אדמה ושמים  אופיר..  איילת שקד  איתמר..
נתניהו בביקור בתעשייה האוויריתעל פי מקורות זרים, ישראל: יצואנית הנשק, מהגדולות בעולםעמוס ביסמוט1
ישראל מוכרת נשק לעולם ב 1.2 מיליארד דולר. ומדורגת במקום החמישי בעולם, הרבה לפני סין טורקיה או ספרד. ורק מעט אחרי צרפת, אנגליה. ובכמה כסף היא מייבאת? (כלכלה)
אילוסטרציהבחמישי בלילה: הדלק יתייקר ב-8 אגורותליאור גוטמן
תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם; הסיבה להתייקרות: עלייה במחיר הדלק באגן הים התיכון, אך זו התקזזה בירידה בשער הדולר (כלכלה)
לוגואייל דרור מנכ"ל שטראוס ישראל מינה את טל בן-פורת לתפקיד מנהלת מטה שטראוס ישראלכיכר בשיתוף שטראוס
"אני משוכנע, שאישיותה המיוחדת ויכולותיה להוביל ולהנהיג, תהליכים ואנשים, יהוו בסיס להצלחתה" התבטא אייל דרור לאחר המינוי הטרי (צרכנות, שיווקי)
רכב אוטונומיכך תיראה המונית האוטונומית הראשונה בישראלתומר הדר, שירות כלכליסט1
ענקית הרכב פולקסווגן בחרה ב־MOIA, חברה-בת שלה, כספקית הרכב לניסוי המתקרב בשירות ההסעות האוטונומיות בתל אביב, ולא בגט שבה השקיעה כ־300 מיליון דולר ושנחשבה מועמדת לפרויקט (כלכלה)
אילוסטרציההממשלה בוחנת: חופשת לידה לגבריםשחר אילן3
הסיבה לבחינה: רק אלף גברים בשנה משתמשים באפשרות לקחת חופשת לידה על חשבון חופשת הנשים; משך החופשה הייחודית הנבחנת - שבועיים עד חודש (חדשות, כלכלה)
תבניות ביציםמחירי הביצים יירדו אך רק בכ-10 אגורות למארזנורית קדוש, כלכליסט
7 חודשים וחצי אחרי המלצת ועדת המחירים להוריד את מחירי ביצי המאכל שבפיקוח בכ-1 שקל למארז בן תריסר ביצים, כיווצה הוועדה את הורדת המחיר לכאגורה אחת במחיר ביצה בודדת (כלכלה)
הפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"הפיקוח על הבנקים דורש מישראכרט להסיר את קמפיין "המינוס הופך לפלוס"רחלי בינדמן, כלכליסט
הביקורת הציבורית עבדה - וכעת תיאלץ ישראכרט להוריד מהאוויר את הפרסומת בכיכובו של יובל סמו הקוראת לציבור להחליף את המינוס בפלוס דרך נטילת הלוואות. מדובר במכה לא פשוטה לישראכרט, שכן עלות הקמפיין מוערכת במיליוני שקלים
האוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנההאוצר מקפיץ את תחזית הגירעון: כחלון כרה למחליפו בור של 1% תוצר בשנהעמרי מילמן, כלכליסט2
לכבוד תחילת השנה נאלץ שר האוצר להגיש לממשלה מסמך מביך: עדכון פסימי לתוכנית התקציב התלת־שנתית, שממנו עולה שללא מסים וקיצוצים נוספים יחסרו לממשלה עוד 17.5 מיליארד שקל כדי לעמוד ביעד הגירעון (כלכלה)
מערכת הגנה אקטיבית "מעיל רוח" של רפא"ל, תערוכת צה"ל שלנו 70, ישראלצבא ארה"ב ירכוש עוד מערכות "מעיל רוח" של רפאל ב-200 מיליון דולראמיתי גזית, כלכליסט
לפני חצי שנה רכשו האמריקאים בפעם הראשונה מערכות מעיל רוח לכמה חטיבות טנקים ב-193 מיליון דולר. הערכות בענף הן כי עם השלמת שתי העסקאות כל טנקי אברהמס של ארה"ב ימוגנו באמצעות המערכת של רפאל (כלכלה)
ים המלח פרויקט תעלת הימיםבעקבות לחץ מירדן: הממשלה תאשר מחדש את תעלת הימיםליאור גוטמן, כלכליסט1
שש שנים לאחר חתימת החוזה להקמתו - הממשלה תאשר החודש שוב את קידום פרויקט תעלת הימים. העסקה תקדם את הקשר עם ירדן שמצב המים בשטחה הוחמר, אך ישראל עלולה לשלם עבורה מחיר יקר וגם לאבד מים ממקורותיה (בארץ)
שר האוצר משה כחלון וסגן שר הבריאות יעקב ליצמןהאוצר רוצה להשתלט על תאגידי הבריאותאדריאן פילוט, כלכליסט
תאגידי הבריאות הממשלתיים מנהלים יחד כ־3 מיליארד שקל ומשמשים כזרוע הביצוע של בתי החולים לגיוס רופאים, רכישת ציוד, מימון מחקרים וקיצור תורים. כעת האוצר דורש לחייב אותם להגדיל בשיעור ניכר את היקף הכספים שהם מעבירים לבתי החולים, כדי לכסות גירעונות, במקום שיכוסו מתקציב המדינה. האוצר דורש גם להגדיל את שליטתו בתאגידים ואיים לקצץ 55 מיליון שקל מתקציב הבריאות אם לא ייענו דרישותיו
בעל עסק קטן בבית קפה עסקים קטניםאין לכם משרד? הקפה לא נחשב להוצאותעמרי מילמן, כלכליסט
חברת "משרד בקפה" הקימה אפליקציה שמאפשרת לבעלי עסקים שלא מחזיקים משרד ונאלצים להפגש עם לקוחותיהם בבתי קפה להכיר בחלק מההוצאות שלהם לצורכי מס. רשות המסים הצהירה שאינה מכירה במיזם והחברה תבעה אותה. השופט דחה את התביעה וסייג כי לאור העלייה בעסקים כאלה, על רשות המסים לשנות את דיניה (כלכלה)
שחר איילוןסופית: שחר איילון יפרוש מרכבת ישראל עוד 3 חודשיםליאור גוטמן1
רכבת ישראל הודיעה כי היו"ר והמנכ"ל הגיעו לסיכום משותף כי איילון יסיים את תפקידו. עד אז לדבריהם "תוקם ועדת איתור שתקיים תהליך סדור למינוי מנכ"ל חדש" (כלכלה, חדשות)
עו"ד אפי נוהאפי נוה התפטר מהוועדה למינוי שופטיםענת רואה1
ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה הודיע שהוא מתפטר מהוועדה למינוי שופטים, זאת בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, הכולל קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק הכניסה לישראל (חדשות)
כמה עולה לנו מערכת הבחירות לכנסת?כמה עולה לנו מערכת הבחירות לכנסת?דניאל הרץ
הבחירות שהוקדמו מנובמבר לאפריל 2019 לא משנות את התקציב השנתי, אך עדיין עולות למשלם המיסים הישראלי כשני מיליארד שקל לכל הפחות - בעיקר בגלל השבתון (בארץ)
אסםאסם מקפיאה את העלאת המחיריםנורית קדוש3
מנכ"ל ויו"ר אסם נועדו עם שר האוצר, בו מסרו נציגי האוצר על פעילותם מול רשות החשמל למתן את העלייה במחירי החשמל ובחינה של ביטול מכסים על חומרי גלם (כלכלה, ארץ)
תבניות ביציםמחיר הביצים יירד רק בכ-10 אגורות לאריזהנורית קדוש, כלכליסט
חצי שנה לאחר ההבטחה להורדת מחיר הביצים בכ-1 שקל לאריזה של תריסר, קבעה ועדת המחירים כי הורדת המחיר תסתכם בכ- 10-15 אגורות (כלכלה בארץ)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהזה הסכום שכנראה תצטרכו להוסיף במאפיהקובי רוזן2
בסיכום בין משרד הכלכלה לבין המאפיות, נראה כי מחירם של 3 מוצרי הבסיס יישאר בעינו ולא יעלה, אך חלה או מאפה שמרים, שלא מוגדרים כמוצרי בסיס, כן יתייקרו (כלכלה, בארץ)
השר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותהשר כחלון יוצא למלחמה בגל ההתייקרויותדניאל הרץ1
שר האוצר משה כחלון, הודיע כי ינסה למנוע את גל ההתייקרויות הצפויות בחודש הקרוב בעיקר בשל עליית מחירי החשמל והוא בוחן את האפשרות למנוע את העלייה (כלכלה)
בני גנץהממד החמישי: החברה של בני גנץ - נסגרתהגר רבט2
סוף עצוב לסטארט-אפ הביטחוני שגייס עשרות מיליוני דולרים ממשקיעים. נשיא החברה: "מכרנו את המוצרים ופיטרנו את העובדים, הכל נעשה בצורה מסודרת ובלי דרמה" (כלכלה)
אלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקראלו המוצרים שחברת 'אסם' החליטה לייקרנווית זומר11
קטשופ, קמח תופח, סירופים, פתיתים, ביסלי ושאר חטיפים מלוחים, - למעט במבה, יתייקרו. מטרנה לתינוקות, קפה, פסטה אסם, עוגות ומרבית מוצרי דגני הבוקר והסלטים - לא (כלכלה)
משה גפניהועדה אישרה את העברת הכסף לתחבורהצבי זרחיה, שירות כלכליסט1
עד כה עוכבו כ־400 מיל' ש"ח שיועדו לקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב; כ־300 מיל' ש"ח להגדלת הסובסידיה לאוטובוסים, לרבות תוספת שירות והעלאת שכר נהגים (בארץ)
שיפוץ שיפוצניק שיפוצים בנייהלא יהיה כזה דבר שיפוץ בלי אחריות: מדריך למשפץבילי פרנקל, כלכליסט
חוק “אחריות לעבודות בשיפוצים”, שאושר השבוע, יעניק לצרכנים שנה אחריות על עבודות של 20 אלף שקל ויותר. כל מה שאתם צריכים לדעת (כלכלה בארץ)
תדלוק דלק בנזיןהדלק יוזל ב-47 אג' לליטר ל-6.01 שקליםליאור גוטמן, כלכליסט
המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת יעמוד על 5.13 שקלים ליטר, ירידה של 41 אג' מחודש קודם. הירידה מיוחסת לצניחה חדה של כ-22% במחיר הדלק באגן הים התיכון, שמקורה בצניחת מחירי הנפט, וירידה של פחות מ-0.5% בשער הדולר (כלכלה)
אילוסטרציהכך תצאו מחובות כספיים - המדריך המלאkikar.co.il בשיתוף לאומי כארד
בדיקה לעומק של הכנסות והוצאות ולאחר מכן חלוקת הוצאות לקטגוריות תאפשר לכם להגיע לתקציב מאוזן. איך עושים זאת ומאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא ליציאה מחובות כספיים(כלכלה, שיווקי)
יו"ר הוועדה ח"כ משה גפניתקציב הביטחון הוגדל ב-1.3 מיליארד שקלצבי זרחיה
בתום דיון סוער, אישרה ועדת הכספים את הגדלת תקציב הביטחון ב-1.3 מיליארד שקל. גפני: "אני יודע על מה מדובר כי הם הסבירו לי והיא חיונית לביטחון ישראל חד משמעית" (ארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook