאמנות נפרד לכל פרויקט והגבלת דמי ההצטרפות לקבוצה (כלכלה)
משרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםמשרד הכלכלה מקל על יבואני הבגדיםדניאל הרץ
משרד הכלכלה מבטל את חובת תפירת תווית סימון על ביגוד – עוד צעד בהקלה ברגולציה עבור היבואנים, הורדת חסמי יבוא ובתקווה כי הצעדים יביאו להפחתת יוקר המחיה (כלכלה בארץ)
מזנון הכנסתיוקר המחייה של הח"כים: מזנון הכנסת מעלה מחיריםצבי זרחיה, כלכליסט2
לידיעת חברי הכנסת: מחירי המזון במשכן יעלו החל מיום ראשון הקרוב ביותר מ-3%. מחיר ארוחה בשרית יעמוד על 39 שקלים. גם מחירי השתייה יעלו (כלכלה בארץ)
גיא מונסונגו. ארכיוןהורשע נוכל הנדל"ן, גיא מונסונגו, שהונה במיליוניםגלעד מורג, ynet1
מונסונגו, שהציג עצמו כיזם נדל"ן, חתם על הסדר טיעון והורשע בכך שהונה יותר מ-100 לקוחות כשגבה מהם כ-10 מיליון שקלים. לפי ההסדר, הוא ירצה יותר משש שנות מאסר וישלם 8 מיליון שקל פיצויים. בית המשפט יגזור את דינו במועד אחר
מחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלומחירי הבשר הקפוא והטרי והתחליפים יעלודניאל הרץ4
בשל בצורת באורגוואי ובשל דרישה של משרד החקלאות להתקנה של תאי עקידה במשחטות מחירי הבשר הולכים לעלות באופן משמעותי במיוחד לצרכנים הקטנים (כלכלה)
בגלל החום: היבול נפגע - והעגבניות יתייקרובגלל החום: היבול נפגע - והעגבניות יתייקרודניאל הרץ2
עליית המחיר נעוצה באקלים החם ששרר בחודש מאי, ופגע בכמות היבול. משרד החקלאות פועל כעת במטרה להגן על החקלאים המקומיים אך גם לספק מחיר הוגן לצרכנים (כלכלה)
החלטות רשות המסים: מורים ומשכירי דירות על הכוונתהחלטות רשות המסים: מורים ומשכירי דירות על הכוונתעמרי מילמן, כלכליסט
59 מעלימי הכנסות משכר דירה, 11 איש שפיצלו משכורות ו-8 שדיווחו דיווחים כוזבים למיסוי מקרקעין שילמו כופר ב-2016; הכופר הגבוה ביותר בסך 600 אלף שקל הוטל על אביביה גלעד, על אי דיווח על חשבון בנק UBS בחו"ל החלטות הכופר של רשות המסים - מורים ומשכירי דירות על הכוונת (כלכלה)
מחקר: הבטחה לאחריות חברתית משכנעת עובדים להסתפק בשכר נמוך יותרמחקר: הבטחה לאחריות חברתית משכנעת עובדים להסתפק בשכר נמוך יותרקרן צוריאל הררי, כלכליסט
מחקר חדש מגלה: כשחברה מצהירה שהיא תורמת לקהילה, העובדים הפוטנציאליים מוכנים להשתכר פחות. אבל יש קאץ' שהופך את הרעיון להרבה פחות כדאי ומשתלם (כלכלה בארץ)
תל אביבתל אביב - יקרה יותר מלוס אנג'לס, אמסטרדם וברליןכיכר השבת1
יוקר המחיה בתל אביב גבוה גם יחסית לעולם המערבי, והמטרופולין הישראלי נמצא יקר יותר מלוס אנג'לס וערי בירה אירופאיות דוגמת אמסטרדם ההולנדית וברלין (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהכחצי מהעובדים משלמים דמי ניהול פנסיה מקסימלייםרחלי בינדמן2
מתרבים הספקות סביב רפורמת ברירת המחדל בפנסיה. אף שמאז אפריל נאסר צירוף אוטומטי של עובדים לתוכניות בדמי ניהול מרביים, מתברר שאלפי עובדים מתפתים לחתום על הסכמה (כלכלה)
השר אלקין החליט: מחירי השתייה לא יעלוהשר אלקין החליט: מחירי השתייה לא יעלודניאל הרץ
השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, הודיע במסיבת עיתונאים כי לא יטיל פיקדון על בקבוקי השתייה של ליטר וחצי זאת לצד קנסות של עשרות מיליונים על תאגידי המיחזור (כלכלה בארץ)
תחנת הכח בחדרההממשלה דחתה את אישור הרפורמה בחברת החשמלליאור גוטמן2
מבדיקת "כלכליסט" עולה, שהדיון בממשלה החל באיחור, וכשהגיע תורה של הרפורמה בחברת החשמל צצה דילמה ולבסוף הוחלט לדחות את הדיון בשבוע נוסף (כלכלה בארץ)
אילוסטרציההנתון הירושלמי שיקדם תעסוקת חרדים?גולדי גלהר4
ירושלים יותר חרדית, אבל אחוז המשתתפים בכוח העבודה בה נמוך. במקביל, יותר ויותר חרדים מתעניינים בשילוב בתעסוקה מקצועית. הפתרון יגיע מהממשלה? (כלכלה, טורים)
יזמית הנדל"ן ענבל אור תוכרז כפושטת רגליזמית הנדל"ן ענבל אור תוכרז כפושטת רגלדניאל הרץ1
לאחר הקריסה הגדולה והערעורים לבית המשפט צפויה יזמית הנדל"ן ענבל אור להיות מוכרזת כפושטת רגל. אור בתגובה: "הוכנסתי להליך במרמה, ובמסגרתו נגנבו כל נכסיי" (כלכלה)
אולם הדר דימולההליכים בעניין אולם "הדר דימול": הנאמן מכחיש שהפעיל לחץ על הנושהענת רואה
נאמני אולם האירועים טענו שאחד הנושים "מפעיל לחץ פסול", אך הסיפור קיבל תפנית מעניינת כשהנאמן עו"ד אביב פריצקי, "חייג בטעות" לנושה שסוחט אותו, לטענתו (כלכלה)
גשר המיתרים. ירושלים.עליה במספר החרדים העובדים בירושליםkikar.co.il בשיתוף כיוון
לקראת יום ירושלים, מפרסם מכון ירושלים למחקרי מדיניות את השנתון הסטטיסטי, הכולל נתונים על אוכלוסיית הבירה (כלכלה בארץ, שיווקי)
גרפיטי ירושלמיתקציבי משרדים שלא יעברו לבירה - יוקפאושחר אילן, כלכליסט
לרגל יום ירושלים יוחלט מחר על הטלת סנקציות כלכליות על משרדי ממשלה שלא יעבירו את היחידות הארציות שלהם לעיר הבירה. שתי החלטות ממשלה בנושא נחלו היום כישלון (בארץ)
שמתם לב לשינוי בחשבוניות? זאת הסיבה לכךשמתם לב לשינוי בחשבוניות? זאת הסיבה לכךכיכר השבת1
שמרתם חשבונית במשך תקופה ובדיוק שהייתם צריכים אותה גיליתם כי היא נמחקה? זה מה שתעשו. וגם: מה הקשר בין זה לבין השינוי בצבעי הקבלות? (כלכלה)
שרת המשפטים איילת שקדמהווילה של שקד ועד הסטארט-אפ של דרעישחר אילן, כלכליסט
ההחלטות של ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה חושפות לא מעט פרטים לא ידועים וחשובים על מצבם הכלכלי, עסקיהם ונכסיהם של בכירי הממשלה • סקירה מרתקת (בארץ)
הפגישה המתוקשרתיו"ר עליבאבא: בזכותך, נתניהו, ישראל שלווהקובי רוזן4
ג'ק מא, יו"ר חברת הענק הסינית 'עליבאבא', נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו, והרעיף על ראשו מחמאות מפליגות: "בזכותך המדינה הזאת כה מצליחה" • צפו (חדשות)
אילוסטרציהבאישור הרבנות: רפורמת הקורנפלקס החלהנורית קדוש, כלכליסט2
במסגרת הפיילוט שיימשך כשנה, יתאפשר ליבואנים מקבילים לקבל אישורי כשרות על מגוון מוצרי מזון, בעלי צריכה גבוהה בארץ, המיובאים מחו"ל ועומדים בתנאים שנקבעו (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook